Лечение с протеолитични системни ензими (5-та тема)

  • 180 633
  • 791
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
защо си ги спряла?

# 406
  • София
  • Мнения: 736
Преди операция се спират за да се избегне риска от кръвозагуба.

# 407
  • Мнения: X
продължавам да питам защо - спират съсирването ли или как действат, къде го пише? Извинявам се но в тази тема има някои преувеличени неща, а аз ги пия отдавна и ми се ще да зная повече. Благодаря.

# 408
  • София
  • Мнения: 736
В първа тема е основната информация за ензимите. Отдели време да прочетеш, ако искаш за научиш повече.
Те разреждат кръвта и ако има кръвотечения ги засилват. Именно затова са противопоказани при язва. Логично преди операция трябва да се спрат за да се избегнат усложнения. Ако освен ензими се приемат и вит Е, рибено масло или препарати за разреждане на кръвта(варфарин)- ефектът от разреждане на кръвта се засилва.

# 409
  • Мнения: X
Чета темите доста отдавна и може да се каже, че съм запозната, затова се изненадах за "разреждането". Изрично сега потърсих в 1ва тема и не намерих нищо подобно. Прегледах набързо инфо в нета - видях писано за папаина, че разрежда. За натокиназата видях, че регулира кръвния поток, но не и че го разрежда.
Както по-горе писах, пия ги от 1 година, ето по-долу ПКК резултатите ми от преди 1 седмица, кръвта ми разредена ли е?

Хематология


Test (profile) name   Result   Measurement   Reference values
Пълна Кръвна Картина ( CBC ) - 22 показателя   *   

WBC ( Левкоцити - бр.)   6.74   x10^9/L   3.5 - 10.5
Ly% (лимфоцити - %)   33.8   %   20-48
Mo% (моноцити - %)           7.7   %   1.00 - 11.0
Eos%(еозинофили - %)   3.1   %   0.0 - 6.0
Baso%(базофили - %)   0.4   %   0 - 2
Neu% (неутрофили - %)   55.0   %   40 -70
Ly# (лимфоцити - бр.)   2.280   x10^9/L           1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г.)
Mo# (моноцити - бр.)           0.520   x10^9/L           0.070 - 0.800
Eos#(еозинофили - бр)   0.210   x10^9/L           0.000 - 0.500
Baso#(базофили - бр)   0.030   x10^9/L           0.000- 0.140
Neu# (неутрофили - бр.)   3.700   x10^9/L           2.100 - 6.400
RBC ( Еритроцити - бр.)   3.780   x10^12/L           M: 4.4 - 5.9; Ж: 3.7 - 5.3
Hgb ( Хемоглобин )           122   g/L                           М: 135 - 180; Ж: 120 - 160
Hct ( Хематокрит )           0.375   L/L                   М: 0.40-0.53 Ж: 0.36-0.48
MCV (ср. обем на еритроцита)           99.20   fL   82.0 - 96.0
MCH (ср. Hgb съдърж. в еритр. )   32.30   pg   27.0 - 33.0
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.)           325   g/ L           300 - 360
RDW (девиация на ерит. р-ие)           12.00   %   11.5 - 14.5
Plt ( Трoмбоцити )                           293   x10^9/L   130 - 420
MPV (ср обем на тромбоцита)           11.40   fL   7.5 - 11.0
Pct (тр обем/ общ обем)                   3.30   ml/L           1.0 - 4.5
PDW (ширина на тр р-ие)                   14.20   fL   9 - 17

Цитат на:  link=topic=731673.msg30248377#msg30248377 date=1424979899
Спешно! Моля, кажете ми колко дни преди операция трябва да се спрат ензимите???
SAB-f мисля, че преувеличаваш действието им и необосновано се притесняваш или се надяваш на някакви супер драматични и уникални въздействия. Да, добри са, да полезни са, но не са панацея.

# 410
  • София
  • Мнения: 736
Фри, от ПКК не може да се каже. Протромбиново време се пуска. Аз също отдавна се запознах с ензимите, но не твърдя че помня на 100% всичко прочетено.  Затова се връщам когато мога и си освежавам знанията. Ето линк в първа тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2&search=%E2% … &topic=452318
Сигурно има и други пасажи...

Но и с просто око се вижда дали кръвта е разредена. Това за тези, които се боцкат често(диабетици) и знаят как е обикновено. С игличка на 2 или 3 и се оформя голяма капка, без да стискаш пръста. И после по-бавно спира кръвта. Като ми вземат кръв в лабораторията го отбелязват също. 

Аз не съм голяма разбирачка на КК, но виждам лек проблем с хемоглобина и еритроцитите .Сигурно си го знаеш.

# 411
  • Мнения: X
да, имам някаква лека анемия, тя така си стои от години, не се променя, не ми пречи.

От линка с поста на Пинко се потвърждава това което аз четох - ензимите не разреждат, те регулират, прочистват от фибрини и т.н. Затова когато се взимат други лекарства (както в случая се коментира Плавекс, което е против тромби и т.н) действията на тези лекарства може и малко да се засилят. Но това не значи че ензимите разреждат или са опасни за предоперации и т.н. Според мен влиянието им съвсем не е толкова огромно, както се описва. Това са просто полезни добавки и толкова.
Aз съм доволна от тях, чувствам се добре, е кръвното не ми е променено, нормално си е, кистата в бъбрека не ми изчезна, хемангиома в черния дроб - 1 см не се промени, лекият ми радикулит изобщо не се влияе от ензимите, пародонтозата ми дори се влоши в последната година. Е да, възможно е и да се каже и обратното - че въобще само благодарение на ензимите съм добре, и анемията ми е само лека, а не тежка, и кистата не е нараснала хах, и хемангиома е само 1 см, но кой може да каже кое е вярното...

# 412
  • София
  • Мнения: 736
Е аз разбирам нещата така, ако фибринът се втечни и се влее в кръвното русло, то кръвта става по-течна, т.е. се разрежда.
Тук слагам точка. Достатъчно време отделих на човек с голямо его, точен изказ, и с дефицит на "благодаря"  в речника си.

# 413
  • Мнения: 2 140
Аз не исках да създавам конфликт с въпроса си. Просто знам, че по-назад в темите пишеше, че ако се приема аспирин протект трябва да се спре при стартиране на натокиназата. Затова попитах... защото аспирин протект разрежда кръвта, та реших,че може и натокиназата да има нещо общо. А и чета публикациите на един доктор, който се занимава с моята генетична мутация, Д-р Бен, той също счита, че натокиназата е natural blood thinner, но не е доказано още. Та затова реших да попитам и тук.  http://mthfr.net/forums/topic/natural-blood-thinners/
А neba знае какво напрежение създава ендометриозата и човек не винаги може да обхване всичко и да проучи. Надявам се, че нямаш предвид, че аз не съм ти благодарила. Напротив много ти благодаря за всички коментари с които си ми помагала до сега! 

# 414
  • София
  • Мнения: 736
SAB-f, реакцията ми не бе провокирана от твой коментар. Simple Smile


# 415
  • София
  • Мнения: 12 220
И аз искам да се включа с един въпрос. Прочетох първият пост и опитах да потърся информация в старите теми, но не открих точно същата ситуация.
Интересува ме дали имате опит в лечението на хронично уголемени сливици при дете на 8 г. Не боледува, здраво е, но сливиците продължават да са много големи, това е от 2-3 годишна възраст някъде. В резултат на това спи с отворена уста и говора е леко изменен, поради което ми се иска ако мога да помогна с нещо.

# 416
  • Мнения: 43
Пия комплекта ензими от месец заради проблеми с протрузии по гръбнака и искам да споделя, че се чувствам определено добре и не толкова схваната, също и болките по гръбнака понамаляха.
Относно разреждането на кръвта - направи ми впечатление, че когато включих и рибеното масло, се засили кръвотечението ми от венците, което по принцип имам. 
Предстои ми ходене на зъболекар и имам въпрос - трябва ли преди това за ден-два да спра ензимите?

# 417
  • София
  • Мнения: 736
Aila, каква причина дават лекарите за тези уголемени сливици? Ако е хранителна непоносимост/алергия -бромелаинът в комбинация с кверцетин се препоръчва при тези случаи. Но водещата съставка в добавките е кверцетинът, бромелаинът е помощен и в доста ниски концентрации. Питала съм се защо не ги предлагат 50/50, но нямам отговор. Опция е да се взема бромелаин допълнително.

tvk, обичайните зъбни манипулации няма да предизвикат обилно кървене. Може да не спираш ензимите. Но със стоматолога обсъдете кървенето и намерете начин да го спрете. Изобщо не е безобидно, може да създаде сърдечно-съдови проблеми, пародонтоза ако се неглежира във времето.

# 418
  • Мнения: 43
Благодаря ти, neba!

# 419
  • София
  • Мнения: 12 220
neba никаква причина не посочват. Аз забелязах уголемените сливици след едно напълно нормално боледуване на малката около 2-3 г. Тогава веднага и изписаха АБ, като им обърнах внимание и намекнаха, че ще се налага да се вадят. Нещо с което не бях съгласна разбира се. И така тя е вече на 9 г, не боледува изобщо, няма алергии или някаква непоносимост, единственият проблем при нея ми е уголемените сливици. Тук искам да отбележа, че тя прилича най-много на мен и моите сливици също като дете бяха уголемени. Аз и боледувах повече де, но може би е било защото си ме и лекуваха с АБ, докато тях съм ги оставяла винаги да оздравяват сами като малки и отдавна не боледуват почти никак. Моите сливици са извадени около 1-ви клас и макар да нямам проблем от това, определено предпочитам да не вадя нейните. Но ме притеснява това, че са си големи и произтичащите чисто физиологично проблеми от това за нея.

Общи условия

Активация на акаунт