Аблация на сърцето - 2

  • 100 540
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11
Ами здрасти отново,току що се прибрах от спешен център и ми регистрираха пулс 120,биха ми диазепам,но ми казаха че всичко е нормално...Пулсът ми е отново 95-100...Има ли някои като мене и това признак за рецидив ли е според вас,нз вече място не мога да си намеря

# 286
  • Мнения: 37
Не е рецидив.Най-важното в момента е да се УСПОКОИШ.Аз бях три месеца със пулс 95-120.Правиха ми холтер ,кардиограми през ден.Той пулса може да е и 150 но да си в ритъм .Давай го малко по спокойно няколко месеца.Успех.

# 287
  • Мнения: 11
Не е рецидив.Най-важното в момента е да се УСПОКОИШ.Аз бях три месеца със пулс 95-120.Правиха ми холтер ,кардиограми през ден.Той пулса може да е и 150 но да си в ритъм .Давай го малко по спокойно няколко месеца.Успех.

Благодаря ти отговора,иначе пулса естествено ли трябва да премине?Защото пия само Аспирин Протект,вечер по едно хапче.

# 288
  • Мнения: 37
Да би трябвало естествено да премине .Аспирина го изписват след оперативно един месец за разреждане на кръвта.

# 289
  • Мнения: 11
При теб как мина? Приемаше ли други лекарства освен Аспирина?Иначе благодаря за инфото,поуспокоих се малко.

# 290
  • София
  • Мнения: 1 176
ASDDSAD по принцип може и до 3 месеца а и до 6 месеца (зависи с каква диагноза си бил) да ти е висок пулса. За протокола аз седях над година с пулс 1100 120 в покой, но и не го усещах. Отиваш на контролния и си казваш, но мисля че или си преуморен или си се паникьосал. Диазепама е за успокоение, а не да влезеш в ритъм, забави малко темпото и почивай повече.  Peace

# 291
  • Мнения: 11
ASDDSAD по принцип може и до 3 месеца а и до 6 месеца (зависи с каква диагноза си бил) да ти е висок пулса. За протокола аз седях над година с пулс 1100 120 в покой, но и не го усещах. Отиваш на контролния и си казваш, но мисля че или си преуморен или си се паникьосал. Диазепама е за успокоение, а не да влезеш в ритъм, забави малко темпото и почивай повече.  Peace

Благодаря ти за отговора,ще послушам съвета ти и ще гледам да я карам по спокойно...Възможно е и да допринасям за него,защото постоянно го мисля...

# 292
  • София
  • Мнения: 1 176
А това че го мислиш най зле ти влияе, аз също бях така и накрая свикнах  Peace

# 293
  • Мнения: 132
Здравейте на всички ! Казвам се Георги и на 31.07.14г. ми бе извършена аблация в НКБ. Диагнозата ми е "пристъпна надкамерна тахикардия". Проблемът с излизане от ритъм ми е от 4 клас и с времето ми се случваше през 2 или 3 години да излизам извън ритъм до 200 пулс, но с лягане на земята до няколко минути се нормализираше. С годините обаче проблема зачести и почти всяка година излизах извън ритъм, но като лягах нищо не ставаше и трябваше да ходя по болници и така нататък. Та понеже съм от Пловдив и много време ме мотаха и все ми викаха, че нямам нищо на сърцето, наскоро открих една кардиоложка, която ми спомена за тези "аблации"  и реших да се подложа. Записах си час при Балабански и ми насрочи дата. Процедурата ми беше 2ч. и само при вкарването на "жичката" в сърцето ми веднага излезнах извън ритъм. Обгориха 7 пъти, като най-високата температура на обгаряне ми бе 47 градуса. Първите 2-3 дена се чувствах прекрасно с екстрасистоли от време на време, но тази нощ се събудих в 2ч. И се появиха по 2-3 последователни екстрасистола, които ми се появяват през 30 мин. или 1ч. Цяла нощ не съм мигнал и ме е страх да заспя, понеже усещането е ужасно (вие знаете де ,няма какво да ви казвам). Та се надявам да поутихнат и да мога да си спя нормално и искренно се надявам всичко да е наред и да съм на мястото на "vasilakis" Simple Smile

# 294
  • Мнения: 11
Не го мисли,аз първата седмица бях супер,екстрасистоли почти нямах,седмица след това имах леко ускорен пулс,сега и той се поуспокой 85-100 в седнало положение,и започнаха по чести екстрасистоли, но това са нормални неща не ги мисли...Успех   Wink

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 14:08 от ASDDSAD

# 295
  • Мнения: 142
Здрaвейте нa всички!Изчелa съм може би всичко което съм нaмерилa по темaтa.Предстои ми влизaне в НКБ зa ЕФИ и aблaция (допълнителнa птроводнa връзкa) нa 13.08.2014г. Aз се стaрaя дa не мисля зa предстоящото,но имaм въпрос към вече минaлите процедурaтa.Кaкъв е режимът нa живот първите дни след процедурaтa,зaщото имaм две хлaпетa?И сaмо информaтоивно,не че е толковa вaжно,но чисто голи ли сме нa мaнипулaциятa?Блaгодaря предвaрително!

# 296
  • Мнения: 132
Здрaвейте нa всички!Изчелa съм може би всичко което съм нaмерилa по темaтa.Предстои ми влизaне в НКБ зa ЕФИ и aблaция (допълнителнa птроводнa връзкa) нa 13.08.2014г. Aз се стaрaя дa не мисля зa предстоящото,но имaм въпрос към вече минaлите процедурaтa.Кaкъв е режимът нa живот първите дни след процедурaтa,зaщото имaм две хлaпетa?И сaмо информaтоивно,не че е толковa вaжно,но чисто голи ли сме нa мaнипулaциятa?Блaгодaря предвaрително!
Здрасти "valevska77", значи в манипулационната те събличат чисто гола и после те покриват, не се притеснявай. След като те изпишат първите 2-3 дни няма да вдигаш тежко. Всичко друго си правиш както преди Simple Smile

# 297
  • Мнения: 51
Здрaвейте нa всички!Изчелa съм може би всичко което съм нaмерилa по темaтa.Предстои ми влизaне в НКБ зa ЕФИ и aблaция (допълнителнa птроводнa връзкa) нa 13.08.2014г. Aз се стaрaя дa не мисля зa предстоящото,но имaм въпрос към вече минaлите процедурaтa.Кaкъв е режимът нa живот първите дни след процедурaтa,зaщото имaм две хлaпетa?И сaмо информaтоивно,не че е толковa вaжно,но чисто голи ли сме нa мaнипулaциятa?Блaгодaря предвaрително!

Здравей и от мен  Hug И аз съм с две деца и с аблация на 19.03.2014 г. Не се притеснявай, ще можеш да си правиш всичко каквото си правила и досега, наистина избягвай да вдигаш тежки неща- включително и децата Simple Smile 2-3 дни след моята аблация малкия си пукна брадата на леглото и на ръце го водих до спешното да го шият......(с две палави момчета изобщо не съм си почивала)
На самата аблация ще си гола, но повярвай ми няма да ти е на ума това, завиват те с чаршаф като се постави упойката. Предполагам знаеш, но все пак да напомня, трябва да си избръсната изцяло.
Пожелавам ти успешна аблация , ще стискам палци  Hug

# 298
  • Мнения: 142
Блaгодaря зa информaциятa и курaжa.Aз уж се държa и гледaм дa ме мисля,но зaпочнaх мaлко дa се филмирaм.Инaче въпроси много в глaвaтa,aмa ще ги бистрим нa място.Здрaве нa всички!

# 299
  • Мнения: 132
"Valevska77" Предполагам, вече ти е минала аблацията. Като можеш пиши да ни споделиш как си след интервенцията Wink

Общи условия

Активация на акаунт