Аблация на сърцето - 2

  • 100 554
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 30
Преди 8 дена.Днес бях на контролен преглед,но докато ми правеха екг,сърцето беше спокойно.Доктора каза че всичко е наред,важното е да няма пристъпи,предписа ми магнезий допълнително.Дано отшумят екстра систолите до месец два...

# 121
  • Мнения: 0
Успех .....след всеки изминат ден ще се чувстваш по добре.Аз съм на същата възраст и с същата диагноза,при мен аблацията премина за 3,5 часа,имах екстрасистоли 3-4 дни доста слаби сравнение с тези преди аблацията.И  аз немога да се успокоя след 3 месеца какво ще се случи.Какви медикаменти ти предписаха да пиеш,за физическо натоварване казаха ли ти нещо?

# 122
  • Мнения: 30
Преди аблацията бях 1 месец на кордерон,сега съм на ритмонорм(отново),беталок зок,прадакса и микардис за кръвното,след 3 месеца ако всичко е ок спирам ритмонорма и прадаксата..незнам,те при мене като че се засилват почукванията,но повче имам нещо като вълни,които са през минута две и ги усещам в слънчевия сплит и в гърлото понякога..може и да е нормално,все пак 7 часа ме гориха..иначе за физическото натоварване нормално,е за фитнес не съм питал,но питах дали може по ракия вечер Laughingказаха няма проблеми...одеве се качих пеша до 6 тия етаж,сърцето реагира добре,незнам,доста се притеснявам,побърка ме това нещо за 4 години.имам над 50 излизания от ритъм,понякога за часове,измъчих се....

# 123
  • Мнения: 0
И аз често излизах от ритъм преди аблацията,но сега нещата са съвсем различни.На лявото предсърдие ли ти правиха аблация?Според мен е нормално да усещаш такива вълни,неможе това сърце да се успокои на момента Wink.Но лошото е че страхът не е отминал Sad и аз съм в същото положение,освен чакане до 3 месец нищо друго не ни остава Grinning.

# 124
  • Мнения: 30
На лявото,изолация на плумонални вени и още нещо с латински наименования пише в епикризата.иначе и на мен ми правиха скенер,цветна снимка на сърцето,едно изследване като гастроскопия,да се види дали има троммбче нчкъде,отделно коронарография..лекарския екип подходи много професионално и внимателно,невероятни са.Бях облепен с лепенки и жички като коледна елха Laughingдай Боже всичко да е наред.в първите дни след процедурата ми се гадеше,от време на време и лека температура-37.2-37.3,незнам дали има връзка.сега се чувствам прекрасно,само екстрасистулите,почукванията и вълните да се махнат или поне да намалеят.повечето са леки но.....дразнят и мъчат Cry

# 125
  • Мнения: 22
Здравейте, и аз имам проблеми със сърцето и ме насочиха за консултация за ЕФИ и аблация. Интересува ме колко време предварително трябва да звънна, за да си запиша час, тъй като сега ми предстои пътуване извън страната и се чудя дали да се обадя сега или като се върна живот и здраве?

# 126
  • София
  • Мнения: 343
Темата замря,дай Боже всички да са добре!   tritonus,riall вие как сте след аблацията? vasilakis,как си и ти?

# 127
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, Hug
Аз също имах диагноза пристъпна предсърдна тахикардия. От около 10 години съм  този проблем, но в началото той почти не се проявяваше, притъпите бяха редки, и с годините се заилваха, както и самия пулс. Преди близо 3 години направих опит в 3-та градска болница и за съжаление беше неупешен, макар да ме оперера доц. Шалганов. За малко да не ме нарежат тогава ooooh! /най - голямият ми страх/, прободоха аортата по време на операция, и имах голям късмет, че не пуна течност и не се стигна до операция в истинския смиъл. Тогава аблацията спря и беше неупешна. През тези 3 години пулсът ми се уили драстично, пристъпите, все по -чести буквално през ден, не е чувтвах човек,като съипана баба вечна уморена. Накоро разбрах, че в ТОКУДА също имат много модерна нова апаратуа и страхотен специалист, както самите доктори се изразяват за него МАЙсТОР д-р Васил Трайков. Взех решение, то прото вече не се търпеше и запиасх час. Мъжът ми на едно ходене до софия ми взе епикризата от 3 та градска болница и ми записа час. седмица след това ме извикаха и така постъпих. Апаратурата дейтвително е много по - модерна и д-рите, всички са много мили. То не е и блоница, а като хотел с 5* облужване. Както се досещате от думите ми аблацията този път бе упешна.
Благодаря на екипа на д-р Трайков, на д-р Къневски, който аситира и бе до мен през цялото време. Благодаря им за грижите, здавето и успешната аблация! Hug
Здраве и за всички вас! Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 54 402
И аз да споделя . Wink
Подозренията ми , че Омегата ми влияе добре на пристъпите и екстрасистолите , се потвърди . Peace

Бях я спряла за един месец , защото пиех Мерц , за косата .
Цели 3 пъти излезнах от ритъм , имах и много екстрасистоли . Sad
Никакво спиране повече  ! Naughty

# 129
  • София
  • Мнения: 343
happy mamma,ти каква Омега 3 пиеш,на коя фирма?

# 130
  • Мнения: 2 860
Какво точно се разбира да излезеш от ритъм, аз доколкото знам е състояние когато ритъма не е синусов, т.е. изпулсите не произтичат от предсърдията а от камерите. Но е възможно да не съм права.

# 131
  • Мнения: 54 402
happy mamma,ти каква Омега 3 пиеш,на коя фирма?


Тази

гала , пристъпа наричам излизане от ритъм . Пулса ми стига до 240 . Sad

Ти как си ? Hug

# 132
  • Мнения: 817
И аз излизам извън ритъм, като даже апаратът за кръвно налягане го хваща, защото понякога трае към час - чувствам се много зле и най-добре ми действа просто да полегна, по възможност... Забелязала съм, че когато пътувам със самолет, след това, в рамките на 24 часа, излизам извън ритъм за около час ... Добре, че не ми се налага да пътувам често със самолет   Wink
Когато пулсът ми прехвърли 180 излизам извън ритъм, но също така понякога и при нисък пулс пак излизам извън ритъм - което става по-често в последно време... Апаратите за кръвно налягане, които са с гумен надуваем накрайник за ръката, най-често имат и програми за аритмии - отстрани на дисплея при аритмия се показва един знак като част от ЕКГ и прописуква. Хепи мама, рибеното масло от сьомга е страхотно наистина, +1 и от мен за него, магнезият също много помага - от личен опит, даже през бременността има двоино приложение - хем за бебо е добре, хем за сърцето - за да не прави пристъпи Simple Smile .

Последна редакция: пт, 25 окт 2013, 19:16 от rosefromstars

# 133
  • Мнения: 54 402
rosefromstars , 1 час ?! Rolling Eyes
Много бе ! Shocked

Моите са кратки , 2-3 мин .

# 134
  • Мнения: 817
Две-три минути са, когато съм имала висок пулс- над 150-180- преди това, а ако е при физическо усилие - направо ми причернява и даже съм припадала. А, когато изляза от ритъм при нормален пулс, тогава може да траят дълго. Но, за сега, повече от час, час и половина, не съм имала пристъпи, а и такива дълги са редки - три-четири пъти в годината... Слава Богу, не е голяма проблемацията и досега не съм влизала в болница заради тях - важното е човек като се усети, да поседне, да се успокои и да не върши по възможност нищо, докато не му мине.

Общи условия

Активация на акаунт