Аблация на сърцето - 2

  • 100 509
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
Vasilakis ;Сподели какво е чувството непосредствено първите дни сле д аблация,понеже на 17 септември ми предстои аблация в Германия,поне да имам някаква представа какво ме чака Confused

# 91
  • Мнения: 3
Vasilakis ;Сподели какво е чувството непосредствено първите дни сле д аблация,понеже на 17 септември ми предстои аблация в Германия,поне да имам някаква представа какво ме чака Confused

Лично аз 12 часа след аблацията имах леко сърцебиене около 100-110 у/мин. придружено с леки екстрасистули, след 12-тия час, пулса ми се нормализира, екстрасистулите продължиха месец и нещо и в момента отшумяха напълно ! Първите дни чувствах спокойствие, лекота и с две думи "перфектно се чувствах", ако те интересува още нещо, питай Simple Smile А ти как се уреди в Германия ?

# 92
  • София
  • Мнения: 1 176
Vasilakis ;Сподели какво е чувството непосредствено първите дни сле д аблация,понеже на 17 септември ми предстои аблация в Германия,поне да имам някаква представа какво ме чака Confused

Лично аз 12 часа след аблацията имах леко сърцебиене около 100-110 у/мин. придружено с леки екстрасистули, след 12-тия час, пулса ми се нормализира, екстрасистулите продължиха месец и нещо и в момента отшумяха напълно ! Първите дни чувствах спокойствие, лекота и с две думи "перфектно се чувствах", ако те интересува още нещо, питай Simple Smile А ти как се уреди в Германия ?

Не знам за вас но аз след 6 години понякога след тежка физическа умора чувствам за малко примерно  за минута много тежко и много бавно сърцебиене- което се оказа напълно нормално за всички хора, ама аз нали си се вталясвам та побърках 3-та градска с това. Така че това може и да е нормално, поне на мен така ми казаха. newsm78

# 93
  • Мнения: 54 347

И да споделя... понякога ми се случва - като стана рязко от стола или като се стресна от нещо , да получа брадикардия- т.е значително понижение на пулса- и след 10-15секунди - се оправям. От какво може да е това? До сега тахикардия, изведнъж обратното  newsm78  .... странна работа.........

На мен също ми се случва , дори както си стоя , усещам го като спиране на сърцето , за доста голям интервал . Замайва ми се главата и изобщо е неприятно .
В такива случаи започвам да кашлям и отминава .

# 94
  • Мнения: 0

Vasilakis ;Благодаря ти,в германия се уредих срещу заплащане,преди 7 месеца се свързах с тази клиника ходих два пъти на прглед, последният ми беше преди 3дни,за 2 часа хората ми направиха необходимите иследвания и категорично ми казаха че съм за аблация.Това нещо го чакам тук 7 месеца и никой не може да ми го каже и затова реших да го направя в Германия,въпреки високата цена.Колко време си неподвижен след аблация,а и там самата аблация протича под пълна упойка.

# 95
  • Мнения: 7
riall, бихте ли дали повече подробности относно клиниката в Германия, в която ще правите аблацията (цена, координати)? Вероятно ми предстои подобна процедура, а в България отказват да я правят под упойка - нещо, което ме притеснява. Благодаря!

# 96
  • Мнения: 0
http://www.dhm.mhn.de/ww/de/pub/home.htmа .....това е едното място,по принцип аз бях в по малка клиника в която ми остановиха точно какво трябва да правя,но всички лекари са работели и може би работят в тази която ти дадох,а реално самата аблация ще ми я правят ето тук;
http://www.schoen-kliniken.de/ptp/kkh/aks/,явно такава им е практиката.Мога да ви дам мейл на лекарката която се занимава с мен,рускиня и е на такава длъжност отговаря за източна Европа и Русия; info@kardiologie-ny-hoefe.de.Дано да мога да съм полезен,ако не ви отговорят на този мейл ше се опитам да дам друг.

