Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 210
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 382
Напълно е логично да искат такава бележка Peace. Децата с астма не са имунизирани срещу ОВИ, а в градината здравословното състояние се удостоверява с бележка от лекар.
Когато детето е върнато е било при наличен здравословен проблем и е редно лекар да удостовери, че такъв вече липсва.
Вие така и така сте ходили на преглед, нищо не пречи да се вземе бележка за градината Peace.

# 571
  • Мнения: 2 494
Здравейте, да споделя, че племенничката се оправя, слава Богу, но ще остане в къщи още 3 дни(докато пие АБ и преднизолона).Включили са и мукосолван, вече откашля, егати болестите - 15 дни упорита кашлица направо се измъчи детето  Peace

Бързо оздравяване на болничките!

Коки от днес е на градина, този път се надявам да задържи повече време  Hug  Каката и тя е на училище, макар че още подкашля.

# 572
  • София
  • Мнения: 1 175
Много трудно може да се обясни защо децата ни кашлят. И ние имахме подобен проблем. Аз занесох бележка от ЛЛ, пишеше астма, че не контактувал със заразно болни (което е много тъпо, защото вече не се водят подобни регистри, ама...). Даже мислех някъде да лепна иинфо за това заболяване, но после се отказах, защото нямаше да ме разберат.

Аз да питам, дали някой се е сблъсквал с такъв проблем:
На иннхалации с Пулмикорт е, по 1 мл два пъти дневно. Вече два месеца. Исках да го спра, но като спрем инхалациите още на втория ден почва със неговата суха кашлица, даже я и изостря. Включих пак пулмикорта - по-добре е. На някой случвало ли му се е?

# 573
  • Мнения: 2 382
При нас се случи, когато от пулмикорт се върнахме на фликсотид, но бързо отшумя.

# 574
  • Мнения: 519
Хайде и ние в отбора на кашлящите отново. Confused Явно е някакъв вирус, защото и двете се разболяха след тръгването на градина. За съжаление в нашата градина не проверяват за болни деца. Гери ходи 3 дни и вече е болна вкъщи. Заедно с нея и кака ѝ. ooooh! От събота са с ужасна хрема, сълзящи очи, лека температура и съответно кашлица от сополите. Confused Днес бяхме на лекар и освен Осцилококцинум, Самбукус, Коларгол в носа, ни изписаха и Изопринозин на малката и Бисептол на каката. Да правим и инхалации с Проспан за кашлицата. Само се моля да ни се размине само с това и да няма усложнения. Praynig В събота пропуснахме приема на Сингулар (случва се за пръв път) - дали ще има някакви последствия? Досега гледам все към 18 ч. да съм го дала, но реши, че ще остава при баба си и ... ooooh!

# 575
  • Мнения: 2 494
От колко време го приемате Сингулера? Един пропуск не е проблем, той нали действа с натрупване, ако поне 20 дни го приемате дано има вече ефект и да размине леко  Praynig

# 576
  • Мнения: 2 382
Няма проблем, че сте пропуснали един прием Peace. Той действа с натрупване и си има някаква налична концентрация в организма.
При нас се разминаха леко нещата. Направи доста сериозен спазъм, но за един ден изчисти всичко. Да ни е жив и здрав хомеопата, че като се сетя преди 1-2 години как се влачихме по една седмица със спазъм и тръпки ме побиват.
Но си признавам, че бях загубила тренинг и доста се изправих на нокти.
Какво блаженство беше лятото, вече си мечтая за следващото.....

# 577
  • Мнения: 519
Ами вече ни е втора опаковка. Изпи една опаковка 28 бр. прахчета и сега преполови втората опаковка, но вече са хапчета за дъвчене.
Много ми е притеснено, защото и малката ми направи един спазъм преди 2-3 седмици и ще полудея вече. А при тях все така става - текват сополите и после кашлицата и хайде.... Confused
За инхалациите с Проспан какво ще кажете? Само веднъж съм правила, но беше преди много време и нямам спомен какво стана.
А какво изписват хомеопатите в случай на кашлица? Спазъм? Само информативно питам. Още не съм събрала кураж да опитам сериозно с хомеопатия. Rolling Eyes
И на мен ми е мъчно за лятото. Tired

# 578
  • Мнения: 2 270
Взех бележка от личната и утре ще се опитам да се разберем, като хора в яслата.
Включвам се с още един въпрос:
мога ли да давам бронховаксом, след като приема Сингулар?

# 579
  • Мнения: 2 494
мога ли да давам бронховаксом, след като приема Сингулар?
Тук го обсъждахме скоро, не е много добре за астматици, прочети назад, ако искаш  Hug

enigmata , дано сингулера ви действа вече, но не очаквай чудеса, ако има спазъм поне при нас минава по-леко, даже ние като бяхме на сингулер не правеше спазми, но пък тогава не беше на детска градина  Crazy Проспан съм давала като беше бебе, за мен е прекалено слаб като сироп, но пък за инхалации не мога да кажа.

# 580
  • Мнения: 1 574
Напълно е логично да искат такава бележка Peace. Децата с астма не са имунизирани срещу ОВИ, а в градината здравословното състояние се удостоверява с бележка от лекар.
Когато детето е върнато е било при наличен здравословен проблем и е редно лекар да удостовери, че такъв вече липсва.
Вие така и така сте ходили на преглед, нищо не пречи да се вземе бележка за градината Peace.

Каква е тази имунизация ,на колко години се прави ,защото ние от скоро сме с астма и всички досега имунизации са му ги правили .Но е на 2 и 6 месеца .

# 581
  • Мнения: 2 270
Напълно е логично да искат такава бележка Peace. Децата с астма не са имунизирани срещу ОВИ, а в градината здравословното състояние се удостоверява с бележка от лекар.
Когато детето е върнато е било при наличен здравословен проблем и е редно лекар да удостовери, че такъв вече липсва.
Вие така и така сте ходили на преглед, нищо не пречи да се вземе бележка за градината Peace.

Каква е тази имунизация ,на колко години се прави ,защото ние от скоро сме с астма и всички досега имунизации са му ги правили .Но е на 2 и 6 месеца .

kroelahai  Hug
не става въпрос за имунизация, а за това, че малката беше с пристъп - фактически не е отсъствала (в петък следобед ми се обадиха да си я взема), а днес ми я върнаха (вече е добре) защото нямам бележка, че не е в контакт с остри заразни болести.

# 582
  • Мнения: 2 494
днес ми я върнаха (вече е добре) защото нямам бележка, че не е в контакт с остри заразни болести.
На нас ни искат такава бележка, ако е отсъствал повече от 10 дни май, сега сме носили само извинителната за отсъствията....  Thinking

# 583
  • Мнения: 2 382
Напълно е логично да искат такава бележка Peace. Децата с астма не са имунизирани срещу ОВИ, а в градината здравословното състояние се удостоверява с бележка от лекар.
Когато детето е върнато е било при наличен здравословен проблем и е редно лекар да удостовери, че такъв вече липсва.
Вие така и така сте ходили на преглед, нищо не пречи да се вземе бележка за градината Peace.

Каква е тази имунизация ,на колко години се прави ,защото ние от скоро сме с астма и всички досега имунизации са му ги правили .Но е на 2 и 6 месеца .

Имах предвид, че това, че едно дете е с астма, не означава, че не боледува и от вирусни заболявания. И в интерес на истината никой не може да каже дали един пристъп е чисто астматичен или е вирус-индуциран, освен ако пристъпът не премине веднага след отстраняване на дразнителя или прекратяване на физическото усилие. Във всички останали случаи по-скоро е реакция към контакт с вирус. Т.е. детето си прави пристъп на фона на съответното вирусно заболяване.

Enigmata, дано се включат други майки, които ползват хомеопатични лекарства, защото ние сме при класически хомеопат и лекарствата са индивидуални спрямо картината на детето, а не спрямо симптомите.

# 584
  • Мнения: 1 574
Моите никъде не ходят и за това не знам  Wink,нашата кака чак на 6г. беше на предучилищна и то от 8 до 12 на обед ,преди това 3 дни на градина и после 3 седмици в къщи ,не знам ,но май и малкия ще е като кака си .Калоян след като ни изписаха от болница ,когато за първи път получи пристъп ,кашляше всеки ден по еднин час ,но сега от 15 септември не е кашлял нито веднъж .Единствено ,когато беше болен и то за няколко дни ,но кашлицата не беше такава каквато 3 месеца слушах ,а беше къртеща ,по едно време си мислих ,.че никога няма да спре да кашля. ooooh!.
Вече 14 дни май изкара малкият без да се разболее ,пу пу ,дано поне по месец можем да удържим ,че нерви нямам вече.
Прити  Hug

Общи условия

Активация на акаунт