Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-737 от 737 отговора

1. Плетените вълнени дрехи няма да се степат при пране, ако към водата добавите малко амонячен разтвор. Неприятната миризма от амоняка изчезва при сушенето.
2. Ако при прането някоя дреха се оцвети от друга, може да я почистите като я накиснете във вода, в която е разтворена сода бикарбонат, а после я изплакнете.
3. Пресните петна от трева се премахват със спирт. Ако петната са стари, се приготвя смес от 30 г спирт и 10 г амоняк.
4. Килими и вълнени черги се почистват много добре с разтвор в съотношение 1 л вода – 1 с.л. амоняк. Петната се отстраняват, а цветовете се освежават.
5. Петно от червено вино се премахва, като се залее веднага с газирана вода, ракия или несварено мляко.
6. Носните кърпи се изпират по-лесно, ако към водата за накисване се прибавят 2 с.л. готварска сол.
7. Замърсени и заяждащи ципове можете да поправите, като ги изчеткате много добре и ги намажете с вазелин или восък.
8. Петна от малини, ягоди и френско грозде могат да се премахнат, като се натъркат със смес от равни части оцет и лимонов сок преди изпиране.
9. Отвара от листата на невена оцветява вълна и коприна в ярък оранжев цвят.
10. Отвара от прясно счукани кори от стъблото на дряна оцветява вълна в бежов цвят.
11. Ръжда върху синтетични материи се премахва, като се натърка петното с разрязан лимон, наръсен със сол. След това се капват отгоре с капкомер няколко капки вода, в която е прибавен амоняк. Изплаква се обилно с чиста вода и ако материята е бяла, се суши на слънце.
12. Стъклените чаши и фруктиери ще добият блясък, ако след измиването им се изплакнат с подсолена, а след това с чиста вода.
13. Зацапаната подплата на обувките може да се почисти с парче плат, натопен в спирт за горене.
14. Скърцащите подметки на обувките трябва да се намажат с малко ленено масло.
15. Втвърдената кожа на обувките може да омекне, ако първо се намаже с малко рициново масло и след това – с терпентинова боя или крем за обувки.
16. Лачените обувки се почистват, като се намазват с тампон, напоен с мляко. След изсъхване обувките се намазват с малко олио и се излъскват с мека кърпа.
17. Мокрите бели петна от сняг по обувките и ботушите се премахват, като се натъркат с разрязана глава лук.
18. За да почистим пожълтелите прибори, използваме смес от 1/2 чаша белина, 1/4 чаша сода за хляб и 4 чаши топла вода. Трябва да престои поне 10 мин. преди употреба.
19. За да почистите пасатор, напълнете го до половина с гореща вода и добавете капка почистващ препарат. Затворете го и го включете за няколко секунди. Изплакнете и подсушете. Съдовете може да изискват малко търкане.
20. За да почистите съдовете за печене, натъркайте ги силно докато са горещи с перилен препарат. Покрийте ги с влажна кърпа и изчакайте.
21. Мръсотията по отварачки за консерви може да се почисти като се търка със стара четка за зъби. За да почистите остриетата, използвайте хартиена кърпа, която да прокарате между тях.
22. За да почистите чугунени тенджерки, изчистете ОТВЪН съдовете с обикновен препарат за печки. Изчакайте 2 часа, след което можете да премахнете черните петна с оцет и вода. След като ги почистите, натъркайте ги с парче восъчна хартия докато са още топли, за да избегнете ръждата.
23. За да почистите петна от кафе и цигари от порцелан, изтъркайте ги с влажен парцал и сода за хляб.
24. Премахнете потъмняването от медна посуда, като смесите равни части зехтин и оцет или сол и лимонов сок. Почистете потъмнената повърхност с хартиена кърпа. Можете да възстановите блясъка на съдовете като ги търкате със стоманена вълна.
25. Оцетът е задължителен, когато чистите кристал. Смесете 1 част оцет с 3 части топла вода и оставете да изсъхне на въздух – кристалът няма да има петна!
26. За да се отървем от миризма на лук, чесън или риба, срежете лимон и натъркайте повърхността с него.
27. Сварете малко оцет или чаена лъжичка карамфил, за да премахнете миризмата след готвене.
28. Растенията ви ще се развиват много добре, ако веднъж месечно им давате желатинова храна. Разтворете пакетче желатин в гореща вода и прибавете 3 чаши студена, с този разтвор поливайте цветята!

Цитирай

bouquet
Цитирай

Благодаря за новата тема!

Моля да ми препоръчате добър препарат за чистене на мухъл в банята, освен Доместос, какво друго?
Цитирай

И аз благодаря!
Цитирай

Препарата за перални на DM не ми свърши никаква работа,така че ще чакам отзиви за някой друг,който ще премахне лигавите наслоявания.
Цитирай

Препарата за перални на DM не ми свърши никаква работа,така че ще чакам отзиви за някой друг,който ще премахне лигавите наслоявания.

Те къде са? Ако са по чекмеджето за препарати - повечко накисване с по-гореща вода?
Ако са по барабана може да опиташ с прах за бяло и на 90С?
Цитирай

За мухал само Саво при мен върши работа.

За перални съм най-доволна от препарата на д-р Бекман:

Ползвала съм ДМ-ския, ГГ и този горе.
Цитирай

И сега да попитам, откъде го купуваш? Благодаря за отговора.
Цитирай

Благодаря ви за мненията за веро Frosch-определено ще го пробвам.
А да попитам този препарат къде може да се намери?В ДМ?

Цитирай

И сега да попитам, откъде го купуваш? Благодаря за отговора.

Саво има в големите вериги, почти във всички малки магазинчета и в тези за битова химия.
На Ломското има едно много добре заредено - близо е до м-я Надежда.

Росита, виждала съм го в Кауфланд и ДМ
Цитирай

За верото на Фрош, много ми допада, няколко години вече го ползвам.
Препаратът с оцет за WC ми върши чудна работа Peace
Цитирай

Саво, както писаха по-нагоре го има на доста места.Последно го купувах от Кауфланд.По-рядко се намира Саво за баня, което е избелващо и съм много доволна за банята.

Препарата на Др Бекман също го има в Кауфланд и ДМ.
Цитирай

Aз днес си взех Савото от Кауфланд!
Цитирай

За теста - единият вариант е да го разтваряш във вода. Така може и в бутилка от веро да си го сложиш. Аз директно си топвам/тръквам с гъбата в него(едното ъгълче) и мия.

Честно да ви кажа аз от нищо срещу мухъл не съм била доволна до сега. Включително и Савото. А даже и сестра ми го хвали. Може би пропускам нещо при употребата. Добре, че в новата квартира няма никъде(засега Smile ), ще му мисля ако се появи.
Цитирай

bouquet
Цитирай

И от мен  bouquet.
Цитирай

Здравейте  bouquet не съм чела предишните теми, но от сега ще ви следя. Мога да споделя какво направих преди няколко дни и съм много доволна от резултатите - домашно веро, чисти перфектно, само трябва да преодолееш факта, че не се пени и все едно минаваш със суха гъба  Mr. Green
Ето рецептата
Скрит текст :
Ще ви бъдат необходими: 3 лимона, 200 гр. морска сол, 400 мл вода и 100 мл естествен бял винен оцет. Нарежете всеки лимон на 4 - 5 парчета и ги изчистете от семките. Смесете ги с част от водата и солта и пасирайте всичко. После прибавете оцета и останалата вода към сместа и я сварете за 10 минути на бавен огън. През цялото време бъркайте с дървена лъжица. Ако сте направили всичко както трябва, би трябвало да се получи нещо като крем.
Сега ще правя и прах, и гел за пране - да видим и от тях дали ще съм доволна  Crazy
Друго, което се сещам е препарат на ДМ за печки, една черна опаковка, 4 лв струва, и от него съм доволна  Peace[/color][/b][/i]
Цитирай

А какво чистиш на печката с него, за фурни ли е, за котлони, плот?  newsm78
Цитирай

За стъклокерамичен плот  Peace
Цитирай

+1
Цитирай

Аз да похваля микрофибърните кърпи на "Доли"! Тези, за които говорихме в предната тема. На кутийката имат детелина като прозорче. Взех си за стъкло и за мебели. И двете много ми харесват. Тази за стъклото я пробвах на сухо и си изчисти петна по огледалата без проблем. Взех ги от Метро. По лев и нещо струваха. Имаше и още една "за всякакви повърхности" , но от нея не взех. 
Цитирай

И моето веро Фрош свърши доста по-бързо отколкото Медикс или Ехо.
Благодаря за темата  bouquet
Цитирай

Станах като някой спамър, но преди малко пуснах пералнята да се почисти и последно съм купила препарата на Haitmann... също съм доволна  Peace

Цитирай

Момичета, искам да попитам има ли разлика в качеството на Мелио  обезмаслител портокал и лимон. Питам, защото има разлика от 1 лв в цената на пълнителите. И видях , че има препарат за ламинат на същата марка - някакви отзиви?
Цитирай

В края на предишната тема имаше питане къде се продава Fairy - снощи го видях в Билла. Мен пък ме интересува дали има разлика между него и това от магазините за паралелен  внос, откъдето досега съм го купувала.
Цитирай

В края на предишната тема имаше питане къде се продава Fairy - снощи го видях в Билла. Мен пък ме интересува дали има разлика между него и това от магазините за паралелен  внос, откъдето досега съм го купувала.
Това, което сега пуснаха на P&G официалните вносители къде е произведено? Аз от магазин за паралелен внос съм купувала същото такова, произведено в Румъния - много съм доволна от него.
А иначе в магазините за паралелен внос е по - евтино, отколкото в Била на промоция  Laughing. Освен това има доста по-голямо разнообразие от видове и разфасовки.
Цитирай

Най-вероятно е румънско или чешко. P&G имат големи заводи там за прахове за пране, а скоро разшириха румънския и с цехове за шампоани и балсами.
Цитирай

Препарата на д-р Бекман купувам от Метро.
За новата тема  bouquet
Цитирай

Момичета , кучето ми омаза латекса , мога ли да го измия/изчистя с нещо или да боядисвам пак  Rolling Eyes
Цитирай

Латексът има ли покритие? Ако няма ще се отмие като го почистиш и ще боядисваш
Цитирай

Латексът има ли покритие? Ако няма ще се отмие като го почистиш и ще боядисваш
Няма  Peace , благодаря
Цитирай

Момичета, препоръчайте ми препарат за почистване на сифона на кухненската мивка. В горната си част има нещо като решетка, под частта на дупки, която се вади и може да се мие. Там се натрупват мазгочи и се запушва постоянно. За канали и други мивки в къщи ползвам тубофло и съм много доволна от него. Но той нали е на прах и се налива вода след като се изсипе в сифона, та водата го отмива от въпросната решетка и тя не се почиства. Май ми трябва нещо гелообразно, което да не се стече бързо на долу. Пробвах доместос... дори препарат за фурни, почиства се леко, но след няколко дни пак е същото.
Цитирай

Купи си гел Тубофло. Има го в Джъмбо, но съм го купувала и от хипермаркетите
https://www.google.bg/search?hl=bg&site=imghp&tbm=isch&a … html%3B1024%3B768
Цитирай

Здравейте момичета имам голям проблем с керамичния плот в кухнята явно съм го прецакала нещо чистих о по принцип с Меглио или с Астониш за фурни пишеше , че става и за котлони , но явно са имали в предвид обикновенни котлони. И се стои един като побелял като изсахне след препарата не се забелязва много но като се вгледам и го виждам и аз като знам и постоянно съм там и много се ядосвам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Взех си препарат специален ми препорачаха немски един , но уви резултат няма. Ако някоя от вас е имала същия проблем моля, ви кажете или ако знаете може ли да се оправят котлоните ми или ще си ги гледам така.
Цитирай

Купи си гел Тубофло. Има го в Джъмбо, но съм го купувала и от хипермаркетите
https://www.google.bg/search?hl=bg&site=imghp&tbm=isch&a … html%3B1024%3B768

Хм... не знаех, че има и гел. Ще го потърся, благодаря  Hug
Цитирай

Здравейте момичета имам голям проблем с керамичния плот в кухнята явно съм го прецакала нещо чистих о по принцип с Меглио или с Астониш за фурни пишеше , че става и за котлони , но явно са имали в предвид обикновенни котлони. И се стои един като побелял като изсахне след препарата не се забелязва много но като се вгледам и го виждам и аз като знам и постоянно съм там и много се ядосвам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Взех си препарат специален ми препорачаха немски един , но уви резултат няма. Ако някоя от вас е имала същия проблем моля, ви кажете или ако знаете може ли да се оправят котлоните ми или ще си ги гледам така.

Първо, този Астониш е пълен боклук!
Второ, аз съм с обикновен контрон и има същия проблем. Оправи се след много изплаквания. Аз вече си мия конлона само с веро. От нищо друго не съм доволна. Дано и твоят се оправи Praynig .

За фурна си купих препарата на Кауфлан А1, ползвам го само с ръкавици, но много хубаво мие Love .
Цитирай

Утре отивам в къщата,и се чудя с какво да изпера има един малък килим там  newsm78
Цитирай

С препарат за килими /дамаски и четка. Но аз бих прала с прах за пране
Цитирай

С препарат за килими /дамаски и четка. Но аз бих прала с прах за пране
И аз мисля с прах,че ще е по-добре,без това не е голям
Цитирай

За веро и аз да си кажа - много съм доволна от Изи - евтино, хубава пяна прави, добре мирише и е доста икономично. Ползвала съм с аромат на праскова, сега сме с балсама.
Цитирай

За керамичният плот и за фурнате- К2 от Метро , пяна е във флакон с червена капачка. Сваля всякакви чудесии и от котлона и от фурната, няма грешла . И моята плоча е кофти и само с това и махам загорелите гадории по нея  Peace

Цитирай

За веро и аз да си кажа - много съм доволна от Изи - евтино, хубава пяна прави, добре мирише и е доста икономично. Ползвала съм с аромат на праскова, сега сме с балсама.
Не съм виждала в Бургас да го продават Confused
Аз пак си взех Пур, защото в момента е на промоция 900мл за 2лв /в Карфур и в ДМ/
Цитирай

Аз за веро съм безкрайно доволна от Denk mit от ДМ. Супер икономичен, много добре измива и нещо на което много държа - не ми се цепят ноктите от него  Peace
Цитирай

Ох,аз днес лъсках яко къщата , банята минах с оцет и вода направо светна  Mr. Green

Цитирай

Ако вече е обсъждано, простете - изключително доволна съм от тази пяна на Лидл - пръскам, изчаквам 5-6 минути и забърсвам - и фурната, и плота/обикновен/.

Да попитам къде да търся в Кауфланд препарата на д-р Бекман - днес обиколих при нас, но не го открих Rolling Eyes...

Килим, пътеки пера с каквото имам подръка - веро, шампоан, душгел - все изпира, а и ухае добре после Peace.
Цитирай

да, много е хубава тнази пяна W5, но за съжаление не е в постоянния асортимент.
Цитирай

Точно така, свърших я преди месец, все обикалям - няма. Като я пусна ще взема направо 3-4 флакона Peace.
Цитирай

Благодаря, Ви момичета за отговорите, но при мен не замарсено както ви писах или така си мисля много е странно да го опиша просто плота ми стои на бели петна и ленти и покраищата жсе едно имало фолио което сам отлипила не добре незнам дали ме разбрахте.
Цитирай

Благодаря, Ви момичета за отговорите, но при мен не замарсено както ви писах или така си мисля много е странно да го опиша просто плота ми стои на бели петна и ленти и покраищата жсе едно имало фолио което сам отлипила не добре незнам дали ме разбрахте.

а със специален препарат стъклокерамични плотове провала и си? На Dr.Beckmann, например
Цитирай

Става ли за стъклокерамичен плот?
Цитирай

Здравейте,

Моля, да дадете препоръки за ефикасен препарат за почистване на дивани и/или дамаски  newsm78
Цитирай

Здравейте,

Моля, да дадете препоръки за ефикасен препарат за почистване на дивани и/или дамаски  newsm78

Не съм ползвала, но в предната тема има препоръка за "Перилис" за мокети точно в тази връзка...
Цитирай

Ако вече е обсъждано, простете - изключително доволна съм от тази пяна на Лидл - пръскам, изчаквам 5-6 минути и забърсвам - и фурната, и плота/обикновен/.

A цената каква е ?
Цитирай

Здравейте,

Мише, само шампоана на Астониш не си купувай! Аз така и не открих препарат, който се справи с предишната ни дамаска.
Цитирай

28. Растенията ви ще се развиват много добре, ако веднъж месечно им давате желатинова храна. Разтворете пакетче желатин в гореща вода и прибавете 3 чаши студена, с този разтвор поливайте цветята!

Супер! мерси
ще се пробва веднага Mr. Green
Цитирай

Пяната на Лидл W5 става за стъклокерамичен плот и струва по спомен малко под 3 лв. Ако някой види, че я пускат пак, много моля да пише, да не я пропусна Peace.
Цитирай

Супер! мерси
ще се пробва веднага Mr. Green

Това е интересно  Peace  ще го пробвам и аз!
Цитирай

Аз да споделя -изчистих душа с бебешко олио , светна  Mr. Green
Цитирай

Момичета, да ви похваля една марка А1, българска е, купих я от магазинчето за 1 лев под нас...
Специално препарата срещу котлен камък свърши чудеса с душ-кабината, светна, не съм я виждала такава откакто я направихме  Embarassed
А и много евтино - 1.60, верно много мирише, ама... върши чудесна работа.
Цитирай

Аз съм много доволна от препарата А1 за фурна Peace Предлагат се и в Кауфланд
Цитирай

Здравейте,

Как почиствате хладилници/печки/миялни/абсорбатори с цвят метал/силвър?
Моите опити до сега са без особен успех, тъй като остават някакви петна, а кухнята ми е съвсем нова.

Цитирай

Аз съм много доволна от препарата А1 за фурна Peace Предлагат се и в Кауфланд
И аз  Peace
Цитирай

Привет момичета  bouquet
Влизам в темата с много наболял въпрос. Как да почистя гърба на кухнатя си? Той е от материала, от който е направена кухнята / мисля, че МДФ плоскости/ Много се зацапва, когато готвя например и остават едни мазни пръски  ooooh!
И другото е за поистване на черна гранитена мивка- на Бланко е, много си я харесах, но сгреших с цвета  определено. Варовика й разказва играта или по-скоро на мен  ooooh!
Цитирай

Здравейте,

Как почиствате хладилници/печки/миялни/абсорбатори с цвят метал/силвър?
Моите опити до сега са без особен успех, тъй като остават някакви петна, а кухнята ми е съвсем нова.

Ако става въпрос за корпусите - препарат Клин, който попринцип е за прозорци, бялата, непрозрачна опаковка и мирофибърна кърпа или мек памучен парцал (аз ползвам от бебешките бархетни пелени на малкия), всичко се изчиства без никакви следи и петна.
Цитирай

Привет момичета   :bouquet:
Влизам в темата с много наболял въпрос. Как да почистя гърба на кухнатя си? Той е от материала, от който е направена кухнята / мисля, че МДФ плоскости/ Много се зацапва, когато готвя например и остават едни мазни пръски  ooooh!
И другото е за поистване на черна гранитена мивка- на Бланко е, много си я харесах, но сгреших с цвета  определено. Варовика й разказва играта или по-скоро на мен  ooooh!
За гърба не мога да помогна, при мен са плочки, точно поради проблема с почистването /когато замислях кухнята си представях ако е някакъв гръб как ще стои вечно замазан/.
Мивката ми е също черна, но на Евролукс, почиствам я с препарат на Фрош – Essig Reinger, мирише силно на оцет, но на мен не ми е неприятно. Размазвам хубаво с гъба, изчаквам няколко минути и изплаквам със студена вода, става като нова. На мен препарата ми го носят от чужбина, иначе тук съм го виждала в Кауфланд, не знам дали е със същото качество, но нищо не пречи да пробваш, не е много скъп, мисля 2-3 лева някъде, но стига за доста време. Другото, с което съм успявала да почистя е Пулрапид /розов/, но Фроша определено се справя по–добре.
Дано съм успяла да помогна, защото мивките са чудесни и просто не исках и да чуя за друга, макар че всички се опитваха да ме разубедят заради варовика във водата, който при нас е в повече.
Цитирай

Моят гръб в кухнята е череша МДФ. Почиствам мазното с малко абразив от сорта на Бинго, Роли с гъбичка, после забърсвам с парцалчето няколко пъти. Не знам дали е редно  Blush, но за сега нищо му няма вече година...Може би и с течен обезмаслител ще се получи. Плота върху шкафовете ми е същият и него така чистя, даже по-честичко се налага!
Цитирай

Трябва ми препарат за почистване на дамаска. Има ли такъв изобщо, който да може да чисти добре, ама много добре или тапицерия на кола.
Цитирай

Вчера имах разговор, в които се опитваха да ме убедят, че дюшеме не се миело. Не се миело, за да не влизало вода във фугите и да започва да се разваля. Аз спорех, че няма как да се почисти добре една настилка, било то и дюшеме, ако не се мие с кофа и парцал с препарат и вода. Имах предвид, разбира се внимателно, не щедро да се лисва отгоре вода, но все пак достатъчно, за да се измие добре. Отговора беше, че трябвало със съвсеееем леко влажен парцал да се чисти. Това за мен не е миене, следователно пода си остава мръсен. Вие какво мислите?
Цитирай

Вчера имах разговор, в които се опитваха да ме убедят, че дюшеме не се миело. Не се миело, за да не влизало вода във фугите и да започва да се разваля. Аз спорех, че няма как да се почисти добре една настилка, било то и дюшеме, ако не се мие с кофа и парцал с препарат и вода. Имах предвид, разбира се внимателно, не щедро да се лисва отгоре вода, но все пак достатъчно, за да се измие добре. Отговора беше, че трябвало със съвсеееем леко влажен парцал да се чисти. Това за мен не е миене, следователно пода си остава мръсен. Вие какво мислите?

Ако дюшемето е лакирано или боядисано отгоре, няма проблем да се мие с кофа и парцал. Ако не - наистина не бива, защото ще се надуе.
Цитирай

Момичета, препоръчайте препарат за стъклокерамичен плот. Досега ползвах този на dm, но май му изтича срокът на годност и нещо не се справя добре напоследък...
Цитирай

Момичета, препоръчайте препарат за стъклокерамичен плот. Досега ползвах този на dm, но май му изтича срокът на годност и нещо не се справя добре напоследък...

От този за сега съм доволна.
Цитирай

И гръб и плот и стъклокерамичен плот в кухнята почиствам с Циф
кухнята ми е на 6 години , никога не ми е замацан гърба зад котлоните и въобще навсякъде
слагам малко цифче на гъба , почиствам , после с чиста гъба мокра обирам препарата и мръсотията
и забърсвам с чиста суха  кърпа .
звучи като хамалогия но ми отнема 5 мин и няма помен от мазнотия !
Цитирай

Ако дюшемето е лакирано или боядисано отгоре, няма проблем да се мие с кофа и парцал. Ако не - наистина не бива, защото ще се надуе.
Мерси Smile На същото мнение съм и аз! Вече зависи много от лака - ако е хубав, не би трябвало да има проблем. И да няма фуги. Едно добре направено дюшеме не би трябвало толкова да му се трепери според мен.... все пак е по-устойчиво от ламинат. Аз затова съм си фен на плочките - оплочкай си цялата къща и си мий на воля, с каквито си искаш препарати, мокри си спокойно, не се задържат бактерии и гнусотии, изобщо това е най-практичната настилка.
Цитирай

Мацки дайте ми препарат за почистване на тапицерия, ама наистина да я чисти и да не е обезцветява
Цитирай

Мацки дайте ми препарат за почистване на тапицерия, ама наистина да я чисти и да не е обезцветява

В Лабиринт има професионални препарати за почистване. Малко са скъпички, но предполагам, че са много качествени. Не съм ги ползвала, но може да ги видиш
Цитирай

Тази седмица в Кауфланд Cif спрей за баня (варовик и сапунени остатъци) и за кухня (обезмаслител) са намалени на 2.99 лв. Препоръчвам ги, много са добри. Тези, които в момента предлагат в Кауфланд, са произведени в Италия.
Цитирай

Тази седмица в Кауфланд Cif спрей за баня (варовик и сапунени остатъци) и за кухня (обезмаслител) са намалени на 2.99 лв. Препоръчвам ги, много са добри. Тези, които в момента предлагат в Кауфланд, са произведени в Италия.

