Аблация на сърцето - 2

  • 100 526
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 0
Здравейте ,на 12 септември мина моята аблация.Процедурата ми продължи около 3 часа и ми казаха ,че са ми изгорили 3 връзки.За процедурата какво да ви споделя - болеше ,но се търпии.Моят проблем е друг ...На следващия ден след изписването ми, излязох малко да се поразходя.Прибрах се,поседях малко и изведнъж ми се зави свят,получих задух,едно такова гадно чувство ,сякаш ти спира сърцето и в следващия момент пулса ми започна да се ускорява ,както и преди аблацията ...  Cry Изсмуках половин  валидол и отидох до болницата да ми направят кардиограма  ,но докато стигна пусът ми се беше поуспокоил малко.Казаха ми ,че съм с тахикардия ,но съм в ритъм.Много се притесних дали не е останала някоя скрита връзка.А и след аблацията получавам доста екстрасистоли и то понякога през секундии,доста е неприятно.Пулсът ми варира между 90-100 иии винаги след като хапна се ускорява още повече и зачестяват и екстрасистолите.Неприятното напрежение в гърдите си го имам все още .. Моля ви ,споделете при вас как е билоо,много съм притеснена ... ooooh!

# 106
  • Мнения: 3
1-во учестяването на пулса ти 100 % не е било 220 удара, по - скоро 170 максимум от адреналина, който си отделила в организма си, след като си усетила, че ти спира сърцето е нормално да ти скочи адреналина !
2-ро екстрасистулите са нормални до няколко месеца след аблация
3-то учестеният пулс или по - точно 90-100 у/мин. са напълно нормални след аблация

Всички тези оплаквания трябва да изчезнат до 6-тия месец след аблация ! Това е максималният срок, а това как всеки организъм се възстановява е строго индивидуално, аз лично нямах учестен пулс, но екстрасистули имах ... тук има хора с пулс 100 след аблация поне месец и след това се нормализира.

Това е което мога да ти кажа, след като съм прочел от до темите
Аблация на сърцето
Аблация на сърцето - 1
Аблация на съцето - 2

# 107
  • Мнения: 0
Здравейте!!!И аз да се включа.Може ли някой да ми каже кой доктори правят аблация в НКБ София... Благодаря предварително Laughing
Стоянов, Балабански, Протич, Шалганов, Бонев Simple Smile Аз бях при Стоянов и Бонев Simple Smile

# 108
  • Мнения: 37
Благодаря мила!! Имам и още един въпрос аз ли си ги избирам или който доктор е на смяна извършва аблацията.(здравната каса)

# 109
  • Мнения: 0
Благодаря мила!! Имам и още един въпрос аз ли си ги избирам или който доктор е на смяна извършва аблацията.(здравната каса)
Ами който ти се падне .Защото те се въртят всяка седмица Simple Smile

# 110
  • Мнения: 0
1-во учестяването на пулса ти 100 % не е било 220 удара, по - скоро 170 максимум от адреналина, който си отделила в организма си, след като си усетила, че ти спира сърцето е нормално да ти скочи адреналина !
2-ро екстрасистулите са нормални до няколко месеца след аблация
3-то учестеният пулс или по - точно 90-100 у/мин. са напълно нормални след аблация

Всички тези оплаквания трябва да изчезнат до 6-тия месец след аблация ! Това е максималният срок, а това как всеки организъм се възстановява е строго индивидуално, аз лично нямах учестен пулс, но екстрасистули имах ... тук има хора с пулс 100 след аблация поне месец и след това се нормализира.

Това е което мога да ти кажа, след като съм прочел от до темите
Аблация на сърцето
Аблация на сърцето - 1
Аблация на съцето - 2
Много изчерпателен отговор ,благодаря ти  Hug Ще се радвам и други да споделят как са били след процедурта  Heart Eyes

# 111
  • Мнения: 37
Много ама много се колебая и ме е страх да си направя аблация От 3 години получавам пристъпи 2-3 пъти в годината.Във нашата кардиология единия доктор ми я препоръча,другия не ми е препоръчва имало много рецидиви....не знам какво да си  мисля вече..ама и така не се живее във вечен страх...

# 112
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте!!!И аз да се включа.Може ли някой да ми каже кой доктори правят аблация в НКБ София... Благодаря предварително Laughing
Стоянов, Балабански, Протич, Шалганов, Бонев Simple Smile Аз бях при Стоянов и Бонев Simple Smile

Браво Василакис поне един е чел не между редовете  Peace ти как си сега имаш ли оплаквания
 
Много ама много се колебая и ме е страх да си направя аблация От 3 години получавам пристъпи 2-3 пъти в годината.Във нашата кардиология единия доктор ми я препоръча,другия не ми е препоръчва имало много рецидиви....не знам какво да си  мисля вече..ама и така не се живее във вечен страх...

Според мен не чакай има живот и то след аблация  Peace всеки от нас го е било страх, но и това минава.

# 113
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,искам да споделя моментният резултат от аблацията която ми направиха в Германия на 18 септември.Всичко премина изключително професионално,първият ден преминах доста прегледи които продължиха през по голямата част от деня.От това което съм чел по различното е че ми направиха "цветен скенер"(това е нещо като коронарогравия) за да остановят с точност огнището на аритмията,дали нямам тромб и кой са най подходячите вени за преминаването на катетъра.През целият ми престой не са ми спирали конкора и прадакса,дори и в деня на самата аблация.Имах мой приятел с мен който играеше ролята на преводач и предружител,поканиха го в помещението където ще се извършва самата аблация,облякоха го с дрехи които трябва да е ,дезинфикцираха го най обстойно и му предложиха да пресъства през цялото време или поне докато подейства анестезията.Всичко преминаваше толкова прецизно и професионално(нямам представа в БГ дали е така,не искам никой да се обижда Wink)но по тялото не ми остана и 1мм място да нямах залепена лепенка с разни датчици,незнам колко метри кабели ме обсебваха и т.н.От там ми вкараха катетъра,анестезията се  задейства и се сабудих след 3 часа,след което след 2 часа ми избадиха катетъра,от там ми започнаха мъките 12 часа пълна неподвичност от кръста надолу с торба пясък на двете вени Sad.На другият ден преминах везитация с пълнни и обстойни прегледи на всичко,след което ме изписаха.Три месеца продължавам конкор с прадакса,след което чакаме пълният резултат,в момента имам някакви екстра систоли ,но на това което беше просто нищо не усещам за момента.Ако някой има по подробни въпроси да попита?

# 114
  • в джунглата
  • Мнения: 916
 Поздравления че всичко е минало добре и скорошно възтановяване.

В България след аблацията спират лекарставата, поне така съм чела, и отказват да правят аблация с пълна упойка /за съжаление/.

Чак не мога да повярвам че екстрасистолите могат да изчезнат , и аз съм с такъв проблем и напълно те разбирам. При мен се появяват периодично и когато това стане направо ми се реве................

# 115
  • Мнения: 0
Благодаря,но пълният резултат след 3 месеца,така и немога още да се зарадвам Wink.И аз си мислех че ще спра всички лекарства,но още с постъпването ме предупредиха че ще приемам прадакса още 3 месеца,оказа се че към нея трябва да прибавя и конкор Whistling.Съгласен съм и на тези варианти само резултат да има Simple Smile.

# 116
  • Мнения: 2 860
На мен ми се вижда логично да изписват бета блокер известно време след аблацията. Все пак той намалява екстрасистулите и сърцебиенето.

# 117
  • София
  • Мнения: 28
Привет, на баща ми му предстои аблация. От Окръжна болница в София го насочиха към д-р Трайков от Токуда, а пък явно Трета градска има най-голяма практика в аблациите. Има ли някой, който си е правил аблация в Токуда и можете ли да ме посъветвате нещо?

# 118
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!И аз се присъединявам към вас...Какво да ви кажа,от 4 год страдам от аритмия,предсърдно мъждене и трептене,в началото пристъпите бяха по редки,но от тази година зачестиха,за да се стигне до през ден.Няма да ви обяснявам какво е,вие всички знаете..преди седмица ми направиха аблация в Токуда.Процедурата продължи 7 ч,д-р Трайков и екипа му направиха чудеса,над 150 точки имам прогорени в сърцето.За сега нямам пристъпи,но екстра систули много,както и най-различни 'почуквания,претупвания'пулсът ми не пада под 80 удара през деня.Всичко би трябвало да е нормално,но прескачанията много ме мъчат.На 40 год съм трябва и на работа да ходя,топката в стомаха ми не иска да се махне..засега пия лекарства,след 3 месеца ако е живот и здраве ще видим.Поздрав на всички ви и успех!!!

# 119
  • Мнения: 2 860
Не казваш преди колко време ти е правена аблацията, тук всички се оплакват известно време след това от прескачания, но някой който го е преживял да даде подборна информация.

Общи условия

Активация на акаунт