мазна коса със сухи и цъвтящи крайчета

  • 7 065
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
мами нз само аз ли имам този проблем.косата ми е мазна,но крайчетата са сухи и цъвтят.чух че шампоана на глис кюр за цъвтящи краища бил добър.вие какво ще ми препоръчате? Heart Eyes

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 08:25 от sladinka

# 1
  • Мнения: 1 564
Аз съм доволна от шампоана на Gliss Cur за боядисана коса,a cъщо и този за цъфтящи краища.И 2-та действат добре на косата ми.

# 2
  • Мнения: 3 743
Garnier Fructis имат точно такъв шампоан - мазни корени и сухи крайчета. Ползвала съм го и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 6 164
Мазни корени и сухи краища по принцип е "ефекта" на боядисаната коса. Аз бях същия случай и за мое учудване, когато започнах да използвам маслото на Икаров за подхранване, открих като страничен ефект, че ми изсушава корените. То се нанася и само в тях де... Не очаквах такъв бонус-ефект, приятно съм изненадана и докато преди косата ми се омазняваше още на следващия ден след къпането, сега карам по 5-6 дни и нищо й няма! Shocked
За сухите краища съм доволна от серума за сухи краища на Avon. Peace

# 4
  • Мнения: 1 616
Аз имам същия проблем, без да съм боядисвана. Отскоро ползвам въпросния шампоан на  Gliss kur, но все още нямам впечатления. С цъфтящите краища се справих чрез кристалите за коса - откакто ги ползвам, косата ми цъфти много по-малко, преди се налагаше да почиствам нацъфтялото всеки месец, а сега ходя на 3-4 месеца и пак няма много за подстригване. А с бързото омазняване още не съм се справила, май няма и да мога. Впрочем, за коса мазна в корените и суха по дължината има специален шампоан и от Rene Furterer - за мен това е най-добрата козметика за коса и горещо я препоръчвам!

# 5
  • Мнения: 35 951
бих слагала по малко течни кристали на връхчетата

# 6
  • Мнения: 18 542
Най-доброто нещо за намаляване на масната секреция от кожата на главата е редовното мазане на корените с бадемово масло.
Аз правя така: един час преди да вляза в банята си намазвам хубаво корените на косата с бадемово масло. Може да се прави всеки път преди миене на косата, може и веднъж седмично. За около 2-3 седмици косата започва да се омазнява по-бавно, съответно намалява необходимоста от честото й миене, от там и краищата не се натоварват толкова.

# 7
  • Мнения: 5 140
Чета какво е това бадемово масло - обикновенно ли е или някакво по специално... newsm78, обясни по подробно моля, заинтригува ме.

# 8
  • Мнения: 5 317
Според мен това е обикновенното бадемово масло,примерно на Икаров.
Аз слагам на връхчетата на косата кристали или от серума на Ейвън.
Една моя позната си слага масло от жожоба,на влажна коса,но аз не съм пробвала.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз съм за бадемовото масло (на икаров), доволна съм

# 10
  • Мнения: 18 542
Чета какво е това бадемово масло - обикновенно ли е или някакво по специално... newsm78, обясни по подробно моля, заинтригува ме.
Съвсем обикновено бадемово масло на Икаров. Продава се на много места. Вътре има листовка с другите продукти (главно масла), кое за какво е подходящо, както и идеи за маски с тях. Като цяло съм доволна от всичко на Икаров, което съм ползвала до сега.
Бадемовото масло е в пластмасово шише. Сипваш си по малко на пръстите и с масажни движения го вртиваш в корените. Стоиш около половин - 1 час. Може да си завиеш косата в наелон и отгоре топла кърпа. Така ще се засили действието и маслото ще проникне по-дълбоко в косъма. След това трябва само хубаво да измише косата с шампоан (може да се наложи два пъти) и да сложиш някакъв балсам.
Много елементарно и много ефективно.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ползвала съм Home Institute и Rene Furterer. Доволна съм по скоро от втория.
След измиване на косата, слагам балсам за коса само на крайщата и след това отмивам. 

# 12
  • Мнения: 1 840
Моята коса е същата. Използвам Стимулант за коса на Икаров - той е комбинация от бадемово масло и няколко етерични масла - от розмарин, иланг-иланг и др. Доволна съм. А не е много скъпо.

# 13
  • Мнения: 6 155
Първо подстрижи връхчетата. Вече са ти казали за маслата на Икаров. Ще добавя само, че от както ползвам Себорал омазняването доста се намали.

# 14
  • Мнения: 5 140
Чета какво е това бадемово масло - обикновенно ли е или някакво по специално... newsm78, обясни по подробно моля, заинтригува ме.
Съвсем обикновено бадемово масло на Икаров. Продава се на много места. Вътре има листовка с другите продукти (главно масла), кое за какво е подходящо, както и идеи за маски с тях. Като цяло съм доволна от всичко на Икаров, което съм ползвала до сега.
Бадемовото масло е в пластмасово шише. Сипваш си по малко на пръстите и с масажни движения го вртиваш в корените. Стоиш около половин - 1 час. Може да си завиеш косата в наелон и отгоре топла кърпа. Така ще се засили действието и маслото ще проникне по-дълбоко в косъма. След това трябва само хубаво да измише косата с шампоан (може да се наложи два пъти) и да сложиш някакъв балсам.
Много елементарно и много ефективно.

Мерси Чета!  bouquet Heart Eyes

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
и Суис Формула имаха преди шампоан за мазни корени и сухи върхове "Ванилия", въобще не съм доволна освентова миришеш на кекс Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 970
Gliss kur и Garnier Fructis  Peace

# 17
  • Мнения: 364
аz от 1 месец полzвам loreal kerastase specifique  zа маzни корени и сухи краища.много съм доволна от реzултата  Grinning преди си миех косата почти всеки ден,сега преz ден!наистина има страхотен ефект.препоръчвам го Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 626
Моята коса е същата. Използвам Стимулант за коса на Икаров - той е комбинация от бадемово масло и няколко етерични масла - от розмарин, иланг-иланг и др. Доволна съм. А не е много скъпо.

И аз си взех днес стимуланта на Икаров! Мерси за идеята!
Ще го пробвам утре и ще кажа какви са резултатите.
В листовката му пише много хубави неща, дано наистина понамали омазняването.

# 19
  • Мнения: 1 097
аз стимуланта на Икаров го ползвам вече 1 година и няколко месеца...Косата ми започна да расте СУПЕР бързо още след 1-вия месец. Тя по принцип е дълга, стигна ми до дупето. След като забременях спрях за малко, че не знаех как ще повлияе...Сега пак го ползвам - косата се омазнява на 6-7 дни (при миене през ден преди това), краищата спират да цъфтят. Имам изрусени пластове (не кичури), които бяха като слама докато не се мажех. Сега като я намажа + найлонова шапка + топла хавлия за 1 час и става като за реклама на Пантен  Heart Eyes

Супер, препоръчвам ви го - Стимулант за коса. Също и от маслото против стрии на Икаров съм много доволна, даже гинеколожката ми похвали кожата  Party bowuu

# 20
  • София
  • Мнения: 1 626
аз стимуланта на Икаров го ползвам вече 1 година и няколко месеца...Косата ми започна да расте СУПЕР бързо още след 1-вия месец. Тя по принцип е дълга, стигна ми до дупето. След като забременях спрях за малко, че не знаех как ще повлияе...Сега пак го ползвам - косата се омазнява на 6-7 дни (при миене през ден преди това), краищата спират да цъфтят. Имам изрусени пластове (не кичури), които бяха като слама докато не се мажех. Сега като я намажа + найлонова шапка + топла хавлия за 1 час и става като за реклама на Пантен Heart Eyes

Супер, препоръчвам ви го - Стимулант за коса. Също и от маслото против стрии на Икаров съм много доволна, даже гинеколожката ми похвали кожата Party bowuu

Ей, сладурче много ме радва това че си доволна  Hug
А по време на бременност - пише че не е желателно да се употребява заради изострянето на обонянието, и тогава може да се замести с чисто бадемово масло.

# 21
  • Мнения: 1 097
ние тука като рекламни агенти станахме  Flutter
Мацко, на мен не ми дразни обонянието  newsm78 И аз се очудвам, на другите бременни наистина им мирише дразнещо, но на мен ми харесва. Незнам дали е от душ-гела, ароматите може да се смесват нещо...
Обаче ще пробвам и с чисто бадемово! Преди съм ползвама, но не бях особено доволна. Не помня каква марка беше  Rolling Eyes
Иначе имам и специално италианско масло за краища, с корен от жен-шен. Корена БУКВАЛНО е набутан в шишето с олиото, много странно как са го събрали Thinking Обаче досега не съм стигнала до него, просто не се сещам Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 1 626
ние тука като рекламни агенти станахме Flutter
Мацко, на мен не ми дразни обонянието newsm78 И аз се очудвам, на другите бременни наистина им мирише дразнещо, но на мен ми харесва. Незнам дали е от душ-гела, ароматите може да се смесват нещо...
Обаче ще пробвам и с чисто бадемово! Преди съм ползвама, но не бях особено доволна. Не помня каква марка беше Rolling Eyes
Иначе имам и специално италианско масло за краища, с корен от жен-шен. Корена БУКВАЛНО е набутан в шишето с олиото, много странно как са го събрали Thinking Обаче досега не съм стигнала до него, просто не се сещам Embarassed

Доколкото разбирам ти ползваш стимуланта от преди да забременееш нали? Защото кожата се променя по време на бременност, и да не би затова да ти се е позасушила кожата на главата. Ако ти е подействал стимуланта сега да не би да има значение бременноста.
А иначе след колко пъти да очаквам да разредя миенето на косата. Едва ли ще да е още от първия път  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 097
Очаквай разреждане на миенето след 1-вия месец. Може и след 3-тата седмица, зависи колко ти е гъста косата...
Аз спрях да го използвам точно когато видях 2-те чертички. А ги видях на 2-рия ден след като ми закъсня, точно навреме  Peace Та минаха 3-4 месеца, косата почна да расте, да спира, да се омазнява, да се засушава..После както знаеш зацикля и си става каквато е била. Ето това като стана, пак започнах да го ползвам.
Ако искаш периода през бременността не го смятай, виждам, че те обърква.

При нормални обстоятелства ми действа както съм описала, точно след 3 седмици почнах да се мия по-рядко и почна да ми расте много.
Обаче нали знаеш, че с каквито и Аки да се мажеш, трябва да се храниш правилно. За да може новата коса, която расте да е здрава и хубава си иска правилно хранене. Ти със стимуланта ще предизвикаш растеж, но ако си на диета ще ти израстне слаба и хилава косица.  Wink
Не разчитай на чудеса, това искам да кажа. Дано и ти да имаш такъв положителен ефект!  Praynig

Както казваше една друга мацка от форума - Нали съм Мара Подробната - ето ти и снимков материал Simple Smile
Това е снимка на косата ми 2-3 месеца преди да забременея.

Мога да те уверря, че краищата са супер живи, макар че какво са видели - само те си знаят  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси за отговора! Супер ти е косата  Heart Eyes
И моята е колкото твоята гъста май.
Добре, че уточни за трите седмици, че като се познавам като го ползвам веднъж стимуланта и не видя ефект, ще го захвърля да си чака реда, и после ще го споменавам в темата за залежалата козметика.

# 25
  • Мнения: 5 140
И аз пак да попитам:
Добре ок ще се мажа със стимуланта, като гледам на снимката вашите коси са супер, та въпроса ми е - ще ми подейства ли на мен, имам предвид ще повлияе ли стимуланта в/у моята косица, моят косъм е много тънък? newsm78 Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 097
И аз пак да попитам:
Добре ок ще се мажа със стимуланта, като гледам на снимката вашите коси са супер, та въпроса ми е - ще ми подейства ли на мен, имам предвид ще повлияе ли стимуланта в/у моята косица, моят косъм е много тънък? newsm78 Rolling Eyes
Дали ще ти повлиея ще разберем след като пробваш Wink . Аз в момента говоря от личен опит, за тебе само на теория. Няма значение, че ти е тънък косъма - опитай. Ако не стане, пробвай с друго. Така поне ще знаеш, а и все отнякъде трябва да започнеш. От мен съвет за друго нещо - вземете си бебешки шампоани и много хубаво обтривайте кожата на главата. При мазни коси трябва повече време да се търка кожата, за да се измие хубавичко омазняването. А и си правите масаж, който стимулира корените  Wink Не съм експерт, но мисля, че има логика  Rolling Eyes
А бебешкия шампоан е затова, защото някой кожи са свикнали прекалени със силните шампоани - Panten, Wash'n'go, Head'n'shouders (не съм сигурна за правописа, ама се сещате  Mr. Green )

# 27
  • Мнения: 5 140
Panten, Wash'n'go, Head'n'shouders аз тези не ги използвам, нещо не ми действат добре, незнам.
Благодаря ти много ще опитам и после ще докладвам. Hug
Желая ти леко бременеене и леко раждане!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 097
Благодаря, ще стискам палци за резултати!  bouquet
Пиши какви са, да не забравиш  Wink
Много целувки на Ния  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 5 140
Благодаря, ще стискам палци за резултати!  bouquet
Пиши какви са, да не забравиш  Wink
Много целувки на Ния  Heart Eyes

Непременно ще пиша, дано са положителни резултатите, защото сега ми е по къса косата и е ужасно, дотяга ми да я мия през ден.
Благодаря за целувките, ще ги предам. Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 521
А как затопляте хавлията, която се слага на главата?