Много благодаря, довечера ще пазаруваме там Party
Цитирай

С какво почиствате оребрени тигани? От снощи съм оставила да се изкисва.
Цитирай

С пластмасово „телче“ или с четка за съдове, но по-често с четката, че е по лесно да вкараш влакната между ребрата.
Цитирай

С пластмасово „телче” или с четка за съдове, но по-често с четката, че е по лесно да вкараш влакната между ребрата.
Аааа, не. Предишния така го развалих. Не искам да търкам агресивно. Мислех си, ако напръскам с обезмаслител и после измия с препарат за съдове?
Цитирай

Еее чудесно! Аз тъкмо от Кауфланд се връщам. Взех си препарата за баня и много се чудех за този за кухня, но ще го взема и него щом препоръчваш.
Взех си най-накрая А1 за фурни, а видях, че има и за стъклокерамика пак на А1 та и него взех и ще го пробвам.
А от Доместос кой ми препоръчвате? Разликата само в аромата ли е? И въобще за почистване на тоалетна Доместос, Цилит Бенг или друго?

zvanche, аз първо бърша на сухо със салфетка после с препарат за съдове  Peace
Цитирай

zvanche, аз първо бърша на сухо със салфетка после с препарат за съдове  Peace
И аз така, но остава. Вчера като го извадих да го ползвам и се виждаше наслояване. Нов ни е, хубав е, тежък и не искам да го прецакам.
Цитирай

А от Доместос кой ми препоръчвате? Разликата само в аромата ли е? И въобще за почистване на тоалетна Доместос, Цилит Бенг или друго?

Aз ползвам само синия Доместос, другите аромати много са ми гадни.

Бреф 6 ефекта е хубав, но го ползвам рядко - да речем 1 път месечно, за редовно почистване си ползвам само Доместоса. И от кошничките за тоалетна на Доместос съм много доволна Peace
« Последна редакция: Вт., 27 Авг. 2013, 21:45 от hailie »
Цитирай

Госпожица Лаленце, задължително с ръкавици ползвай А1 Peace
Цитирай

Редактирах си горното мнение - Вместо Цилит бенг имах впредвид Бреф. Цилит не съм ползвала.
Цитирай

Здравейте! Ще се радвам да ми препоръчате препарат за изпиране на кухненски ъгъл с тапицерия от плат. Някакси не върви да викам фирма само за него, а ми изглежда мърляв в последно време. Confused
Цитирай

Здравейте! Ще се радвам да ми препоръчате препарат за изпиране на кухненски ъгъл с тапицерия от плат. Някакси не върви да викам фирма само за него, а ми изглежда мърляв в последно време. Confused

Аз ползвам Медикс за дамаски и килими и съм доволна.
Цитирай

Докато чакам Лидл да се натуткат и да пуснат отново спрея за печки W5 Crossing Arms, ползвам този Медикс и съм супер доволна - намазвам, изчаквам и почиствам. Е, нужно е поне няколко пъти да мина после с мокра гъба, докато го премахна, но печката ми блести като нова Peace.
Цитирай

А сега, де - А1 или този Медикс  newsm78

Утре трябва да избера, че имам план-програма за фурната  Rolling Eyes
Цитирай

А1 е доста агресивен, ти си знаеш. Медикс и той е под 2 лв, а както казах чисти идеално/е, печката ми е нова и почиствам доста често, не оставям много да стои зацапана.../
Цитирай

Аз за фурната и май за всяко място в дома си ползвам обезмаслител на Медикс. Изключително съм доволна. Не го заменям за никакви вносни  и прехвалени марки.

Има и оранжев, сега ползвам него.
Цитирай

Нели, колкото Мелиото ли е добър - вкъщи само Мелио купувам, да взема следващия път Медикс Thinking /като цяло съм изключително доволна от марката - и геловете за пране, и омекотителите, почистващите препарати - всичко е с много добро качество и атрактивна цена Peace/

А с какво да си почистя бяла дамска чанта, че не ми се пере - кожата леко жълтее, особено на местата, където се е допирала до тялото...
Цитирай

Ох, белите чанти винаги са ми били проблем откъм почистване.  ooooh! Обикновено ползвам мокри кърпички. Почистват горе долу.

А това Мелио не съм го ползвала. Аз от години ползвам Медикс. На много колежки и съседки съм го похвалила и всички трайно останаха с него.

Не е скъп, пробвай и направи сравнение.  Hug
Цитирай

А с какво да си почистя бяла дамска чанта, че не ми се пере - кожата леко жълтее, особено на местата, където се е допирала до тялото...

Пробвай с Цив грем , в най лошия случай хипохлорид ако е изкуствена кожата, по добро е от белина и после изпери .
Цитирай

Влизам да похваля този CIF за бяни. Досега ползвах пак CIF, но кремообразен за мивката в банята и все не можех да го отмия като хората. Няколко дни след почистването имаше следи по мивката, може би заради формата ѝ. С този препарат няма такова нещо и чисти много добре.

Аз също си купих А1 наскоро и още не съм го пробвала, но се надявам наистина да е силен. А бихте ли похвалили нещо за стъклокерамичен плот, защото вече пробвах какво ли не и все не съм доволна, а може би очаквам твърде много. Пробвах с Медикс, CIF, А1 за стъклокерамика... даже и някакъв немски препарат Domol ми донесоха от Германия и пак не е перфектен.
Цитирай

За стъклокерамика съм доволна от минералния крем на Фрош - намазвам, оставям да постои 5-10 минути и после изтърквам там, където е необходимо,  с гъба за тефлон (по-щадяща е). Почиства без остатък. Накрая минавам с мокра кърпа няколко пъти и подсушавам с домакинска хартия.
Цитирай

Мариетка, аз малко вече като развалена плоча, ама да си кажа - на моята чанта има малко бяло, изк. кожа е. Чистя я перфектно с магическа гъбка на Фино. Като нова става.
Цитирай

Пробвай с Цив грем , в най лошия случай хипохлорид ако е изкуствена кожата, по добро е от белина и после изпери .

