Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Baрна

Здравейте  момичета!Имам  въпрос -   При  раничка на  шийката на матката   възможно ли е   безпроблемно   раждане  по нормален  път  или се  препоръчва   секцио?  Колебая  се    как да   родя.  Споделете  моля Thinking   
Цитирай
Здравей Дариа! Мисля че, това не проблем да родиш нормално но, все пак зашто не се посъветваш с гинеколога си той би трябвало да знае най добре и да ти даде най компетентен съвет! smile3529
Цитирай

Baрна

поначало  гинеколога  е привърженик на  секцио. Не знам    кое  е по - добро за бебето   в тези случаи ?  Затова и   моля за   съвет
Цитирай

USA

Ако нямаш папилома вирус - няма нужда от секцио. Какви са ти резутлатите от цитонамазката?
Цитирай

в дупката на Баба Яга

Май няма проблем за бебето.Но да ли няма6 някакво възпаление и рани4ката да е от това.Ако има инфекция трябва да се лекува.
За първи път 4увам за лекар привърженик на секциото.Тук до последно те напъват за естествено раждане.Даже понякога прекаляват!

За папилома не знам да е противопоказание за естествено раждане.
Цитирай

az sashto imah rani4ka pri parvata mi bremennost v bg. i rodih po normalen na4in ,n e mislia 4e shte ima problem.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Аз имах раничка на шийката, размер ок. 5 стотинки. Родих нормално. После ходих за обгаряне.
Цитирай

Аз имах раничка колкото 50 стотинки и родих по естествен начин. След като родих ми я обгориха, ве4е 2 години откакто са ми я излекували  и няма никакъв проблем, така че не се притеснявай. Леко о безпроблемно раждане!  bouquet
Цитирай

Бургас

аз също имах раничка,родих безпроблемно по естествен път и след това ми я обгориха. не се притеснявай!
Цитирай

USA

Май няма проблем за бебето.Но да ли няма6 някакво възпаление и рани4ката да е от това.Ако има инфекция трябва да се лекува.
За първи път 4увам за лекар привърженик на секциото.Тук до последно те напъват за естествено раждане.Даже понякога прекаляват!

За папилома не знам да е противопоказание за естествено раждане.

Ами и аз не бях чувала, но тук в САЩ задължително ти правят изследване и ако има е секцио. Твърдението е, че детето се заразява при раждането. Не знам колко е вярно.
Но иначе за раничката е много субективно, защото има значение какъв е причинителя на раничката.
Цитирай

София

И аз имам раничка - горена и пак възпалена в момента /явно от бременността/, но според моите лекари, тя не може да е показание за секцио. Аз лично бих предпочела секцио, понеже кожата на гореното място е нееластична и ще се сцепи при раждането /това ми го потвърждават лекарите/, а и имам пъпна херния, но според тях нито едно от двете не е проблем Shocked
Ако твоя лекар те съветва да родиш със секцио, няма нищо страшно, виж във форума има много изключително позитивни мнения.
Цитирай

София

Аз си родих нормално с раничка. За първи път чувам, че папилома вируса е показание за секцио... или поне в БГ не е!
Цитирай

Abu Dhabi

Аз си родих нормално с раничка. За първи път чувам, че папилома вируса е показание за секцио... или поне в БГ не е!
напротив, аз родих със секцио точно заради HPV и цитонамазка 3Б. Обяснението беше, че при нормално раждане засегнатият участък от шийката може да бъде излишно травмиран, разкъсан, което ще затрудни после лечението. За бебето нямало опасност.
Но това не е раничка.
Цитирай

И аз родих нормално с раничка на шийката!
Цитирай

Видин ,де !!!

здравей мила

при първото ми раждане получих раничка и си я носих години родих и второто си дете по естествен път , но единственно имах слабо течение и малкия получи конюктивит ,който за дни мина
но ми правиха цитонамазка в началото на бремеността ,за да преценят има ли нужда от лекарства
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора