Малко помощ и информация за растежа на фоликулите при стимулация.

  • 20 155
  • 65
  •   1
Отговори
Привет мили дами,
Новичка съм тук, но вече имам някои въпроси. Дали някоя от вас е правила инсеминация? Защо питам! Ами днес съм 12 ден от цикъла имам фоликул 14 мм. и не знам дали ще порасне, много съм притеснена! В понеделник пак съм на УЗ. Забравих само да кажа, че фоликулчето е резултат от стимулация 3 до 7 (сключително) ден с клостилбегит. Доктора ми е на мнение, че ще порасне. Мисля обаче, че просто иска да ми вдъхне надежда и да изчакаме до понеделник. Иначе е чудесен специалист и съм много доволна от отношението и вниманието, което ми отделя, имам му доверие обаче сега нали и аз като всяка жена съм “искам нещо, сега го искам”. Моля ви споделете вашия опит! 
Мислите ли, че трябва да пийвам биричка  чух, че помагала за растежа.

# 1
  • Мнения: 7 718
Ще порастне. Обикновено растат по около 2 мм на ден. При стимулация с клостилбегит обикновено овулацията се измества малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
ще порасне ,не се безпокой.Моя на 14-ти ден беше 13мм. и на 18-ти ден 21мм.И аз се бях стимулирала с Клостибегит.Успех с инсеминацията!

# 3
Благодаря ви дами, и доктора така каза, но мислех че ме успокоява по-скоро! Въпреки, че той е оптимист де... Пия и витамин Е, дано помогне!

# 4
  • Мнения: 1 951
Най отгоре на страницата има zакачена специална тема zа инсеминацията, може да я прочетеШ ако те интересуват повече подробности. Успех!

# 5
Най отгоре на страницата има zакачена специална тема zа инсеминацията, може да я прочетеШ ако те интересуват повече подробности. Успех!

Мерси, веднага я видях! Много интересни неща пише... само не ми стана ясно, как точно се таймира овулацията. Бият прегнил, това е ясно, но кога се пука фоликула задължително ли след 24 часа от поставяне на препарата или може и по-рано?

# 6
  • Мнения: 724
Мислите ли, че трябва да пийвам биричка  чух, че помагала за растежа.
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink

За прегнила - фоликулите се пукат обикновено след 36-тия час след поставянето на инжекцията. От лекар съм чувала, обаче, че не е добре прегнила да се бие сутрин (айде де, защо - не знам).

И аз мисля, че фоликулът ти ще порасне. Успех!!!

# 7
Цитат
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink
Цитат

Ми аз хич не обичам бира, но ще се насиля! Колко горе долу на ден трябва да изпивам?
Благодаря ви за подкрепата, снощи се наревах едно хубаво защото ми е 2 месец на хапчета. Първия въобще не реагирах и нямаше овулация.

# 8
  • Мнения: 724
Тиквичке, една малка на ден е достатъчна. Недей да плачеш, моля те.
Ще порасне фоликулчето  spoko

# 9
  • Мнения: 2 249
Цитат
Определено бирата помага (това е мой патент  Laughing), но не прекалявай Wink
Цитат

Ми аз хич не обичам бира, но ще се насиля! Колко горе долу на ден трябва да изпивам?
Благодаря ви за подкрепата, снощи се наревах едно хубаво защото ми е 2 месец на хапчета. Първия въобще не реагирах и нямаше овулация.
ей споко Hug-и аз 2 месеца със стимулация и двата нямах овулация ooooh!-а преди това изобщо не си и помислях ,че може да има цикъл без овулация Crazy-сега ще дигам дозата на 2 хапчета-не се притеснявай Hug
а направи ли си вискчи хормонални изследвания? доколкото знам е задължително да ти видят стойностите
не се предавай толкова лесно Naughty

# 10
Ще порасне фоликулчето  spoko

Благодаря ти за хубавите думи, но ме е страх! Преди ме болеше, а от вчера вече не. Не знам може и да си внушавам, но така ми се иска поне този път да порасне нещо.

# 11
Това е удивителното, всички са изрядни. Всички! А имам поликистоза, факт е - доказана с месеци ходене на УЗ. Иначе моята доза вече е 3х1. С доктора коментирахме следващия месец вече, много ме окуражава за което съм му й много благодарна, но все си мисля, че ме щади защото съм в емоционална дупка и той го усеща.

# 12
  • Мнения: 3 011
При мен пък е обратното, фоликулите стават много големи. Първият месец мислехме, че е ЛУФ, но се пукна след 17 ден - 25мм. Сега на 11 ден имах 16мм. фоликул. Така,че Тиквичке то и обратното не е на добре.

# 13
При мен пък е обратното, фоликулите стават много големи. Първият месец мислехме, че е ЛУФ, но се пукна след 17 ден - 25мм. Сега на 11 ден имах 16мм. фоликул. Така,че Тиквичке то и обратното не е на добре.
А не може ли да го пукант по-раничко? Или тогава няма да има зряла яйцеклетка? Имаш ли представа до колко трябва да нарастне за да се сложи прегнил? Никога до сега не съм достигала до тази фаза?

# 14
  • Мнения: 7 718
Над 18мм.

Общи условия

Активация на акаунт