Точно прането искам да избегна...

Гита, я дай картинка, такова чудо не съм ползвала. Как се процедира с нея и къде да я търся Rolling Eyes?
Цитирай

Точно прането искам да избегна...

Гита, я дай картинка, такова чудо не съм ползвала. Как се процедира с нея и къде да я търся Rolling Eyes?

Само се намокря и търкаш. Не прави пяна, след нея може да минеш само с чист парцал да обереш, ако има нещо. Гъбата изчезва с ползването, за това режа от нея, колкото ми трябва. От ДМ съм я купувала, би трябвало и в други магазини да я има, м/у 2 и 3лв струва - 2 гъби са в опаковката. Такива гъби има и на Сано.
Цитирай

bouquet

Онзи ден бях в ДМ, ама а де...ще я потърся в Кауфланд, че ДМ е в Търново.
Цитирай

Влизам да похваля тук препарата за тоалетна на Meglio - страхотен е. Използвам го и за банята, фугите направо светват с него - само трябва да са мокри, поръсвам с него и става нещо като химична реакция - в смисъл там където има мръсотия се получава пяна. После само затърквам с четката
Също така съм доволна от Medix Razor за кухня - с него почиствам всичко - от мивката, плотовете, микровълнова, хладилник до стъклокерамичния плот.
Цитирай

Не съм ви чела на зад, но да похваля Полирапид лилав за варовоик. Няма препарат който да го сваля като него , всичко става като ново. Вместо цив купувам Бингозил , същото е  само дето е доста по евтино. От медикс за баня също съм доволна, когато няма много отлагания върши перфектна работа, за междинни измивания.
Цитирай

Цветето, може ли снимка на този Мелио /всъщност, препоръка към всички - ако можете показвайте със снимка, така по-лесно ще се ориентираме после в безбрежното море от почистващи препарати по магазините.../
Цитирай

Здравейте!
Някой може ли да ми каже с какво да изчистя червено вино от стената.Не е латекс,а една лъскава мазилка,не знам какво и е точното име  ooooh!
Пробвах магическата гъба,обезмаслител,веро,но май ще трябва на ново да се боядисва  #Crazy
Цитирай

Отчет - купих магическата гъба на Фино /в Кауфланд имаше още една марка, другия път ще пробвам нея/ и почистих чантата. Стана почти идеално, някъде само по ръбовете жълтее. Гита, благодаря bouquet!

А да знаете как да си почистя дисплея на телефона/тъчскрийн/ - имаше драскотини и милото реши да го полира с шкурка 2000 и после някаква автомобилна паста - много странно, остана нещо като замъглен ореол отстрани Thinking...
Цитирай

Макар и с голямо закъснение, искам да благодаря на hailie за съвета  bouquet
Цитирай

Момичета, препоръчайте ми препарат за почистване на сифона на кухненската мивка. В горната си част има нещо като решетка, под частта на дупки, която се вади и може да се мие. Там се натрупват мазгочи и се запушва постоянно. За канали и други мивки в къщи ползвам тубофло и съм много доволна от него. Но той нали е на прах и се налива вода след като се изсипе в сифона, та водата го отмива от въпросната решетка и тя не се почиства. Май ми трябва нещо гелообразно, което да не се стече бързо на долу. Пробвах доместос... дори препарат за фурни, почиства се леко, но след няколко дни пак е същото.

Пробвах постоянно с обезмаслители, и какво ли не. Днес всичко светна, след като го напръсках с К2R за фурни. Изобщо - вълшебен е този спрей, и то го открих благодарение на тази тема.
Цитирай

Мариета, милото ти е прецакал телефона. Ако ти е Сони можеш да махнеш фабрично залепения скрийн протектор, ако не - сервиз
Цитирай

Здравейте. Видях че има добри отзижи за препарата А1 от кауфланд за фурни. Тази седмица ще ходя и искам да го пробвам, но виждам че има два - спрей за почистване на фурни и препарат за загорели мазнини. За кой от двата става дума?

http://a-team.alle.bg/%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%8 … 0%BE%D0%B2%D0%B8/

Благодаря

Цитирай

доволна съм от к2р, Мелиио- почти всичко чистя с него, дори и в банята, и тези ;магични; кърпи много ми помагат за замърсени стени.- латекс.
Цитирай

С какво да почистя мебели -венге с Медикс за мебели  станаха на петна  като облаци.
Нещо изпитано някой ако знае?
Цитирай

Здравейте!Ако може да ми препоръчате някакъв препарат за баня - по специално за плочките.Досега съм ползвала медикс и циф за баня,  но нещо не могат да се изчистят добре особено тези на пода.
Цитирай

С какво да почистя мебели -венге с Медикс за мебели  станаха на петна  като облаци.

С протно не става ли?
Цитирай

Мариета, милото ти е прецакал телефона. Ако ти е Сони можеш да махнеш фабрично залепения скрийн протектор, ако не - сервиз

Ааа, не е прецакан, това замъгляване се вижда само под определен ъгъл, ще си кара така, самсунг е.

Ползвам този спрей и съм много доволна, от Лидл е:
Цитирай

Цветето, може ли снимка на този Мелио /всъщност, препоръка към всички - ако можете показвайте със снимка, така по-лесно ще се ориентираме после в безбрежното море от почистващи препарати по магазините.../

http://niko-86.com/_index.php?page=details&mark=meglio&id=6

Това намерих в нета, да придобиете представа за препарата
Здравейте!Ако може да ми препоръчате някакъв препарат за баня - по специално за плочките.Досега съм ползвала медикс и циф за баня,  но нещо не могат да се изчистят добре особено тези на пода.
Ако става въпрос за фугите - въпросният препарат, на мен плочките не са ми проблем, използвам за тях Mr Proper за баня и съм доволна.
« Последна редакция: Нед., 01 Септ. 2013, 21:57 от tcveteto »
Цитирай

Здравейте. Видях че има добри отзижи за препарата А1 от кауфланд за фурни. Тази седмица ще ходя и искам да го пробвам, но виждам че има два - спрей за почистване на фурни и препарат за загорели мазнини. За кой от двата става дума?

http://a-team.alle.bg/%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%8 … 0%BE%D0%B2%D0%B8/

Благодаря

Моят е този

Много съм доволна
Цитирай

Ако става въпрос за фугите - въпросният препарат, на мен плочките не са ми проблем, използвам за тях Mr Proper за баня и съм доволна.
В това Meglio за тоалетни има ли белина?
А в Mr Proper за баня?
Цитирай

Благодаря

Моят е за загорели мазнини, много съм доволна т.е. който и да вземеш ще ти свърши работа Peace
Ползвай задължително с ръкавици!
Цитирай

моля, кажете къде в Русе мога да си купя SOFIX Vollglanz   http://www.henkel-reiniger.de/bodenpflege/sofix/vollglanz/
Цитирай

Здравейте момичета!
Може ли да почистя тефлонова скара, наполовина оребрена, наполовина плоскост с някои от препаратите за фурна- А1 или Medix за фурни, или Зебра? Ще разяде ли тефлоновото покритие на скара? Тя е с доста наслоена мазнина, особено от долната страна на ребрата.
Цитирай

Здравейте момичета!
Може ли да почистя тефлонова скара, наполовина оребрена, наполовина плоскост с някои от препаратите за фурна- А1 или Medix за фурни, или Зебра? Ще разяде ли тефлоновото покритие на скара? Тя е с доста наслоена мазнина, особено от долната страна на ребрата.

Според мен тези препарати са доста агресивни и не са подходящи за тефлоново покритие. Имам такава скара и я почиствам като я накисвам в гореща вода и после с обезмаслител я оставям да постои. И полека лека всичко пада
Цитирай

Здравейте момичета!

И аз мисля, че не са подходящи - ползвай обезмаслител и после обикновен препарат за съдове. В този ред на мисли, все забравям да препоръчам Дрефт за съдове - по-хубав препарат от него не съм намирала - за сравнение - Пур ми свършва за има-няма седмица, а Дрефтът откарва почти 2 месеца Peace.
Цитирай

Аз чистя котлона керамичният , фурната, скарата и оребреният тиган с К2r , напръсквам с пяната и изплаквам след като поседи и всичко свети. Много съм доволна от този препарат, най добрия за кухнята към момента/за печки и котлони имам предвид/
Цитирай

В този ред на мисли, все забравям да препоръчам Дрефт за съдове - по-хубав препарат от него не съм намирала - за сравнение - Пур ми свършва за има-няма седмица, а Дрефтът откарва почти 2 месеца Peace.

От къде купуваш Дрефт-а?
Цитирай

Dreft е друго име на любимото ми Fairy. В различните страни са с различни имена. От добрите е, но зависи къде е произведено. Fairy, което пуснаха по веригите е чешко и не е на това качество.
Цитирай

В това Meglio за тоалетни има ли белина?
А в Mr Proper за баня?

Трябва да погледна състава  Rolling Eyes, но мисля че няма, защото нямат мирис на хлор, както е Доместоса например
Цитирай

Дрефтът е на Проктър и Гембъл, пише произведено в Швейцария. Купувам от магазин за паралелен внос, в официалната мрежа не съм го виждала и специално този е в пъти по-добър от Феъри.
Цитирай

Купих си от промоцията -50% в Кауфланд прах Персил Експерт. И сега се чудя дали ще ми избелеят цветните дрехи ако пера всичко с него.Никъде не пише,че е само за бяло,но пък отпред е нарисувана бяла риза. newsm78 Хич не обърнах внимание в магазина,бях с малкия, бързах, той мрънкаше....и сега ме е яд. Ето такава е опаковката.
Скрит текст :
Цитирай

Купих си от промоцията -50% в Кауфланд прах Персил Експерт. И сега се чудя дали ще ми избелеят цветните дрехи ако пера всичко с него.Никъде не пише,че е само за бяло,но пък отпред е нарисувана бяла риза. newsm78 Хич не обърнах внимание в магазина,бях с малкия, бързах, той мрънкаше....и сега ме е яд. Ето такава е опаковката.
Скрит текст :

Щом е за бяло избелват и Бонукс с лимон избелва .
Цитирай

Момичета, кажете изпитано добър препарат за почистване на фуги. Гранитогрес и белите фуги, които вече са потъмняли не мога да почистя добре. Искам нещо, което да не изисква много търкане, квадратурата е голяма:)
Цитирай

Момичета, кажете изпитано добър препарат за почистване на фуги. Гранитогрес и белите фуги, които вече са потъмняли не мога да почистя добре. Искам нещо, което да не изисква много търкане, квадратурата е голяма:)

Само с доместос мия банята. разтърквам с гъба, оставям една цигара време да престои и измивам.
Цитирай

Само с доместос мия банята. разтърквам с гъба, оставям една цигара време да престои и измивам.

Банята, добре. Тя ми е лесна, макар и не с доместос, а със Саво за баня и цилит -пяна.

Ама аз искам да избеля фуги за гранитогрес в цял коридор и кухня.Те са ми проблем.
Цитирай

Фугите в коридора и кухнята чистя с магическата гъба.Става добра, а после минавам няколко пъти с мокра гъба за под и е готово.
Преди миех с Доместос, но иска многократно плакнене, а и много се пързаля докато миеш / аз успях да си падна на ду..то/
Цитирай

Зелен CLOROX
Цитирай

с малкото дете, преоткривам препаратите за петна. Сега съм взема Тайфун, на първо четене съм доволна
Цитирай

Dreft е друго име на любимото ми Fairy. В различните страни са с различни имена. От добрите е, но зависи къде е произведено. Fairy, което пуснаха по веригите е чешко и не е на това качество.

