Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 567
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 690
Аз използвам всичко на Сомат и нямам оплаквания.Имам и таблетки,които използвам за МНОГО замърсени тави и тенджери  Naughty но прахът също се справя идеално  newsm78 така че е въпрос на личен избор  Hug

# 526
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Момичета какъв гланц ползвате?
От няколко дни имам миялна взех таблетки и прах на Кауфланд, а за гланц четох някъде из темата за някакъв био от Карфур, изпратих мъжа ми - нямало такъв Rolling Eyes
Днес пуснах таблетка на еко програма и ми се стори че не са хубаво изплакнати съдовете. Имаше по някои съдове вода която беше като с препарат. Дали съм сбъркала препарата или програмата... Rolling Eyes

Гланца е Грюн Грийн - екологичен. Аз го купих от Карфур. Има и таблетки такива - добри са. Аз съм с Беко 45 см., само веднъж ползвах еко програмата и не съм доволна. Основно ползвам бързата - 58 мин. и интензивната 2,23 часа, когато имам тави или тенджери.

# 527
  • Мнения: 135
Благодаря Бобулина - и аз съм с Беко. А вчера в Карфур е имало само таблетки на тази фирма
kremenu6a ще взема и аз Сомат докато намеря Грюн Грийн

# 528
  • Мнения: 176
Момичета какъв гланц ползвате?
От няколко дни имам миялна взех таблетки и прах на Кауфланд, а за гланц четох някъде из темата за някакъв био от Карфур, изпратих мъжа ми - нямало такъв Rolling Eyes
Днес пуснах таблетка на еко програма и ми се стори че не са хубаво изплакнати съдовете. Имаше по някои съдове вода която беше като с препарат. Дали съм сбъркала препарата или програмата... Rolling Eyes

Гланца е Грюн Грийн - екологичен. Аз го купих от Карфур. Има и таблетки такива - добри са. Аз съм с Беко 45 см., само веднъж ползвах еко програмата и не съм доволна. Основно ползвам бързата - 58 мин. и интензивната 2,23 часа, когато имам тави или тенджери.

ползвам тези таблетки и гланц и съм много доволна.

# 529
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Купих съдомиялна, която обаче ще ползвам след два месеца, но дотогава ще ви чета.

# 530
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 414
Здравейте, от една седмица сме с тази миялна http://www.technomarket.bg/products/09124168/hotpoint-ariston-lst-216-a-ha . Взех солта на Медикс, какво ви е мнението за нея? Таблетките , които ползвам в момента са на Финиш. Имам и на Лидл - ол ин уан, но още не съм ги ползвала. Гланц са сега не съм взимала. Назад в страниците прочетох, че на 1-2 месеца миялната трябва да се почиства с някакъв препарат. Може ли да ме ориентирате какво точно да търся? И къде се изсипва??

# 531
  • Мнения: 5 606
Препарат за почистване на миялна търсиш - има го при другите препарати и представлява едно шишенце. Аз ползвам препарат на ККласик - като махнеш капачката, на гърлото има фолио, което не се маха, шишето се слага с гърлото надолу в празната машина и се пуска интензивна програма.

# 532
  • Мнения: 1 232
Поръчах си таблетки Grun green  за съдомиална м-на но с доставката ми излиза скъпо. Къде  другаде освен и Карфур има такива таблетки?

# 533
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 414
Препарат за почистване на миялна търсиш - има го при другите препарати и представлява едно шишенце. Аз ползвам препарат на ККласик - като махнеш капачката, на гърлото има фолио, което не се маха, шишето се слага с гърлото надолу в празната машина и се пуска интензивна програма.

Много благодаря Simple Smile   bouquet

# 534
  • София
  • Мнения: 1 735
Някой пробва ли Блейзи таблети?
Днес ги мернах в Билла, разколеба ме цената ...
Заинтригува ме...Обичам да пробвам нови продукти.Верото т.нар.  Mr. Green на Блейзи много ми допадна,въпреки рядката употреба.Ще тествам и таблетите.Каква е цената им,че рядко минавам през Билла?

# 535
  • Мнения: 29 276
Препарат за почистване на миялна търсиш - има го при другите препарати и представлява едно шишенце. Аз ползвам препарат на ККласик - като махнеш капачката, на гърлото има фолио, което не се маха, шишето се слага с гърлото надолу в празната машина и се пуска интензивна програма.

Много благодаря Simple Smile   bouquet

Благодаря, това и на мен ми беше полезно. Аз имам такъв препарат, но си мислех, че се ползва на празна миялна като препарат в отделението за прах/таблетка.
Искам да питам пак, ако някой може да ме насочи защо съдовете ми остават с мокри капки. Пробвах различни програми и различна степен на гланца, но не излизат никога сухи. Миялната също е влажна доста отвътре.  newsm78
Още един въпрос - миялната е AEG. Четох и в книжката, но не мога да се ориентирам къде е този филтър, който се почиства често от остатъците от храна. Не виждам нищо отвътре  newsm78, а и в книжката нищо не пише за това нещо.... Иначе съдовете ги плакна преди да ги сложа, дали е нужно и колко замърсени може да са при слагането, защото си е хамалогия да ги плакна (направо ще си ги измия)....
Извинявам се предварително за тъпите въпроси, но съм нова в ползването на миялна и все още не съм напълно наясно. Blush

# 536
  • Мнения: 86
Изчетох последните страници и от отзивите ви се снабдих с таблетки на кауфланд класик,доволна съм много,но купих и сол за котлен камък или нещо подобно,та питането ми е всеки път ли се слагат ,как се следи нивото им,защото в книжката пише да следя и да слагам при нужда,а аз не виждам как да го проследя newsm78.



















# 537
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Natali_,
Филтъра за който питаш, се намира на дъното на миялната /метална решетка и пластмасово цилиндрично тяло/, отвърташ и изваждаш за почистване и после обратно на мястото и трябва да "щракне" като е завъртян докрай. Аз лично не плакна съдовете, а само обирам по-едрите остатъци със салфетка или кухненска хартия и почиствам въпросния филтър веднъж седмично/обикновено няма никакви остатъци/. Въпрос на личен избор.
Относно съдовете - мокри остават само пластмасовите, тефлоновите и тези с керамично покритие /то си пише в книжката, че не се изсушават напълно/, всички останали /порцелан, металните и стъклените/ си излизат идеално изсъхнали.

# 538
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 674
Изчетох последните страници и от отзивите ви се снабдих с таблетки на кауфланд класик,доволна съм много,но купих и сол за котлен камък или нещо подобно,та питането ми е всеки път ли се слагат ,как се следи нивото им,защото в книжката пише да следя и да слагам при нужда,а аз не виждам как да го проследя newsm78.


Със сол и гланц пълня отделенията догоре и изкарва 3-4 месеца, като светнат индикаторите, отново пълня догоре. Миещ препарат слагаш на всяко измиване. Предполагам и твоята машинка има индикатори, така, че ще те подсещат кога да добавяш сол или гланц, не е нужно да ги следиш на всяко миене.

# 539
  • Мнения: 29 276
Бобулина, много ти благодаря за отговора. Ще го видя този филтър.  Hug
Сега, като ми написа, наистина чашите и чиниите са повече изсъхнали, а пластмасовите са мокри. Ще пробвам да не са изплакнати, а само без остатъци от храна. Дали може да се повреди нещо, ако има някакви остатъци (по принцип питам какво би могло да стане).... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт