БИРА?

  • 12 306
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
пийвате ли бира, знаете ли, пия я без особено желание, но редовно откакто разбрах, че е добре за нас
не знам дали си внушавам, но бях я поспряла и започнаха да ми отичат ужасно краката (мислех че е албумин, но при изследванията всичко беше ОК). тогава си помислих за диуретичен чай, но понеже нямах в момента пих бира и .................. след два дни спряха отоците cheers

# 1
  • Мнения: 772
За бира през бременността ли става дума?
и аз пийвам немалко (така поне се струва на майка ми и на хора на сходна възраст, иначе и моите бременни познати като цяло си пият или си пиеха) - т.е. гледам да е по 1 малка, ако може не всеки ден; за конкретни ползи от това не мога да твърдя, но напоследък май имам отоци, а пък сякаш, вероятно покрай застудяванията, съм намалила бирата. Ще трябва да помисля по въпроса. По-лошото е, че вероятно отново покрай есента, започва все повече да ми пие по малко вино, а това вече е друго.

# 2
  • Мнения: 4 212
2 в 1 ,сериозно ли  казваш 4е е хубаво да се пие бира??
Това много ме радва понеже съм страстна по4итателка на бирата... Embarassed .Аз за сега не съм бременна,но правя опити и имах притеснения дали няма да пре4и или да стане нещо ако съм забременяла.Естествено пия  бира от 0,33 мл. с алкохол 4,5%.Зна4и не само 4е не вреди в малки коли4ества ами и помага да спаднат оттоците . Виж ти. Как ме зарадва Grinning
Даже съм 4увала,4е ако повръща много бременната първите месеци се пие една бира на гладно.. Shocked

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз съм  пийвала прилично количество пиво и вино също, но рядко и по малко. Бяха ми казали в ЖК, че е допустимо.
Осносно отоците - сок от тиква, печена тиква, варена тиква - всичко що е тиква препоръчвам. В количества големи. Това ме посъветва кръстницата ми - изпитана метода! Wink

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
People No Good   People No Good   People No Good   People No Good

# 5
  • Мнения: 390
обожавам бира, но през бремеността дори тя ми се струва спиртна, но пийвам често
не съм убедена Тея, дали в първите (рискови) месеци е добре за теб, но после с положителност е препоръчително, моя приятелка направи бъбречна криза в "големите" месеци и доктора и се скара защо не пие бира (тя: ами пишкам на 5 мин, той: но сега бъбреците ти (разбирай на всички бременни) са с много затормозени функции, трябва да им помагаш, а от 5-те минутки с или без бира няма да се разминеш)

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: 2 в 1
обожавам бира, но през бремеността дори тя ми се струва спиртна, но пийвам често
не съм убедена Тея, дали в първите (рискови) месеци е добре за теб, но после с положителност е препоръчително, моя приятелка направи бъбречна криза в "големите" месеци и доктора и се скара защо не пие бира (тя: ами пишкам на 5 мин, той: но сега бъбреците ти (разбирай на всички бременни) са с много затормозени функции, трябва да им помагаш, а от 5-те минутки с или без бира няма да се разминеш)


  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy

# 7
  • Мнения: 390
Liorena , виждам че си аргументирала мнението си, ами ето ти отговор в твой стил:

# 8
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз пийвам и бира и винце от време на време, но не повече от чаша вино и не повече от малка бира. Досега на нито едно място не прочетох категорично да се забранява алкохола, т.е. нвсякъде пише , че по чаша бира или вино не е никакъв проблем... разбира се не всеки ден!

# 9
  • Мнения: 7 837
Колкото и да е странно, според гинеколожката ми, трябва да се изпият 4-5 бири, за да мине нещо през плацентата. Представяте ли си
Аз също си позволявам поне веднъж седмично по една малка бира

# 10
  • Мнения: 2 232
Аз си пиивах докато бях бременна по една  чашка бира(разбира се само когато ми се е пиело), и на бебко да е жив и здрав нищо му няма Wink , в много редки случаи и по много малко червено вино- то не ми се и пиеше...Така , че наздраве cheers

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
До като бях бременна с Гергана- не пропусках ден без бира, адски ми се пиеше! Е, сега не смея и да си помисля- то от чиста водица получавам киселини, а от няколкото опита да пийна бира- направо нетърпими!

# 12
  • София
  • Мнения: 299
И аз пия - горе-долу по една на ден  Embarassed Двама лекари ми казах, че може и аз... се възползвам. Просто много обичам и щом не му вреди...  Grinning  Не съм пила единствено в нячалото около месец докато отида на лекар, като установих че съм бременна. После лекаря каза че може, после питах и личната лекарка и тя каза: може и така...  Confused

Simple Smile

# 13
  • Мнения: 435
За бирата през бременността не мога нищо да кажа, но детския лекар ме посъветва за повече кърма да пия чаша бира и да замезвам със 100г фъстъци. По принцип не обичам бира, но от време на време пийвах по 1/2 чаша и наблягах на фъстъците - наистина имаше ефект.

# 14
  • Мнения: 966
Birata i osobeno 4opleneto na semki sa vredni za malkia 4ovek. Sazdavate my loshi navisi ot nerodeno. Ne biva taka Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт