Аблация на сърцето - 2

  • 100 562
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7
markonti , пожелавам ти успех и дано всичко мине и замине и се почувстваш по-добре. Аз точно след аблацията не се чувствах добре и мислех, че е била неуспешна, ама постепенно всичко си дойде на мястото. Важното е да вярваш, че ще се оправиш и ще видиш как бързо-бързо всичко ще мине.
Аз да кажа, да се похваля де  Laughing , лекарите ми бяха казали без много-много физическо натоварване след аблацията поне няколко месеца. А аз още на втората седмица започнах вечерно време да правя обиколки на стадиона с тичане. Ама си се чувствах добре..

Здравейте отново! Направих консултации и в НКБ с доц. Шалганов и в Токуда с д-р Трайков като и двамата ми казаха, че единственото решение на тези тахикардии е ЕФИ + аблация. Мислих, четох форумите, говорих и с хора, преминали вече през аблация, чудейки се в ръцете на кой лекар да се оставя се наложи друга хирургична интервенция заради възникнал гинекологичен проблем и нещата малко се отложиха във времето. Но сега съм решена и мотивирана да се подложа на ЕФИ, защото в този кошмар с ежедневна аритмия не може да се живее. Общото мнение е, че след аблация дори и да не се подобриш няма как да се влошиш, така че си заслужава да се направи. Притеснява ме моментът с болката при аблацията, някои казват, че не е точно болка, а неприятно усещане, други, че направо си боли сериозно при третирането на точките...но всеки е индивидуален случай и прагът на търпимост на болка при всеки е различен... не знам...всъщност кажете честно - много ли боли?
И доц. Шалганов и д-р Трайков ми направиха много добро впечатление като специалисти и хора, които приемат проблемът присърце. В крайна сметка реших да отида в Токуда при д-р Трайков, заради прекрасните отзиви и по-добрата апаратура, което не е маловажно. Приемат ме на 22.05., а ЕФИ-то ще е на 23.05. Стискайте ми палци да открият и отстранят проблема успешно Simple Smile Разбрах, че в операционната било доста студено, вярно ли е? И на някой случвало ли му се е самата процедура да му я извърши не самият д-р Трайков, а друг лекар??? Чух че имало такъв вариант, което определено ме притесни, защото аз държа именно той да ме работи и затова избрах Токуда. На Gibbons искам да кажа да не се колебае за среща с д-р Трайков, защото той е безкрайно натоварен и графикът му е пълен до дупка. Аз за 1-та консултация чаках 1 месец (и явно извадих късмет), а за втората консултация и самото определяне на час за прием в болницата ми записаха час чак след 3 месеца. И така... сега се приготвям психически, пожелайте ми късмет Simple Smile Желая на всички ви перфектен ритъм!!!

# 256
  • София
  • Мнения: 1 176
 Dominator_IX стискам палци но и ти си имай нагласата че всичко ще ок ще видиш. Не е болка за умиране, дано всичко да е успешно и да не пишеш повече тук  Hug
teo83 за да не се стигне до аблация при теб може да е друго. Примерно нарушение на клапа или нещо друго щом сега си усетил нещо по различно отпреди  newsm78 По принцип аз бях така, едвам поемах въздух и все едно някой ме режеше с нож и вдишването ми бе адски трудно. Стигах до посиняване  Confused Кажи го на контролния преглед и ако се наложи да влезеш за хоспитализация не го отлагай  Peace Нека все пак лекарите да си кажат тежката дума.
markonti лично аз съм работена от Д-р Шалганов и по търпелив и профелионален човек не съм срещала(това е лично мое мнение, не казвам че и другите лекари не са добри). Повечето от хората не че не усещат болка която е слаба, ами от страха я увеличават повече, аз лично съм я изтърпяла 2 пъти, а както виждаш съм тук и ако ми се наложи 3 път ще отида(не че си го пожелавам де). За да те работи определен доктор обикновено се заплаща за избор на екип, иначе които ти се падне. Студено е да, но те завиват и няма да те оставят да умреш от студ.

# 257
  • Мнения: 301
Здравейте и от мен . Hug Минаха 40 дена от моето ефи при което не се стигна до аблация. Състоянието ми е както преди,  екстрасистоли всеки ден и редки излизания от ритъм за секунди . Интересното е че последната седмица на два пъти почуствах нещо различно, което не съм усещал до този момент!Незнам дали ще успея да го опиша точно, но е нещо като излизане от ритъм, премесено със екстрасистули и едвам си поемах въздух във тоя момент . Трае около минута и минава внезапно както и се появява.  Между другото в понеделник ще пътувам до София за контролен преглед , направил съм си холтер на който има регистрирани само екстрасистоли без никакви ритъмни нарушения. Искам да пожелая успех на колегата Dominator_IX и да му пожелая успешна аблация , стискам палци !  Grinning

Teo83 - Благодаря за хубавите думи!
Успех и на теб! Hug

# 258
  • Мнения: 51
markonti , пожелавам ти успех и дано всичко мине и замине и се почувстваш по-добре. Аз точно след аблацията не се чувствах добре и мислех, че е била неуспешна, ама постепенно всичко си дойде на мястото. Важното е да вярваш, че ще се оправиш и ще видиш как бързо-бързо всичко ще мине.
Аз да кажа, да се похваля де  Laughing , лекарите ми бяха казали без много-много физическо натоварване след аблацията поне няколко месеца. А аз още на втората седмица започнах вечерно време да правя обиколки на стадиона с тичане. Ама си се чувствах добре..

 Притеснява ме моментът с болката при аблацията, някои казват, че не е точно болка, а неприятно усещане, други, че направо си боли сериозно при третирането на точките...но всеки е индивидуален случай и прагът на търпимост на болка при всеки е различен... не знам...всъщност кажете честно - много ли боли?


markonti,  според мен  самата процедура беше доста неприятна като усещане, но се изтърпява, най-много усещах когато  гориха връзката, доста горещо ми стана в областа на гърдите и чувствах лека болка. Но по-скоро мен не ме притесни толкова болката,( все пак съм раждала със секцио два пъти) а това, че 3 часа си бях с най-различна тахикардия- камерна, надкамерна...е не непрекъснато, но поне при мен си беше в доста голяма част от времето. Единственото, което мога да ти кажа е, че всичко е под лекарски контрол и е контролируемо- ако те боли казваш и спират, ако искаш да си починеш също прекъсват.... Наистина е малко трудно да обясниш на човек, на който му предстои аблация, че не е страшно и всичко минава и заминава и се изтърпява....по себе си съдя с какви мисли бях преди и след аблацията  Grinning

Пожелавам успех на теб и на Dominator_IX  Hug  Стискаме всички палци и чакаме добри новини!

# 259
  • Мнения: 51

malka kalinka не си мисли за рецидив с гаранция нямаш, всеки НОРМАЛЕН ЧОВЕК ПОЛУЧАВА ЕЛЕКТРОСИСТОЛИ това си усетила Peace. Не изпадай в паника за сега щом е за 30 секунди всичко е наред. И аз ги получавам но това си е нормално  Hug

didolinaa имам си екстрасистоли от време на време, но това, което стана  след тях ме притесни...определено ми се ускори пулса- същото почувствах както все едно започва пристъп на тахикардия преди аблацията...Ох и аз не знам какво е, ще изчакам още малко и ще сложа холтер, то времето ще покаже, дано да отшуми всичко след някой друг месец  Hug

# 260
  • в джунглата
  • Мнения: 916
   Вчера по Нова тв гледах интервю със Златка Димитрова. Каза че преди години си е правила аблация в Трета градска защото е била с WPW и от тогава се чувства перфектно. Спортувала е активно и в  момента е бременна.  Пожелавам на всички ни такъв добър изход от "ситуацията" с нашите сърца.
   Аз самата все още не се престрашавам за второ дете защото през бременноста се усилват неразположенията със сърцето и се страхувам от аритмия. Ако някои е преминал през някакви сърдечни неразположения през бременноста нека да сподели дали може да се приемат лекарства. Според кардиолога при който ходя- не може бременност и лекарства за сърце. Според гинеколога -може. Незнам на кой да вярвам, а годинките си минават. Пия конкор в момента.

