Аблация на сърцето - 2

  • 100 298
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54 042
И аз така мисля .
А тя когато е носила холтера , май не е имала пристъп . Аз поне така разбрах .

# 61
  • Мнения: 817
Може, може.... Според мен, след велоергометъра веднага трябва да се сложи холтер за да се засече евентуално пристъп, който може да се случи и часове след велото, а може и вечерта след велото...

# 62
  • Мнения: 630
На велотеста сърцето ми биеше точно толкова силно,както при пристъп,но не беше.А когато носех холтера нищо не нормално не засече.Сега ми се появяват едни боцкания между ребрата вляво и се вкарват в едни филми...

# 63
  • Мнения: 51
Момичета имам един въпрос  Simple Smile Към средата на септември плануваме с мъжа ми почивка в Турция, та ако получа пристъп някой знае ли какво трябва да направя? Да си купя ли някакви лекарства от тук за всеки случай?
ПП Все още чакам да ми звъннат от НКБ за аблация.......

# 64
  • Мнения: 1 094
На мен Протич ми е казвал: Когато усещаш сърцебиене, но ударите са отчетливи, силни и в гърдите си е синусова тахикардия, а когато ударите са много лекички, почти се сливат и ги усещаш в гърлото е нодалната тахикардия /моята беше такава/.

# 65
  • Мнения: 1 094
Момичета имам един въпрос  Simple Smile Към средата на септември плануваме с мъжа ми почивка в Турция, та ако получа пристъп някой знае ли какво трябва да направя? Да си купя ли някакви лекарства от тук за всеки случай?
ПП Все още чакам да ми звъннат от НКБ за аблация.......

Аз все още не мога да превъзмогна мисълта, че може да получа пристъп и няма да има болница наблизо, въпреки че минаха 2 години от аблацията. Слава Богу не ми се е налагало!  Praynig
Мисля, че не не трябва да имаш притеснения, в хотела предполагам ще има лекар. Може да провериш предварително за да си спокойна  Hug

malka kalinka, не чакаш ли вече доста дълго ?! Защо не звъннеш да попиташ в НКБ.

 

# 66
  • Мнения: 51
Момичета имам един въпрос  Simple Smile Към средата на септември плануваме с мъжа ми почивка в Турция, та ако получа пристъп някой знае ли какво трябва да направя? Да си купя ли някакви лекарства от тук за всеки случай?
ПП Все още чакам да ми звъннат от НКБ за аблация.......

Аз все още не мога да превъзмогна мисълта, че може да получа пристъп и няма да има болница наблизо, въпреки че минаха 2 години от аблацията. Слава Богу не ми се е налагало!  Praynig
Мисля, че не не трябва да имаш притеснения, в хотела предполагам ще има лекар. Може да провериш предварително за да си спокойна  Hug

malka kalinka, не чакаш ли вече доста дълго ?! Защо не звъннеш да попиташ в НКБ.

 



В отпуск са повечето лекари през август, а пък си мисля и друго, ако ми звъннат да отида да кажем началото на септември, дали ще мога да отида после на почивка Simple Smile  Моята работа стана- хем вълкът сит, хем агнето цяло  Laughing

# 67
  • Мнения: 2 860
Аз си ходя с нитроглицерина абсолютно навсякъде, защото съм получавала пристъпи къде ли не дори и в самолет и в чужбина. Така че ако има някакво лекарство, което да спре пристъпа не виждам защо да не си го вземеш.
Някой има ли отзиви за проф.Кътова?

# 68
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Не се притесняваи за лекар в Турция, там има малки частни мед.центрове и взимат много пари от застраховките и се натискат да работят. Само звъниш и ти пращат кола или линеика и те кара до мед. център и после те връща обратно в хотела. Ако извикаш лекар от хотела мисля че трябва да му платиш кеш,  но не съм много сигурна. А иначе по застраховка не сме плащали нищо  Peace

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте, за първи път пиша тук. Аз също имам проблеми със сърцето и прекаран инсулт. Може ли някой да ми каже каква е разликата между аблация и ЕФИ?

# 70
  • Мнения: 2 860
Ронина, здравей, какви са ти проблемите със сърцето? На какво се дължи инсулта?

# 71
  • Мнения: 817
ЕФИ - ЕлектроФизиологичноИзследване, а Аблация - с лазер прогарят връзките установени при ЕФИ-то. При необходимост, по време на ЕФИ-то правят аблацията.

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 10:50 от rosefromstars

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте ,искам да попитам на някого да са му правили аблация в ден четвъртък или петък?Защото не знам как стои въпроса с изписването в събота и неделя ...има ли някой от докторите ,които правят ЕФИ или само дежурните ? Thinking

# 73
  • Мнения: 3
Моята беше в Петък, в Събота изписват докторите от спешното

# 74
  • Мнения: 2 860
Здравейте. Това се казва да изтеглиш късата клечка в живота. Сега се връщам от София, бях на преглед при проф.Кътова от 3-та градска и доц.Иво Петров от Сити клиник /преди беше в Токуда/. Професорката ме преглежда и разпитва 2 часа, прави изследвания, ехография и накрая заключи, че за съжаление не може да каже каква е причината за тези нестабилни стенокардии, които получавам. Същото каза и доцента след 5 минути поглеждане в епикризите. Съответно като не се знае причината не е ясно и лечението и казахае че не могат да ми помогнат. Досега се смятяше, че са спазми на съдовете, сега и двамата изказаха съмнение за това. Професорката ми вдигна дозата на бетаблокера 3 пъти, а доцента направо каза не знам. Ами това е.
Иначе чух доцента като каза на една пациентка, че ако надкамерните пристъпи са повече от 4 на година, тогава се мисли за аблация.

Общи условия

Активация на акаунт