а жълтък?

  • 2 931
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Е, вчера бяхме на поредната месечна консултация, защото Боби стана на 5м. и лекарката от вратата ме подхвана, давала ли съм му жълтък на детето и как така съм го оставила без жълтък, че вече му било време, закъсняваме със захранването... За къде бързаш бе жена, влак ли гоним! А като имате предвид, че Боби е с алергия и аз много внимавам с новите храни, че все по някой и друг обрив има. И тя го знае много добре това, но защо бърза... имал нисък хемоглобин. Да, верно, че в първия месец му беше даста спаднал хемоголобина, но вчера дадохме кръв и се оказа 122! Кажете ми това нисък хемоглобин ли е! Защо се е разбързала толкова тази жена на бебе с алергия?! Направо съм бясна Imp

# 16
  • Мнения: 5 500
Имам чувството, че на джипките някоя птицеферма им плаща яко и те за това бърборят само жълтък, тъ жълтък Imp
Цецо е на 14 месеца, не е вкусвал такова нещо и прословутия хемоглобин е 118.

# 17
  • Мнения: 6 243
Джипките си пеят това, дето преди 35 години са си го записали, като са ходили на лекции. Не искам да отклонявам темата от въпросите на жълтъка, но само да вметна, че онзи ден на консултацията ми беше обърнато вниманието да уча момата на гърне Shocked Ама докторке, тя е на 5 месеца, брат й на 2 години си дрискаше по килимите, кви пет лева. Няма! Да свиквало, че после нямало да иска. Нямало да може да се научи. Ами така си е , щото ние с баща й тъй си се изтърваме и досега, като не са ни научили в петия месец!!! И ти чакаш тоя доктор да ти препоръча въвеждане на жълтък след 9тия, 12 тия или 18 тия месец?

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Само не разбирам какво лошо има в това да се дава жълтък? Стига с тея алергии! Една съседка сменя всеки ден чаршафите на бебо, щото щяло да се алергизира от прахта. Е, аман...то бива предпазливост, ама то не може в инкубатор до като тръгне на училище и само на кърма...

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Erica
Само не разбирам какво лошо има в това да се дава жълтък? Стига с тея алергии! Една съседка сменя всеки ден чаршафите на бебо, щото щяло да се алергизира от прахта. Е, аман...то бива предпазливост, ама то не може в инкубатор до като тръгне на училище и само на кърма...


няма лошо! има риск ...може да е 1 на 1000, ама ако ти си това едно, много много важно, че рискът бил малък Wink
всеки сам си решава...за мен риск от алергия съществува, затова предпочитам да не бързам...
освен това не става дума само за алергия...убедена съм, че ако на организъм, обработвал само мляко му сервираш яйце, ще изпадне в стрес...не че е фатално, но какъв е смисъла?!
а това с чаршафите е малко прекалено, дори според мен

# 20
  • Мнения: 883
Аз давам на бебето си жълтък(на 6 месеца + е).Да не говорим,че по съвет на бившата и педиатърка започнах със сок от киви!Нямаше никакви нежелани реакции и от двете,въпреки че за сока ме е яд,понеже от тук научих,че е опасно да се дават такива плодове рано-рано.Една от причините да е "бивша".

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А аз захраних с първо месно пюре от риба. Пак по съвет на педиатър....добре, че нямаше последствия, че щях да си бия главата в стената.

# 22
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Erica
А аз захраних с първо месно пюре от риба. Пак по съвет на педиатър....добре, че нямаше последствия, че щях да си бия главата в стената.


верно ли бе??????

# 23
  • Мнения: 1 734
Цитат на: Erica
Само не разбирам какво лошо има в това да се дава жълтък? Стига с тея алергии! Една съседка сменя всеки ден чаршафите на бебо, щото щяло да се алергизира от прахта. Е, аман...то бива предпазливост, ама то не може в инкубатор до като тръгне на училище и само на кърма...



Ами има когато става въпрос за бебе с алергия. Но честно да си призная не знам, дали нещо фатално може да му стане на детето, ако опитам. За сега нямам такива намерения

# 24
  • Мнения: 3 379
Цитат на: sia
Цитат на: Erica
Само не разбирам какво лошо има в това да се дава жълтък? Стига с тея алергии! Една съседка сменя всеки ден чаршафите на бебо, щото щяло да се алергизира от прахта. Е, аман...то бива предпазливост, ама то не може в инкубатор до като тръгне на училище и само на кърма...



Ами има когато става въпрос за бебе с алергия. Но честно да си призная не знам, дали нещо фатално може да му стане на детето, ако опитам. За сега нямам такива намерения


Жълтъкът, ако се окаже бебето алергично към него, е много опасен алерген. Нашата педиатърка ми разказа за случай на сериозни последствия при бебе на 8 месеца, което лежало при тях в болницата 3 пъти и не могли да установят какво му има. Оказва се в последствие, че на бебето е давано пюре (някаква полска фирма), в която е имало яйчен прах, но това не го е пишело на бурканчето. Но докато установят причината е било голям зор и съответно стрес за родителите и за бебето  Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
SZA, къде практикува тази твоя педиатърка?

# 26
  • Мнения: 6 155
А какви са симптомите при алергия към жълтък?

# 27
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Biby
А какви са симптомите при алергия към жълтък?


хехехехехе
ти ме уби

# 28
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Julie
Цитат на: Biby
А какви са симптомите при алергия към жълтък?


хехехехехе
ти ме уби


що бе, верно не знам Embarassed
А малкия оня ден му давам за трети път жълтък /по 1/4/ и като хвана да повръща - 1час непрекъснато повръщане + диария.... Cry  И аз все си мисля, че е от тоя жълтък, защото няма от какво друго да е.. Та за това питам, да не е алергия нещо Imp

# 29
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Biby
Цитат на: Julie
Цитат на: Biby
А какви са симптомите при алергия към жълтък?


хехехехехе
ти ме уби


що бе, верно не знам Embarassed
А малкия оня ден му давам за трети път жълтък /по 1/4/ и като хвана да повръща - 1час непрекъснато повръщане + диария.... Cry  И аз все си мисля, че е от тоя жълтък, защото няма от какво друго да е.. Та за това питам, да не е алергия нещо Imp


виж сега
баналните сипмтоми са: обрив, отоци.
други симтоми - грапави бузи, разстройство....
НО това са симтоми на алергия по принцип. не се изприщва различно ако е от яйца или от шоколад.
т.е. така не можеш да разбереш от какво е. и дали е алергия.
щерка ми направи два ужасни алергични пристъпи. и до ден днешен не знам от какво са.

Общи условия

Активация на акаунт