# 261
  • Мнения: 51
   Вчера по Нова тв гледах интервю със Златка Димитрова. Каза че преди години си е правила аблация в Трета градска защото е била с WPW и от тогава се чувства перфектно. Спортувала е активно и в  момента е бременна.  Пожелавам на всички ни такъв добър изход от "ситуацията" с нашите сърца.
   Аз самата все още не се престрашавам за второ дете защото през бременноста се усилват неразположенията със сърцето и се страхувам от аритмия. Ако някои е преминал през някакви сърдечни неразположения през бременноста нека да сподели дали може да се приемат лекарства. Според кардиолога при който ходя- не може бременност и лекарства за сърце. Според гинеколога -може. Незнам на кой да вярвам, а годинките си минават. Пия конкор в момента.

Определено и през двете бременности имах доста по-ускорен пулс и по-чести пристъпи. Не съм вземала лекарства тогава, но то и самите пристъпи си минаваха от самосебе си и бяха за по 15-20 минути. Около 10 месеца след второто раждане обаче направих доста тежък пристъп и ми предписаха сотахексал, лекарите в интензивното отделение категорично ми забраниха да кърмя бебето.  Според мен се консултирай и с друг кардиолог и прецени рисковете за теб и бебето, би трябвало да има лекарства подходящи за бременни или пък такива които се вземат само по време на пристъп.  Hug

# 262
  • Мнения: 54 404
Аз имах контракции от 4 месец и пиех Партусистен заради тях.
Наскоро четох, че изобщо не е трябвало, защото от него ми се ускоряваше много пулса, който по принцип ми е ускорен. Изписваха ми верапамил за корекция, но от него съвсем ставах зле и сама си го замених с валериан, на таблетки.
Слава Богу, че детето се роди живо и здраво, макар и преждевременно.

После, бебето беше на 9 месеца, когато излезнах от ритъм и се наложи да викаме линейка, не ме откараха в болница, но се хвана на кардиограма пристъпа - 240 удара в минута. Tired

# 263
  • Мнения: 2 860
Аз пиех бизогама през бременността, мисля последните 2 месеца ми я спрахя, за да не забавя пулса на бебето.

# 264
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за отговорите и за куража, който ми дадохте, за да взема решението да си направя аблация! Утре влизам в Токуда, стискайте палци!

Относно бременност и лекарства - д-р Трайков категорично не разрешава да се пият каквито и да било лекарства за сърце по време на бременност! Според него никой от тези медикаменти не е тестван при бременни жени и последствията могат да бъдат всякакви. Така, че всеки сам си взима решението, но според мен мнението на гинеколозите не е меродавно.

Поздрави на всички, бъдете ритмични и се надявам скоро да имам с какво да се похваля, много съм мотивирана да се справим с лекарския екип с тази проклета аритмия Simple Smile

 Hug

# 265
  • Мнения: 54 404
Успех, markonti! Hug

# 266
  • Мнения: 301
Здравейте отново на всички!

Още веднъж Ви благодаря за куража, който ми дадохте.
Аблацията мина и засега всичко е наред!

# 267
  • Мнения: 2 860
Чудесно, поздравления, всичко хубаво от тук насетне.

# 268
  • Мнения: 301
Благодаря!

# 269
  • Мнения: 7

Здравейте! Аблацията мина, засега съм добре, на моменти усещам някоя и друга екстраситола, лека тежест в гърдите и задъхване, но мисля, че това е нормално след такава интервенция и се надявам скоро всичко да отшуми. Наистина усещанията по време на процедурата са неприятни, но ако срещу 3 часа мъка съм се отървала от цял живот аритмия наистина си е заслужавало! Според д-р Трайков и д-р Канински, които ме работиха, сме се справили добре, а те наистина са професионалисти! Естествено времето ще покаже, но аз много се надявам и вярвам, че е така.

Още веднъж благодаря на всички ви, които ми дадохте куража да се подложа на аблация! А на всички, които се колебаят искам да кажа да не го мислят толкова, а просто да действат! Щом медицината ни дава шанс да се оправим трябва да се възползваме от него.

Поздрави на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт