Мами в арабски страни!

  • 27 838
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Ех пак затвориха темата!
Ни6то не ни пре4и да си по4нем нови4ка!  bouquet
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
модераторите, Мамма и Татти zаключват темите, които са станали прекалено големи....когато темата е "мъничка" по лесно се отваря и не натоварва толкова много сървъра....напр. отчетните теми се zаключват на 15 стр......

# 2
  • Мнения: 4 390
Много ви моля, престанете с обидите, за да не заключвам темата. Tired

# 3
  • Мнения: 5 183
еееееееех, пред4увтвах аз, 4е след темата за Датските продукти в арабските страни нищо няма да е същото ... опоро4и се и тази тема - една от най-интересните ... Надали някой ще пише ве4е с кеф за "Живота и ежедневието в арабските страни" след вси4ко, което се изписа/избълва, по-то4но/.
Жалко

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пак ли затваряне на теми какво става бе хора то не се задъжат темите по една нощ даже! поне не ги трийте, 4е да има какво да 4етем сутринта с кафето, 4е за сутиени, слипове, халати и дамски превръзки си имам отговор- магазина до нас, какво да го правя реклама на задника ми? ако ще се дразним, 4е  някои не уважават ценностите на другите и обратното ами то пуни4еските войни на праотеца на мъжа ми ще са нищо, а пък да се правим на по- големи западняци, или по цивилизовани от другите просто, сякаш  сме хванали попа за оня му работа, е цини4но и арогантно като поведение.

# 5
  • Мнения: 1 655
Аз пък да ви кажа каква простотия бях свършила!
Докато работех пращах картички на майка ми от всяка държава и вместо да напиша "Целувки"
Сам писала винаги "Селувки"
Нали като пишем на латиница е CELUVKI та и аз не знам защто!
Така се смиях като ги видях! Embarassed Embarassed Embarassed
 Joy Joy Joy

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Нека да продължава темата за арабските страни в още 1001 теми!!!А който не иска изобщо да не чете!!!Разни хора,разни идеали...
  bouquet на майките от арабските страни!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
Да питам нещо, може и да е глупост, но ми е чудно легенда ли е или не. Вярно ли е, че мъжете могат да се разведат само като кажат на жената три пъти "Развеждам се с теб". Това го четох и във вариант, че мъжът (има ли тук пълен член  newsm78) може да изпрати 3 SMS-а със същото съдържание и вече е разведен.

А, и още нещо се сещам. Има ли жени инженери от местните?

# 8
  • Мнения: 1 269
Да вярно е макар 4е и аз немога да го разбера.След като мъжът изре4е 3 пъти 4е се развежда(незнам как е на арабски) се смятат за разведени.Евентуално ако мъжът иска след това повторно да се ожени за съпругата си неможе,трябва преди това тя да се е омъжила за друг мъж и 4ак тогава да се събере с бившия си.
Естествено 4е има жени инжинери.И жени пилоти има,както и шофиорки на такси(но не местни)

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Да питам нещо, може и да е глупост, но ми е чудно легенда ли е или не. Вярно ли е, че мъжете могат да се разведат само като кажат на жената три пъти "Развеждам се с теб". Това го четох и във вариант, че мъжът (има ли тук пълен член  newsm78) може да изпрати 3 SMS-а със същото съдържание и вече е разведен.

А, и още нещо се сещам. Има ли жени инженери от местните?



на какво ли не се на4етох тук Shocked нищо ли4но към теб Peace


и тук като навсякъде вси4ко трябва да е на хартия. така като се женим пред съд и с договор, така са и разводите.
ако страната или емирството като Шарджа закона е по шария(религиозен) се отива при съдията или имам, ако има права да го прави, и се заявява молба за развод. съдията е длъжен да изслуша и другата страна и да се опита да ги помири. ако не може се извършва развода пред свидетели. като се следи изпълнението на бра4ния договор. там си има записано колко взима жената при развод и колко е издръжката за децата.
същото се отнася, ако страната  или емирството е с цивилен съд като в Дубай-но там може да стане с документи и адвокат. като навсякъде по света.
виждате, 4е местните жени не са толкова онеправдани Simple Smile
http://www.jamaat.org/islam/WomanDivorce.html на който му се 4ете на английски.

ако жената реши да се омъжи за друг децата си остават при нея. ако като пораснат те решат, 4е искат да живеят с бащата- техен избор. той е длъжен да ги издържа.


за жени инженери.
има всякъкви професии. в университетите има пове4е жени отколкото мъже newsm78
има ве4е и министър жена и то е министър на икономиката  Wink
като цяло заможните семейства си изпращат децата да у4ат в 4ужбина в едни от най-добрите университети.
преди години ги назна4аваха за директори без образование само защото са местни, но сега се борят наравно с другите и им трябва поне колеж за добра работа. по4наха здраво да у4ат Laughing

# 10
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Oh, да питам или да не питам... Thinking
Не искам да повдигам нов скандал...предполгам че и на другите ще им е интересно...
Днес четох за напданатото посолсвто на Дания в Сирия, заплахите към Европа пред Датското посолство в Лондон..етц.. :

Интересно ми е по вашите новини какво казват, не приканват ли хората към мир ? Какво казва Корана по въпроса? Моля, ако сметнете ще си изтрия мнението, неприятно ми е да виждам заключени теми.


тези ,малко е да кажа, безсмислени и само вредяши на хората неща стават в Палестина и Сирия, където контрола в самите държави и на ниско ниво или го няма.
такива неща е невъзможно да станат тук.

това пише в нашите вестници-информация, но никой не пропогандира за насилие. свалянето на стоките си беше официално и просто си ги изнесоха с камиони от магазините.

http://gulfnews.com/region/Middle_East/10016387.html
http://gulfnews.com/indepth/danishcontroversy/index-2.html


не мога да сравнявам по никакъв на4ин Палестина с тук и не мога да ви кажа защо го правят.
за Коран сме говорили. не може да се каже с 2 думи. ако искате потърсете в нет, има безкрайно много информация по въпроса.
не ми се влиза в безсмислени спорове.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами гледаме вси4ко възможно като тв френски, бг, руски и арабски местни и даже иранските. ами да след като видях папата и католици, нормални хора да казват, 4е не може да се гавриш с христос и с вярата по такъв арогантен на4ин, както и с мохамед, мисля, 4е отогворът е ясен - каквото по4укало ,такова се обадило. като не ти стиска не го прави, трябва да се мисли предварително, а не после.а коранът не може да казва какво да ги направят дат4аните-принципно той не е за насилиито, но хората го тълкуват според собствените си ценности.още пове4е не виждам нищо наистина смешно да се прави карикатура на мохамед, исус или буда никой не ги е виждал от съвременниците , 4е да им се придава 4овешки образ и да ги ползва за посмешище.аз не вземам страна, но за мене би било същото, ако ми се гаврят с моите ценности.а съм определено против насилието, където и да е.и хората не го искат това насилие, след като има свобода да се изказваме има и да реагираме.

# 12
  • Мнения: 1 269
Muslim men may have up to four wives, if they can afford them and treat them all equally. A man may divorce his wife by saying "I divorce thee" three times, but both law and custom require a waiting period for the divorce to become final, and a woman who has borne a son may not be divorced except for grave, and legally specified, causes.

Мисълта ми беше,4е след като мъжът изре4е тези думи са разведени,но развода естествено се легализира в съда където е скллю4ен бра4ният договор

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 179
момичета, темата е много интересна и много ме хваща яд ,когато някой се меси да  ви критикува

според мен няма никакво значение кой с каква религия е и защо я е избрал , важното е да е свестен човек , ценностите всеки си ги носи със себе си

благородно ви завиждам също и  за топлото време и целогодишната зеленина,за красотите около вас  Wink

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лила, да има инженери жени, има вси4ки възможни постове, заемани от жени, освен засега президентския. лелята на мъжа ми е зам.министър, а се бори и за по-висок пост. имат доста изпити и градове за преминаване за да се утвърдят, не се става по избор като при нас, а се доказваш постоянно и ха си се издънил, хайде безработен!
а за развода тука си е цивилен и се минава като в бг през три дела помирително, разводно и за издръжката, като децата малки, ако са задължително, големите по избор остават при мама, но след 8 г мисля, 4е беше бащата може да ги вземе при себе си за отглеждане, ако много  му се иска или да направи мръсно на майката.

galchen- merci! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт