В каква поза държите бебчо, докато го кърмите нощем?

  • 1 354
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Да ви попитам, ако вече някой друг не го е направил  Simple Smile Ако пък сте дискутирали, бихте ли ми дали линк към темата, моля?
Каката не помня след първия месец да се е будила нощем, за баткото си спомням, че за кратко го кърмех легнал до мен, ама сега ме е хванала параноя... Да не би да натисна бебо и да го задуша... Много съм изморена  Tired и като легна да спя нощем - спя, ама здравата. Малчо спи до главата ми, че като се събуди да мога да го чуя. Кърмя си го, както си е легнал на коремчето ми, ама си подпирам ръката с една възглавница, така, че нослето му да е в добро положение и да си диша спокойно. И така аз си откарвам в сън без да се притеснявам. Ама вече бебо става голям и не ми е много удобно така да продължавам.
Ами, заповядайте...

# 1
  • Мнения: 4 242
Лягам на една страна и само подавам горната или долната гърда, а Ива вече сама си се обслужва. Аз също спя докато кърмя. Не се тревожа за нея, научих се да спя внимателно още първите дни след раждането. Wink Искам да кажа че се свиква. Laughing

# 2
  • Мнения: 863
ами сядам в леглото и го кърмя седнала,като си и поспивам между другото,така и не можах да се науча да го кърмя легнала,някакси ми беше неудобно Tiredпо някое време се събуждам и го оставям до мен,от съвсем малък спи при нас и никога не съм се притеснявала,4е ще го затисна Thinking

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Лежа странично, беб спи при нас и трябва само да се намести на "стартова" позиция. Случвало ми се е да съм полулегнала, а той лежи напряко върху мен и си суче и така сме заспивали. Зорта е да има цица в устата, позата му е най-малкия проблем

# 4
  • Мнения: 35 891
беба спи с мен и я кърмя легнала с лице към нея докато си нанкаме Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 171
Аз почти 4 месеца ставах през нощта и го кърмех в седнало положение. От скоро започнах да го кърмя в леглото лице в лице и направо живнах. Проблемът е само, че след кърменето не ставам да го върна в креватчето и така откарваме до сутринта в едно легло. Не знам, но си мисля че така му създавам вреден навик и после ще се чудя как да го науча отново да си спи в креватчето.

# 6
  • Мнения: 1 559
Ние с бебока си спинкаме заедно обърнати един към друг и той като се размърда, аз го насочвам към млякото му без съвсем да се разбуждам...понякога дори не е нужно да го насочвам - събуждам се от настървеното му захапване -  заспала съм докато е папал и на следващото му захапване по някое време го усещам Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Легнал до мене, само един път съм си изкарвала акъла, че съм го затиснала, ама беше много гадно, направо #CrazyА той човекът си спииинка и хабер си няма LaughingАз после не можах да спя цяла нощ от сърцетуп hahaha

# 8
  • Мнения: 1 999
На мен пък ми е най-удобно седнала да я кърмя. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Първите 1-2 седмици кърмех седнала и ми беше страшно некомфортно-или ме придърпваха и наболваха шевове, или ми беше студено, или заспивах с бебето в ръце. Оттогава насам само легнали. От няколко месеца спи при нас и аз само в просъница усещам, че суче, дори не знам колко пъти на нощ Grinning .

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По-често в полуседнало положение,но напоследък много ми се спи и я кърмя  легнала на една страна с лице към нея и тя си се ориентира  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 556
Аз имам в детската един фотьойл с табуретка отпред (за да си протягам върху нея краката  Wink). Та сядам там, гушвам си я, а докато я накърмя си чета (в ъгъла имаме нощна лампа). За мен не е възможно да спя в едно легло с бебе, защото се въртя нон стоп и вероятността да го нараня е прекалено голяма.  Naughty

# 12
  • Мнения: 3 447
Седнала, защото спим поотделно. Иначе сутрин в 6 го вземам при мене и се кърмим докъм 7.30 в просъница Wink Проблема е, че вече е голям и не иска да лежи, та през деня го кърмя седнал в скута ми Simple Smile А най-новата поза, която си е измислил за кърмене, е следната: аз лежа по гръб, той на 4 крака се навежда като жирафче на водопой Laughing Не знам дали успява да изсуче нещо, ама е много смешно Laughing

# 13
  • Мнения: 790
Легнала настрани, но се подпирам на лакът за да не отнеса съвсем. 

# 14
  • Мнения: 313
Спиме почти заедно (нейното легло го залепяме за нашето), а кърмя седнала по турски на леглото. Не успях да хвана цаката на кърмене в легнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт