Хипотетично...

  • 1 530
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
Возим си се ние в СФ много.Път до работата-дълъг.Детето ми-винаги вързано по правилата.НО-всеки Божи ден аз виждам деца-разхождащи се в колите с родителите си.Значм, че много е обсъждано и не това искам Отново да порицаваме.Хипотетично искам да знам-на това време-с неизмити улици всички шофьори знаете какво е-и при нови зимни гуми в калта отдолу е пързалка.Инциденти стават.Ако аз ударя някой отзад е ясно,че аз ще съм виновна за неспазване на дистанция/а лудницата в СФ предполага и в тези ситуации не винаги вина Rolling Eyes/Хубаво-акт...А ако в колата отпред има необезопасено дете и недай си Боже да му стане нещо Sad и ме подведат под отговорност и ме съдят родителите?Чисто хипотетично питам-да не се случва Praynig Praynig Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 444
да не дава господ, но ще те осъдят от раз.Ти си предизвикала събитието, от което са последствията.Нали това питаш, дали теб или родителите, че не са обезопасили детето си- теб ще осъдят.

# 2
  • Мнения: 9 990
Да,това питам Tired....старая се много,внимавам много....пазя повече околните отколкото нас.Мисълта ми беше, че и при лек инцидент е напълно възможно за едно необезопасено дете да има сериозни последици.А инциденти се случват.А няма ли да има оневиняване някакво при положение,че другите родители не са обезопасили своето дете.Или това го решават самите родители-дали да те съдят?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 444
не, при такъв инцидент се води наказателно дело, т.е. съди те държавата, а към това дело родителите могат да се конституират като граждански ищтци, т.е. да предявят граждански иск за определена сума.Е, прави се експертиза и се взима под внимание и това, че детето не е возено в стол или вързано с колан, но виновната ще си ти.

# 4
  • Мнения: 9 990
Ясно...ами-да не дава господ и...да бъдем внимателни и за другите... Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 1 444
Проблема е, че по пътищата е пълно със самонадеяни и безотговорни млади шофьори,  "пикльовци" и "пикли", на които татковци или гаджета са дали мощни коли, които не умеят да владеят, но самочувствието им е до небето.Дават газ и не им пука, недисциплинирани шофьори са, правилника не важи за тях и накрая последиците са страшни.А и сега курсовете са колкото да знаеш от къде да влезеш в автомобила и какво да държиш за да върви напред.Прекалено кратки, не можеш да се овладееш, да развиеш умение и рефлекси докато трае курса, учиш се после на пътя.И с мен беше така в интерес на истината.Просто не бива да сме самонадеяни, все пак караме машина, която винаги може да ни погоди номер.И много важно е култура на пътя да имаме. Grinning

# 6
  • Мнения: 9 990
Аз щото съм млада шоферка и много внимавам, ама ме правят луда калинка,щото карам по правилник Tired

# 7
  • Мнения: 46 492
За теб е ясно, че ще си го отнесеш за катастрофата, за другото не съм 100% сигурна, но мисля, че на другия шофьор ще му бъде наложена глоба- за неговото си провинение (липса на столче).

# 8
  • Мнения: 8 505
...мисля, че на другия шофьор ще му бъде наложена глоба- за неговото си провинение (липса на столче).

Глоба могат да му наложат само ако столчетата за кола са задължителни,нооо за съжаление все още не са Confused

# 9
  • Мнения: 46 492
Глоба могат да му наложат само ако столчетата за кола са задължителни,нооо за съжаление все още не са Confused

http://www.standartnews.com/archive/2005/07/02/theday/s4483_5.htm  Grinning

# 10
  • Мнения: 8 505
За возене на дете под 10г на предната седалка-да,защото забранено в ЗДП.Но ако е на задната седалка-нищо.Знам за този случай лятото и много се надявах покрай него да направят столчетата за кола задължителни,но уви Confused А явно трябва,защото на добра воля се вижда идеално какво е положението.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 686
О, задължителни са столчетата!!! Друг е въпроса, че няма кой да проверява и глобява.

# 12
  • Мнения: 8 505
Вярно ли?От кога?
Браво! Peace

# 13
  • Мнения: 9 990
А като са задължителни-защо не проверяват и не глобяват Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 2 686
Ми те и коланите са задължителни, ама всичко живо кара без колани... Щото ни е такава държавата...

Общи условия

Активация на акаунт