Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-225 от 225 отговора
Заповядайте в новата тема ! bouquet

Пожелавам на всички здраве и успешно справяне с проблема ! Hug

Ето и предните теми : 1 2
Цитирай

Благодаря! Присъединявам се към пожеланията
Цитирай

Благодаря за поканата!Надявам се всички да бъдем здрави един ден!  Laughing
« Последна редакция: Съб., 27 Юли 2013, 00:01 от rusanov »
Цитирай

Хоп и аз в новата тема.Пожелавам на всички ни да се оправим и да живеем пълноценен и спокоен живот! bouquet
Цитирай

И аз се цопвам тука че при нужда да давам кураж  Peace Благодаря за новата темичка happy mama  bouquet
Цитирай

Обичайните заподозрени,за съжаление.
Цитирай

Благодаря за новата тема Happy mama  bouquet 

Да попитам: Колко време след прегледа в НКБ при д-р Протич ви се обадиха за дата и час за аблация?
Цитирай

didolinaa , радвам се , че не се сърдиш  Hug, но страничките напреднаха и реших да пусна аз темата ! Wink
Цитирай

Благодаря ти за темата, happy mama!
Malka kalinka, на мен ми се обадиха 10 дни след прегледа.
Цитирай

Калинке,Балабански ми се обади около месец след консултацията,и още месец мина до иследването. Сега е време за почивки и екипа не е целия.А нали специалистите са четирима.Когато са всички правят по една или две аблации в зависимост от сложноста на процедурата.
Цитирай

didolinaa , радвам се , че не се сърдиш  Hug, но страничките напреднаха и реших да пусна аз темата ! Wink

Че защо да се сърдя  Hug чета ви често вечер късно нямам много време а и не гледам до коя страница сме това ми е проблема на мен  Peace
Обичайните заподозрени,за съжаление.

Абе дано да си останем само ние да не се разрастваме викам аз  Very Happy
Благодаря за новата тема Happy mama  bouquet 

Да попитам: Колко време след прегледа в НКБ при д-р Протич ви се обадиха за дата и час за аблация?

При всеки човек е различно времето, понеже карат по план. Е винаги оставят свободна дата за по спешни случай, така че когато ти звъннат скачай смело и се не бой.  Peace
Цитирай

И аз влизам да ви следя. Аз бях при Протич на преглед, като разбра , че правя ин витро каза , за сега аблация и ефи не. Иначе трябваше да отида на ехокардиография и след това да се върна при него, но така и не успях в рамките на направлението, пък джи пи то за сега не иска да ми даде ново. Като отида ще го питам какво да пия, че понякога се чувствам много зле.
Цитирай

На мен също ми казаха, че ЕФИ и Аблация евентуално, чак след бременноста, а след ехото ми казаха, че когато Чудото се случи и вече съм в 19-20 седмица от бременността да отида задължително на фетална ехокардиография пак при тях. До тогава да не пия нищо, независимо от симптомите. Е, освен елтироксина и останалите - желязо, фолиева киселина, магнезий, калции, ношпа и там каквото още беше. През бременността ми пиех беталок зок и даже през последния триместър се наложи да удвоим дозата, защото ми беше доста тежко и не ми беше добре. Надявам се, сега без лекарствата все пак, ако се случи чудото да се справя. Ще се радвам Елдорадо, ако споделиш след прегледа какво са ти казали да пиеш. Не, че ще го пия, но все пак за инфо. Искрено ти желая скоро да се случи Чудото при вас и скоро да ме ръсиш с прашец! Дано Господ ни прати добри и здрави, душевно и телесно, дечица, дай Боже  Praynig
Цитирай

Аз  първия път имах тежка бременност / не заради сърцето/ и сега не мога да се реша на второ. Иска ми се, но с толкова здравословни проблеми не ми стиска. Искрено "завиждам" и се възхищавам на тези които се борят за това и не се отказват толкова лесно като мен.  Просто не мога да си представя живота без хапчета, сега съм на  конкор и на него пише че не е за  бременни.
Успех и леко бременеене Peace
Цитирай

Здравейте,с голям интерес следя темата понеже съм съпричастен.Преди 6 месеца съвсем случайно ме разбраха че съм излязъл извън ритъм,освен вечер като легна усещах претупване на сърцето,по нищо друго неможех да разбера че се е получило това нещо.Вкараха ме в ритъм с електро шок март месец,от тогава няколко пъти излизам много за кратко от ритъм,но с 1-2 таблетки Ритмонорм влизам моментално.В момента пия Конкор+Ритмонорм,но от както съм в ритъм състоянието ми е все едно....много екстра систоли,това започва да ме притеснява,а Шалганов и доста други добри кардиолози ми казват че не съм за аблация,но въпреки всичко не е изключена след време.Диагнозата ми е Пресърдно мъждене,преди да разбера това нещо се натоварвах доста сериозно физически и съм нямал никакъв проблем,сега съм доста стресиран,спрях всякакъв алкохол,спрях да спортувам(макар че Шалганов ми казва след 6-тия месец да се натоварвам колкото мога)....абе всяко едно действие го свързвам с това нещо.Моля ако някой има подобен случай да сподели нещо.....Благодаря! Wink
Цитирай

Дънди, конкор с активна съставка бизопролол наистина е тератогенен. Ето справка за медикаменти в преработеното издание от наръчниците:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … d.Yms&cad=rja

А, това е информация за медикаментите при лактация:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49967636,d.Yms

А, просто за информация, това са най-често използваните медикаменти при АХ (Артериална Хипертония) от кардиолозите:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49967636,d.Yms

Тук, в преработеното издание, метопрололът е включен в категория С ...

И пак информация за Конкор-а - много интересно - при стриктно постене трябва да се прилага много внимателно, ми то не е ли така с всички понижаващи кръвното налягане и пулса, медикаменти? и защо точно за Конкора го пише, а при другите не го пише, дали е нещо различно? знае ли някой?...
http://static.framar.bg/documents/concor-cor-2,5-kratka.pdf

riall, ето малко инфо за Предсърдното мъждене:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15447

Хематологични лекарства:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49784469,d.ZWU
« Последна редакция: Вт., 30 Юли 2013, 14:42 от rosefromstars »
Цитирай

И нека всички задружно стиснем палци за съфорумката " besotiqta " , след 40 мин. влиза за аблация ! Smile)) Чакаме я после да напише два реда ;p

« Последна редакция: Вт., 30 Юли 2013, 09:42 от Vasilakis »
Цитирай

rosefromstars;Благодаря,много изчерпателна информация.
Цитирай

И нека всички задружно стиснем палци за съфорумката " beostiqta " , след 40 мин. влиза за аблация ! Smile)) Чакаме я после да напише два реда ;p

Стискаме ! Hug Hug Hug
Цитирай

Стискам палци и аз
Цитирай

и от мен  Praynig макар и със закъснение Hug
riall, моля, радвам се, ако ти е била от полза информацията Smile
« Последна редакция: Ср., 31 Юли 2013, 11:39 от rosefromstars »
Цитирай

Vasilakis ,скъпи приятелю, и аз се надявах да влезна за аблация ,но уви Sad Благодаря на всички ви за подкрепата,но просто ми се размина този път! Ще драсна даже повече от два реда   Rolling Eyes И какво всъщност ми се случи...Пристигнахме вечерта в неделя след 7-8 часов път в София и след като си легнах получих отново пристъп към 1:00 часа някъде и пак викахме линейка ,но тя дойде чак след 40-45 мин. и тахикардията ми беше спряла вече.Сложиха ми диазепам поне да мога да се успокоя и да поспя малко и ми казаха ,че съм леко топла.На сутринта ме приеха в НКБ,пуснаха ми изследвания ,минах ехографа и понеже бях с учестен пулс ми дадоха конкор 2,5 мг и 1/2 ксанакс и еролон(мисля ,че беше) за успокоение.Поспах час и нещо ,но общо взето и след това пулса ми пак си беше учестен.Вечерта отново изпих 1/2 ксанакс и еролон ,но дали от притеснение или от друго взех ,че вдигнах температура-37.4 и сестрата каза ,че най-вероятно докторите няма да ми разрешат аблация...На сутринта пак ми мериха температурата и беше нормална ,но д-р Стоянов каза,че е много опасно да ми се прави подобна процедура след като съм била с темература,а и заради хроничния тонзилит може би левкоцитите ми били завишени леко и  вместо да ме излекуват можело да се влоша и да получа възпаление на клапите на сърцето ,и недай си боже сепсис .... иии така си ме изписаха Smile
Цитирай

Vasilakis ,скъпи приятелю, и аз се надявах да влезна за аблация ,но уви Sad Благодаря на всички ви за подкрепата,но просто ми се размина този път! Ще драсна даже повече от два реда   Rolling Eyes И какво всъщност ми се случи...Пристигнахме вечерта в неделя след 7-8 часов път в София и след като си легнах получих отново пристъп към 1:00 часа някъде и пак викахме линейка ,но тя дойде чак след 40-45 мин. и тахикардията ми беше спряла вече.Сложиха ми диазепам поне да мога да се успокоя и да поспя малко и ми казаха ,че съм леко топла.На сутринта ме приеха в НКБ,пуснаха ми изследвания ,минах ехографа и понеже бях с учестен пулс ми дадоха конкор 2,5 мг и 1/2 ксанакс и еролон(мисля ,че беше) за успокоение.Поспах час и нещо ,но общо взето и след това пулса ми пак си беше учестен.Вечерта отново изпих 1/2 ксанакс и еролон ,но дали от притеснение или от друго взех ,че вдигнах температура-37.4 и сестрата каза ,че най-вероятно докторите няма да ми разрешат аблация...На сутринта пак ми мериха температурата и беше нормална ,но д-р Стоянов каза,че е много опасно да ми се прави подобна процедура след като съм била с темература,а и заради хроничния тонзилит може би левкоцитите ми били завишени леко и  вместо да ме излекуват можело да се влоша и да получа възпаление на клапите на сърцето ,и недай си боже сепсис .... иии така си ме изписаха Smile
Еййййй, лоша работа, но както се казва- "Всяко зло - за добро"!!! Наистина трябва да е напълно здрав човек, за да се направи тази процедура, даже жените не трябва да са в цикъл.......

А казаха ли ти кога пак да отидеш?
Цитирай

Казаха ако искам сега да си избера дата ,но при положение ,че не знам кога точно ще съм в цикъл (да не би да подрани или да закъснее ) и какво ще правя с тия сливици и им казах,че аз ще се обадя евентуално за септември ,понеже пък съм и студентка и имам изпити в началото на септември и за тях трябда да уча ....та стават доста нещата ,с които да се съобразявам .А вчера следобяд майка ми беше на преглед при д-р Протич и той и каза,че има същите кардиограми като моите ,но тя е и с предсърдно мъждене,та най-вероятно двете ще ходим на аблация  smile3506
Цитирай

Е, може и да се оправят сливиците до тогава и евентуално ще сте двете и ще ти е по-спокойно, че не си сама Smile
Има една маз - Виферон - ако имаш познати от Русия могат да ти донесат - с нея се лекуват сливиците, но при теб май вече е за оперативно лечение... какво казват докитата - ще ги вадят ли или може да се спаси положението? Взеха ли секрет за бактерии от тях - може да са някакви стрептококи и кръв за AST?
« Последна редакция: Ср., 31 Юли 2013, 23:03 от rosefromstars »
Цитирай

Преди няколко часа ходих на изследвания и ми казаха да изчакам резултати до понеделника.Взеха ми гърлен секрет и кръв за АСТ иии така .Чакам резултати и другата седмица съм на специалист .Аз искам да попитам някой да е бил на кордарон и после да го е спирал и да е минавал на конкор ? Че на майка Протич и каза да спре кордарона и да пие  по 2,5 мг конкор ,но нали все пак кордарона се изчиства до месец от организма и се чудим дали няма да и пречи сега ако почне веднага след спирането на кордарона да пие конкор  newsm78
Цитирай

Записвам се и аз в новата тема  Wink
Цитирай

Браво, besotiqta ! Точно в десятката! Радвам се, че скоро при теб ще се види от къде е проблемът! Относно въпросът ти за лекарствата, може тази статия да ти бъде полезна: http://zdrave.rozali.com/konsultaci-zdrave/p11253.html - и конкретно отговорът на лекаря на въпрос 2. Щом като д-р Протич така е преценил, значи няма проблем. Все пак, сами ще забележите като си мерите кръвното (дали е високо или ниско) и ако пулсът падне под 60 удара в минута (тоест се увеличи рискът от брадикардия) и симптомите са задълбочат (ако много се потиска атрио-вентрикуларната проводимост, отпадналост, аритмия, задух), тоест ако има сериозни отклонения от нормалното ще е добре да се консултирате отново с него. Времето, лекарството и здравословното ви състояние ще ви покажат на вас лично как ви се отразява медикаментът. Дано всичко да е наред и да се чувствате добре! Приятни летни дни! Smile

п.п. Ох, от тая жега лошо спя, вие как сте?
« Последна редакция: Четв., 01 Авг. 2013, 15:36 от rosefromstars »
Цитирай

На моменти имам чувството, че сърцето ми спира. Тези екстрасистоли ми ги лови всеки електронен апарат за кръвно. Направо това не се търпи.
А някой от вас да знае какво показва точно изследване наречено "късни потенциали"?
Цитирай

Да се запиша и аз в новата тема.  Wink Успех на всички, на които им предстои аблация! Hug Hug Hug
Цитирай

eldorado_f, мисля че, би трябвало да покаже, наличието или липсата на хронична камерна аритмия....
Цитирай

Ехоо,защо така замлъкнахте?  Hug
Цитирай

Записвам се да ви следя.
Цитирай

Как сте бе хора ? Smile Казах, че няма да пиша повече, но реших да ви споделя състоянието си след 2 месеца, на някого може да му е интересно.

Екстрасистулите от които се оплаквах ... изчезнаха. Чувствам се страхотно, тренирам си, отделно бягам и ходя на работа, е да не забравяме и мацките и кафетата, баровете и т.н. Very Happy Ами засега това е ! След някой друг месец пак ще се включа с коментар Smile) Баййййй и успеххххх ! Няма страшно ! Smile)
Цитирай

Браво , Васкоbouquet
Цитирай

Супер, Васко! Smile И точно на време - за лятото сега Smile Приятни и прекрасни летни моменти! Smile

Да ви питам, останалите като мен дето още не им е минало - как се справяте с тия жеги? Направо се задушавам на моменти...
« Последна редакция: Пет., 09 Авг. 2013, 23:13 от rosefromstars »
Цитирай

Браво Васко, ох как си мечтая един ден и аз да напиша такива неща. Но засега мога само да се оплача, че ме приеха по спешност в интензивна кардиология, аз си мислех заради пристъп на аритмия, а излязох с диагноза нестабилна стенокардия. Няма да ви описвам отчаянието, което ме е обзело.
Цитирай

Уау, Гале, добре, че са я открили навреме! Направиха ли ти ангиография (артереография), наложи ли се да ти слагат стенд? Как си сега, мина ли острата фаза-имаше ли тромб или само стеснение се е получило? Няма да се предаваш и да мислиш лоши неща - с лекарства ще се оправиш. Изписаха ли ти статини?
Цитирай

Vasilakis Браво много се радвам за теб, това е добра новина все така да си  Peace
гала според мен си си за коронарография пак е гор долу същото само дето влизат през ръката или по точно малко над палеца в главната вена. По добре да го махаш този проблем отколкото да се мъчиш  Hug
Цитирай

didolinaa,  202uu +1 и от мен, а да те питам като вещо лице:

В НКБ само коронарографии ли правят? Правят ли преди и след това антибиотична профилактика?
Цитирай

Гала , мила , дано се намери решение за теб ! Hug Hug Hug
Цитирай

Ами не, не ми правиха коронарография, защото това не ми е за първи път, преди 10 години се почна и аз имам правена и нямам стеснение, няма тромб правя спазми на съдовете. И въпреки 4-те лекарства, които вземам за сърцето то продължава да не се кръвоснабдява и това е, нямат решение за мен.
Цитирай

didolinaa,   :202uu: +1 и от мен, а да те питам като вещо лице:

В НКБ само коронарографии ли правят? Правят ли преди и след това антибиотична профилактика?

До колкото знам правят всичко, поне при мен така си беше,поне мен си ме следяха и там си ходих до скоро  Crazy не че горя от желание де ама карай. Те отделенията са доста и са разделени по сектори, доста неща правят. Аз като направих възпаление на перикарда пак там всичко и прегледи и лекарства и всичко. Взимаш си направление и отиваш  Peaceама си запиши час за да не чакаш много  Hug
Цитирай

Да се запиша и аз в новата тема,че ще ви изпусна ,и ще ми липсвате  Hug
Наканих се да запиша час за преглед,само да попитам,ако искам да е точно при определен лекар (аз искам при Протич,защото чета само хубави неща тук за него),ще ми важи ли направлението?Защото когато правих преглед в Св,Екатерина ,за избор на лекар ми взеха 60лв,за прегледа и не ми взеха направлението newsm78,и още нещо за след колко време горе долу дават час...седмица или по малко?
Цитирай

Наканих се да запиша час за преглед,само да попитам,ако искам да е точно при определен лекар (аз искам при Протич,защото чета само хубави неща тук за него),ще ми важи ли направлението?

Да, направлението важи. Обаждаш се на регистратурата на НКБ и искаш да ти запишат час за Д-р Протич. Не се плаща нищо допълнително.
Цитирай

Дидолинче, за сега няма да правим аблация, защото мислим за второ детенце и затова ми спряха всички лекарства. Когато преглеждат бебо, тогава минавам и аз на преглед. Слава Богу за сега сериозни дефекти не съм давала. През бременността имаше такива ситуации и ми вдигнаха беталока, но сега без него не знам как ще бъде.... Те затова и ме гледат де от време на време... До тогава събирам и кураж де...
Пепке, супер е, че си се решила! Браво! Преди НКБ ходих редовно на прегледи в "Света Екатерина" (от там ми е и направлението за ЕФИ), но там винаги се плаща. За първи избор на лекар е 60 лв., но после всеки следващ преглед при същия лекар е по 40 лв. Мисля, че и за велото се плащаше...
Цитирай

Здравейте,може ли да ви попитам-при направени ЕКГ,кардиограма,холтер и вело тест,ако има нещо нередно дали би се разбрало?Понякога получавам силно сърцебиене,вземам Верапамил при нужда.При рязко движение или неправилно вдишване съм забелязала че ми става така и получавам пристъп,веднъж беше 160 удара в мин.Много ще съм благодарна ако ми отговорите.
Цитирай

Трябва в момента на пристъпа да се направи ЕКГ или холтера .
Аз имам такива засечени пристъпи .
Цитирай

Здравейте,може ли да ви попитам-при направени ЕКГ,кардиограма,холтер и вело тест,ако има нещо нередно дали би се разбрало?Понякога получавам силно сърцебиене,вземам Верапамил при нужда.При рязко движение или неправилно вдишване съм забелязала че ми става така и получавам пристъп,веднъж беше 160 удара в мин.Много ще съм благодарна ако ми отговорите.
Наистина най-точно може да се каже, ако е засечен пристъпа на ЕКГ......много често при пароксизмална тахикардия без оплаквания не се вижда нищо, нито на кардиограма, нито на холтер, нито на ехокардиография....Казвам го от личен опит  Peace
Цитирай

+ 1 и от мен Smile

Когато правиш холтера би трябвало да правиш всичко, което провокира пристъпите - изкачване на стълби, бягане, вдигане на тежести, каране на колело, продължително ходене и(ли) натоварване. Даже може да си записваш в колко часа какво точно си правила за да знаеш при определените дейности какво се случва с теб и съответно да ограничиш тези дейности. Винаги, когато поставям холтер ЕКГ 24 часа, точно така правя - провокирам, максимално възможно, пристъпите за да се отчетат от уреда и си записвам кога какво точно съм правила. Така и на кардиолога ми му е по-лесно да наблегне на проблемните участъци от записа. Естествено и програмата отчита, но друго е сама да видиш какво се случва по време и след като вършиш провокираща дейност. Имаше даже интересни отчитания - примерно по време на дейността, пулсът се покачва, но няма пристъп, а той се случва примерно половин час след това - излизам от ритъм...
Цитирай

Aз бях ходила на преглед преди около 3 години.Тогава ми дадоха холтер за няколко дни,на вело теста сърцето ми биеше точно както при пристъп.Веднъж дори след пристъп отидох в болницата и цял ден седях там,но нищо не установиха.Когато се случи толкова ме е страх,че веднага вземам хапче,изобщо не мога и да си помисля да ходя до болница.И да питам-излизане от ритъм какво е точно-сърцето бие неравномерно или..?При мен се получава следното-примерно рязко навеждане,започва по-засилено да бие,сякаш от корема почва,така го усещам,ударите са равномерни,само е толкова силно,че чак страшно.
Цитирай

Искам да ви питам, вие като имате проблеми със сърцето, имате ли болки. Мен от известно време ме боли самото сърце, краткотрайни пробождания, свивания или прерязвания, сякаш някой от вътре го човърка. От 10 години имам постоянни проблеми със сърцето, но такива сещания съм нямала.
Цитирай

Aз бях ходила на преглед преди около 3 години.Тогава ми дадоха холтер за няколко дни,на вело теста сърцето ми биеше точно както при пристъп.Веднъж дори след пристъп отидох в болницата и цял ден седях там,но нищо не установиха.Когато се случи толкова ме е страх,че веднага вземам хапче,изобщо не мога и да си помисля да ходя до болница.И да питам-излизане от ритъм какво е точно-сърцето бие неравномерно или..?При мен се получава следното-примерно рязко навеждане,започва по-засилено да бие,сякаш от корема почва,така го усещам,ударите са равномерни,само е толкова силно,че чак страшно.

Точно това е излизането от ритъм .
При мен , де ! Wink

гала , аз имах преди години такива болки , казаха ми сърдечна невроза . Отшумя след време .
Цитирай

happy mamma,какво ти казаха на теб?Как овладяваш пристъпите?И колко често ги получаваш?Миналата седмица получих и още мее страх като се сетя. Sad
Цитирай

ВПВ синдром е при мен .
Моите пристъпи по едно време бяха много чести , но слава Богу намаляха .
Имам основане да си мисля , че Омегата ми влияе добре в това отношение . Peace
Как ги овладявам ? Поемам дълбоко въздух и се напъвам , без да издишвам . Ако не стане , един валидол и се оправям .
Моите пристъпи са кратки , но аз не се шашкам . Wink
Цитирай

Ох,дано се оправим Praynig
Цитирай

Щом се притесняваш, че не може да овладееш навреме пристъпа (лично-като прекаля с натоварването най-много да ми прилошее, причернее и да припадна, но ми минава после Smile ), а холтерът не ти лови пристъпите в нормално състояние, просто отиди на стрес тест - примерно велоергометър в болницата. В "Света Екатерина" правят такива стрес-тестове и ако се случи нещо веднага отреагират. Така, че просто няма за какво да се притесняваш - всичко ще е наред, защото ще си под постоянно лекарско наблюдение по време на Стрес-Теста Велоергометър примерно. Все пак, откриването на проблема е всъщност половината от решението му Smile
Цитирай

Aз ходих на такъв вело тест,от натоварването получих същото сърцебиене,каквото ми е при пристъп(поне така си мисля).На холтера нищо не хванаха,носих го няколко дни.От всички изследвания казаха,че всичко е наред.А пристъпите ми още си ги има,за съжаление.
Цитирай

Хм, странно.... Занесе ли резултатите от велотеста и холтера за второ мнение при друг кардиолог?
Цитирай

Аз мисля, че не е същото сърцебиене при натоварване както при пристъп. При натоварване е нормално пулсът да се увеличи постепенно и да достигне определени нива, докато пре пристъпната тахикардия от нормален пулс изведнъж скача доста.
Цитирай

И аз така мисля .
А тя когато е носила холтера , май не е имала пристъп . Аз поне така разбрах .
Цитирай

Може, може.... Според мен, след велоергометъра веднага трябва да се сложи холтер за да се засече евентуално пристъп, който може да се случи и часове след велото, а може и вечерта след велото...
Цитирай

На велотеста сърцето ми биеше точно толкова силно,както при пристъп,но не беше.А когато носех холтера нищо не нормално не засече.Сега ми се появяват едни боцкания между ребрата вляво и се вкарват в едни филми...
Цитирай

Момичета имам един въпрос  Smile Към средата на септември плануваме с мъжа ми почивка в Турция, та ако получа пристъп някой знае ли какво трябва да направя? Да си купя ли някакви лекарства от тук за всеки случай?
ПП Все още чакам да ми звъннат от НКБ за аблация.......
Цитирай

На мен Протич ми е казвал: Когато усещаш сърцебиене, но ударите са отчетливи, силни и в гърдите си е синусова тахикардия, а когато ударите са много лекички, почти се сливат и ги усещаш в гърлото е нодалната тахикардия /моята беше такава/.
Цитирай

Момичета имам един въпрос  Smile Към средата на септември плануваме с мъжа ми почивка в Турция, та ако получа пристъп някой знае ли какво трябва да направя? Да си купя ли някакви лекарства от тук за всеки случай?

Аз все още не мога да превъзмогна мисълта, че може да получа пристъп и няма да има болница наблизо, въпреки че минаха 2 години от аблацията. Слава Богу не ми се е налагало!  Praynig
Мисля, че не не трябва да имаш притеснения, в хотела предполагам ще има лекар. Може да провериш предварително за да си спокойна  Hug

malka kalinka, не чакаш ли вече доста дълго ?! Защо не звъннеш да попиташ в НКБ.

Цитирай

Аз все още не мога да превъзмогна мисълта, че може да получа пристъп и няма да има болница наблизо, въпреки че минаха 2 години от аблацията. Слава Богу не ми се е налагало!  Praynig
Мисля, че не не трябва да имаш притеснения, в хотела предполагам ще има лекар. Може да провериш предварително за да си спокойна  Hug

malka kalinka, не чакаш ли вече доста дълго ?! Защо не звъннеш да попиташ в НКБ.

В отпуск са повечето лекари през август, а пък си мисля и друго, ако ми звъннат да отида да кажем началото на септември, дали ще мога да отида после на почивка Smile  Моята работа стана- хем вълкът сит, хем агнето цяло  Laughing
Цитирай

Аз си ходя с нитроглицерина абсолютно навсякъде, защото съм получавала пристъпи къде ли не дори и в самолет и в чужбина. Така че ако има някакво лекарство, което да спре пристъпа не виждам защо да не си го вземеш.
Някой има ли отзиви за проф.Кътова?
Цитирай

Не се притесняваи за лекар в Турция, там има малки частни мед.центрове и взимат много пари от застраховките и се натискат да работят. Само звъниш и ти пращат кола или линеика и те кара до мед. център и после те връща обратно в хотела. Ако извикаш лекар от хотела мисля че трябва да му платиш кеш,  но не съм много сигурна. А иначе по застраховка не сме плащали нищо  Peace
Цитирай

Здравейте, за първи път пиша тук. Аз също имам проблеми със сърцето и прекаран инсулт. Може ли някой да ми каже каква е разликата между аблация и ЕФИ?
Цитирай

Ронина, здравей, какви са ти проблемите със сърцето? На какво се дължи инсулта?
Цитирай

ЕФИ - ЕлектроФизиологичноИзследване, а Аблация - с лазер прогарят връзките установени при ЕФИ-то. При необходимост, по време на ЕФИ-то правят аблацията.
« Последна редакция: Съб., 17 Авг. 2013, 10:50 от rosefromstars »
Цитирай

Здравейте ,искам да попитам на някого да са му правили аблация в ден четвъртък или петък?Защото не знам как стои въпроса с изписването в събота и неделя ...има ли някой от докторите ,които правят ЕФИ или само дежурните ? Thinking
Цитирай

Моята беше в Петък, в Събота изписват докторите от спешното
Цитирай

Здравейте. Това се казва да изтеглиш късата клечка в живота. Сега се връщам от София, бях на преглед при проф.Кътова от 3-та градска и доц.Иво Петров от Сити клиник /преди беше в Токуда/. Професорката ме преглежда и разпитва 2 часа, прави изследвания, ехография и накрая заключи, че за съжаление не може да каже каква е причината за тези нестабилни стенокардии, които получавам. Същото каза и доцента след 5 минути поглеждане в епикризите. Съответно като не се знае причината не е ясно и лечението и казахае че не могат да ми помогнат. Досега се смятяше, че са спазми на съдовете, сега и двамата изказаха съмнение за това. Професорката ми вдигна дозата на бетаблокера 3 пъти, а доцента направо каза не знам. Ами това е.
Иначе чух доцента като каза на една пациентка, че ако надкамерните пристъпи са повече от 4 на година, тогава се мисли за аблация.
Цитирай

галаSad Hug
Цитирай

Гала, много съжалявам...  Sad
Мислила си за вариант за консултация в чужбина? Стрес тест - с натоварване или медикаментозно обременяване, или натоварване с въглехидрати и захари, правила ли си? Сама се запитай - кога става така, че получаваш пристъпи - какво е еднаквото, което се случва преди това? Лекарства допълнителни преди това взимала ли си?... Анемия, хипертония, диабет? Хормонално лечение някакво провеждала ли си? Аспирин, нитроглицерин? Нифедипин пила ли си? Всъщност, всички тези въпроси би трябвало да са ти ги задали вече...
Ендодел-зависимата кръвоток-медиирана вазодилатация на брахиалната артерия е метод за оценка на засягане на ендодетелната функция на коронарните артерии и Стрес тестовете - дали при при теб тези иследавия няма да покажат защо се получават тези спазматични пристъпи?  Rolling Eyes
Цитирай

Гала, много съжалявам...  Sad
Мислила си за вариант за консултация в чужбина? Стрес тест - с натоварване или медикаментозно обременяване, или натоварване с въглехидрати и захари, правила ли си? Сама се запитай - кога става така, че получаваш пристъпи - какво е еднаквото, което се случва преди това? Лекарства допълнителни преди това взимала ли си?... Анемия, хипертония, диабет? Хормонално лечение някакво провеждала ли си? Аспирин, нитроглицерин? Нифедипин пила ли си? Всъщност, всички тези въпроси би трябвало да са ти ги задали вече...
Ендодел-зависимата кръвоток-медиирана вазодилатация на брахиалната артерия е метод за оценка на засягане на ендодетелната функция на коронарните артерии и Стрес тестовете - дали при при теб тези иследавия няма да покажат защо се получават тези спазматични пристъпи?  Rolling Eyes

Пуснах документите си в 4 клиники в Германия и ми отговориха, че не могат да ми помогнат повече. Стрес тест съм правила само натоварване на колело, който беше отрицателен за исхемия но провокира камерни екстрасистули. Никаква зависимост не мога да открия преди пристъпите, 70% от тях се случват през нощта. така се събуждам. В началото ми ставаше след дискотека, естествено спрях с дискотеките алкохола и цигарите, но те не спряха. Нямам никакви заболявания и рискови фактори. Нитрат, не точно нитроглицерин пия при болки и се повлиява. Нифидипин бях почнала да пия преди последната кризи, не се чувствах добре от него и казаха, че не е за мен и пак ме върнаха на норваск, не че от него са спрели. "Ендодел-зависимата кръвоток-медиирана вазодилатация на брахиалната артерия е метод за оценка на засягане на ендодетелната функция" - това за първи път го чувам, къде се прави, не можах да намеря инфо в нета. Най - голяма полза съм видяла от корлентора, и няма никаква логика защото той само намалява пулса, макар че има данни, че действа и на съдовете, но те са при животни.
Ако някой има някаква информация за добра клиника в чужбина където да си изпратя документите да я сподели. Всякаква информация ще ми е от помощ.
Цитирай

Ето тук може да видиш какво представлява изследването, къде се провежда и лекарите, които го водят: http://www.medinfo-bg.com/admin/upload/113-1190274694-a1b3aaac1e … 80bd01621e840.pdf

"Сигнификантно значима разлика в стойностите на КМВД (кръвоток-медиирана вазодилатация) е налице единствено при пациентите без сигнификантни коронарни стенози, показващи по-изразена ендодетелна дисфункция" "Различията в ендодетелната функция са най-силно изразени при тази част от пациентите, при които не се установяват сигнификантни стеснения на коронарните артерии."
Изследването все ще покаже отсъствието или наличието на проблем с ендодетелната функция, а и ще ти погледнат пак изследванията... Според мен - на един лист напиши в таблица какви изследвания си правила и какво са показали. Примерно:
изследване (вид на изследването);   положително заключение (какво е показало); отрицателно заключение (какво е отрекло)
стрес-тест (Велоергометър); при стойности ... на кръвното налягане и ..... пулса-камерни екстрасистули; без исхемия;
и т.н.
Когато ходиш на консултация, показвай този лист. Също и стойности на кръвното налягане и пулса измерени за една седмица по три пъти на ден (ден/час/стойност:кръвно,пулс). Холтер ЕКГ-24 часа мониторинг... Как са щитовидната ти жлеза и хормоните?

Бетаблокерите са доста добри. Това е просто общ поглед над медикаментите за лечение: http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/sb1/283-289.pdf  Всичко е изключително сложно и затова винаги медикаментът трябва да бъде изписан  от кардиолог...

Виж и това, нищо че е от фрамар: http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D … D0%B4%D0%B8%D1%8F

"антиисхемична терапия – нейната цел е увеличаване на коронарния кръвоток и намаляване на кислородните нужди на миокарда. Основни медикаменти тук са нитратите, в частност нитроглицерина. Той се прилага при ангинозен пристъп по една таблета през 5 мин. до общо три таблети. Ако ангинозния пристъп не премине се започва интравенозно приложение на нитроглицерин до прекратяване на ангинозната симптоматика. Бета – блокерите са подходящи за пациенти с нестабилна стенокардия, тъй като те намаляват честотата на стенокардните пристъпи. Прилагат се при липса на противопоказания като: бронхиална астма, ХОББ, брадикардия, хипотония, левокамерна дисфункция и др. При наличие на противопоказания за приложение на бета – блокери, се започва терапия с калциеви антагонисти. Подходящи са верапамил и дилтиазем. Нифедипин не трябва да се прилага при пациенти с нестабилна стенокардия, тъй като оказва неблагоприятен ефект върху сърцето и може да причини смъртта на пациента.
Профилактика на нестабилната стенокардия може да се направи чрез спиране на тютюнопушенето, понижаване на холестерола, контрол на телесното тегло и артериалната хипертония."

Д-р Протич какво каза за ЕФИ-то? Ще ти правят ли? То, знае ли човек - може да има някъде връзки, които да утежняват положението...
« Последна редакция: Четв., 22 Авг. 2013, 16:15 от rosefromstars »
Цитирай

гала;Пробвай тук,бях на преглед там и съм убеден че това са едни от най добрите професионалисти в Европаhttp://www.dhm.mhn.de/ww/de/pub/home.htm.
Цитирай

Гала, пожелавам ти от все сърце да се намери лек и за твоето заболяване Praynig  Praynig  Praynig Сигурна съм, че ще се разбере от какво се провокира, просто трябва да продължаваш да търсиш "точния" лекар.

Всички сме с теб  Hug   
Цитирай

Благодаря на всички за подкрепата. Вие ми вдъхвате сили да продължа да търся лечение, защото аз се сривам психически и съм готова да се предам.
rosefromstars, с моя късмет линка с ендотелната дисфункция не може да се отвори, но четох за това изследване и според мен имам такава и искам да направя изследването. Ако не те затруднява би ли ми казал кои лекари го правят и къде, благодаря.
Щитовидната жлеза и тя е с проблеми, имам Хашимото, това също влошава нещата, но не се дължат на това, поддържам горе долу хормоните в норма.
Не знаех, че нифидипин не трябва да се използа при нестабилна ангина и не знам с какъв акъл ми го предписаха, факт е, че с него се чувствах много зле.
При д-р Протич не съм ходила, правих едно изследване късни потенциали и там излезе, че нямам никакъв риск от аритмии, електрическата проводимост на сърцето е нормална, макар на скоро да бях в спешното заради аритмия продължила 3 часа.
В момента съм на тройна терапия от бетаблокер, калциев антагонист и корлентор. Това е стабилна антиисхемична терапия и на фона на нея пак получавам кризи.
Цитирай

Няма да се предаваш, Гала! Щом има реакция, значи има и причина! Просто трябва да се открие първопричината...
Хм, в МБАЛ ”Александровска” в кардиологичната клиника правят това изследване. проф. Кътова в НКБ работи вече с д-р Я. Симова, която е участвала в общото публикувано изследване в Александровска.  Сега не знам, кой го прави, трябва да питаш там. Казваш, че 70% от случаите получавш пристъпи нощем - в Александровска мисля, че правеха и полисомнографии (мисля, че и в Токуда правят)... За ЕФИ-то трябва да чуеш какво ще ти каже д-р Шалганов или д-р Протич, след като ти видят холтера и кардиограмите на записаните аритмии...
Изследванията все ще покажат нещо - дори и отрицанието пак е нещо...
Попълвай таблицата, която ти казах да си направиш. Включи в нея и останалите си заболявания и техните изследвания като добавиш графа медикаменти. Примерно:
изследване (вид на изследването);   положително заключение (какво е показало); отрицателно заключение (какво е отрекло); медикаменти (лекарства)
Хашимото-дата; ТСХ - стойности положителни; Т3/Т4 - отрицателни; първоначален прием на елтироксин 50 мг. на ден
Хашимото-дата; -; ТСХ, Т3, Т4 - нормални, коригиран прием елтироксин 25 мг. на ден
Хашимото-дата;-; норма на показателите; елтироксин 25 мг. на ден

и т.н. за всичко...

Така информацията ще е синтезирана и групирана. Ще се виждат ясно и групите медикаменти, които си пила и пиеш. Когато ходиш на консултации показвай тези таблици, дано на някого от лекарите му подскажат защо се случва това при теб... А и ти самата ще имаш по-ясен поглед на това кога и какво се е случвало с теб...
Клиниката в Мюнхен е на Световно ниво и наистина ще е добре, ако може да пуснеш документи за консултация и там.

п.п. Когато получиш пристъп ще е добре да запишеш датата, приетите медикаменти, дължина на пристъпа и да имаш ЕКГ-то от пристъпа.
« Последна редакция: Пет., 23 Авг. 2013, 23:52 от rosefromstars »
Цитирай

И най-странното е, то всичко е странно де, че получавам едни червени петна по кожата в областта на сърцето. Това всекидневно. Изпитвам лек дискомфорт и хоп петното избие, поседи 10, 20 30 минути и изчезне. Това никой не знае какво е, показвала съм ги на кардиолози и нищо.

Още веднъж благодаря за съветите. Ако не се открие причината /защото според мен е нещо, което не е известно засега или нещо което само аз имам/, то се моля да намерят адекватно лечение, по скоро да нацелят. Ще пратя документите в клиниката в Мюнхен.
Цитирай

Супер, че си се решила за Мюнхен - там са отлични специалисти!

Хм, да се позамислим и просто да предположим, че червените петна по кажата в областта на сърцето са вследствие на сърдечната дейност (според твоите показания за появата им след пристъп и отминаването им) провокирана от нестабилната стенокардия, която е следствие на спазми на ендодетела... получават се тези червенини - някакво временно възпаление на вените в района около сърцето в резултат на спазмите на ендодетела... възпаление, кръстосана реактивност... прилича ми на автоимунна атака... имунологични изследвания - изследвания за антитела правила ли си?

п.п. приемаш ли хормонални препарати като естрогени? виж това:
 Още 1999 г. се публикуваха резултатите от проучването HERS – The Heart and Estrogen/progestin Replacement Study, разглеждащо влиянието на ХЗТ (хормонозаместителна терапия) върху сърдечния мускул за вторична профилактика на ССЗ (сърдечносъдови заболявания). Това проучване показа, че ХЗТ не само не профилактира, но и се наблюдава 50% увеличаване на съдовите инциденти още до края на първата година.

Гала, намерих и този материал http://medicine-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1234 - не мога да го пейстна и този, който мога да пейстна:

Микроваскуларна ангина – гръдна болка при нормална коронарна ангиография

[md]
01/06/2010

Първите съобщения за пациенти с ангинозна гръдна болка, при които ангиографията е без данни за стеноза на коронарните артерии и които нямат структурно сърдечно заболяване, са отпреди повече от четири десетилетия но зачестяват през последните години (1).

Характерни черти на тази болни:

- преобладава женският пол

- начало на симптомите между 40 и 50-годишна възраст

- болка, която е силна и инвалидизираща

- непостоянен отговор към конвенционалната антиисхемична терапия

От 60-те години на миналия век, откакто широко се използва коронарната ангиография, се оказва, че не всички пациенти с клинично съмнение за коронарна артериална болест (КАБ) имат обструкция на епикардните коронарни артерии.

Резултатите от поредица изследвания показват, че почти половината от тези болни, подложени на коронарна ангиография, са с нормални коронарни артерии.

През 1967 година Likoff и сътр. съобщават за 15 жени на възраст от 30 до 53 години с гръдна болка въпреки нормални коронарни ангиограми, но с електрокардиографски (EКГ) нарушения в покой – депресия на ST-сегмента или негативни T-вълни, които се задълбочават при физическо натоварване.

Въпреки EКГ промените при физическо натоварване, хемодинамичният отговор, оценен чрез пулмоналното артериално налягане, сърдечния дебит и кислородната консумация, са били нормални при осем от пациентите, при които са извършени тези измервания. Авторите отбелязват, че обичайнaта терапия на КАБ е неефективна при тези случаи.

Kemp и сътр. съобщават за серия от 50 пациенти (62% жени) с гръдна болка и нормална коронарна ангиография. 41 са подложени на метаболитно изследване по време на тест с isoproterenol, като при 11 е установена миокардна продукция на лактат, която е в подкрепа на миокардна исхемия.

От тези 11 болни, при четири е имало исхемични промени в EКГ при физическо натоварване, но такива изменения са наблюдавани и при други пет пациенти, при които не са отчетени повишени нива на лактат по време на инфузията с изопротеренол. Kemp е използвал наименованието “синдром X” поради неясната етиология на гръдната болка при тези случаи.

По-късно от Epstein и Cannon е предложено наименованието микроваскуларна ангина за този синдром, тъй като нарушенията в коронарния кръвоток и метаболитният отговор при стрес съответстват на микросъдова етиология. Но все още има редица противоречия по отношение на патофизиологията, диагнозата и лечението на това заболяване.

Повечето проучвания установяват, че пациентите със CPNCA (chest pain despite normal coronary angiograms, гръдна болка въпреки нормалната коронарна ангиография) и структурно нормални сърца имат по-добра прогноза по отношение на значими сърдечносъдови събития (миокарден инфаркт, сърдечносъдова смърт) в сравнение с пациентите с установена коронарна артериална болест.

В отговор на метаболитните и кислородни потребности на заобикалящия миокард, се осъществява констрикция или дилатация на артериолите, за да се достави кръвоток, адекватен на миокарните кислородни потребности. При болните с микроваскуларна ангина този механизъм е нарушен.

Предполага се, че няколко състояния са отговорни за коронарната микросъдова дисфункция – променен тонус на вегетативната нервна система, инсулинова резистентност, увеличен йонен транспорт през клетъчните мембрани, повишено освобождаване на ендотелин-1, дефицит на естрогени, ендотелна дисфункция.

Магнитно резонансното изобразяване (MRI, МРИ) на сърцето се използва все по-често за демонстриране на микроваскуларната динамика при пациенти с предполагаема КАБ, като разделителната способност е достатъчна, за да се визуализират субендокардна исхемия или инфаркт.

Panting и сътр. са извършили MRI при 20 пациенти (16 жени) със CPNCA и исхемичен тип EКГ промени при физическо натоварване и при 10 контроли, съответстващи по възраст и пол. При нито един от случаите не са установени характерните за индуцируемата сърдечна исхемия обратими нарушения на перфузията след стрес.

Образите са получени в началото на изследването и по време на инфузия с adenosine, за да се дилатира коронарната микроциркулация и максимално да се увеличи коронарният кръвоток. По време на инфузията с adenosine, 19 от 20 пациенти са имали силна болка, за разлика от четири от 10 контроли, които са съобщили за лека болка.

Изводът на изследователите е, че коронарната микросъдова дисфункция вероятно ограничава увеличението на ендокардния кръвоток. Няма обяснение на факта, че исхемичната гръдна болка възниква по време на инфузията с adenosine.

Други изследвания, обаче, не откриват връзка между симптоматиката при мирковаскуларна ангина и исхемията.

Nihoyannopoulos и сътр. съобщават за нормална систолна функция на лявата камера, изследвана ехокардиографски непосредствено след физическо натоварване и по време на бързо предсърдно пейсиране при 18 пациенти с CPNCA, въпреки че в този момент те са изпитвали гръдна болка и са имали характерна за исхемия депресия на ST-сегмента.

Този резултат е против предположението, че индуцируемата исхемия е отговорна за симптоматиката. Сходни са и данните от други проучвания – болните с микроваскуларна ангина нямат метаболитни данни за миокардна исхемия въпреки гръдната болка при стрес.

Наблюдението, че пациентите със CPNCA често изпитват характерната за тях гръдна болка по време на извършване на диагностична сърдечна катетеризация дава основание на някои изследователи да предположат, че основното отклонение е променената сърдечна перцепция за болка.

Предполага се, че пациентите с този синдром имат променен механизъм на кортикална активация от висцералните аферентни сигнали, които биха могли да допринесат за абнормно възприемане на болката при сърдечен стрес, дори и при липса на исхемия.

Болката може да се провокира и само от инжектирането на контрастна материя в лявата коронарна артерия. Други потенциални стимули за провокиране на болка при пациентите със CPNCA са dipyridamole и инфузия с adenosine.

Основен проблем при синдрома на CPNCA е овладяването на гръдната болка. Данните от клинични проучвания върху ограничен брой пациенти сочат като ефективно повлияващи болката: нитрати, бета-блокери, блокери на калциевите канали, инхибитори на ангиотензин-конвертиращия ензим, трициклични антидепресанти, aminophylline, заместителна терапия с естрогени, L-arginine.

Понастоящем се провеждат рандомизирани клинични проучвания с quinapril и ranolazine. Клиничният опит показва, че при медикаментозно повлияване на болката ефектът не е дълготраен и често при пациентите се изписват прекалено голям брой медикаменти.

Преди започване на лечение е удачно да се проведе изследване за гастроезофагеален рефлукс, което може да покаже гастроезофагеална рефлуксна болест или мотилитетни нарушения на хранопровода. Предлагат се и немедикаментозни методи на лечение, като поведенческа терапия, транскутанна електрическа стимулация или стимулация на гръбначния мозък.

Препоръчва се да се проведе MRI на сърцето след прилагането на вазодилататор (инфузия на adenosine): ако има убедителни данни за субендокардна исхемия, то тогава е показана антиисхемична терапия. Ако няма исхемия, се прилага комбинация от бета-блокер и imipramine, като се насърчава провеждането на аеробни упражнения. Този подход се подкрепя от данните, получени от няколко рандомизирани клинични проучвания. (ЗВ)

За допълнителна информация:

Механизъм на ангина пекторис при кардиален синдром Х. МД, май 2007 http://mbd.protos.bg

Микроваскуларна коронарна дисфункция и кардиален синдром Х. МД, май 2007

Използван източник:

1.Cannon R. Microvascular angina and the continuing dilemma of chest pain with normal coronary angiograms. J Am Coll Cardiol. 2009;54(10):877-885 http://content.onlinejacc.org и http://www.medscape.com/viewarticle/708342_print

« Последна редакция: Пон., 02 Септ. 2013, 05:37 от Botten Mary »
Цитирай

Някой може ли да ми каже дали е проблем, ако два дена след аблацията ти дойде месечният цикъл, че майка ми се притеснява да не и подрани.  newsm78
Цитирай

Някой може ли да ми каже дали е проблем, ако два дена след аблацията ти дойде месечният цикъл, че майка ми се притеснява да не и подрани.  newsm78

Според мен най-добре питайте лекарите  Peace На мен ми казаха, че не трябва да е нито преди , нито след месечния цикъл.
П.П Обадиха ми се за 25.09 , само, че не знам все още дали ще е тогава или малко по-късно, именно поради тази причина.

И да споделя... понякога ми се случва - като стана рязко от стола или като се стресна от нещо , да получа брадикардия- т.е значително понижение на пулса- и след 10-15секунди - се оправям. От какво може да е това? До сега тахикардия, изведнъж обратното  newsm78  .... странна работа.........
Цитирай

Цитат
И да споделя... понякога ми се случва - като стана рязко от стола или като се стресна от нещо , да получа брадикардия- т.е значително понижение на пулса- и след 10-15секунди - се оправям. От какво може да е това?.....

Тежки и бавни удари ? Все едно сърцето ти изпомпва литър кръв на удар, така ли го усещаш ?
Това мисля, че е нормално и на мен винаги ми става така, като лежа повечко и то това от кръвното, рязко се променя позицията на тялото и кръвното откача Very Happy Споко Smile)
Така и така пиша, да споделя, че се чувствам прекрасно, все още няма екстрасистули ! ДАНО и да няма занапред  Praynig
Цитирай

Цитат
И да споделя... понякога ми се случва - като стана рязко от стола или като се стресна от нещо , да получа брадикардия- т.е значително понижение на пулса- и след 10-15секунди - се оправям. От какво може да е това?.....

Тежки и бавни удари ? Все едно сърцето ти изпомпва литър кръв на удар, така ли го усещаш ?
Това мисля, че е нормално и на мен винаги ми става така, като лежа повечко и то това от кръвното, рязко се променя позицията на тялото и кръвното откача Very Happy Споко Smile)
Така и така пиша, да споделя, че се чувствам прекрасно, все още няма екстрасистули ! ДАНО и да няма занапред  Praynig

Да , точно тежки и бавни удари, даже ми става едно такова замаяно.....може би трябва да го кажа преди аблацията. Васко, ако знаеш как се радвам, че всичко е ОК с теб (да чукнем на дърво) Да знаеш заради теб ще се подложа и аз на аблация  Laughing  Hug 
Цитирай

Цитат
Да , точно тежки и бавни удари, даже ми става едно такова замаяно.....може би трябва да го кажа преди аблацията.
Нормално е и аз се замайвам, ако си с ниско кръвно още повече.
Цитат
Васко, ако знаеш как се радвам, че всичко е ОК с теб (да чукнем на дърво) Да знаеш заради теб ще се подложа и аз на аблация  Laughing  Hug 
ЕЕ, радвам се, че ви вдъхвам капка позитивизъм ! Smile))))
Цитирай

Vasilakis ;Сподели какво е чувството непосредствено първите дни сле д аблация,понеже на 17 септември ми предстои аблация в Германия,поне да имам някаква представа какво ме чака Confused
Цитирай

Vasilakis ;Сподели какво е чувството непосредствено първите дни сле д аблация,понеже на 17 септември ми предстои аблация в Германия,поне да имам някаква представа какво ме чака Confused

Лично аз 12 часа след аблацията имах леко сърцебиене около 100-110 у/мин. придружено с леки екстрасистули, след 12-тия час, пулса ми се нормализира, екстрасистулите продължиха месец и нещо и в момента отшумяха напълно ! Първите дни чувствах спокойствие, лекота и с две думи "перфектно се чувствах", ако те интересува още нещо, питай Smile А ти как се уреди в Германия ?
Цитирай

Лично аз 12 часа след аблацията имах леко сърцебиене около 100-110 у/мин. придружено с леки екстрасистули, след 12-тия час, пулса ми се нормализира, екстрасистулите продължиха месец и нещо и в момента отшумяха напълно ! Първите дни чувствах спокойствие, лекота и с две думи "перфектно се чувствах", ако те интересува още нещо, питай Smile А ти как се уреди в Германия ?

Не знам за вас но аз след 6 години понякога след тежка физическа умора чувствам за малко примерно  за минута много тежко и много бавно сърцебиене- което се оказа напълно нормално за всички хора, ама аз нали си се вталясвам та побърках 3-та градска с това. Така че това може и да е нормално, поне на мен така ми казаха. newsm78
Цитирай

И да споделя... понякога ми се случва - като стана рязко от стола или като се стресна от нещо , да получа брадикардия- т.е значително понижение на пулса- и след 10-15секунди - се оправям. От какво може да е това? До сега тахикардия, изведнъж обратното  newsm78  .... странна работа.........

На мен също ми се случва , дори както си стоя , усещам го като спиране на сърцето , за доста голям интервал . Замайва ми се главата и изобщо е неприятно .
В такива случаи започвам да кашлям и отминава .
Цитирай

Vasilakis ;Благодаря ти,в германия се уредих срещу заплащане,преди 7 месеца се свързах с тази клиника ходих два пъти на прглед, последният ми беше преди 3дни,за 2 часа хората ми направиха необходимите иследвания и категорично ми казаха че съм за аблация.Това нещо го чакам тук 7 месеца и никой не може да ми го каже и затова реших да го направя в Германия,въпреки високата цена.Колко време си неподвижен след аблация,а и там самата аблация протича под пълна упойка.
Цитирай

riall, бихте ли дали повече подробности относно клиниката в Германия, в която ще правите аблацията (цена, координати)? Вероятно ми предстои подобна процедура, а в България отказват да я правят под упойка - нещо, което ме притеснява. Благодаря!
Цитирай

http://www.dhm.mhn.de/ww/de/pub/home.htmа .....това е едното място,по принцип аз бях в по малка клиника в която ми остановиха точно какво трябва да правя,но всички лекари са работели и може би работят в тази която ти дадох,а реално самата аблация ще ми я правят ето тук;
http://www.schoen-kliniken.de/ptp/kkh/aks/,явно такава им е практиката.Мога да ви дам мейл на лекарката която се занимава с мен,рускиня и е на такава длъжност отговаря за източна Европа и Русия; info@kardiologie-ny-hoefe.de.Дано да мога да съм полезен,ако не ви отговорят на този мейл ше се опитам да дам друг.
Цитирай

Благодаря много! Ще направя запитване/проучване.
Цитирай

ivoalex;Тук направиха ли ти необходимите иследвания за да потвърдят че си за аблация?
Цитирай

ivoalex;Тук направиха ли ти необходимите иследвания за да потвърдят че си за аблация?

Изследвания да искаш при мен... От 10-на години ме мъчат едни екстрасистоли, които през последните 3.5 години станаха непоносими в своята честота (12-17 000 за денонощие), а доведоха и до няколко кратки епизода на предсърдно мъждене. Няма органична причина за това функционално заболяване при мен; кардиолозите не знаят на какво се дължат екстрасистолите ми. Изледвания на щитовидна жлеза, електролити, сърце (вкл. компютърна томография) не дават отклонения. Преглеждан съм по мои (груби) сметки от 9 кардиолози (МА, ИСУЛ, 3-та градска, Токуда) - никой от тях няма обяснение за наличието на мъчителния проблем. Имам 5-6 холтера, ехокардиографии, стрес-тест - резултат: здраво органично сърце. Лошото е, че дори аблацията (която и предлагат и от 3-та градска, и от Токуда) не е задължително да бъде успешна - процентът успеваемост при моя проблем е доста по-нисък от този на повечето пишещи в тази тема: хора с т.нар. WPW-синдром. И още по-лошото за мен е, че българските електрофизиолози отказват да извършат манипулацията под пълна упойка. Та такива ми ти работи...
Цитирай

Когато не се знае причината и лечението е неефективно, както е и при мен.
Ох то не е за пожелание, ама по-добре при аблация се намери възбудното огнище и се реши проблема, че тия екстрасистули и те са ужасни.
Цитирай

riall,аз също се интересувам от клиниката в Германия.Благодаря ти за координатите!Пожелавам ти успех и много ще се радвам после да споделиш тук как е минало,упойката пълна ли е и как се чувстваш.Стискам палци! bouquet
Цитирай

Изследвания да искаш при мен... От 10-на години ме мъчат едни екстрасистоли, които през последните 3.5 години станаха непоносими в своята честота (12-17 000 за денонощие), а доведоха и до няколко кратки епизода на предсърдно мъждене. Няма органична причина за това функционално заболяване при мен; кардиолозите не знаят на какво се дължат екстрасистолите ми. Изледвания на щитовидна жлеза, електролити, сърце (вкл. компютърна томография) не дават отклонения. Преглеждан съм по мои (груби) сметки от 9 кардиолози (МА, ИСУЛ, 3-та градска, Токуда) - никой от тях няма обяснение за наличието на мъчителния проблем. Имам 5-6 холтера, ехокардиографии, стрес-тест - резултат: здраво органично сърце. Лошото е, че дори аблацията (която и предлагат и от 3-та градска, и от Токуда) не е задължително да бъде успешна - процентът успеваемост при моя проблем е доста по-нисък от този на повечето пишещи в тази тема: хора с т.нар. WPW-синдром. И още по-лошото за мен е, че българските електрофизиолози отказват да извършат манипулацията под пълна упойка. Та такива ми ти работи...
Моята пречина е ясна и категорична(поне за сега) предсърдно мъждене на лявото предсърдие.
Мисля че това е най точното място да ти открият проблема,мой познат ме насочи за тази клиника който също е бил с неоткриваеми проблеми и в момента си води абсолютно нормален и здравословен живот.
Дано да могат да помогнат,но с сигорност ще имаш полза от тези хора....успех!
Цитирай

riall,аз също се интересувам от клиниката в Германия.Благодаря ти за координатите!Пожелавам ти успех и много ще се радвам после да споделиш тук как е минало,упойката пълна ли е и как се чувстваш.Стискам палци! bouquet
Наистина ще се радвам с каквото мога да помогна,ще споделя всичко,дано бъдат нормални и успешни нещата Wink
Цитирай

Здравейте!!!И аз да се включа.Може ли някой да ми каже кой доктори правят аблация в НКБ София... Благодаря предварително Laughing
Цитирай

Здравейте ,на 12 септември мина моята аблация.Процедурата ми продължи около 3 часа и ми казаха ,че са ми изгорили 3 връзки.За процедурата какво да ви споделя - болеше ,но се търпии.Моят проблем е друг ...На следващия ден след изписването ми, излязох малко да се поразходя.Прибрах се,поседях малко и изведнъж ми се зави свят,получих задух,едно такова гадно чувство ,сякаш ти спира сърцето и в следващия момент пулса ми започна да се ускорява ,както и преди аблацията ...  Crying or Very sad Изсмуках половин  валидол и отидох до болницата да ми направят кардиограма  ,но докато стигна пусът ми се беше поуспокоил малко.Казаха ми ,че съм с тахикардия ,но съм в ритъм.Много се притесних дали не е останала някоя скрита връзка.А и след аблацията получавам доста екстрасистоли и то понякога през секундии,доста е неприятно.Пулсът ми варира между 90-100 иии винаги след като хапна се ускорява още повече и зачестяват и екстрасистолите.Неприятното напрежение в гърдите си го имам все още .. Моля ви ,споделете при вас как е билоо,много съм притеснена ... ooooh!
Цитирай

1-во учестяването на пулса ти 100 % не е било 220 удара, по - скоро 170 максимум от адреналина, който си отделила в организма си, след като си усетила, че ти спира сърцето е нормално да ти скочи адреналина !
2-ро екстрасистулите са нормални до няколко месеца след аблация
3-то учестеният пулс или по - точно 90-100 у/мин. са напълно нормални след аблация

Всички тези оплаквания трябва да изчезнат до 6-тия месец след аблация ! Това е максималният срок, а това как всеки организъм се възстановява е строго индивидуално, аз лично нямах учестен пулс, но екстрасистули имах ... тук има хора с пулс 100 след аблация поне месец и след това се нормализира.

Това е което мога да ти кажа, след като съм прочел от до темите
Аблация на сърцето
Аблация на сърцето - 1
Аблация на съцето - 2
Цитирай

Здравейте!!!И аз да се включа.Може ли някой да ми каже кой доктори правят аблация в НКБ София... Благодаря предварително Laughing
Стоянов, Балабански, Протич, Шалганов, Бонев Smile Аз бях при Стоянов и Бонев Smile
Цитирай

Благодаря мила!! Имам и още един въпрос аз ли си ги избирам или който доктор е на смяна извършва аблацията.(здравната каса)
Цитирай

Благодаря мила!! Имам и още един въпрос аз ли си ги избирам или който доктор е на смяна извършва аблацията.(здравната каса)
Ами който ти се падне .Защото те се въртят всяка седмица Smile
Цитирай

1-во учестяването на пулса ти 100 % не е било 220 удара, по - скоро 170 максимум от адреналина, който си отделила в организма си, след като си усетила, че ти спира сърцето е нормално да ти скочи адреналина !
2-ро екстрасистулите са нормални до няколко месеца след аблация
3-то учестеният пулс или по - точно 90-100 у/мин. са напълно нормални след аблация

Всички тези оплаквания трябва да изчезнат до 6-тия месец след аблация ! Това е максималният срок, а това как всеки организъм се възстановява е строго индивидуално, аз лично нямах учестен пулс, но екстрасистули имах ... тук има хора с пулс 100 след аблация поне месец и след това се нормализира.

Това е което мога да ти кажа, след като съм прочел от до темите
Аблация на сърцето
Аблация на сърцето - 1
Аблация на съцето - 2
Много изчерпателен отговор ,благодаря ти  Hug Ще се радвам и други да споделят как са били след процедурта  Love
Цитирай

Много ама много се колебая и ме е страх да си направя аблация От 3 години получавам пристъпи 2-3 пъти в годината.Във нашата кардиология единия доктор ми я препоръча,другия не ми е препоръчва имало много рецидиви....не знам какво да си  мисля вече..ама и така не се живее във вечен страх...
Цитирай

Стоянов, Балабански, Протич, Шалганов, Бонев Smile Аз бях при Стоянов и Бонев Smile

Браво Василакис поне един е чел не между редовете  Peace ти как си сега имаш ли оплаквания

Много ама много се колебая и ме е страх да си направя аблация От 3 години получавам пристъпи 2-3 пъти в годината.Във нашата кардиология единия доктор ми я препоръча,другия не ми е препоръчва имало много рецидиви....не знам какво да си  мисля вече..ама и така не се живее във вечен страх...

Според мен не чакай има живот и то след аблация  Peace всеки от нас го е било страх, но и това минава.
Цитирай

Здравейте и от мен,искам да споделя моментният резултат от аблацията която ми направиха в Германия на 18 септември.Всичко премина изключително професионално,първият ден преминах доста прегледи които продължиха през по голямата част от деня.От това което съм чел по различното е че ми направиха "цветен скенер"(това е нещо като коронарогравия) за да остановят с точност огнището на аритмията,дали нямам тромб и кой са най подходячите вени за преминаването на катетъра.През целият ми престой не са ми спирали конкора и прадакса,дори и в деня на самата аблация.Имах мой приятел с мен който играеше ролята на преводач и предружител,поканиха го в помещението където ще се извършва самата аблация,облякоха го с дрехи които трябва да е ,дезинфикцираха го най обстойно и му предложиха да пресъства през цялото време или поне докато подейства анестезията.Всичко преминаваше толкова прецизно и професионално(нямам представа в БГ дали е така,не искам никой да се обижда Wink)но по тялото не ми остана и 1мм място да нямах залепена лепенка с разни датчици,незнам колко метри кабели ме обсебваха и т.н.От там ми вкараха катетъра,анестезията се  задейства и се сабудих след 3 часа,след което след 2 часа ми избадиха катетъра,от там ми започнаха мъките 12 часа пълна неподвичност от кръста надолу с торба пясък на двете вени Sad.На другият ден преминах везитация с пълнни и обстойни прегледи на всичко,след което ме изписаха.Три месеца продължавам конкор с прадакса,след което чакаме пълният резултат,в момента имам някакви екстра систоли ,но на това което беше просто нищо не усещам за момента.Ако някой има по подробни въпроси да попита?
Цитирай

Поздравления че всичко е минало добре и скорошно възтановяване.

В България след аблацията спират лекарставата, поне така съм чела, и отказват да правят аблация с пълна упойка /за съжаление/.

Чак не мога да повярвам че екстрасистолите могат да изчезнат , и аз съм с такъв проблем и напълно те разбирам. При мен се появяват периодично и когато това стане направо ми се реве................
Цитирай

Благодаря,но пълният резултат след 3 месеца,така и немога още да се зарадвам Wink.И аз си мислех че ще спра всички лекарства,но още с постъпването ме предупредиха че ще приемам прадакса още 3 месеца,оказа се че към нея трябва да прибавя и конкор Whistling.Съгласен съм и на тези варианти само резултат да има Smile.
Цитирай

На мен ми се вижда логично да изписват бета блокер известно време след аблацията. Все пак той намалява екстрасистулите и сърцебиенето.
Цитирай

Привет, на баща ми му предстои аблация. От Окръжна болница в София го насочиха към д-р Трайков от Токуда, а пък явно Трета градска има най-голяма практика в аблациите. Има ли някой, който си е правил аблация в Токуда и можете ли да ме посъветвате нещо?
Цитирай

Здравейте и от мен!И аз се присъединявам към вас...Какво да ви кажа,от 4 год страдам от аритмия,предсърдно мъждене и трептене,в началото пристъпите бяха по редки,но от тази година зачестиха,за да се стигне до през ден.Няма да ви обяснявам какво е,вие всички знаете..преди седмица ми направиха аблация в Токуда.Процедурата продължи 7 ч,д-р Трайков и екипа му направиха чудеса,над 150 точки имам прогорени в сърцето.За сега нямам пристъпи,но екстра систули много,както и най-различни 'почуквания,претупвания'пулсът ми не пада под 80 удара през деня.Всичко би трябвало да е нормално,но прескачанията много ме мъчат.На 40 год съм трябва и на работа да ходя,топката в стомаха ми не иска да се махне..засега пия лекарства,след 3 месеца ако е живот и здраве ще видим.Поздрав на всички ви и успех!!!
Цитирай

Не казваш преди колко време ти е правена аблацията, тук всички се оплакват известно време след това от прескачания, но някой който го е преживял да даде подборна информация.
Цитирай

Преди 8 дена.Днес бях на контролен преглед,но докато ми правеха екг,сърцето беше спокойно.Доктора каза че всичко е наред,важното е да няма пристъпи,предписа ми магнезий допълнително.Дано отшумят екстра систолите до месец два...
Цитирай

Успех .....след всеки изминат ден ще се чувстваш по добре.Аз съм на същата възраст и с същата диагноза,при мен аблацията премина за 3,5 часа,имах екстрасистоли 3-4 дни доста слаби сравнение с тези преди аблацията.И  аз немога да се успокоя след 3 месеца какво ще се случи.Какви медикаменти ти предписаха да пиеш,за физическо натоварване казаха ли ти нещо?
Цитирай

Преди аблацията бях 1 месец на кордерон,сега съм на ритмонорм(отново),беталок зок,прадакса и микардис за кръвното,след 3 месеца ако всичко е ок спирам ритмонорма и прадаксата..незнам,те при мене като че се засилват почукванията,но повче имам нещо като вълни,които са през минута две и ги усещам в слънчевия сплит и в гърлото понякога..може и да е нормално,все пак 7 часа ме гориха..иначе за физическото натоварване нормално,е за фитнес не съм питал,но питах дали може по ракия вечер Laughingказаха няма проблеми...одеве се качих пеша до 6 тия етаж,сърцето реагира добре,незнам,доста се притеснявам,побърка ме това нещо за 4 години.имам над 50 излизания от ритъм,понякога за часове,измъчих се....
Цитирай

И аз често излизах от ритъм преди аблацията,но сега нещата са съвсем различни.На лявото предсърдие ли ти правиха аблация?Според мен е нормално да усещаш такива вълни,неможе това сърце да се успокои на момента Wink.Но лошото е че страхът не е отминал Sad и аз съм в същото положение,освен чакане до 3 месец нищо друго не ни остава Very Happy.
Цитирай

На лявото,изолация на плумонални вени и още нещо с латински наименования пише в епикризата.иначе и на мен ми правиха скенер,цветна снимка на сърцето,едно изследване като гастроскопия,да се види дали има троммбче нчкъде,отделно коронарография..лекарския екип подходи много професионално и внимателно,невероятни са.Бях облепен с лепенки и жички като коледна елха Laughingдай Боже всичко да е наред.в първите дни след процедурата ми се гадеше,от време на време и лека температура-37.2-37.3,незнам дали има връзка.сега се чувствам прекрасно,само екстрасистулите,почукванията и вълните да се махнат или поне да намалеят.повечето са леки но.....дразнят и мъчат Crying or Very sad
Цитирай

Здравейте, и аз имам проблеми със сърцето и ме насочиха за консултация за ЕФИ и аблация. Интересува ме колко време предварително трябва да звънна, за да си запиша час, тъй като сега ми предстои пътуване извън страната и се чудя дали да се обадя сега или като се върна живот и здраве?
Цитирай

Темата замря,дай Боже всички да са добре!   tritonus,riall вие как сте след аблацията? vasilakis,как си и ти?
Цитирай

Здравейте, Hug
Аз също имах диагноза пристъпна предсърдна тахикардия. От около 10 години съм  този проблем, но в началото той почти не се проявяваше, притъпите бяха редки, и с годините се заилваха, както и самия пулс. Преди близо 3 години направих опит в 3-та градска болница и за съжаление беше неупешен, макар да ме оперера доц. Шалганов. За малко да не ме нарежат тогава ooooh! /най - голямият ми страх/, прободоха аортата по време на операция, и имах голям късмет, че не пуна течност и не се стигна до операция в истинския смиъл. Тогава аблацията спря и беше неупешна. През тези 3 години пулсът ми се уили драстично, пристъпите, все по -чести буквално през ден, не е чувтвах човек,като съипана баба вечна уморена. Накоро разбрах, че в ТОКУДА също имат много модерна нова апаратуа и страхотен специалист, както самите доктори се изразяват за него МАЙсТОР д-р Васил Трайков. Взех решение, то прото вече не се търпеше и запиасх час. Мъжът ми на едно ходене до софия ми взе епикризата от 3 та градска болница и ми записа час. седмица след това ме извикаха и така постъпих. Апаратурата дейтвително е много по - модерна и д-рите, всички са много мили. То не е и блоница, а като хотел с 5* облужване. Както се досещате от думите ми аблацията този път бе упешна.
Благодаря на екипа на д-р Трайков, на д-р Къневски, който аситира и бе до мен през цялото време. Благодаря им за грижите, здавето и успешната аблация! Hug
Здраве и за всички вас! Love
Цитирай

И аз да споделя . Wink
Подозренията ми , че Омегата ми влияе добре на пристъпите и екстрасистолите , се потвърди . Peace

Бях я спряла за един месец , защото пиех Мерц , за косата .
Цели 3 пъти излезнах от ритъм , имах и много екстрасистоли . Sad
Никакво спиране повече  ! Naughty
Цитирай

happy mamma,ти каква Омега 3 пиеш,на коя фирма?
Цитирай

Какво точно се разбира да излезеш от ритъм, аз доколкото знам е състояние когато ритъма не е синусов, т.е. изпулсите не произтичат от предсърдията а от камерите. Но е възможно да не съм права.
Цитирай

happy mamma,ти каква Омега 3 пиеш,на коя фирма?

Тази

гала , пристъпа наричам излизане от ритъм . Пулса ми стига до 240 . Sad

Ти как си ? Hug
Цитирай

И аз излизам извън ритъм, като даже апаратът за кръвно налягане го хваща, защото понякога трае към час - чувствам се много зле и най-добре ми действа просто да полегна, по възможност... Забелязала съм, че когато пътувам със самолет, след това, в рамките на 24 часа, излизам извън ритъм за около час ... Добре, че не ми се налага да пътувам често със самолет   Wink
Когато пулсът ми прехвърли 180 излизам извън ритъм, но също така понякога и при нисък пулс пак излизам извън ритъм - което става по-често в последно време... Апаратите за кръвно налягане, които са с гумен надуваем накрайник за ръката, най-често имат и програми за аритмии - отстрани на дисплея при аритмия се показва един знак като част от ЕКГ и прописуква. Хепи мама, рибеното масло от сьомга е страхотно наистина, +1 и от мен за него, магнезият също много помага - от личен опит, даже през бременността има двоино приложение - хем за бебо е добре, хем за сърцето - за да не прави пристъпи Smile .
« Последна редакция: Пет., 25 Окт. 2013, 19:16 от rosefromstars »
Цитирай

rosefromstars , 1 час ?! Rolling Eyes
Много бе ! Shocked

Моите са кратки , 2-3 мин .
Цитирай

Две-три минути са, когато съм имала висок пулс- над 150-180- преди това, а ако е при физическо усилие - направо ми причернява и даже съм припадала. А, когато изляза от ритъм при нормален пулс, тогава може да траят дълго. Но, за сега, повече от час, час и половина, не съм имала пристъпи, а и такива дълги са редки - три-четири пъти в годината... Слава Богу, не е голяма проблемацията и досега не съм влизала в болница заради тях - важното е човек като се усети, да поседне, да се успокои и да не върши по възможност нищо, докато не му мине.
Цитирай

И аз не съм влизала в болница .
Валидолче ми помага безотказно . Wink
Цитирай

happy mama Влез в Токуда! Както вече написах там не е болница,  а направо хотел  5* обслужване Peace!
д-р Васил Трайков е от най - добрите в България! Той е майтор при ритъмни нарушения! Peace
Цитирай

Токуда не работи по каса , нали ?
Колко ти струваше аблацията там ?
Цитирай

ВегаСтаp ;Отдавна наистина не сме споделяли мнение в тази тема.Аз се чувствам добре след аблацията,минаха около 40 дни,на 25 ден започнаха по сериозни екстрасистоли,но това премина за 3-4 дни.Имах леки претеснения и съответно ме накараха да сложа холтер и се оказа че екстрасистолите са 0,6-0,8% за 24 часа,което означава че са нормални нещата.Пожелавам на всички които им предстой аблация всичко да е успешно и безпроблемно!
Цитирай

happy mama Токуда работи със здравната каса. Д-р Трайков ми каза да си взема направление по пътека номер 41 и аблацията ми струва 0 лв. За разлика от 3-та градска, където си платих и болнични легло - престой, / че ме и държаха 5 дни, тъй като стана лекарка грешка и замалко да ми прободат аортата, не стига че лежах повече по тяхна вина, ами накрая ми взеха и пари.../в Токуда не ми взеха пари дори и за легло - престой. Никой, нищо не ми е поискал, когато ме изпиваха аз попитах какво дължа и д-р каза нищо - 0 лева. Влязох в неделля, понеделник ми беше самата аблация, а вторник ме изписаха. Взех си епикризата, болничен, на  излизане на регистратура ми ги подпечатоха и дори там не ми взеха никакви пари. Така и трябва да бъде, имайки предвид че болницата ще вземе хиляди евро от тази манипулация, то срамота щеше да бъде да ми вземат 10 лв за два дни претой. Браво на тази болница - висок професионализъм, читота, лукс и високо внимание към пациента.  Peace
Апаратурата в Токуда също е много по - нова, по - модерна и съответно по - добра. Когато ме изпиаха от 3-та градска ми казаха 3 дни да не добрижавам деца и поне  1 година да не забременявам, защото съм облъчена от рентгена. Е, тук в Токуда - няма токава нещо, апаратурата е много модерна, с високо качество и дори четох, че по време на манипулацията има йонизиращо дейтвие в/у организма.
Аз е чувствам добре. На моменти сякаш усещам по - виок пулс и ааа да изляза от ритъм, но не излизам. сигурно е нормално, имайки предвид, че манипулацията бе много скоро и за самото сърце също трябва да има някакъв период на адаптация. Вярвам, че вече съм 100% здрава! според епикризата също аблацията е успешна и а ми правили РФА - репетативна фокална предсърдна тахикардя. Успешна РФА на ектопичен фокус на саптален сегмент на устието на дясна белодробна  горна вена /т.е. сложна работа, действително мятото бе на много трудно и достъпно място, но благодаряние на професионализма, добрия богат опит и майсторството на д-р Трайков и д-р Къневски съм вече здрава!  :bouquet:
« Последна редакция: Съб., 26 Окт. 2013, 10:27 от kaleia »
Цитирай

Да попитам всички които са минали аблация до трите месеца някой спортувал ли е по активно,понеже на мен много ми липсват движение и спорт ,а имам чувството или е съвпадение че като се натоваря физически се увеличават екстрасистолите.Благодаря!
Цитирай

Калея, поздравления, сега бързо да се оправяш.

Мен ме сполетя друго нещастие, получих инсулт, причината за мен е една и съща, както и със сърдечната исхемия. Нещо става с тия съдове, спазъм ли, какво е никой не знае, но резултата е или инсулт или стенокардия. Сега се чувствам зле,, не мога да ходя без придружител, зле ми е на главата, боли, изморявам се много, поне засега говора подобрих малко да чукна на дърво. Стискайте ми палци да намерят ефективно лечение и да спре тоя кошмар.
Цитирай

kaleia ;Браво на д-р Трайков ....професионалисъм!
Цитирай

riall Първият въпрос, който зададох на д-ра след аблацията беше: Може ли да спортувам? Laughing
Отговорът беше: "Всичко можеш да правиш"!
За сега се пазя, страхувам се все още, наблудавам се...а знам, че вече мога да спортувам, все още ми е рано, следя се, като е понатоваря физичеки от бързо ходене, чистене вкъщи Crazy просто усещам зачетен пулс /който е нормален и при здравите хора без нашия проблем/, който бързо влиза в норма след много кратка почивка...Мисля, че съм добре, просто още е рано, едва 5 дни от аблацита и се пазя, но другия месец живот и здраве, ако всичко е наред мисля малко по малко да въвеждам Пилатеса Thinking
гала Hug много ти благодаря! Желая ти бързо възстановяване и скорошно оздравяване! Hug
Цитирай

kaleia , много ти благодаря за подробната информация ! Hug bouquet
Ще вземеш да ме навиеш да отида в Токуда , толкова безупречно звучи всичко ! Peace

гала , мила , не знам какво да кажа ... Sad
Как не се намери лек и за теб ? Praynig Praynig Praynig

Много сила ти желая ! И пълно и бързо възстановяване ! Hug Hug Hug
Цитирай

kaleia;И на мен ми казаха след 10ден мога да правя каквото си искам,но по странно е чувството или просто си вножаваме от многото проблеми които сме имали.Като сондирам мнения като че ли събирам повече смелост Smile.До третия месец човек като че ли трябва да продължава да се вслушва в чистотата и ритъма на сърцето.
Цитирай

happy mama Love
Влязох тук да пиша и съм тук, за да помогна, това ми е и целта. Идеята тук е да обсъждаме това което ни вълнува, но и да си помагаме. Аз имам базата и опита от двете болници, затова пиша, и то с аргументи къде е по - добре,   надеждата ми е да съм полезна на някого, дето се вика на 1 човек да помогнеш - все е +! Hug Ако 3-та градска болинца е по - добрият вариант - щях да препоръчам него Peace...Пиша, защто кагото аз правих първата аблация, тя се правеше единствено и само в 3-то градска болница в България /нямах избор, освен Берлин, но там бе скъпо/, ако имаше и знаех тогава, че има и друга алтернатива щях да проуча по - подробно нещата и съм сигурна, че щях да избера по - оптималния вариант - Токуда. Затова, икам да знаят повече хора, че вече имат избор, да отсяват повече мнения, препоръки и да вземат най - доброто решение за тях!
Упехи за всички! Love
Ако имате въпроси и с нещо мога да помогна или да насоча най - малкото, с радост ще го направя! Hug
riall Аз след месец имам профилактичен преглед с холтер Тогава ще поразпитам повече доктора, даже двама Laughing - един който ми поставя холтера и после на контролата, другия доктор PeaceТогава ще имам предвид двете мнения, ще питам и за спорта и пак ще пиша! Hug
Цитирай

Гала, съжалявам много за всичко това, което ти се случва. Дано бързо се нормализираш и никога повече да не ти се случава.  Praynig
Невролозите какво казват? Да не би всичко това е на неврологична основа? ЕЕГ правили ли са ти? ПКК с диференциално броене, желязо и фракции, с-реактивен протеин (повишава се преди инцидент и се задържа доста след това, така че предполагам, че сега ще е повишен, така че май няма смисъл, но го споменавам за да знаеш...), антитела (примерно антифосфолипидни антитела)? инсултът исхемичен ли беше, с едно огнище, КТ какво показа? извинавай, че питам, но ми е много мъчно за теб и все си мисля, че когато се открие причината за тези инциденти, ще се решат, макар и частично, проблемите ти... дано скоро установят с точност какво ти е и се намери решение за проблемите ти  Praynig  Hug
Виж и това: Гинко Билоба – Екстрактът забавя стесняването на кръвоносните съдове и по този начин удължава времето за засилено кръвоснабдяване на мускулите и мозъка, на което се дължи и ефекта му на подобряване на мисловните процеси и паметта.
Ехе, какво облъчване само - 3 дни да не се доближава човек до деца...  Shocked Калея, благодаря ти, че споделяш   bouquet
Хепи мама, валидолче казваш, ще взема да пробвам... е, да не става да се налага повече де...  Rolling Eyes
« Последна редакция: Съб., 26 Окт. 2013, 16:43 от rosefromstars »
Цитирай

Аз този път отказах болница, защото сами правили 6 скенера при подобни инциденти и 4 пъти ЯМР. Не исках да ме облъчват, а пътеката го изисква. Всички изследвания, за които питаш са ми правени преди и са били в норма. Предположения невролозите нямат, само един невролог и то по телефона, каза че това са спазми на съдовете и изписа сибелиум /калциев антагонист/, с който 3 години нямах никакви неврологочни проблеми. И така до миналата седмица - атаксия, световъртеж, нарушение в говора /изпусках думи, заеквах и ми беше трудно да говоря/. Някои неща се подобриха, други не, но мисля, че основния проблем и това, че не се е възстановило напълно кръвообращението.
Цитирай

По повод инсулта на гала .
Моят татко , светла му памет Rose Rose , също получи инсулт , исхемичен .
Казаха , че причината е от сърцето , той си имаше проблеми доста - стенокардия , предсърдно мъждене , кръвното му беше добре обаче . Обясниха , че при аритмии има опасност от тромби , които после запушват мозъчни съдове . Sad
Не искам да плаша гала , дано се намери решение за нея , моля се от сърце ! Praynig Praynig Praynig

Най-малкото , пий аспирин за разреждане на кръвта , ако нямаш други лекарства по този повод . Peace

kaleia , отново ти благодаря и ти желая крепко здраве ! Love Hug bouquet И пиши тук , да ни даваш кураж ! Very Happy
Цитирай

Здравейте на всички!!Вече почти месец мина от аблацията,и мога да кажа че се чувствам много по добре..не съм имал излизане от ритъм,в началото имах доста екстрасистули,почуквания,и т.н,но понамаляха значително,вече се търпи..пулса и на мен ми беше ускорен- около 90 държеше,но сега и той се нормализира 70-80.за Токуда какво да ви кажа-невероятна болница с невероятен персонал.Д-р Трайков и д-р Иванов правиха процедурата,извършиха чудеса от измъченото ми сърце..живота отново взе да се връща полека в мен след 4 год..дано да няма вече пристъпи.в моя случай се наложи доплащане от моя страна,за някакви консумативи,но всичко си е по европейски,с фактура..не че за мен има значение,важното е да се излекувам..да смея да кажа че съм доста по-добре,дай Боже напълно ВСИЧКИ да се оправим!!Успех!!!
Цитирай

Тритонус, благодаря, че споделяш с нас. Дай Боже, всички да сме добре!  Hug

Гала, щом като изследванията ти са добри, а проблемите се задълбочават и се свеждат, по думите ти, до проблем в съдовете, които правят спазми, може да прочетеш това относно ендотелните клетки:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB

"Действието на отделяния от ендотелните клетки релаксиращ фактор (endotelium-derived relaxing factor EDRF) води до разпускане на гладката мускулатура. Химически той бе идентифициран като азотен окис ( NO ) или лабилно съединение спонтанно отделящо азотен окис. Произвеждана се от ендотелните клетки от L-аргинин13. Служи за да адаптира диаметъра на кръвоносните съдове към кръвотока. Усилването на кръвотока, напр. от вазодилатация на дисталното съдово русло, води до повишен опън върху ендотела на проксималните съдове. Този увеличен опън (shear stress) е стимул за отделяне на EDRF, който води до вазодилатация. Така EDRF поддържа стреса на кръвоносната стена постоянен независимо от промените в кръвотока(5). Зависимата от кръвотока вазодилатация се губи в атероматозните артерии. Физиологични стимули за отделянето на EDRF са освен опъна на ендотелните клетки и ацетилхолина и аденозин дифосфата и затова те се означават като зависими от ендотела вазодилататори.
EDRF потиска и агрегацията и адхезията на тромбоцитите и така действа синергично с другия отделян от ендотелните клетки вазодилататор и антиагрегант - простациклина ( PGI ). Докато PGI повлиява клетките повишавайки нивото на сАМР, то EDRF стимулирайки гуанилатциклазата повишава нивото на cGMP.
Освен тези два вазодилататора ендотелните клетки отделят още поне три вазоконстрикторни фактора. Единият от тях, наречен ендотелин е най-мощният известен досега вазоконстриктор и е пептид от 21 аминокиселини, наподобяващ сарафотоксините - змийски отрови със силно вазоконстриктивно действие.
Кръвоносните съдове се намират в постоянна вазодилатация под действието на EDRF. Блокирането на синтезата му води до изразена вазоконстрикция. Обратно блокирането на простациклиновата синтеза от аспирина не повлиява артериалното налягане. Счита се, че простациклиновата система не повлиява базалния тонус на съдовете, а служи за да подпомага системата на EDRF когато настъпи ендотелна увреда. Напр. при оголване на част от артериалната стена от ендотелните клетки, възстановителният процес започва с адхезия на тромбоцити по увредената зона поради липсата там на EDRF. Продукцията на простациклин пък от субендокарда предпазва от формиране на тромбоцитни агрегати, тъй като простациклина мощно потиска агрегацията, но не и адхезията(13).
EDRF е локален (паракринен) хормон, повлияващ само съседните клетки. При попадане в кръвотока той се инактивира моментално от хемоглобина. Поради това потискане на NO от хемоглобина се предполага, че вазоконстрикцията след субарахноидален кръвоизлив се дължи на инактивиране на базалната продукция на EDRF от излелия се хемоглобин.
Вероятно дефицит на EDRF участва в патогенезата на много заболявания вкл. артериалната хипертония, атеросклерозата и захарния диабет. При хипертензивните животни продукцията на NО от ендотелните клетки е по-слаба от тази в нормалните. Задебеляването на артериалната стена от атеросклеротичните плаки пречи на достигането на отделения от ендотела NО до гладкомускулните клетки. Коронарната атеросклероза се комбинира с локални нарушения на ендотелната функция, които предшестват появата на ангиографски видими стенози. Предполага се, че импотентността при диабетици се дължи на намалена продукция на NО в съдовете на corpus cavernosum. Това може би обяснява репутацията на амилнитрита като афродизиака.
Вярна на принципа си за икономичност, природата използва NО и на друго място с друга цел - в макрофагите и в Купферовите клетки като цитотоксично средство за унищожаване на други клетки, вкл. и неопластични.
NО вероятно участва и в бързия спад на артериалното налягане при ендотоксичен шок, тъй като липополизахарида на Е. coli води до незабавно увеличение на продукцията на EDRF от ендотелните клетки."

Обърни особено внимание на подчертаното и относно аспирина - на наклоненото. Не съм сигурна в безопасната употреба на аспирин при теб, затова най-добре първо се консултирай със специалист!
« Последна редакция: Съб., 26 Окт. 2013, 22:36 от rosefromstars »
Цитирай

Гала, как си с кръвното налягане? Ако имаш високо кръвно, означава че евентуално постоянно вазодилататорите са намалени...
Виж и това:
"АCE-инхибицията ограничава неврохормоналната активация и вазоконстрикцията по време на исхемия. Например, въвеждането на perindoprilat (активен метаболит на perindopril) намалява значимо системната съдова резистентност, предсърдното и камерното поемане на норадреналин при индуцирана с натоварване исхемия. Ренин-ангиотензиновата система участва в ендотелната функция. Всяка продукция на кислородни радикали води до оксидативен стрес и до увеличено разграждане на азотен окис (NO) синтазата. Това е ключовия ензим за производството на NO - вазодилататорен фактор, и редукцията на нивата на NO водят до ендотелна дисфункция. Ендотелната дисфункция и оксидативният стрес са самостоятелни предиктори за сърдечно-съдов инцидент. Брадикининът, от друга страна, повишава експресията на клетъчната NO синтаза, осигурявайки протекция на ендотелната функция и индиректни антиоксидантни ефекти.
Трябва да се очаква, че ACE инхибицията ще подобри ендотелната функция. Тъй като ACE е локализирана предимно в ендотелните клетки, то ACEI с по-висок афинитет към тъканите вероятно осигуряват по-ефективна протекция на ендотела в сравнение с представителите на класа, които имат афинитет предимно към плазмената ACE. 
Липофилните инхибитори на ангиотензин конвертиращия ензим (АСЕI) имат по-висок афинитет към тъканите, поради което вероятно притежават по-изразена антиатеросклеротична ефикасност. 
Взаимодействие между аспирин и ACE-инхибиторите
Напоследък широко се обсъжда възможността комбинираният прием на ацетилсалицилова киселина и АСЕ-инхибитори да води до по-малки ползи за пациента, свързани с намаления сърдечно-съдов протективен ефект на АСЕ-инхибиторите. 
Както се вижда от графиките в големи проучвания се доказва, че комбинираната терапия АСЕ и АСА води до по-малка полза и намаление на редукцията на общата смъртност и болестност. В SOLVD Treatment и SOLVD Prevention се вижда, че съвместната употреба на АСЕ-инхибитор и ацетилсалицилова киселина водят до липса на ефект по отношение на намаляване на риска от ССЗ. В HOPE ефектът при едновременната употреба на двата медикамента е редуциран. 
В EUROPA и SMILE ползата от терапията с АСЕ-инхибитор се запазва въпреки комбинирания прием на АСЕ и АСА. Тези проучвания подкрепят тезата, че може би ползите от ACE-инхибиторите не се дължат единствено на клас ефект, а и на специфични предимства на отделните АСЕ-инхибитори. 
Взаимодействието на АСА с АСЕ-инхибитори е на ниво простагландинова синтеза. Блокирайки необратимо СОХ 1, АСА освен че предотвратява производството на тромбоксан 2, а от там и тромбоцитната агрегация, блокира и производството на простациклин и простагландини. Тези вазодилататорни простагландини се образуват в ендотела под въздействието на брадикинин и други стимули от арахидонова киселина. Тяхната функция е особенно въжна, защото е в основата на кардио- и съдово-протективните ефекти на АСЕ-инхибиторите. Простагландините намаляват агрегацията, предизвикват вазодилатация, намаляват клетъчното деление, засилват имунния иотговор, имат антиоксидантен ефект. 
Преодоляването на намалената продукция на вазодилатативни съставки би могло да се получи чрез допълнителна суплементация с вещества естетвени донори на NO. Азотният окис е главният вазодилататорен, аттипролиферативен, антиоксидантен, антисклеротичен, антиинфламаторен и антиагрегантен фактор в съдовия ендотел. В проучването SMILЕ е използван зофеноприл, който е донор на суфхидрилни групи необходими за производството на цГМФ (енергетичен субстрат за действието на NO).  NO се образува от терминалния гуанидинен азот на полунезаменимата аминокиселина L-аргинин чрез действието на азотноокисна синтаза (NOS). L-аргининът е най-добре проученият и естествен източник на азотен окис за клетката. Известен е неговият вазодилатативен ефект при сърдечно-съдови заболявания. "

п.п. ако ги няма симптомите на високото кръвно налягане, високата захар и атеросклерозата, става сложно... ще трябва да потърсим информация за трите вазоконстрикторни фактора - ендотелин и др.
« Последна редакция: Съб., 26 Окт. 2013, 23:56 от rosefromstars »
Цитирай

Ох, това са много сложни неща за мен. Не ги разбирам, но аз също съм се мъчила да ги чета. Кръвното ми е 100-70, нямам атеросклероза и нямам диабет. Аспирин не пия, пила съм Л аргинин без никакъв успех, но него сама си го назначих, не знам дали в правилната доза. Нали се сещаш, че никой лекар не е запознат с тия неща и съответно няма кой да ми даде адекватно лечение. Едно е ясно, чисти съдове, без никакви рискови фактори и мозъчна и сърдечна исхемия, които се задълбочават.
Цитирай

Здравейте на всички и от мен  Hug Все още не съм си направила аблация, часът ми беше за септември, само че ме хвана грип.... Сега мисля да звънна, за да ми запишат друга дата за прием в НКБ. И аз си купих тези Омега 3, само, че на друга фирма са, започнах да ги пия от няколко дни и днес за кратко излязох извън ритъм.
Гала, ти ходи ли в Токуда? Добри отзиви е написала kaleia за там.

Стискайте ми палци, че наистина ужасно много ме е страх.......

П.П Звъннах в 3-та градска , д-р Балабански ми каза, че другата седмица най-вероятно ще ме приемат. Чакам да ми се обади допълнително, за да ми даде точна дата и час.

И продължава да ме е страх....Трябва да взема Васко с мен да ми дава кураж  Very Happy
« Последна редакция: Вт., 29 Окт. 2013, 11:38 от malka kalinka »
Цитирай

Успех , калинке ! Hug
Цитирай

Успех , калинке ! Hug

Благодаря, наистина ще ми трябва  Hug

А да попитам преминалите аблация- Какви медикаменти мога да пия- магнерич и Омега 3 дали ще пречат?
Категорично ми казаха да спра сотахексала.
Цитирай

Бих искала да попитам, преминалите успешно аблация - дали се уморяват? newsm78
Днес например излязох на дълга разходка, абе като качвам стълби пак се уморявм много, сякаш по същия начин както когато съм била извън ритъм newsm78 Говоря за малка стълби, не много - един етаж примерно, абе уморявам се пак бързо и пулсът ми се качва, с тази разлика че бързо се възстановява и разбира се не излизам от ритъм...Но все пак дали е нормално?
malka kalinka На теб желая успех! Love На мен в Токуда при изписването ми дадоха единствено рецепта за АКСАНУМ, който трябва да пия само 30 дни по 1 хапченце на ден, било против рецидиф и май от рода на аспирана. Казаха ми да спра ритмонорма /това пиех аз по време на криза/ и въобще след аксанума да не взимам никави лекарства... Peace
Цитирай

Значи ще оставя магнезия и омегата, че даже и мента глог и валериана мисля да си взема Smile

А по време на аблацията чисто гол ли си или те оставят с бикини?
Цитирай

До операционната те свалят по пижамка, а на самата маса си голичка, но не се притеснявай - ще те покрият Peace
За лекарствата знам, че преди приема в болница още трябва да ги спреш, нищо не пиеш, дори да си в криза, даже за докторите е по - добре, ако има аритмия - така намират самото място по - лесно по време на аблацията. :peаce:
Преди аблацията в НКБ дават ксенакс Peace, така че нищо не ти е нужно! Hug
Цитирай

До операционната те свалят по пижамка, а на самата маса си голичка, но не се притеснявай - ще те покрият Peace
За лекарствата знам, че преди приема в болница още трябва да ги спреш, нищо не пиеш, дори да си в криза, даже за докторите е по - добре, ако има аритмия - така намират самото място по - лесно по време на аблацията. :peаce:
Преди аблацията в НКБ дават ксенакс Peace, така че нищо не ти е нужно! Hug

Не знам какво е това ксенакс, но се надявам че ще свърши работа за преодоляване на страха. Ще си взема и единствената кардиограма, която имам, направена в момент на тахикардия.
Моля се само да не ме хване някой грип, че и двете ми деца са болни....Нали трябва да съм напълно здрава?
Цитирай

kaleia , колко време отне всичко - от вземането на направление до аблацията ?
Много ли се чака ?

И после колко болнични ти дадоха от Токуда ?
Цитирай

happy mama Моят час в Токуда ми го записа съпругът ми на едно негово ходене по служебна линия до София, иначе живеем в Бургас. Той взе документите ми /имам предвид кардиограми, правени през годините/ и така е отишъл право в Токуда в кардиологията и ги е показал на д-р Трайков. Той веднага проявил интерес, според думите на съпруга ми и заедно определили дата 14/10, след около 2 сед. от показването на документите е записването на часа. Да, обаче около тази дата аз очаквах цикъл, а знам, че не трябва да си...абе най - малкото не е удобно и за теб самия и си е дискомфорт...Та, няколко дни преди да наближи датата 14/10 лично д-р Трайков ми се обади на личния ми телефон и с него коментирахме постъпването ми, аз го помолих да отложим със седмица, поради споменатата по - горе причина...И така, разбрахме се за прием следващата неделя! Самият талон е най - лесното нещо - знаете, отивати при джи пи  и веднага го дава...Та в неделя послъпих на 20/10, самата аблация бе сутринта на 21/10, а ме изписаха на 22/10! Две нощувки! Peace
Болнични ми предложиха 20 работни дни, но аз взех само 5 /една седмица/, достатъчно е...Но момечето, което издаваше бонични сама пита колко дни искате, каза :"аз мога да дам 20", ако и кажеш 10-10 ще даде и така..Аз лично взех 5 и оттази седмица съм си на работа, дори в момента Laughing
Цитирай

Благодаря ти много ,  kaleiabouquet
Аз мислех , че това направление трябва кардиолога да ти го даде ? Thinking
Моята ЛЛ е толкова неориентирана , може и да не е чувала за аблация . Crazy
Цитирай

Направлението го взимаш от ЛЛ, кардиологът нищо не дава и нищо не ти иска, само направление по клинична пътека  № 41 за прием в болница. Това трябва да кажеш на ЛЛ и тя ще ти го даде с номера, който ти и кажеш! Peace Талонът важи 1 месец, така че може да го вземеш в удобно за теб време! Peace Абе, в  момента, който ти се обади д-ра за прием и уточните дадата - отиваш при личната за талон... Peace
Цитирай

Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.
Цитирай

Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.

Здравейте! Изчетох и 2-та форума по темата за ЕФИ и аблация и благодаря на всички, които са споделили как е преминала тази процедура! Някои неща доста ме стресираха, но като че ли повечето хора се чувстват добре след това, което е обнадеждаващо. Аз съм с надкамерна тахикардия вече 6 г. В началото излизах от ритъм 1-2 пъти в годината, предписаха ми пропранолол, пих го цели 3 г. и накрая се чувствах ужасно от него. Започнах да се задъхвам, пулсът ми падна на 48, изобщо много зле. След консултация в 3-та градска ми изписаха беталок, но въпреки това пристъпите продължаваха и даже станаха по-чести. Обърнах се към д-р Ацев в Св. Екатерина, който ми намали дозата на беталока и ми добави ритмонорм 3х1. 8 месеца се чувствах чудесно, никакви проблеми, дори екстрасистоли нямах. И след това пак започна всичко. Вече 4 месеца съм всяка сутрин по 1-2 часа с екстрасистоли, понякога излизам и от ритъм и то за 2-3 часа, усещането, както знаете е повече от ужасно Sad Насочиха ме към НКБ за ЕФИ и аблация. Д-р Шалганов бил най-добрия, очаквам час при него. Но сега ме обнадеждихте с отзивите за д-р Трайков и Токуда и вече започвам да се колебая дали да не се обърна и към него за консултация и мнение. Моля да ми кажете той процедурата под упойка ли я прави или и там е без упойка? Колко време горе-долу продължава, въпреки, че при всеки е индивидуално разбира се...и най-важното, как се чувствате в момента kaleia, tritonus  и tedi8010? Не сте писали в последната седмица, надявам се да се възстановявате добре! Д-р Трайков преди аблацията обяснява ли какви са рисковете от нея и какви са ако не се направи? Благодаря предварително! Желая ви здраве и бързо възстановяване!
Цитирай

Здравейте! Изчетох и 2-та форума по темата за ЕФИ и аблация и благодаря на всички, които са споделили как е преминала тази процедура! Някои неща доста ме стресираха, но като че ли повечето хора се чувстват добре след това, което е обнадеждаващо. Аз съм с надкамерна тахикардия вече 6 г. В началото излизах от ритъм 1-2 пъти в годината, предписаха ми пропранолол, пих го цели 3 г. и накрая се чувствах ужасно от него. Започнах да се задъхвам, пулсът ми падна на 48, изобщо много зле. След консултация в 3-та градска ми изписаха беталок, но въпреки това пристъпите продължаваха и даже станаха по-чести. Обърнах се към д-р Ацев в Св. Екатерина, който ми намали дозата на беталока и ми добави ритмонорм 3х1. 8 месеца се чувствах чудесно, никакви проблеми, дори екстрасистоли нямах. И след това пак започна всичко. Вече 4 месеца съм всяка сутрин по 1-2 часа с екстрасистоли, понякога излизам и от ритъм и то за 2-3 часа, усещането, както знаете е повече от ужасно Sad Насочиха ме към НКБ за ЕФИ и аблация. Д-р Шалганов бил най-добрия, очаквам час при него. Но сега ме обнадеждихте с отзивите за д-р Трайков и Токуда и вече започвам да се колебая дали да не се обърна и към него за консултация и мнение. Моля да ми кажете той процедурата под упойка ли я прави или и там е без упойка? Колко време горе-долу продължава, въпреки, че при всеки е индивидуално разбира се...и най-важното, как се чувствате в момента kaleia, tritonus  и tedi8010? Не сте писали в последната седмица, надявам се да се възстановявате добре! Д-р Трайков преди аблацията обяснява ли какви са рисковете от нея и какви са ако не се направи? Благодаря предварително! Желая ви здраве и бързо възстановяване!
Др.Трайков обяснява всичко със най-малки подробности.Аз също ходих на консултация и при др.Шалганов ноо избрах Трайков и заради самата болница и по новата апаратура и самия доктор ми вдъхна повече кураж (защото така се бях спекла,че щях да получа пристъп от притеснение и при двамата) От ден на ден се чувствам все по-добре но като че ли още не мога да повярвам.Smile)))
Цитирай

Др.Трайков обяснява всичко със най-малки подробности.Аз също ходих на консултация и при др.Шалганов ноо избрах Трайков и заради самата болница и по новата апаратура и самия доктор ми вдъхна повече кураж (защото така се бях спекла,че щях да получа пристъп от притеснение и при двамата) От ден на ден се чувствам все по-добре но като че ли още не мога да повярвам.Smile)))
Благодаря, tedi8010, а може ли да ми споделиш какво е самото усещане по време на процедурата, болезнено ли е или се търпи? Няма да крия, че и мен си ме е страх...
Цитирай

Добро утро на всички,надявам се да сте добре днес!Здравей markonti,аблацията се прави без упойка,само местна долу на краката,но иначе ти вливат успокоителни по време на процедурата,за да те облекчат.Не се бой,не боли,усеща се се леко боцване,парене в гърдите от време на време и това е.лично мен лежането неподвижно ме умори повече,но се търпи.времето е различно при всеки,но се подготиви за няколко часа,при мен беше 7 фичаса,а на колегата от другото легло
3,различно е..вече месец и половина след аблацията се чувствам добрен ямам пристъпи на аритмия..екстрасистули много понякога,друг ден сърцето е спокойно.но това се търпи,важното е че ги няма излизанията от ритъм през нощта,деня,било кога,и неизбежното ходене в спешното,някой път с часове бях извъам ритъм..д-р Трайков е фантастичен човек,и гениален лекар,той и целия му екип са изключително внимателни преди,по време и след интервенцията!Желая ти успех,и горе главата-решение има!!извинявам се за правописа,пиша от тел и ми е трудно,но това е без значене!лек и ритмичен ден на всички!:-)
Цитирай

7 часа ?
С катетър ли сте ?
Аз ще се напишкам , ако трябва да лежа толкова време . Blush
Цитирай

7 часа ?
С катетър ли сте ?
Аз ще се напишкам , ако трябва да лежа толкова време . Blush
Повярвай ми няма да се напишкаш Smile)) аз лежах 8 часа,3 часа аблация и 5 часа след нея...
Цитирай

Добро утро на всички,надявам се да сте добре днес!Здравей markonti,аблацията се прави без упойка,само местна долу на краката,но иначе ти вливат успокоителни по време на процедурата,за да те облекчат.Не се бой,не боли,усеща се се леко боцване,парене в гърдите от време на време и това е.лично мен лежането неподвижно ме умори повече,но се търпи.времето е различно при всеки,но се подготиви за няколко часа,при мен беше 7 фичаса,а на колегата от другото легло
3,различно е..вече месец и половина след аблацията се чувствам добрен ямам пристъпи на аритмия..екстрасистули много понякога,друг ден сърцето е спокойно.но това се търпи,важното е че ги няма излизанията от ритъм през нощта,деня,било кога,и неизбежното ходене в спешното,някой път с часове бях извъам ритъм..д-р Трайков е фантастичен човек,и гениален лекар,той и целия му екип са изключително внимателни преди,по време и след интервенцията!Желая ти успех,и горе главата-решение има!!извинявам се за правописа,пиша от тел и ми е трудно,но това е без значене!лек и ритмичен ден на всички!:-)
Здравей и благодаря за отговора! Вече имам записани часове за консултация и при д-р Шалганов и при д-р Трайков. След като чуя мнението и на двамата и ако те потвърдят, че съм за ЕФИ и аблация, което най-вероятно е така, ще реша в чии ръце ще се поверя. Вече 6 години ме мъчи тази проклета надкамерна тахикардия, която се провокира от всичко - емоции, без значение положителни или отрицателни, студ, умора, физическо усилие, жега, хранене или просто ей така...трябва да се сложи край на тая мъка и явно аблацията е единствения изход. Просто вече се чувтсвам тотално изтощена въпреки, че винаги съм се стремяла да съм на принципа: сърцето ти прескача - прескочи го и ти! Е да, ама вече не се получава, много ме умори този проблем, изнервя ме страшно и страдам не само аз, а и близките ми. Искам пак да благодаря на всички, пишещи в този форум и давайки кураж на такива като мен, които се колебаят да се подложат на тази процедура! Жалко, че хората от 1-я форум прекарали аблация още през 2008-9 г. вече не пишат, но се надявам да е защото са добре и отдавна са забравили за този проблем и живеят пълноценен живот без мъки и тревоги, на какъвто се надявам и аз. Искам да попитам в Токуда след аблацията на краката слагат ли торбички с пясък, както в НКБ? И според вас после колко дни болничен са достатъчни? Споккойна нощ на всички  Hug
Цитирай

Здравейте!На мен ми направиха стегната превръзка на краката,като точнооа местата където ме бяха боцнали имаше по един бинт,както си е на руло,за да притиска .лежи се още няколко часа и това е!markonti,желая ти успех,не се колебай,където и да направиш аблацията,лекарите са професионалисти!!трябва да им вярваш,и горе главата!аритмията е по неприятна и дискомфортна 100 пъри повече от самата процедура..успех и да пишеш..лек ден на всички!
Цитирай

След като ми правиха ЕФИ и установиха в НКЦ,че няма нужда от аблация, сега се появи друг проблем. Вечер като заспя се събуждам след час-два от брадикардия-39 удара в минута.Изчаквам час  правя някакви движения и разходки в къщи като сомнамбул с цел малко да стимулирам сърцето си.Няма много резултат от това,ама нали се хващам за сламката.Чак към сутрина първо започва да прескача и постепенно пулса се нормализира.                                                                                               Имал ли е някой такъв проблем,че да помогне!!!
Цитирай

На мен ми е падал така пулса вследствие на лекарства. Но при холтер при мен са отчитани стойности около 40 по време на сън. Забравих кой дял от нервната система забавя пулса по време на сън. Може би трябва да се направи нов холтер да се види колко ниско падат стойностите и евентуално да се предприеме лечение. Между другото аз не случайно не те поздравих когато ти казаха, че не си за аблация, защото аблацията си е ефективно лечение, което ти продължава живота нормално.
Цитирай

Айде и аз да се включа измежду вас. Правена ми е аблация преди 5 години, направо не мога да повярвам, че минаха толкова Very Happy , тогава бях на 14 и я направих в НКБ. Преди аблацията пулса ми стигаше до 260 удара, излизах от ритъм, абеее пристъп с всички екстри. След самата аблация в продължение на 2-3 месеца пулса си ми беше ускорен - около 90-100, а кръвното много ниско и даже залитах като вървях, а се е случвало и да падам. Задъхвах се и от най-лекото натоварване, постоянно получавах екстрасистоли, но всичко утихна с времето. И сега вече напълно съм забравила за проблемите, които имах преди. Живея си пълноценно, натоварвам се физически, даже екстрасистоли нямам. Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.
Пожелавам на всички да се оправите, и не се страхувайте от аблацията, няма нищо страшно. Аз си спомням даже, че когато ме караха към операционната майка ми плачеше, а аз даже не се и притеснявах. Very Happy
Цитирай

Cristianaa Hug
Цитирай

Hug аз се включвам така да вдъхна кураж на тези, които тепърва им предстои да минат през това. Ако някой да разбере нещо да пита, аз съм сигурна, че всички ще се оправите и ще бъдете добре. Най-важното е да мислите позитивно. Аз пишех в първата тема още когато ми предстоеше аблацията и тогава беше много по-страшно. Повечето ги изкарваха с пристъп от операционната с неуспешна аблация, направо ми се беше изправила косата. Обаче аз през цялото време си повтарях, че всичко ще мине както трябва и ще се оправя, и дали заради позитивните мисли или просто съм имала късмет, нямам никакви оплаквания вече 5 години и половина  Wink
Цитирай

Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.

При бременност е нормално да ти се повиши пулса, не се притеснявай, аз също при втората ми бременност имах пулс над 100 почти постоянен, на кардиограмата която правят две седмици преди раждането пулса ми беше 150, но така бях свикнала с този пулс, че въобще не го броя за пристъп Smile
Радвам се, че се чувстваш добре  Hug Пожелавам ти много , мноооого здраве  Hug
Цитирай

Благодаря много  Hug
Да, аз първоначално се изплаших като ми се ускори пулса и си викам Край! Пак започнаха тея пристъпи.. но после като разбрах, че съм бременна и ми стана ясна причината, се успокоих.
Цитирай

Здравейте, тук съм... Hug Поглеждам за темата от време на време и чета!
Някой бе питал за пясък и разликата м/у НКБ и Токуда след аблация, която поставят на краката.Ссега ще обясня. Първо разлика има ДА Peace най - голямата е, че в НКБ бодат от двете страни слабините и те "ръчкат" от две места...В Токуда боцкат веднъж от дясно Peace Самият пякъс/тежест/ се слага, за да натиска мястото след боцкането, защото те търсят вена и като изкарат иглите от вената /знаете/, както при обикновено вземане на кръв се натиска известно време, за да спре да тече кръв. За това е тази тежест, да натиска и да спре кървенето...Държи се около 4 часа и после я свалят и слагат най - обикновена лепенка. След това няма следи, няма белези.
Точно месец от аблацията при мен LoveДнес на този ден преди месец мина всичко и мина успешно! Чувствам се много добре, чак не мога да повярвам че такъв дълъг период от месец съм с нормален ритъм Laughing Късно вечер само имам някакви усещания, явно от умора през деня, от натоворване, отново от емоции късно вечер усещам като че ли се опитва да излезе, чувствам ускорен пулс. ту се ускорява, ту намалява...По - рано това ме притесняваше, но от ритъм не излизам - факт, това е най - важното за мен Peace Вярвам, че с времето тези чувства и ускорение на ритъма ще отшуми, вярвам в това! Вторник ще слагам холтер, ще видим резултата и ще пиша! Love
Цитирай

Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.

При бременност е нормално да ти се повиши пулса, не се притеснявай, аз също при втората ми бременност имах пулс над 100 почти постоянен, на кардиограмата която правят две седмици преди раждането пулса ми беше 150, но така бях свикнала с този пулс, че въобще не го броя за пристъп Smile
Радвам се, че се чувстваш добре  Hug Пожелавам ти много , мноооого здраве  Hug

Здравей, Cristianaa , много ти благодаря, че си писала, аз съм нова в темата и вероятно ми предстои ЕФИ и аблация, прочетох всичко написано до тук и наистина ми беше важно да чуя някой като теб, който още преди 5 години е претърпял тази процедура. Много се радвам, че се чувстваш добре, наистина ми даде кураж  Hug Радвам се и за kaleia, която се възстановява така добре! На мен ми предстоят консултации и в НКБ и в Токуда, после ще пиша. Желая здраве и добър ритъм на всички ви!
Цитирай