Ройбос

  • 2 247
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Пиете ли чай от ройбос и имате ли някакви впечатления за благоприятното му действие?
П.п. незнам дали темата е за тук Thinking

# 1
  • Мнения: 4 176
Вид английски чай. В англия е най-евтиния и най- полупярния чай.
Действа тонизиращо. Уж подмладявал....ама това не е доказано.
Няма лечителни  свойства. Това знам аз.

# 2
  • Мнения: 3 743
пия и ми харесва, но честно казано не съм забелязала някакъв ефект Thinking

# 3
  • Мнения: 4 371
Купих си с цел да се подмладявам Laughing, но на вкус ми е много гаден (а аз съм почитател на всякакви чайове по принцип newsm78) и го зарязах Sick

# 4
  • Мнения: 5 228
Действа като антиоксидант и от там идват "подмладяващите" му свойства. За мен е освежаващ и приятен, подсетихте ме да си купя, че отдавна не съм пила.

# 5
  • Мнения: 226
И аз съм го пила известно време , но не забелязах да има ефект. Сигурно трябва де се пие по продължително време.

# 6
  • Мнения: 4 176
Абе стига глупости бе хора. Много билки са антиоксиданти. Зленият чай също. Да сте видели някой да не е остарял от чай? Какъв ефект очаквате? Просто ободрява и антиоксидантното му въздействие не с забелязва с око.

# 7
  • Мнения: 7 640
дава положителен тест за консумация на канабис Mr. Green, сериозно.

# 8
  • Мнения: 1 153
Мене това с подмладяването не ме вълнува,а по скоро за друдите му благоприятни действия някои знае ли ?

# 9
  • Мнения: 4 176
Еми ако пиеш чай от джанки какво, ще ти стане? Същото става и с ройбоса. Това е един всекидневен ободряващ чай. Нищо друго.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
На мен лично вкусът му не ми харесва и не мисля, че върши чудеса,затова изобщо не ме вълнува, не си го купувам и не пия вече такъв.

# 11
  • Мнения: 3 927

Глупости Wink Simple Smile

Ройбос вирее единствено в район Кедърбърг край Кейптаун. Това са листата на местен див храст  Aspalathus linearis. Днес се отглежда в плантации, в които не се използват торове и химикали, не се напоява, за да не се промени състава му.
В Б-я чаят се внася от ЮАР.
Съдържа на 200 мл:
желязо - за транспортирането на кислорода в кръвта - 0.07 мг
калий - регулира обмяната на веществата -7.12
калций - за здрави зъби и кости - 1.09 мг
мед - за различни метаболитни процеси - 0.07 мг
цинк - за нормален растеж и развитието на здрава кожа - 0.04 мг
магнезий - за здрава нервна система - 1.57 мг
флуорид за зъби и кости - 0.22 мг
манган - за растежа и развитието на костите - 0.04 мг
натрий - за течностния и киселинен баланс - 6.16 мг

Ройбос е антиоксидант, укрепва имунната система. Противодейства на алергии като сенна хрема, астма и екзема. Притежава антиспазматични свойства и облекчава соимашни болки при дори колики при малки бебета. Препоръчва се за хора, страдащи от нервно напрежение, нарушения в съня, безсъние, глаовболие, високо кръвно налягане. Не съдържа кофеин.
Може да се прилага външно при сърбежи по кожата, при някои проблеми като екземи, оброви, акне. Не съдържа оксалова к-на и може да се пие от хора, страдащи от камъни в бъбреците.
......и  т.н.

Аз лично го пия студен, защото топъл наистина не е много приятен. За ежедневна консумация се запарва 1 чл на 1 литър, прецежда се и се пие като вода.
Често ми излизат малки херпеси на устата, когато сутрин стна затоплена от леглото - мажа херпеса с чай и минава за отрицателно време....иначе си го пия редовно. Може и от чая да е, но не съм карала нищо като настинка, грип, простуда и тем подобни от много години..... Simple Smile


# 12
  • Мнения: 7 640
с други думи- като Шведската горчивка Laughing

# 13
  • sofia
  • Мнения: 16
 Къде мога да си закупя такъв чай ? Разбрах, 4е има различни фирми, който го предлагат.

# 14
  • Мнения: 1 153
Аз все пак съм на мнение че всяка билка си има своето действие

Общи условия

Активация на акаунт