# 31
  • Мнения: 1 097
А как затопляте хавлията, която се слага на главата?
Слагаш я на една тенджера с вряща вода  Wink Може и някаква манджа, ама не гарантирам ,че аромата ще ти хареса  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 18 542
Намокряш я на чешмата с гореща вода, изцеждаш я добре и си я увиваш около главата. Като изстине, може да повториш процедурата.

Ето така изглеждаше моята коса, ако някой иска да види, преди да я подстрижа.
снимка

# 33
  • София
  • Мнения: 1 626
Ей, Чета, супер косичка! Моята никога досега не съм я оставяла по-дълга от средата на гърба. Ама ми е трудно да си го позволя, защото е много гъста и няма съхнене. А и със сешуара, ще има да опъвам 6
часа след къпане!

# 34
  • Мнения: 18 542
Аз се бях вманиачила на тема дълга коса до кръста. Накрая успях да го постигна, но родих и косата започна яко да ми капе. Реших, че като я подстрижа ще спре, ама нъц! спря си сама, но непоправимито вече беше сторено. Сега ме е яд, че я подстригах толкова късо (до раменете) и съм се зарекла че пак ще си я пусна. Е, не до кръста, но до средата на гърба...може и леееко по-дълга  Whistling
Преди много ми цъфтеше, но започнах да полагам по-специални грижи чак като попорастна доста. Сега започнах от рано и се надявам да тръгне по-добре. Иначе като цяло проблема на дългите коси винаги е по-бързо омазняващи се корени и сухи краища.

# 35
  • Мнения: 2 040
Е те това е тема точно за мен ...  Laughing
Моята коса също е с тънък косъм и зор виждам с нея ... и въпреки че я подстригах преди 2 месеца - не е мръднала изобщо, нито милиметър дори ...  Grinning
Записах си всички продукти дето казахте и още утре ще се снабдя със стимуланта на Икаров и бадемово масло ...
Само едно нещо неразбрах, този СЕБОРАЛ дето Биби го казва, това шампоан ли е или пак някакво подхранващо средство?

# 36
  • Мнения: 6 155
Irena80, Себорал-Форте имам предвид. Той е лосион против косопад и за стимулиране растежа на косата. Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 1 626
Е те това е тема точно за мен ... Laughing
Моята коса също е с тънък косъм и зор виждам с нея ... и въпреки че я подстригах преди 2 месеца - не е мръднала изобщо, нито милиметър дори ... Grinning
Записах си всички продукти дето казахте и още утре ще се снабдя със стимуланта на Икаров и бадемово масло ...
Само едно нещо неразбрах, този СЕБОРАЛ дето Биби го казва, това шампоан ли е или пак някакво подхранващо средство?

Добре, а защо ти е бадемово масло щом ще си вземеш стимуланта?
Стимуланта представлява бадемово масло с етерични масла и билки.
А и като се има предвид че трябва до месец-два да ги употребиш, иначе гранясват. Излишно е! Пробвай със стимуланта първо.
Аз в момента съм си намазала косата със стимуланта. Малко неприятничко мирише, ама се изтрайва. Sick
Сега да видим как ще си измия всичките мазнотии дето си наклепах по косата.  Laughing
На краищата съм си сложила масло карите пак на Икаров. Много добре ми се отразява на крайчетата.

# 38
  • Мнения: 1 097
Чета, страхотна коса! Браво   bouquet
Стимуланта съдържа и бадемово масло, и аз съм на мнение, че няма нужда отделно да купуваш и двете. Обаче има и други масла. Преписвам от опаковката на Стимуланта: Съдържа - бадемово масло, розмариново, лавандулово, бергамотово, иланг-иланг, бял равнец, коприва, латинка.Аз имам 2 тубички със стимулант, едната е от януари миналата година ие до половина пълна - не е гранясала  newsm78 Даже не мирише по-различно от другата. Случайно я намерих преди време и си ползвам и двете, зависи коя побарам първо.
Irena80, какво е това маслко за краища, че нещо не разбрах от поста  Confused И то ли е мазно...На мен ми се иска нещо дето да го намажа след баня, но да не е мазно. За предпазване от цъфтеж.. newsm78 Някой да се сеща?

# 39
  • Мнения: 18 542
Чета, страхотна коса! Браво   bouquet
...
Аз имам 2 тубички със стимулант, едната е от януари миналата година ие до половина пълна - не е гранясала  newsm78 Даже не мирише по-различно от другата. Случайно я намерих преди време и си ползвам и двете, зависи коя побарам първо.
Благодаря!  Simple Smile

Моят стимулант също не е гранясал, а е на поне2 години. Държа го в хладилника. До сега стимулант не ми е гранясвал, но виж бадемово масло да.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 626
Я, изненадвате ме! Нали стимуланта е на базата на бадемово масло  newsm78
Явно ще да е от други добавки. На моя пише да се ползва 60 дни след отваряне. Ама ако не се разваля, още по-добре, щото като гледам днеска колко малко изразходих.

# 41
  • Мнения: 3 379
Phyto Mist на Фитотератри е точно за тази цел - мазни корени и сухи краища, много добра козметика, специализирани единствено и само за коса.

# 42
  • Мнения: 1 097
На моя пише да се ползва 60 дни след отваряне. Ама ако не се разваля, още по-добре, щото като гледам днеска колко малко изразходих.
И на моя така пише, ама ето! Забравен беше в нагажа от студенската ми квартира като се пеибирах и нищо му няма. Снимах го, но съм сигурна, че твоя е същия  Wink Flutter
http://lirabg.hit.bg/stimulant6.jpg - отпред
http://lirabg.hit.bg/stimulant5.jpg - отзад
Малко е мазен тук-там, ама е разбираемо защо..Сори за размазаните снимки, макро режима не е в ред нещо  Tired

Между другото и на мен много малко ми върви..уж ми е дълга косата, но не хаби много  Party

# 43
  • София
  • Мнения: 1 626
Моя не е такъв. Скоро им смениха малко опаковките на продуктите на Икаров. Пак е в синьо шише, но е 125 мл, а твоя доколкото виждам е 55мл и струва 2 и нещо. Моя го взех за 4,05лв от кварталната аптека.

# 44
  • Мнения: 1 102
Току що си купих шампоана на Gliss Kur за мазни корени със сухи краища. Надявам се да действа,ще докладвам като експериментирам.

# 45
  • Мнения: 1 097
Току що си купих шампоана на Gliss Kur за мазни корени със сухи краища. Надявам се да действа,ще докладвам като експериментирам.
Много го хвалят този шампоан, ще чакам отзиви  Flutter Може и ние да го пробваме със съкровището  Party

# 46
  • Мнения: 2 040
Добре, а защо ти е бадемово масло щом ще си вземеш стимуланта?
Стимуланта представлява бадемово масло с етерични масла и билки.

Ами незнаех, че бадемово масло се съдържа и в стимуланта, реших че са различни като състав продукти, затова мислех да пробвам и двете ...
Ще пробвам първо със стимуланта, дано има ефект, че вече съм готова и с помия да я намажа  Laughing само и само да се оправи ...  Laughing

Irena80, какво е това маслко за краища, че нещо не разбрах от поста Confused И то ли е мазно...На мен ми се иска нещо дето да го намажа след баня, но да не е мазно. За предпазване от цъфтеж.. newsm78 Някой да се сеща?
Незнам мила, не съм аз го споменала това масло ... Мисля че macata спомена че си е сложила на крайщата ..

Биби, мерси че ми каза за Себорала ...  Grinning

... ама съм голяма шматка, имало цяла тема за Себорала ...  Laughing къде съм спала ...

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 12:25 от Irena80

# 47
  • София
  • Мнения: 1 626
Да! На краищата си слагам масло карите на Икаров. Пише че ревитализира косата. На мен ми харесва как ми се отразява.
То е в бурканче пластмасово в твърдо състояние. Слагам го за 5 минути в чаша с топла вода, разтопява се известно количество, не цялото капвам си на пръстите и слагам съвсем на краищата.
Като постоя 2 часа и то почти е попило. Лесно се измива с шампоан, не създава проблеми.
Вчера със стимуланта и маслото добре се справих с миенето. Два пъти шампоан, както винаги и нямаше никакъв проблем. Ще видим в какво състояние ще съм в сряда.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Супер, препоръчвам ви го - Стимулант за коса.

Наистина е много добър, стимулира растежа на косата.
Гадното е, че като почне да расте нова коса, при мен е като бебешка и хвърчи на всички стани Close

Много ми е мазен (стимуланта), затова го ползвам в маски. 
Микс от домашната ми маска: слагам 1 жълтък, 1с.л. симулант на Икаров (ако нямам в момента, заменям го със зехтин), 1ч.л. мед, 1с.л. Себорал, 1с.л. кисело мляко, малко балсам за коса, малко оцет и алкохол.

Забелязвам, че косата ми е по-жива и по-бавно се омазнява.

Общи условия

Активация на акаунт