моето бебче не иска зеленчуково пюре

  • 517
  • 12
  •   1
Отговори
кажете ми какво да правя дъщера ми не иска зеленчуковите пюрета

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 15:03 от Vivi

# 1
  • Мнения: 922
Здравей
случва се децата и да не искат зеленчуковите пюрета (моят син беше така). Пробвай да направиш домашно... Можеш да започнеш с картоф, морков и ябълка, доваби мъничко захар Wink
Успех Heart Eyes

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз, за да "излъжа" Мартин да хапва зеленчуково пюре (отчитам си като грешка, че го захраних първо с плодово, а те са сладки) му го приготваях с повечко тиква, тя все пак е сладка и бебоците я харесват.Пробвай картоф+тиква, за начало е добра комбинация, докато възприеме новите вкусове детето.

# 3
  • Мнения: 603
Предлагам ти два изпитани метода:
1. допълнително захар в пюрето. Постепенно количеството се намаля, докато я изключиш напълно;
1. След като загребеш от зеленчуковото пюре, потапяш лъжичката в плодово и я даваш на бебо.
Аз лично използвах първия вариант, защото използвах предимно домашни пюрета.
А тиквата наистина беше хит при нас  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 425
Моята също не искаше никакви пюрета, затова минахме на домашни. Тях ги ядеше с голям апетит. Можеш да пробваш и ти с домашни. Много рецепти можеш да намериш тук:
http://www.zadecata.com/vkuhniata/Recepti/RB1g.htm
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0
Аз съм ползвала много от тези рецепти и Вики много ги харесваше.

# 5
  • София
  • Мнения: 498
Моят син също не искаше, даже направо се "потрисаше" и правеше ужасни физиономии Close, смених какви ли не видове. Най накрая купих на Ганчев и му ги разреждам с малко топла вода с адаптирано мляко, така пюрето става по течно и леко сладни от млякото....определено имаше голям ефект...сега яде почти всички....
Успех !

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А на каква възраст сте ?

# 7
  • Мнения: 380
Не я насилвай, ще дойде момент, в който ще го прояде!

# 8
  • Мнения: 377
Пробвай с АМ в пюрето. Аз започнах с една мерителна лъжичка в малкото бурканче и съвсем малко вода.  Така вкусът явно му е по-познт и му харесва повече. Сега вече сме на големите бурканчета / на три дни изяжда две бурканчета/но количеството АМ го запазих.При нас този номер все още минава. 
Аз съм против добавянето на сол и захар където и да било.

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син в началото само като помиришеше зеленчуковите готови пюрета, и почваше да реве.
Затова се принудих да му правя аз домашни, които ги ядеше с охота. Комбинации всякакви правех; и досега не ги иска купените Rolling Eyes Rolling Eyes

# 10
БЛАГОДАРЯ ВИ

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 16:36 от Vivi

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Влади пък ядеше единствено картоф с тиква и може би месец му давах само от него.След това прояде всякакви.Пробвай така да си хареса някакво. Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Ох,мила,само ти да беше...и ние бяхме така,цял месец се мъчих,стисках бузи,крещях,и цялата къща и дрехите ми са в незилечими петна от моркови....но....о,чудо! - от 4 дни ги яде с охота!
Както вече са те посъветвали мамите - с мляко.Аз така правех-пюрето го смесвах с вода и няколко мерителни лъжички аптамил и го давах с биберон.Колкото лъжички го поеме чисто отначало,после с биберон.Посвикна явно с вкуса и сега вече ги яде.И аз съм малко на мнение като Соффиа,ако можеш избягвай максимално дълго захарта и солта.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт