НЗОК

  • 2 440
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 360
Който няма възможност няма да се подлага на скъпи и прескъпи манипулации

точно така, който няма пари - ще мре!
това съм го чувала и виждала в повече български болници, отколкото ми се е искало!!!

айде, за стерилитета ясно, тая теза я прокарват и депутатите ни - да лекуваш стерилитет е лукс, не е лечение според тях. няма да се подлагаме на "скъпите и прескъпи манипулации" като поне 3-те ултразвука по 25 лева месечно за проследяване на овулацията, инсеминациите по 150-300 лева защото мъжете ни имат проблем със спермата... ще идем при арменския поп да ни оплоди!!!

но драги ми Raje, какво правим с онези болни, за които лечението на заболяването им не е лукс, а жизнена необходимост? ако за лечението на моето проблемно забременяване съм дала досега 7000 лева, то за лечението на баща ми, който почина от рак след 10-месечно влачене по болници и 2 операции, съм платила над 10 хиляди лева от джоба си.
и той беше осигурен, горкият...

та я пак - който болен няма пари за лечение какво прави??
да го чуя в прав текст!



# 16


та я пак - който болен няма пари за лечение какво прави??
да го чуя в прав текст!




В прав текст-който няма пари за лечение-не се лекува.Това е положението.Който е гладен и няма пари-стои си гладен.Който е бездомник-си остава без къща.Никой никому не е длъжен.Социализма си отиде преди 16-17 години.Здравното реформа започна преди 6,но ти явно не схващаш елементарни икономически правила.Лекаря не може да лекува без пари защото ще умре от гладДори и да не взима за труда си,пак трябват консумативи ,които у нас са по-скъпи от колкото по света.Максимума ,който лекаря може да си позволи на добра воля е неотложна помощ.От там на сетне всеки се спасява сам.На мен не ми е известно някой на някого нещо да подарява, и то да го прави ежедневно през целия си трудов стаж.Затова изказвания за пари са нелепи и смехотворни.Това удовлетворява ли те?

# 17
Сълзичке,

аз внасям всеки месец по 65 лева здравни осигуровки в касата. за твое сведение - това е максимумът, който по закон могат да ми вземат, иначе биха ми взели и повече. годишно това прави 780 лева.
за двете години, откакто се боря да забременея, съм ползвала едно единствено направление от личния лекар за гинеколог и кръвни изследвания. плащам си всичко от джоба и дотук съм платила около 7000 лева, голяма част от които не трябваше да плащам, тъй като съм здравно осигурена.
не мисля, че някой в тази тема е тропал по масата и е хленчил. злоба също не видях. аз имам възможност да се справя финансово и без помощта на касата и го правя. но борбата ми е за онези жени, които НЯМАТ тази възможност!

65 лева за осигуровки и смяташ, че е максимума? Мила, моите са над 500 лева месечно и пак получавам същото обслужване, каквото и ти... Смятам че не е редно да получаваме едно и също обслужване с теб двете  при различно заплатени  осигуровки в пъти, но никой не ме пита.

# 18

65 лева за осигуровки и смяташ, че е максимума? Мила, моите са над 500 лева месечно и пак получавам същото обслужване, каквото и ти... Смятам че не е редно да получаваме едно и също обслужване с теб двете  при различно заплатени  осигуровки в пъти, но никой не ме пита.
Тук вече имаш основание да недоволстваш,съгласен съм,но това е нашенския гениален модел на здравна реформа.По социалистически "от всегиго според възможностите-на всекиго според потребностите",т.е. доста е вероятно да не получиш дори това ,което "ти се полага"-въпреки ,че такова нещо като полагане няма.За теб конкретно има далеч по-адекватно решение,като частни осигурителни фондове,но не аз съм човека,който ще ти каже как да стане това.Някой счетоводител е далеч по-наясно от мен.Определено не е редно и никъде по света няма такова нещо като този със 70 и другия със 700 лв ,да получават едно и също.За съжаление мрънкащите и неплащащи са доста повече от немрънкащите плащащи здравни осигуровки Wink

# 19
Здравейте, ясно е на всички, че НЗОК е страшна главоблъсканица и бумащина, но трябва да сме упорити и  да търсиме всякакви  начини и пътечки за да се справим с неуредиците по клиничните пътеки. Аз самата 6 м. се боря с писарушките и днес горе долу успях да се преборя Laughing  вече си имам номерче и чакам, то ако и днес ме бяха върнали - щах да отида вече с динамит. не се отчайвайте и не хабете излишно нерви - те ще ви трябват. Мене ме връщаха 4 пъти, така че спокойно- аз не съм от най - търпеливите и често ми лепнат релетата smile3511 ама ще оцелеем и ще се справим с всичко. успех на всички

# 20
  • Мнения: 114
 GrinningАз нещо не мога да разбера...???
Лечение по Здравната каса да не е безплатно???
Нали плащаме вноски???
Минимума да вземем досега всеки от нас е платил по около 1000лв, а се оказва че лекарите гладни стоят и в ръцете ни гледат...???
Горките те...

# 21
GrinningАз нещо не мога да разбера...???
Лечение по Здравната каса да не е безплатно???
Нали плащаме вноски???
Минимума да вземем досега всеки от нас е платил по около 1000лв, а се оказва че лекарите гладни стоят и в ръцете ни гледат...???
Горките те...

И как по-точно изчисли ,"че всеки от нас" е платил по около 1000 лв и на кого ги е платил.Знаеш ли колко здравно осигуряване плащаш,на каква сума се осигуряваш.А имаш ли идея колко хора работят и изобщо не се осигуряват и въпреки всичко ползват каквото могат по линия на здравната каса.Знаеш ли колко струва една "елементарна операция"-апендектомия?Недей да правиш подобни смешни изказвания.

# 22
  • Мнения: 114
 Grinning Абе ти си опасна работа бе значи...
Знам колко здравно осигуряване плащам, как да не знам.
И знам и колко плащам за здраве от джоба си също.
И знам какво ще се случи ако не плащам също.
Колко струва операция от апандицит не знам, но знам колко струва гинекологична защото си я платих...
И също така знам, че касата би трябвало да я поема....

# 23
  • София
  • Мнения: 6 360
65 лева за осигуровки и смяташ, че е максимума? Мила, моите са над 500 лева месечно и пак получавам същото обслужване, каквото и ти... Смятам че не е редно да получаваме едно и също обслужване с теб двете  при различно заплатени  осигуровки в пъти, но никой не ме пита.

Коколинке, не лъжи!
за сумата, върху която месечно се удържат задължителните здравноосигурителни вноски има МАКСИМАЛЕН ЛИМИТ, който е равен на 10 МИНИМАЛНИ ЗАПЛАТИ!
Просто няма как да плащаш 500 лева месечно за задължителна здравноосигурителна вноска, защото максимума е 6.5% от 1600 лева - сметни сама колко прави това!


P.S. нека го сметна аз за заинтересованите.
МАКСИМАЛНАТА МЕСЕЧНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА ВНОСКА Е 104 ЛЕВА.

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 10:17 от jam

# 24
  • София
  • Мнения: 6 360
Социализма си отиде преди 16-17 години.Здравното реформа започна преди 6,но ти явно не схващаш елементарни икономически правила.

напротив, аз съм икономист и доста добре схващам нещата, включително и съм наясно със системата на общественото осигуряване и как действа тя.
никой не ти говори за БЕЗПЛАТНО здравеопазване! всички ние сме длъжни да се осигуряваме за здраве и срещу това имаме право на някакъв пакет услуги. говорим за това, че този пакет услуги, който по закон ни е даден срещу направените от нас вноски, не ни се дава! не говорим да ни лекуват безплатно.
всички лекари на държавна заплата сте с еднакво изкривена психика по въпроса. 65 лева месечна осигурителна вноска ви се виждат малко, а да платите годишна гражданска отговорност за колата си в размер на 80 лева и след това да очаквате да ви покрият щети до 2000 лева при катастрофа ви се струва нормално, нали? Simple Smile
принципа на осигуряването при автомобилното застраховане ви е ясен, ама при здравното застраховане ви куца!

аз с удоволствие бих се отказала от задължителното осигуряване, но не мога. освен него, работодателят ми ме осигурява и в частен здравноосигурителен фонд, а отделно си плащам на ръка всичко, когато реша да отида при специалист по мое желание.

та май ти не разбираш за какво става дума...

# 25



всички лекари на държавна заплата сте с еднакво изкривена психика по въпроса.


Да започна с това-уникална глупост,такъв филм като държавна заплата няма.ато икономист би трябвало да го знаеш,ама явно не би.
че този пакет услуги, който по закон ни е даден срещу направените от нас вноски, не ни се дава!

Такъв филм също няма,това че не си знаеш правата и задълженията си е твой проблем-вместо да пишеш,по-добре чети.
принципа на осигуряването при автомобилното застраховане ви е ясен, ама при здравното застраховане ви куца!


От писанията ти става ясно ,че на теб ти куца,принципа всъщност е един и същ.Ама се натискаш за ниска автомобилна/здравна осигуровка.


аз с удоволствие бих се отказала от задължителното осигуряване, но не мога. освен него, работодателят ми ме осигурява и в частен здравноосигурителен фонд, а отделно си плащам на ръка всичко, когато реша да отида при специалист по мое желание.



Напротив ,има начин да се откажеш-емигрирай.Отиди някъде където някой ще се грижи много добре за теб.Но ти определено си от хората ,които са свръх талантливи,но недооценени,много умни ,ама все някой им подлива вода и ги прецаква.С други думи само мрънкаш и света ти е крив.За съжаление много хора правят същото,т.е.-нищо.Седят и мрънкат.Затова и здравната система е такава,и всичко останало е такова.Няма общество-има дребни мрънкащи душици.Прочети конституцията и помисли как да си решиш проблемите,вместо само да се тръшкаш

# 26
  • Мнения: 75
Отново се намесвам, защото ме модераторите ме изтипосаха като автор на тема, която не съм започвала да пиша. Jam, щом си толкова всезнаеща и велика, отиди да работиш в здравната каса и да управляваш финансите и по-справедливо. И тогава ще настъпи мир и светлина и всички ще са доволни и щастливи.

# 27
  • Мнения: 4 324
А колкото до великото умозаключение,че ме интересуват парите,да наистина ме интересуват,но ако познаваш някой ,когото не го интересуват-запознай ме моля.

Не знам дали следите другите теми, или гледате само тази ......
Държа да Ви покажа нещо от една съседна на тази тема:

Цитат на: alabamad
Вчера в 17.00 ч. ми се обади доц. Кременски на моб. ми телефон, който бях оставила на бележка в профила му в Дира. Направо не мога да повярвам, че има такива хора, личният ми лекар дори- никога не ми се е обаждал ...

Едва ли доц. Кременски има недостиг на пациенти !!!!
Коментарите оставям на Вас, драги докторе

# 28
Не знам дали следите другите теми, или гледате само тази ......
Държа да Ви покажа нещо от една съседна на тази тема:

Цитат на: alabamad
Вчера в 17.00 ч. ми се обади доц. Кременски на моб. ми телефон, който бях оставила на бележка в профила му в Дира. Направо не мога да повярвам, че има такива хора, личният ми лекар дори- никога не ми се е обаждал ...

Едва ли доц. Кременски има недостиг на пациенти !!!!
Коментарите оставям на Вас, драги докторе

Не схващам идеята на този пост.Какво толкова странно има и не виждам смисъл от коментар.Колкото до личния лекар-естествено ,че няма да ти се обади,ами ще е особено щастлив,ако и ти не му се обадиш /нямам намерение да изяснявам всички детайли на финансиране в здравеопазването/След като можеш да оставиш телефон в нечии профил,нормално е да ти се обадят,за това профила е направен по този начин.

# 29
  • Мнения: 75
Нещата са съвсем прости и ясни. ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА СИ ПЛАЩАМЕ ЗДРАВНИТЕ ОСИГУРОВКИ. Тогава в здравната каса ще има повече пари, макар че пак няма да са достатъчни за всички нуждаещи се. Следователно, трябва да има ПРИОРИТЕТИ – така е когато парите не стигат.Bие как предлагате да се определят хората на които да се направят по касата скъпоструващи но не и животоспасяващи манипулации като инвитро. Желаещите са много повече от възможностите на касата. Може би трябва да се започва с най-възрастните, а за по-младите ако остане - добре, ако не - и те ще остареят, на тях също ще им дойде реда. Бедна държава сме, няма достатъчно пари. Как да има справедливост тогава? А ако личният ви лекар не ви дава полагащите се направления и изследвания, просто го сменете.
Ще си позволя да добавя, че видях много злоба в постингите на трите госпожи, те си знаят кои са. И видях че не търпят чуждо мнение.

Общи условия

Активация на акаунт