съотношение пюре-кърма?

  • 1 132
  • 9
  •   1
Отговори
здравейте мили кърмещи мами,

бебчо вече навлезе в 7 месец и чак сега започнах да го захранвам. Досега сме били само на кърма и сокчета.

преди половин месец започнах да давам зеленчуково пюре наобед след кърмене...интересува ме колко кърма трябва да добавям към пюрето - педиатърката каза 20-30 грама на 150 грама пюре, но на мен ми се вижда малко

моля за вашите мнения

# 1
  • Мнения: 35 891
аз не добавям кърма в нищо, давам след хранене да си сукне колкото иска   chef
/мразя цеденето/
мисля, че няма нужда и ти да добавяш  Peace

# 2
  • Мнения: 1 006
кърма в пюрето като сложих ми се стори доста рядко, а и детето не го одобри Sick и май само 2-3 опита съм направила.
Иначе аз правя кашите с кърма Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 480
Никога не съм слагала кърма нито в пюретата, нито в кашите. Твърдата храна давам час-час и половина след кърмене- така не ми се губят млечни хранения за деня. Кърма евентуално може да се слага, за да е по-познат вкуса на бебето и да не откаже да яде пюрето. Но на тази възраст твърдото е точно за опознаване на нови вкусове (не за наяждане), така че според мен е излишно добавянето на кърма. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 220
Аз заместих обедното хранене с пюре и понеже си го правя, добавям по малко кърма за по-добро пасиране. Понякога, ако не ми се цеди, слагам малко от водата, в която са врели зеленчуците. Ако слагам кърма, е точно толкова - 20-30 мл. С повече става много течно.

# 5
  • Мнения: 2 051
здравейте мили кърмещи мами,

бебчо вече навлезе в 7 месец и чак сега започнах да го захранвам. Досега сме били само на кърма и сокчета.

преди половин месец започнах да давам зеленчуково пюре наобед след кърмене...интересува ме колко кърма трябва да добавям към пюрето - педиатърката каза 20-30 грама на 150 грама пюре, но на мен ми се вижда малко

моля за вашите мнения
До една годинка млечно хранене (кърмене) не се замества с друго, твърдата храна е само допълнение към кърменето. Съотношението, което ти е дала педиатърката е почти заместване. Разбира се, че ще ти се вижда малко млякото. Съотношението е по-скоро обратното, особено в първия месец. Да не би да е езикова грешка, питай я пак. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Най-удобното нещо, което много майки тук правят е да кърмиш колкото бебе поиска и да му дадеш след това чисто пюре. Количествата каша(пюре) в началото и без това са символични - 1-2 лъжички, после 4-5, после още малко, после пробвате ново пюре и така.

Питай ако имаш съмнения и виж още какво пише тук, много е кратко и добре обяснено:
http://karmene.greatnow.com/osnovizahr.html

# 6
  • Мнения: 3 926
Аз давам първо пюре (моля не ми се карайте, всичко съм прочела Hug практиката го показа така при нас) - две супени лъжици пасирани зеленчуци с малко от водичката, в която са врели + 20-30 мл. кърма. Моята щерка обича да й мирише на мамино Wink и не харесва много гъсти пюрета. Според мен количеството и консистенцията трябва да се определят от детето. След това Сияна си досуква, дори много често не изяжда това количство пюре, а направо си посяга към цицата. Аз се съобразявам Grinning
А сега дори от два дни сме само на кърма, че нещо се позапече Simple Smile

# 7
  • Мнения: 313
Ръководех се от сайта, изпратен ти от veddra http://karmene.greatnow.com/osnovizahr.html
Приблизитерно да 1г Лора имаше две хранения, различни от кърма като и към двете добавях по 10-20мл кърма

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
аз също захраних тази седмица за пръв път.До сега бяхме само на кърма, без нищо друго, нито вода, нито сок.
Започнах с пюре от моркови на обяд преди кърмене, но не го разреждам с нищо.Даже днес дадох и с месце, че лекарката ми каза 2 пъти в седмицата мога да давам и с месце.Ама не разбрах ти защо държиш да разреждаш с кърма.Или освен ако ти си приготвяш сама пюрета.Иначе готовите нямат нужда мисля аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз давах първо пюрето и след това ако иска му давах да суче и лека полека заместихме обедното кърмене с пюренце, но не съм слагала кърма в пюрето. Единственото което правех с кърма беше попара за закуска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт