Частни детски градини - София (7)

  • 60 917
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 243
Принципно трябва и да сме реалисти. За 350лв, например, наистина не могат да се очакват чудеса, но не значи че няма да са загрижени към децата, пък.
Абсолютно, добрият педагог не се мотивира от заплатата, а от любовта си към децата! По мои наблюдения цената е завишена от редица допълнителни дейности и храна примерно, оборудване със занимателни игри и материална база...

# 721
  • София
  • Мнения: 12 374
Влизам да похваля нашата детска градина ''Кристофър Робин''. Дребната ходи от около месец, на полудневен режим, и засега сме много доволни. Периодът на адаптация беше труден през първата седмица, после лека-полека нещата се успокоиха и сега вече сутрин тръгва с усмивка. Храната им е добра, моята доста си хапва.
Оплаквания засега нямам никакви, дано все така да продължаваме  Wink

В началото бях доста притеснена защото имаме вече един негативен опит с друг частен център.
Там хванах дамата да крещи на детето ми как ако не спре да плаче, майка и никога няма да дойде да я вземе. Заплаши я и с шамари - аз съответно влетях вътре, събрах и нещата и се изнесохме.
Първите дни след отписването дребната беше страшно зле, получи и тик. Слава богу, и това мина.

Та ето с какъв ''психологически багаж'' я записахме в К. Робин, цяло чудо е, че след стреса, който тя преживя на старото място, тук толкова бързо се адаптира  Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 298
Горкото детенце. Като си представя, че на този, първия център си им плащала и пари... Направо се чудя как успяваш да я наричаш "дамата", а не със заслужените епитети. Не, че в държавната нещо ги оправдава, но все пак. Късмет с новото място!  Peace

# 723
  • Мнения: 1 153
Tаис, би ли казала името на детския център - нека споделяме и негативните преживявания, не само хвалбите:)
(За подобно поредение няма никакво оправдание и колкото по-бързо съответното място фалира и ни избави от "услугите си", толкова по-добре...)

# 724
  • София
  • Мнения: 12 374
Детският център където дъщеря ми ходи 2 седмици и я отписах е Приказка, на паметника Левски.
Аз все още не мога да си простя, че още в началото когато детето ми плачеше и казваше, че там крещят, не и вярвах много-много. С мъжа ми си мислехме, че си измисля заради раздялата, защото не иска да ходи.

Само че, в един момент започна да ни прави впечатление как детето вместо да свиква, става все по-наплашено. Сутрин не просто плачеше, тресеше се като лист. Накрая когато лично чух заплахите, просто откачих. Дъщеря ми по принцип винаги е била по-скоро самостоятелна, но след тези 2 седмици в Приказка, се вкопчи в мен..изпадаше в истерия само да мръднех от стаята. Разви и тик..абе ужас просто  ooooh!

Сега пиша ''дамата'' щото се опитвам да съм възпитана..ако тръгна да изброявам всички епитети с които я наричам наум, ще ме баннат  Tired

# 725
  • Мнения: 119
Таис, можеш ли да дадеш сайт на Кристофър Робин? Сайта, който имам аз не работи. Даже мислех, че е закрита тази градина. Аз в последните седмици обиколих следните градини и чакам да ми се отвори време да споделя впечатления:

ABC
The Castle
Tuti
Little Steps (Funky Monkey)
Детска Къща Монтесори

Ще споделя впечатления при първа възможност, само малко време да ми остане.


# 726
  • Мнения: 914
Сайтът им наистина не работи, защото местят хостинга. Принципно са супер бързаци тия със сайта... Градината си работи Simple Smile

# 727
  • Мнения: 3 659
Таис, как си се стърпяла да не я хванеш "дамата" за косата #Cussing out  Просто си представям ситуацията, огромния прилив на кръв в главата ми, запалването на барута и падането на пердето. Ще я посиня такава Twisted Evil  Надявам се където свариш да пишеш за тях. Да не спестяваш името на тази дупка! Горките дечица #Cussing out

# 728
  • София
  • Мнения: 12 374
Мерилин22, сега пробвах, и при мен не се отваря сайта.
Явно както инкс казва, нещо го оправят.

Работи си градината, има и целодневно и полудневно. Ние решихме за начало да запишем дребосъчка на полудневна защото аз на този етап работя от вкъщи и не ми е проблем на обяд да я взимам. Там обядва, после се прибираме и към един и половина-два заспива като пънче  Simple Smile

Все още не се познавам с никой от другите родители, но ако правилно помня старите теми, които съм изчела, инкс и Мигла също са си записали там децата.

Мога да дам отзиви и за Монтесори, което е в Княжево. Едната ми племенница е там от есента и са страшно доволни също. Предишният им опит беше с държавна градина, пълна трагедия. Сега детето ходи с голямо желание, разликата е просто очевадна  Simple Smile

PRIMADONNA Girl, вярваш ли ми, че си бях глътнала езика? Толкова се ошашках като чух как я заплашват, че просто влетях вътре и започнах едновременно панически да събирам дрешките, да я гушкам (тя не просто плачеше, ами виеше като малко животно) и да и навличам якето.
Абе тотално шашардисване просто. А аз съм корав човек, бивш преподавател в Софийския, доста устата. Избълвах някакви неща, разбира се, но далеч не толкова колкото заслужаваше лелката.

# 729
  • Мнения: 3 659
Честно побеснявам като те чета. Ама как детето ми ще вие?!  Shocked   
Милата ти дъщеричка, ако помня добре с моята са си наборки? Моята става на 4. Силно се надявам да не остане траен белег в душичката на твоето момиченце. Дано забрави лошото.
В държавната градина съм чувала да крещят на децата с пълно гърло. Именно заради това се ориентирах към частните градини. Но трябва пак да сме нащрек.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 374
Моята ще направи 4 през юли  Simple Smile

Да са ни живи и здрави децата, и най-вече - дано други не направят моята (и на мъжа ми) грешка, да се успокояват, че щом е частна градината, значи ще се държат нормално с децата. Няма такова нещо. Явно си има кретени и сред частните градини, за съжаление.

За държавните съм чувала основно кофти неща. Ние изобщо не сме и пробвали за тях, нямам и намерение.

Последната идиотщина, която чух е за държавна градина от едно време - моя съседка ми разказа, че била бясна на лелките защото насила карали децата да спят с вдигнати ръце за да не се пипат по пишонките и да станат сексуални  Shocked  Shocked
Жената била възмутена от този безумен метод, обаче тогава не е имало частни центрове и родителите са били с вързани ръце.

С подобно ''наследство'', как да очакваме нормално отношение, а не тип Макаренко. Пак добре, че все пак се намират и добри, читави държавни градини, а не са всичките луди  Peace

# 731
  • Мнения: 3 659
Имайки предвид, че голяма част от персонала, поне според мен, в частните градини идва от държавните, то донякъде е обяснимо защо някои си позволяват подобни волности. Обаче в случая къде е директорката? Другите служители не чуват ли виковете? На всички ли им се струва нормално подобно поведение? Ти срещна ли се с директорката?

Ако тръгнеш да ги биеш, викай ме. Mr. Green

# 732
  • Мнения: 1 298
Напълно разбирам как човек може да онемее при подобно нещо. За частните градини според мен най-доброто и ефективно наказание е отписването и лошият ПР. Да си троши нервите повече човек за мен не би имало смисъл.

Виж, за държавните, мисля, че трябва да се търси сериозна наказателна отговорност и да не се неглижира проблема, защото много хора там нямат избор и не могат просто да си отпишат детенцето...

# 733
  • София
  • Мнения: 12 374
Да, за частните градини контролът е недостатъчен, да не говорим, че ако те се издънят, на нас ни остава само да пием една студена вода. Е, и негативния PR също, което не е малко.

''Действието'' в нашия случай се разви есента. Заради травмата после 1 месец дори не помислихме за нов опит. Чак декември дъщеря ми видимо се успокой и когато кротичко и заговорехме за нова детска градина започна да слуша с интерес. Преди това веднага се разплакваше и започваше да повтаря, че леличката ще и крещи.

Иначе аз тогава веднага казах на майки с които се познавам, писах и във фейсбук. Сега покрай изразеното ми задоволство от К. Робин, oписах случката и тук, макар и със закъснение. Но е недостатъчно, според мен. На нас не ни върнаха парите - то аз дори не се сетих да поискам остатъка от сумата. Седалката за тоалетна, която бях занесла защото цялата първа седмица не можаха да се наканят да закупят, също остана там, лигавниците - също. Това са дребни неща, но говорим за принципи все пак.

Мъжът ми казва - важното е, че си взела детето, седалки и лигавници се купуват, майната им.

Примадона, Приказка е детски център, нямат разрешително за градина. Дребосъчка беше на полудневен режим. Там има и арт занималня за големи деца, изработват някакви неща..би трябвало и да учат нещо, но няколкото пъти когато засякох по-големи ученици, всички зяпаха ТВ. Не знам дали и по-големите деца така са ги заплашвали  Sad

Най-странното е, че за 2 седмици през цялото време ми се обясняваше, че ще има и други 3-4 годишни, а всъщност до последно беше само моето дете. Директорката, която хванах да заплашва дъщеря ми, и която се явява и лелка (не знам дали не е и собственик) на всяко мое питане ми хленчеше как ей сега, всеки момент чака още няколко дечица за да ги запише..ама родителите все отлагали. Дрън-дрън. Реално половината време тя е била сама с детето ми, учениците идваха малко преди обяд.

Абе пълна шашма. Толкова съм им събрала, че като сетя и вдигам кръвно  #Cussing out

# 734
  • Мнения: 3 659
Добре де,защо да не може и на частните градини и центрове да се търси отговорност??? Няма ли на такава да й вземат веднага разрешителното, все има някакво, и да й затворят центъра. Защо трябва да се успокояваме с това, че сме си взели детето и сме го спасили, пък от там нататък не ни интересува. Аз бих продължила. Затова сме така, защото винаги им се разминава на такива. Не казвам, че дори и да търсим отговорност нещо ще се случи в нашата държава, но поне да се опитаме, в името на други деца!

Общи условия

Активация на акаунт