Аблация на сърцето - 2

  • 100 556
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 57
Благодаря много  Hug
Да, аз първоначално се изплаших като ми се ускори пулса и си викам Край! Пак започнаха тея пристъпи.. но после като разбрах, че съм бременна и ми стана ясна причината, се успокоих.

# 181
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, тук съм... Hug Поглеждам за темата от време на време и чета!
Някой бе питал за пясък и разликата м/у НКБ и Токуда след аблация, която поставят на краката.Ссега ще обясня. Първо разлика има ДА Peace най - голямата е, че в НКБ бодат от двете страни слабините и те "ръчкат" от две места...В Токуда боцкат веднъж от дясно Peace Самият пякъс/тежест/ се слага, за да натиска мястото след боцкането, защото те търсят вена и като изкарат иглите от вената /знаете/, както при обикновено вземане на кръв се натиска известно време, за да спре да тече кръв. За това е тази тежест, да натиска и да спре кървенето...Държи се около 4 часа и после я свалят и слагат най - обикновена лепенка. След това няма следи, няма белези.
Точно месец от аблацията при мен Heart EyesДнес на този ден преди месец мина всичко и мина успешно! Чувствам се много добре, чак не мога да повярвам че такъв дълъг период от месец съм с нормален ритъм Laughing Късно вечер само имам някакви усещания, явно от умора през деня, от натоворване, отново от емоции късно вечер усещам като че ли се опитва да излезе, чувствам ускорен пулс. ту се ускорява, ту намалява...По - рано това ме притесняваше, но от ритъм не излизам - факт, това е най - важното за мен Peace Вярвам, че с времето тези чувства и ускорение на ритъма ще отшуми, вярвам в това! Вторник ще слагам холтер, ще видим резултата и ще пиша! Heart Eyes

# 182
  • Мнения: 7
Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.

При бременност е нормално да ти се повиши пулса, не се притеснявай, аз също при втората ми бременност имах пулс над 100 почти постоянен, на кардиограмата която правят две седмици преди раждането пулса ми беше 150, но така бях свикнала с този пулс, че въобще не го броя за пристъп Simple Smile
Радвам се, че се чувстваш добре  Hug Пожелавам ти много , мноооого здраве  Hug

Здравей, Cristianaa , много ти благодаря, че си писала, аз съм нова в темата и вероятно ми предстои ЕФИ и аблация, прочетох всичко написано до тук и наистина ми беше важно да чуя някой като теб, който още преди 5 години е претърпял тази процедура. Много се радвам, че се чувстваш добре, наистина ми даде кураж  Hug Радвам се и за kaleia, която се възстановява така добре! На мен ми предстоят консултации и в НКБ и в Токуда, после ще пиша. Желая здраве и добър ритъм на всички ви!

# 183
  • Мнения: 57
markonti , пожелавам ти успех и дано всичко мине и замине и се почувстваш по-добре. Аз точно след аблацията не се чувствах добре и мислех, че е била неуспешна, ама постепенно всичко си дойде на мястото. Важното е да вярваш, че ще се оправиш и ще видиш как бързо-бързо всичко ще мине.
Аз да кажа, да се похваля де  Laughing , лекарите ми бяха казали без много-много физическо натоварване след аблацията поне няколко месеца. А аз още на втората седмица започнах вечерно време да правя обиколки на стадиона с тичане. Ама си се чувствах добре..

# 184
  • Мнения: 817
Cristianaa, честито и от мен за прекрасната новина! Прекрасна бременност ти желая от сърце! Hug Heart Eyes
През третия триместър не се натоварвай особенно, защото самият ти организъм ще е зает с вече голямото бебче.  Ще е добре, щом си имала проблеми със сърцето, по възможност да направиш Фетална Ехокардиография в НКБ. Ще е добре да се преглеждаш профилактично при наблюдаващият те кардиолог. При мен по време на бременността сърцето ми се разшири с 4 мм. Бременността не е шега работа за организма и сърцето ти, затова бъди внимателна и за себе си и за бебчо като не се натоварваш прекалено.

# 185
  • Мнения: 37
20 дни без никой да пише!!!Браво значи сте добре.Лично аз със всеки ден се чувствам все по- добре.markonti  как минаха консултациите????Многооо здраве на всички и приятни празници.

# 186
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да, tedi8010, чувствам се със всеки изминал ден все по - добре и по - добре. Вярно било, че с времето всичко отшумява...Дори вече имам периоди с дни, за които не се сещам за аблацията, за проблема си, сякаш вече не е било... Hug Благодаря но екипъ на д-р Трайков, благодаря на Бог, благодаря на вас за подкрепата - здрава съм и със всеки измиал ден се чувствам все по - добре и по - добре! Heart Eyes
Успехи на всички! Heart EyesЗдраве и весели празници! Hug

# 187
  • Мнения: 30
Здравейте на всички,ЧЕСТИТА КОЛЕДА!!!Желая на всички ни много здраве,късмет и добър ритъм..дано да сте добре,при мен всичко е горе долу добре,няма пристъпи засега,прескачанията си ги имам,но като цяло съм много щастлив.благодаря на Бог и на д-р Трайков..весело посрещане на Новата Година!!!

# 188
  • Мнения: 30
Кошмарът се завърна почти 4 месеца след аблацията..тъкмо бях започнал да се успокоявам и сега пак на изхорна позиция..уморих се...

# 189
  • Мнения: 2 860
Защо? Какво се случи? Излизане от ритъм ли?

# 190
  • Мнения: 30
Да,отново започнах да излизам от ритъм...минаха почти 4 месеца от аблацията,преди седмица слагах и холтер,всичко беше наред,даже доктора заговори за спиране на лекарствата,но онзи ден в четвъртък излязох от ритъм,днеска сутринта както си спях отново.Започва по един и същи начин с тахикардия и после предсърдно мъждене,отидох до спешното,поне го имам на екг...това е,изгубих вяра,това е най лошото...

# 191
  • Мнения: 2 860
Разбирам за какво говориш за вярата. Много съжелявам. Пожелавам ти да овладаеш нещата напълно с лекарства.

# 192
  • Мнения: 19
Tritonus, не се отчайвай! Недей! Едва ли положението ще е както преди! Щом докторът ти е казал, че нещата са добре, значи на екг-то от преди не се виждат допълнителни връзки и няма нищо физиологично! Ти как се чувстваш психически? Наблюдаваш ли се? Ослушваш ли се как ти бие сърцето? Мислиш ли за този проблем? Ако да, казвам ти го от личен опит може да си предизвикваш сам тези състояния. Спокойно, консултирай се пак със специалист и успокой мислите в главата си и пиши пак! Вярвам, че всички, които сме преминали аблация сме по-добре отколкото преди нея  Hug

# 193
  • Мнения: 30
Здравейте на всички,минах втора аблация,дано сега да са по добре нещата..като цяло в момента се чувствам добре,ще видим..поздрави и хубав ден желая..

# 194
  • Мнения: 19
Tritonus, обясниха ли ти защо се е получило така? Връзките са се възстановили или не са били изгорени първия път всички?  Спокоен бъди! Всичко ще е наред вече! И това мина newsm10

Общи условия

Активация на акаунт