Нормално ли е?

  • 384
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 603
От седмица едната ми гърда не се пълни с кърма и доста видимо е различна от другата. Като започна да кърмя от нея, има мляко, но не достатъчно. Имаме заместени 3 хранения, но понякога третото е с докърмване. Притеснявам се от тази очевадна разлика. А заради въпросната гърда преди да забременея ходих на мамолог, че имах бучка, но се оказа нешо като мастит, без притеснения. Освен това и зърната ми доста загрубяха, то верно че е сукане, ама...
Та нормални ли са тия процеси? И нормално ли е едната гърда да има нормална лактация, а другата почти не?

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 22:17 от kroche

# 1
  • Мнения: 3 550
А след като роди ходи ли на мамолог? Той какво каза? И от колко време си така? След като замести храненията ли?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ходих около 6 месеца преди да забременея, а след като родя - не, защото трябвало да спра кърменето. Заместила съм храненията преди около месец и половина, но от една седмица съм така. И досега като съм кърмила, винаги съм редувала гърдите.

# 3
  • Мнения: 1 878
И аз имах мастит преди да родя баткото. Тогава гинеколога ме беше предупредил да внимавам и да се наблюдавам, защото след раждане проблема може да се оправи (в повечето случай), но може и да се усложни, така че моят съвет е да потърсиш компетентна лекарска помощ и дано всичко да си ОК.

# 4
  • Мнения: 7 106
Предполагам, че не става дума за мастит, а за мастопатия Simple Smile. И аз имам , и двата хирурга при които съм ходила ме увериха, че след раждане и кърмене проблемът в повечето случаи отшумява.
Колкото до по-малкото кърма в едната гърда, не се притеснявай, доста често срещано явление е. Дъщеря ми още от мъничка има предпочитания към лявата гърда и съотвенто дясната не произвежда кой знае калко. нея я "пробутвам" след като е задрямала или на нощните кърмения по-рано като се будеше нощем.
Братовчедка ми пък шест месеца след раждането в едната гърда кърмата и спира, но тя си кърми бебето до 1г4м само от другата гърда. Разлика в формата и големината в гърдите почти винаги има, при нея са се оправили нещата около месец след отбиването.
При мен диспропорцията също е очевадна, когато съм без сутиен, но забелязвам на последък че разликата между двете гърди намалява.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 603
Благодаря за отговорите, явно леко полека ще бъда с една основна "цистерна"  Hug

Общи условия

Активация на акаунт