На море в Турция - тема 25

  • 113 635
  • 722
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 050
Завърнахме се със съпруга ми от Омер, Кушадасъ - за втори път пътуваме до там. Ще се опитам в следващите дни да ви напиша впечатления и от това пътуване  Peace всичко бе много хубаво!  Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 12
Miss july, Isis  e po-dobria variant.Ne sym bila i v dvata, no sym gi vijdala, a i dobri otzivi sym chuvala.

Преди малко говорих с една служителка на Дорис и тя също ми потвърди, че ISIS e по-добрия избор. Разликата в офертите на двата хотела /ISIS r и Petunya Beach Resort/ е 50 лева, така че сигурно ще изберем ISIS.
Много правилен избор! Разликата между двата хотела е космическа. Исис е 5* и е на база ultra all iclusive, което включва безплатен минибар, денонощен бар с безплатни напитки и много други екстри.

# 257
  • Мнения: 0
Здравейте ние бяхме в хотел Атлантик в Кушадасъ от 23.08 до 31.08. пет човека на 28 години,с фирма Емералд.
Пътуването беше добре с изключение на екскурзовода и на отиване и на връщане-много оскъдна информация.
На място ни посрещна техен представител - Айхан. Сравнително добре се представи момчето като се има предвид че посреща и изпраща по няколко автобуса българи на ден. Единственият ни проблем с него беше че там предлагат една  вечер по желание в техен ресторант на брега на морето с предварително записване. ние се записахме за петък-последната вечер. Само че този Айхан забрави да ни каже че в този ресторант не влиза и алкохола тоест бил алакарт а цените бяха три пъти по високи от тези на центъра на Кушадасъ и не беше много приятно изживяване да седнеш и след пет минути да станеш. Може би ние сме невежите но смятам че трябваше да го спомене този факт.
Хотела е хубав с много зеленина четири етажни блокчета барове амфитеатър фитнес зала и още и още. Огромен недостатък на хотела е това че не са съобразени капацитета на ресторанта плажа басейните и този на легловата база. Просто беше кошмар като дойде време за ядене една блъсканица да си вземеш храна, след това да си намериш маса. Трябва да отбележа че особенно външните маси бяха адски мръсни просто всичко лепне и се вижда два милиметра мръсотия която спокойно може да се стърже с нож. Друго което ми направи впечатление е че уж е олинклузив пък някои храни се дават от готвачите и още повече се ядосах че на всеки слагат различно на един може да му напълнят чинията а на друг едва да се вижда че има нещо в нея. Предполагам че това се дължи на това че хотела се посещава основно от руснаци. А те са просто ужасни.
За плажа не ми се говори абсурд да си намериш място - особено за пет човека както бяхме ние. Имат традицията да си запазват шезлонг с хавлия. Отиват в 7 сутринта, чакат до 7.30 и си слагат хавлията на шезлонга защото преди 7.30 охраната ги събира. ако идеш след това виждаш празен плаж с намятани шезлонги. Или се правиш на нахален и им разхвърляш хавлиите или лягаш на земята и гледаш как цял ден на шезлонга до теб не идва никой а ти си на земята. Същото важи и за басейните.
Плажа е хубав плитък с много ситен пясък. Морето беше топло и приятно за къпане.
Водата от чешмите е ужасна не може дори да си измиеш зъбите с нея имах чувството че ще повърна от нея. и не отмива сапуна. Не предлагат и бутилирана вода за стаите а трябва да си пълните в бутилки, така че не си изхвърляите бутилките от пътя.
Стайте са сравнително добре,само че на нас не ни чистеха и ни смениха чаршафите на края след като помолихме на рецепцията, докато на нашите познати им ги смениха няколко пъти не знам къде е логиката. Няма допълнителни хавлии за плажа.
Магазина в хотела е много евтин ще се убедите сами. Може първо да го разгледате за да си създадете предсава за реалните цени тъй като в турция има магазини с цени контролирани от държавата /Хаджията/там са реални цени и не може да се прави пазарлък има такива които са без цени и като питате започват от три пъти по-висока цена/повечето/ а има и такива които също са с цени обаче те са много високи и пак може да се пазарите/Магазина към цеха за оникс/.
Посетихме Ефес и Памуккале съответно 38 и 39 евро определено си заслужават и двете. Само да предупредя че в екскурзията до памеккале се посещава цех за производство на различни изделия от оникс - камък и цените там са пъти по скъпи от тези на същите предмети от магазина в хотела а там има същите неща.
Анимацията и много добра всяка вечер е тематична на нас най много ни хареса вечерта с огъня и стъклата и турската вечер. През целия ден аниматорите могат да ви забавляват с всякакви активности.
Като цяло хотела се посещава основно от семейства с малки деца което за нас беше минус защото е някаква лудница с тях реват тичат навсякъде блъскат се а това в ресторанта е опасно аз пострадах два пъти, но предполагам това ще е плюс за някои хора.
Около хотела няма нищо за разглеждане, но маршрутката за Кушадасъ спира на 5 минути от хотела струва 2.75 лири и е до 12 вечерта. Ние ходихме до птичия остров който беше затворен и ние се снимахме само отпред и центъра, беше интересно.
В крайна сметка бих казал че хотела отговаря на цената си но трябва да се имат предвид споменатите недостатъци.
Надявам се да съм ви бил полезен с информацията.

# 258
  • Мнения: 3 050

Пътуването: бе чрез Емералд. На отиване мина бързо, за щастие ми се спеше доста и времето излетя половината докато спях; на връщане бе по-мъчително защото бяхме с по-скапан автобус - скърцаше и друсаше много, шофьора често набиваше спирачки ...


Настаняването в Омер: Настаниха ни към 14ч, а сутринта си оставихме багажа, сложиха ни гривни и имахме и закуска, после си почивахме и се разхождахме, обядвахме и стана време за нашата стая . За втори път отсядаме там- в супериор стая, бяхме обаче в стая която има допълнителна врата към съседната и това не ни хареса; но като говорихме с рецепцията, въпреки че имаше много хора в хотела, след ден ни смениха стаята с хубава, като миналия път - без свързваща врата между две хотелски стаи.
Хотелът има обновени части, за тези две години; личи и че е в сезона, предния път ходихме към края на септември.
Всеки ден сменят кърпите,бельото, чистят и подреждат леглата; оставят ни редовно вода, на три пъти зареждаха и с шампоанчета и подобни;
Има 1 основен ресторант, в който се предлага голямо разнообразие от храна, меса, салати, пилафа бе чуден, много сладки, много закуски и кифлички за закуска, невероятно сирене и кашкавал, плодове - диня, пъпеш, смокини, сливи, грозде; сутринта имаше кисело мляко, плодово или пък прясно за корнфлейкс, сладка, омлети, палачинки, на вечеря редовно имаше риба, супи, изобщо безкрайно вкусно -не мога да се оплача изобщо; имаше барбекю до ресторанта, но само на два пъти успяхме да опитаме, че нямахме място в стомасите ... имаше гюзлеме, пици, скомрия, кюфтета... В хотела има много деца - идеално е за игра сред дърветата и градинките, има си масичка за тях със столчета, където да хапват, имаше вечер мини диско, много се забавляваха определено. Основно чужди туристи отсядат в Омер, явно не е наш тип хотел ... така си го обяснявам. Имаше доста французи. Работещите в хотела знаеха достатъчно английски език.

Предлагаха различни питиета бира, вино, вода, безалкохолно, кафе, чай. Следобед имаше сладолед -много хубав!!!

 Имахме право на една вечеря в А Ла Карт Ресторант. Избрахме отново италианско, не беше менюто като миналия път - т.е разнообразяват; имаше 6 ястия като се вкл супа, салата и десерта; Беше романтично и са много любезни от алакарта.Нямало е проблем с масите въпреки, че имаше много хора в хотела - даже успявахме да се вредим за чудната гледка на вечеря -близо до морето и залеза...

В хотела има интернет, но е много лош и често се разпада връзката - това е минуса им.
Трябваше да освободим стаята в 12ч., но ни оставиха гривните до последно, обядвахме, излежавахме се до басейна и хапнахме и следобеден сладолед последния ден.


Анимация: Невероятно се накефих както се казва. Много са ми забавни и правят всичко от сърце - браво на тях, смяла съм се много на шегите и сценките!

Имаше по случай 30.08 Turkey night торта, светлини, фоеверки, танци, танцюрка на бели денс, томбола - пълна програма;
Къпахме се само в морето, т.като беше чисто и приятно, а пък си запазвахме към 10ч шезлонги до басейна;

Екскурзиите: Миналият път ходихме до Ефес, на яхта и на Адаланд. Този път решихме на Памуккале и отново на яхта и на Адаланд -разбира се сме доволни много.Ексурзоводът говори български и ни разказа много история и факти - Фаик от Тулсъм тур.


Надявам се да съм била полезна !

# 259
  • Мнения: 2 787
Здравейте!
В неделя се прибрахме от Кушадасъ.Бяхме в хотел Палм Уингс.
Скрит текст:
Пътуването мина безпроблемно,пътувахме с Ориент99
Пристигнахме към 6:30 веднага ни сложиха гривните в стаите се настанихме към 13:00,хотела беше пълен на макс.Настанихани в корпуса срещу лобито мисля че се водеше блок С.Стаята беше стандартна със спалня и голяма тераса, всеки ден се почистваше бельото и кърпите на два дена.
Имаше си инвенторен климатик Тошиба който не сме използвали,поради простата причина че самата стая беше на сенчесто и прохладно място.Към всеки отделен корпус има малък басейн.Басейни не сме поллзвали бяхме на плажа.На плажа си имаше винаги места,единственно ако искаш да си по напред трябва да ставаш по рано Grinning.Басейна си беше пълен на макс.
Храната беше невероятна и в изобилие.Всеки ден имаше по няколко вида риба различно приготвена,на скара,пържена,панирана,варена и маринована.Всеки ден морски дарове-скаиди  и  миди.Постоянно пилешко и телешко месо в най различните му вариации и техните си овче меса.
Много и различни салати,различни сосове и дресинги.А за десертите просто нямам думи.Задължително имаше по два-три вида сладоледени торти и отделно други два вида торти,кремове,мокри кексове,баклави крем карамели,кадаифи и  още различни благинки.
Алкохола турски,бирата Ефес,Пропорцията за джинтоник беше 150 гр тоник 50гр Party тоник.Единствено с тоника не бяха така щедри защото им беше на Швепс в бутилки Grinning Това в кръга на шегата.Имаше сладолед на Алгида мисля че беше от 12 до 17 часа.Междинни хранения с пици,гюзлемета и хамбургери ,пилешки хапки и др.Вечерна супа за някой  изгладнял от 00 до 01 часа. Mr. Green На ала карт не сме ходили просто нямаше нужда.
Анимацията също беше на много добро ниво всяка вечер различни програми и забавления както за малки така и за големи.
Ходихме до Ефес,къщата на Дева Мария,храма на Артемида в някаква работилници за чинии и купи,Селчук +обяд 40 евро.Продъжителност 8:00-16:30
Хотела е разположен на 14 км от Кушадасъ долмуша спира точно пред хотела до центъра е 4,25 лири.По магазините и пазарите приемат всякакви пари.
Платихме за 4 звезден хотел а де факто бяхме в 5 зведен.
Приятна почивка на всички които  ще почиват в Турция и дано останете доволни като нас.
xarelax, много ти благодаря за споделената информация!
Моля да ми кажеш за този ала-карт ресторант, ако знаеш разбира се, той е включен в пакета ли и какъв вид кухня има.
И това за водата дето сте споделили, че слагат в стаята, безплатна ли е  newsm78

И има ли за хотела пътуващи на 20 септември  Thinking , хайде очаквам с нетърпение почивката  Party

Моля някой да ми каже какво е Адаланд, аквапарка ли беше!?
Нещо да ми препъоръчате от Кушадасъ - били сме и на Ефес, Дева Мария, Памукале, ще отидем на яхта и хамам задължително, но още нещо  newsm78

Весело изкарване на всички, споделям мнението че няма място за никакво притеснение, отпуснете се, забравете проблемине и битовизма, и се насладете на незабравима почивка  Hug Hug Hug

# 260
  • Мнения: 3 050
да, аквапарка е  Hug

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miss july, Isis  e po-dobria variant.Ne sym bila i v dvata, no sym gi vijdala, a i dobri otzivi sym chuvala.

Преди малко говорих с една служителка на Дорис и тя също ми потвърди, че ISIS e по-добрия избор. Разликата в офертите на двата хотела /ISIS r и Petunya Beach Resort/ е 50 лева, така че сигурно ще изберем ISIS.
Много правилен избор! Разликата между двата хотела е космическа. Исис е 5* и е на база ultra all iclusive, което включва безплатен минибар, денонощен бар с безплатни напитки и много други екстри.

Ако си ходил в този хотел може ли да разкажеш малко по-подробно за него, защото ние заминаваме за ISIS на 20.09.

# 262
  • София
  • Мнения: 4 751
Ние почивахме в Ephesia Hotel. Много сме доволни, бяхме с Емералд.
Посрещата агенция беше Tilsim и с тях ходихме до Ефес и Памуккале.

# 263
  • Мнения: 60
Завърнахме се със съпруга ми от Омер, Кушадасъ - за втори път пътуваме до там. Ще се опитам в следващите дни да ви напиша впечатления и от това пътуване  Peace всичко бе много хубаво!  Heart Eyes

Ха вие сте били с едни наши познати Simple Smile
Всъщност ние с тях се запознахме миналата година пак там в Omer Holiday Resort

# 264
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Поздрави от IC GREEN PALACE  HugХотела е страхотен,градината му е невероятна,обслужването е перфектно,храната също е хубава и разнообразна.Тук е много топло днес беше 39 градуса ,водата в басейните е 32 градуса,а в морето не знам,но е още по топла и много 4иста.

# 265
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Здравейте!
В неделя се прибрахме от Кушадасъ.Бяхме в хотел Палм Уингс.
xarelax, много ти благодаря за споделената информация!
Моля да ми кажеш за този ала-карт ресторант, ако знаеш разбира се, той е включен в пакета ли и какъв вид кухня има.
И това за водата дето сте споделили, че слагат в стаята, безплатна ли е  newsm78
Не съм xarelax, но и аз мога да ти отговоря. Ала карт ресторанта е включен в пакета. Заявяваш го от предния ден. Можеш да избираш между рибен, италиански и мексикански. Ние, както писах преди няколко дни избрахме рибен. От почивали преди нас разбрахме, че италианския не им е допаднал.
Бутилката вода в минибара е безплатна. Честно казано ние не можехме да я изпием и както писа и xarelax в един момент ни се бяха събрали 2-3 бутилки. В стаята да са ни се събирали по 2 часа престой през деня. Навсякъде на територията на хотела има машини за вода.

# 266
  • Мнения: 2 280
Поздрави от IC GREEN PALACE  HugХотела е страхотен,градината му е невероятна,обслужването е перфектно,храната също е хубава и разнообразна.Тук е много топло днес беше 39 градуса ,водата в басейните е 32 градуса,а в морето не знам,но е още по топла и много 4иста.
Ухааа, супер! Дано добрите ви впечатления продължат и ще се радвам на всяко споделено нещо от вас.
Весело и спокойно изкарване на почивката!   bouquet

# 267
  • Мнения: 3 050
Завърнахме се със съпруга ми от Омер, Кушадасъ - за втори път пътуваме до там. Ще се опитам в следващите дни да ви напиша впечатления и от това пътуване  Peace всичко бе много хубаво!  Heart Eyes

Ха вие сте били с едни наши познати Simple Smile
Всъщност ние с тях се запознахме миналата година пак там в Omer Holiday Resort
Ние се запознахме с Миро и Фрида, но имаше и друга малка група българи -не знам за кой говориш точно...  Grinning

# 268
  • Мнения: 5
Момичета,  искам помощ !  Лятото някой от вас беше публикувал в темата всички новооткрити тази година хотели в турските курорти .  Помогнете как да ги открия?

# 269
  • София
  • Мнения: 350
Момичета,  искам помощ !  Лятото някой от вас беше публикувал в темата всички новооткрити тази година хотели в турските курорти .  Помогнете как да ги открия?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=694363.msg24062130#msg24062130
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт