НЗОК

  • 2 448
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 479
Ако всички лекари са като тоя Raje, наистина е емигрирам.
Я вземи се гръмни, и ходи да емигрираш ти, че така ще ми е по-лесно на мене.
Нещо си в неподходящия форум...
Наистина Модератори - моля изтрийте мненията на този шизофреник.
Просто като ги чета и ме избива на бяс

# 46
65 лева за осигуровки и смяташ, че е максимума? Мила, моите са над 500 лева месечно и пак получавам същото обслужване, каквото и ти... Смятам че не е редно да получаваме едно и също обслужване с теб двете  при различно заплатени  осигуровки в пъти, но никой не ме пита.

Коколинке, не лъжи!
за сумата, върху която месечно се удържат задължителните здравноосигурителни вноски има МАКСИМАЛЕН ЛИМИТ, който е равен на 10 МИНИМАЛНИ ЗАПЛАТИ!
Просто няма как да плащаш 500 лева месечно за задължителна здравноосигурителна вноска, защото максимума е 6.5% от 1600 лева - сметни сама колко прави това!


P.S. нека го сметна аз за заинтересованите.
МАКСИМАЛНАТА МЕСЕЧНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА ВНОСКА Е 104 ЛЕВА.



Права си jam, посочих общите осигуровки, а не конкретно здравните. Praynig

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 14:03 от Тaня

# 47
  • София
  • Мнения: 6 361
Пак повтарям-няма такова нещо като да ти се полага.Полага ти се в щатите,в някои Европейски държави.Нашата система почива на солидарностт.е. плащат всички,ползват някои.

как да няма? прочети си рамковия договор с НЗОК, човече, какви глупости плещиш?
нашата здравноосигурителна система е копие на тази в Европа и САЩ. навсякъде плащат всички, а ползват някои. и ползват това, което им се полага по съответния определен ред.

надявам се поне в лечението на болни да мислиш по-аналитично и трезво, отколкото тук.

знаеш ли латинската поговорка - обущарю, не по-високо от обувките!
та докторе - лекувай си пациентите и не се мешай да обясняваш на хората за неща, от които грам не разбираш...

# 48
  • Мнения: 3 154
Който не плаща-не ползва.На който не му харесва държавата-емигрира.Или поне отива да гласува с главата си ,а не с ....

Ааа значи в магазина като плащаме получаваме нещо насреща, а като плащаме осигуровки какво получаваме? Потупване по рамото и усмивка? Защото от толкова пари, които съм дала за здравни осигуровки съм ползвала има няма 3 направления, а за всичко друго си плащам отделно! Здравна реформа ли? Трънки! Здравна идиотщина е това!
И стига с това "като не ви харесва - емигрирайте", че вече ме дразни! А относно гласуването - смятам, че момичетата в този форум са интелигентни и са гласували именно с главата си! Друг е въпроса тез избранници, че не са това, което уж трябваше да бъдат...

Кармелита, всичките тези неща дето ги избори мен лично не ме касаят в момента - нито съм бременна, нито имам дете. Не, не искам държавата да ми плати осигуровките, нито искам да ме праща на почивка, нито да ми плаща кредитите. Искам след като аз плащам осигуровки да получа нещо насреща! Искам да не плащам и осигуровки и отделно да си плащам изследванията! Искам някой да го е еня за младите бездетни двойки, а не само да бръщолевят "Има демографски срив", а всъщност нищо да не се прави по въпроса. Ама май много искам...

# 49
И аз искам това, което ми се полага!!!!!!!!!!! Всеки от нас плаща здравни осигуровки, нали??????? Ито не са никак малки суми. За какво ги плащаме за да се изплащат лекарствата на пенсионерите!!!!!!!Нали така! Когато обаче аз имам нужда отпомощ какво казват: ТРЯБВА ДА ПЛАТИШ!!!! Изследвания, лекарства и т.н От година и половина ходя на лекар с мисълта, че всеки месец ще е последния от безцелния ми живот! шест инсиминации, прегледи, изследвания, проверки и т.н Похарчила съм около 2 000 лева до сега!!!!!!!!!!!! Ще ми правят ИКСИ през ЗК и въпреки това разбрах,че пак трябва да платя към 3000 лв.ПИТАМ АКО НЯМАМ ПАРИТЕ КАКВО ПРАВИМ?????????? Не съм особен просветлена по въпроса за здравеопазването в чужбина, но в Америка до колкото ми е известно всеки има собствена сметка, в която се събират здравните му осигуровки и когато отиде на лекар и се наложи да плаща му казват ИМАШ ТОЛКОВА ПАРИ И ЕДИ КОЛКО СИ ИМАШ ДА ДОПЛАТИШ! А в България издържаме пенсионерите и когато отидеш пак плащаш и то много! Държавната политика е насочена само и единствено към това народа да бива обиран НЕПРЕСТАННО И ЗА ВСИЧКО! А когато претендират, че са много загрижени за демографската криза наистина се изнервям!!! И това определено е тема за този форум защото именно ние сме тези които можем да я променим, макар и малко!!!!!!

# 50


как да няма? прочети си рамковия договор с НЗОК, човече, какви глупости плещиш?
нашата здравноосигурителна система е копие на тази в Европа и САЩ. навсякъде плащат всички, а ползват някои. и ползват това, което им се полага по съответния определен ред.


Слушай мила,когато четях рамкови договори ти не си била още "ентусиаст",за "плещене" не ми говори.Най-малкото спазвай някакъв приличен,възпитан тон,какъвто явно ти е чужд.Очевидно не си и чувала за нива на здравно осигуряване.Ако беше чувала/прочела нещо по въпроса ,нямаше да се изказваш толкова "компетентно" за здравеопазването в САЩ,а в Европа има няколко модела,които нямат нищо общо един с друг.За Н-ти път казвам-у нас нищо не ти се полага,ако се разболееш ,можеш да ползваш някакво лечение без да плащаш или с някакво доплащане,според рамковия договор.



знаеш ли латинската поговорка - обущарю, не по-високо от обувките!
та докторе - лекувай си пациентите и не се мешай да обясняваш на хората за неща, от които грам не разбираш...
Зная още десетки латински сентенции и поговорки,но не виждам никаква полза от това което пишеш,защото то просто не отговаря на истината.Компетентно обясняваш неща,които просто не са верни.Дали аз разбирам или не,не е най-важното.По-важно е че вкарваш в заблуда много жени,които вместо да четат нормативни документи ровят в този и подобни форуми и попадат на "специалисти" като теб.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 361
За Н-ти път казвам-у нас нищо не ти се полага,ако се разболееш ,можеш да ползваш някакво лечение без да плащаш или с някакво доплащане,според рамковия договор.

мда, ти очевидно си от типа "чукча-писатель, чукча не читатель".

нали и аз това казвам?!
можеш да ползваш определен пакет от услуги, според рамковия договор!
те ти се ПОЛАГАТ, ако си здравно осигурен.

ама че тиква...

не знам какви познания ти имаш за здравноосигурителните системи в останалия свят, но аз имам близки роднини и в САЩ и в европейски страни, и съм пределно наясно със ситуацията.

спирам дотук с теб.

# 52
Ако всички лекари са като тоя Raje, наистина е емигрирам.
Я вземи се гръмни, и ходи да емигрираш ти, че така ще ми е по-лесно на мене.
За твое съжаление ,обаче ,моето решение е да остана тук и да направя каквото е по силите ми,за да стане живота в Моята Родина по-добър.Ужасно съжалявам ,че на теб няма да ти е по-лесно, но това е The real world.Очевидно на теб ти харесва позата на щраус-заровена в пясъка глава и вирнато Д...

Нещо си в неподходящия форум...
Наистина Модератори - моля изтрийте мненията на този шизофреник.
Просто като ги чета и ме избива на бяс
Ако имаше и най-бледа представа щи е то шизофрения,щеше да се въздържаш от подобни "диагнози"Колкото до бяса-Луи Пастьор е изобретил ваксина за него преди повече от век-помисли по въпроса или търси компетентна помощ Grinning

# 53


мда, ти очевидно си от типа "чукча-писатель, чукча не читатель".

нали и аз това казвам?!
можеш да ползваш определен пакет от услуги, според рамковия договор!
те ти се ПОЛАГАТ, ако си здравно осигурен.

ама че тиква...

.

Това ,което казваш е глупост на квадрат.Здравеопазването не е студентски стол,нито кремиковски,нито някакъв порцион.Я ела да ти отрежа едната гърда,защото ти се полага.Няма такъв филм.




не знам какви познания ти имаш за здравноосигурителните системи в останалия свят, но аз имам близки роднини и в САЩ и в европейски страни, и съм пределно наясно със ситуацията.

спирам дотук с теб.

Ако някой твой роднина/познат/приятел те вкарва в заблуждение лесно можеш да провериш.За наясно-определено не си наясно.А ако спреш не само с мен,а и със всички останали,просто цена няма да имаш.

# 54
  • Мнения: 479
.....,обаче ,моето решение е да остана тук и да направя каквото е по силите ми,за да стане живота в Моята Родина по-добър.....
Toчно такива изроди като теб е по-добре да ги няма изобщо. Не смятам, че правиш с нещо по-добър живота в МОЯТА родина . Заради такива като теб, България се обезлюдява все повече и заприличва на циганско-мутренско-мафиотска държава.
Не мога да си представя лекар, който се предполага, че трябва да лекува хора, да ми говори, че който нямал пари трябвало да мре.
Е, пожелавам ти искрено да дойде момент, в който да нямаш пари и да се разболееш тежко или неизлечимо.
Тогава аз ще ти кажа: "Като нямаш пари - МРИ...", ще те прескоча и ще си подмина.
На такива като теб и червата им да видя, че се влачат по улицата - ще ги настъпя и ще си замина.
Прочитайки написаното от теб, наистина ще ме докара до противобясна ваксина.

# 55
  • Мнения: 479
.....Здравеопазването не е студентски стол,нито кремиковски,нито някакъв порцион....
А какво е според теб здравеопазването?
Търговия съ здравето на  хората? С нещастието и болката им?
Облагодетелстване на такива като теб, за сметка на нещастието и болката на други?
Да, разбира се, защо трябва да има Здравна Каса, като е по-добре да си гушваме сами всички парички /не, че тези давани от ЗК са малко/, да надуем цените и хората да нямат друга възможност, освен да мрат или да се разорят. Здрави ще са само богатите, а другите са за Орландовци...
Ей ако Джем спря с теб, аз няма да те оставя и ще ти скъся живота, обещавам

# 56
  • Мнения: 2 381
И аз искам това, което ми се полага!!!!!!!!!!! Всеки от нас плаща здравни осигуровки, нали??????? Ито не са никак малки суми. За какво ги плащаме за да се изплащат лекарствата на пенсионерите!!!!!!!Нали така! ........


Доколкото съм запозната със здравното осигуряване в БГ принципа е плащат всички различно ( в зависимост от грос дохода), ползват всички еднакво.
Докато работех в БГ като счетоводител, почти 90 % от фирмите осигуряваха служителите си на минимална работна заплата. Плащаха се стотинки за децата.
Нещо да се е променило?

Моля те не намесвай пенсионерите. Толкова е нелепо  Confused

# 57

Toчно такива изроди като теб е по-добре да ги няма изобщо. Не смятам, че правиш с нещо по-добър живота в МОЯТА родина . Заради такива като теб, България се обезлюдява все повече и заприличва на циганско-мутренско-мафиотска държава.

Благодаря за квалификациите, "изрод" определено звучи по-разбираемо поне от твоята уста,отколкото шизофреник.Ако лекарите са причина България да заприлича на "циганско-мутренско-мафиотска държава" товари ги на ешелоните-и за Белене.Очарова ме с този Сталинистки плам,браво.

Е, пожелавам ти искрено да дойде момент, в който да нямаш пари и да се разболееш тежко или неизлечимо.
Тогава аз ще ти кажа: "Като нямаш пари - МРИ...", ще те прескоча и ще си подмина.
На такива като теб и червата им да видя, че се влачат по улицата - ще ги настъпя и ще си замина.
Прочитайки написаното от теб, наистина ще ме докара до противобясна ваксина.
Ти мила си способна да прескочиш и подминеш всекиго.Ако мислиш,че ще ме засегнеш,жестоко се лъжеш,просто съм видял безброй като теб.Явно титаничния ти мисловен напън успя да роди това-е не е много,но от сърце.Нищо продължавай да опитваш,може и да се зароди някаква мисъл в главата ти.Винаги има първи път.Недоумявам защо предпочитате да се заблуждавате,при положение,че повечето вече са се опарили от здравното реформа.Не ви харесва да чувате истината явно.Няма много хора ,които да смеят да я кажат.

# 58

А какво е според теб здравеопазването?
Търговия съ здравето на  хората? С нещастието и болката им?
Облагодетелстване на такива като теб, за сметка на нещастието и болката на други?
Да, разбира се, защо трябва да има Здравна Каса, като е по-добре да си гушваме сами всички парички /не, че тези давани от ЗК са малко/, да надуем цените и хората да нямат друга възможност, освен да мрат или да се разорят. Здрави ще са само богатите, а другите са за Орландовци...
Ей ако Джем спря с теб, аз няма да те оставя и ще ти скъся живота, обещавам

Явно твърде малко знаеш за нещастието и болката,дано никога не научиш повече.Както върви ,скъсяваш само собствения си живот.Не е в моята компетентност да ти помогна,търси спешно психиатър.

# 59
  • Мнения: 2 120
И още нещо, честно казано аз съм се отказала от услугите на здравната каса. И то е съвсем съзнателно решение.
Нервите, изгубеното време, ще ми костват парите на няколко работни дни.
Като ми трябва доктор ходя и си плащам, хем бързо, хем ти обръщат внимание.
И Кармелитка, на теб кой ти каза, че хората във форума не работят, да не мислиш, че по цял ден си бъркат в носа?
Много `обичам` да дойде някой и да ми каже как се работи.
Аз съм се отказала от касата, защото ме изнервя, но държавата е длъжна да създаде ред и дисциплина във всички сфери на живота. И като приемем, че ние сме държавата, означава, че нашите управници са приели неконструктивни закони. А в този ред на мисли, ние сме ги избрали. Ето защо човек като гласува трябва да мисли за последствията, за бъдещето.    

Общи условия

Активация на акаунт