# 97
  • Мнения: 7
Благодаря много! Ще направя запитване/проучване.

# 98
  • Мнения: 0
ivoalex;Тук направиха ли ти необходимите иследвания за да потвърдят че си за аблация?

# 99
  • Мнения: 7
ivoalex;Тук направиха ли ти необходимите иследвания за да потвърдят че си за аблация?

Изследвания да искаш при мен... От 10-на години ме мъчат едни екстрасистоли, които през последните 3.5 години станаха непоносими в своята честота (12-17 000 за денонощие), а доведоха и до няколко кратки епизода на предсърдно мъждене. Няма органична причина за това функционално заболяване при мен; кардиолозите не знаят на какво се дължат екстрасистолите ми. Изледвания на щитовидна жлеза, електролити, сърце (вкл. компютърна томография) не дават отклонения. Преглеждан съм по мои (груби) сметки от 9 кардиолози (МА, ИСУЛ, 3-та градска, Токуда) - никой от тях няма обяснение за наличието на мъчителния проблем. Имам 5-6 холтера, ехокардиографии, стрес-тест - резултат: здраво органично сърце. Лошото е, че дори аблацията (която и предлагат и от 3-та градска, и от Токуда) не е задължително да бъде успешна - процентът успеваемост при моя проблем е доста по-нисък от този на повечето пишещи в тази тема: хора с т.нар. WPW-синдром. И още по-лошото за мен е, че българските електрофизиолози отказват да извършат манипулацията под пълна упойка. Та такива ми ти работи...

# 100
  • Мнения: 2 860
Когато не се знае причината и лечението е неефективно, както е и при мен.
Ох то не е за пожелание, ама по-добре при аблация се намери възбудното огнище и се реши проблема, че тия екстрасистули и те са ужасни.

# 101
  • София
  • Мнения: 343
riall,аз също се интересувам от клиниката в Германия.Благодаря ти за координатите!Пожелавам ти успех и много ще се радвам после да споделиш тук как е минало,упойката пълна ли е и как се чувстваш.Стискам палци!  bouquet

# 102
  • Мнения: 0
ivoalex;Тук направиха ли ти необходимите иследвания за да потвърдят че си за аблация?

Изследвания да искаш при мен... От 10-на години ме мъчат едни екстрасистоли, които през последните 3.5 години станаха непоносими в своята честота (12-17 000 за денонощие), а доведоха и до няколко кратки епизода на предсърдно мъждене. Няма органична причина за това функционално заболяване при мен; кардиолозите не знаят на какво се дължат екстрасистолите ми. Изледвания на щитовидна жлеза, електролити, сърце (вкл. компютърна томография) не дават отклонения. Преглеждан съм по мои (груби) сметки от 9 кардиолози (МА, ИСУЛ, 3-та градска, Токуда) - никой от тях няма обяснение за наличието на мъчителния проблем. Имам 5-6 холтера, ехокардиографии, стрес-тест - резултат: здраво органично сърце. Лошото е, че дори аблацията (която и предлагат и от 3-та градска, и от Токуда) не е задължително да бъде успешна - процентът успеваемост при моя проблем е доста по-нисък от този на повечето пишещи в тази тема: хора с т.нар. WPW-синдром. И още по-лошото за мен е, че българските електрофизиолози отказват да извършат манипулацията под пълна упойка. Та такива ми ти работи...
Моята пречина е ясна и категорична(поне за сега) предсърдно мъждене на лявото предсърдие.
Мисля че това е най точното място да ти открият проблема,мой познат ме насочи за тази клиника който също е бил с неоткриваеми проблеми и в момента си води абсолютно нормален и здравословен живот.
Дано да могат да помогнат,но с сигорност ще имаш полза от тези хора....успех!

# 103
  • Мнения: 0
riall,аз също се интересувам от клиниката в Германия.Благодаря ти за координатите!Пожелавам ти успех и много ще се радвам после да споделиш тук как е минало,упойката пълна ли е и как се чувстваш.Стискам палци!  bouquet
Наистина ще се радвам с каквото мога да помогна,ще споделя всичко,дано бъдат нормални и успешни нещата Wink

# 104
  • Мнения: 37
Здравейте!!!И аз да се включа.Може ли някой да ми каже кой доктори правят аблация в НКБ София... Благодаря предварително Laughing

Общи условия

Активация на акаунт