Fairy. за мен е незаменим! Peace  Dreft  и аз не съм срещала по нашите магазини.
Цитирай

Имам въпрос за магическата гъба - колко време може да се ползва една и съща? Или, след едно -две почиствания, тя  вече няма ефект?
Цитирай

Имам въпрос за магическата гъба - колко време може да се ползва една и съща? Или, след едно -две почиствания, тя  вече няма ефект?
Може ли линк към "магическата гъба" ? Smile
Цитирай

И аз ще се зарадвам на линк , оф,тая година окъсняхме с килимите , утре ги даваме да се перат,да днес викам да поизчистя из нас  Blush
Цитирай

Това е магическата гъба на Фино.
Ползва се докато й свърши бялата част...Зависи колко и какво търкаш... Според мен е добра - чистя предимно стени с нея
  Peace
Цитирай

Последните неща, които пробвах са спрея за фурни А1 и препарата за петна SPOT. Резулататът е впечатляващ.  Peace
Цитирай

В тази връзка някой ползвал ли е от другите препарати А1?
Цитирай

Предварително се извинявам, ако вече е коментирано, но в кои вериги се продават препаратите на A1 ?
Цитирай

Предварително се извинявам, ако вече е коментирано, но в кои вериги се продават препаратите на A1 ?

Кауфланд.
Цитирай

Кауфланд.

И аз си го взех, но не съм очарована, K2R e моят препарат за фурни и котлони  Peace
Цитирай

Здравейте, аз от личен опит мога да ви препоръчам препарат за фурни, печки - GLANOS на KITER.
Цитирай

Моята е на Сано-тя просто се "стопява". Т.е. като я употребяваш-намалява и намалява.
Цитирай

В тази връзка някой ползвал ли е от другите препарати А1?
Не съм доволна от препарата за дамаски. Но аз от никой препарат за дамаски не съм доволна
Цитирай

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас има информация за продуктите на Екопромакс? Някой ползвал ли е нещо и какви са отзивите?
Цитирай

Е най-сетне - от понеделник в Лидл пяната за почистване на фурни на цена 2,49 лв - ще си взема 3-4:
Цитирай

Недей! Не знам какво ѝ става на тази пяна. В понеделник чистих фурната с нея (бях я купила миналата година, когато я пуснаха) и направо се измъчих. Изобщо не се задържа по стените, втечнява се и се стича; почти нищо не можа да изчисти. Като напръскаш, след 5 минути всичката е на дъното на фурната: дъното блести, стените - неизчистени. Добре, че имах останало малко от пяната на DM, тъкмо ми стигна да повторя стените и стъклото. Е, тя вече е супер. 1 час я оставих да действа, но си остава там, където си я напръскал.

Не знам дали тази, която ще пускат от понеделник е същата като моята, защото съм пробвала тази марка и друг път и беше различна. Възможно е тази партида да я произвежда друг производител и да е различна от моята, така че купи една, пробвай и тогава се зареждай.
Цитирай

Е, сега ме озадачи - преди месец -два свърших моята - перфектна беше Peace. Да си призная, че я ползвам предимно за почистване на плота с котлоните /печката ми е Горение, бяла, с комбинирани котлони - газ и електрически/ - несравнима е за тази цел. И фурната съм почиствала, но пак уточнявам - не оставям да се захаби, чистя при всяко по-голямо петно....
Цитирай

Ама ти почистваш хоризонтална повърхност, там няма проблем, защото няма накъде да се стече. Laughing Аз говоря за фурната, вертикалните стени. В такъв случай, игнорирай постинга ми. Wink
Цитирай

И вертикалнитге съм пръскала, ама нали ти казвам - не са ми много замърсени. Иначе плота блесва, пръскам, чакам 5-10 мин и само обирам с гъбата.
Цитирай

Аз чистя фурната веднъж на високосна. Laughing Обикновено оставям препарата да действа 1 час или повече, както е по инструкции. Apta съм ползвала - задържа се по стените; Denkmit съм ползвала - задържа се. W5 от Лидл съм ползвала преди - задържаше се, но не много добре. Последният W5, който купих от предната промоция, направо се втечнява за 5 минути. Така дъното се изчиства добре, но стените - не. Пръскам на вратата и стъклото, притварям я и се оказва, че всичко се стекло в един улей под вратата фурната, та трябваше да махам вратата, за да го изчистя. Не споря, при леко замърсени и 5-10 мин. действие сигурно е ОК. Но прочети инструкциите: времето за действие е 1 час, което няма как да се случи с някои повърхности. Това не одобрявам в тазя пяна и повече няма да си я купувам.
Цитирай

Да, права си, нали това е идеята на пяната  Peace
Затова ползвам само K2R, стоя 24 часа и не мръдна.
Цитирай

Откъде се копува този К2R? Цена?
Цитирай

Откъде се копува този К2R? Цена?

Метро- 4,80  Peace
На други магазини 7 лв.
Цитирай

Момичета, аз досега си чистех фурната с обезмаслител, но ме запалихте с тази пяна. Май ще купя тази на ДМ да пробвам.
Цитирай

Да, права си, нали това е идеята на пяната  Peace
Затова ползвам само K2R, стоя 24 часа и не мръдна.

още един глас за К2R,  но и един за Аpta Peace
Цитирай

Това К2Р никъде не съм го виждала, а в Метро ходя прекалено рядко.
Сега се чудя от ДМ или от Лидл да си купя пяна? Thinking
Цитирай

Ако ще я ползваш само на хоризонтални повърхности - от Лидл. Ако искаш да я ползаш да си чистиш фурната, тоест има и вертикални повърхности - Denkmit от DM. Последната е изпитана многократно и няма грешка. Ако знаеш какви фишеци изгоряла мазнина падат с нея. ooooh! Май трябва да си чистя фурната по-често. no

Apta е собствена марка, но тук я продават прекалено скъпо. Денкмит е около 5 лева. По мое мнение, са еднакви и май една фирма ги произвежда.

К2Р никъде не съм виждала в Бургас, а нямам Метро карта.
Цитирай

Guess Who, би ли споделила като чистиш станичните части на фурната, махаш ли металните пръчки? Как се изчиства пяната - трябва ли да се минава с гъба с вода?
Цитирай

Аз страничните метални решетки и голямата решетка ги мия в съдомиялната. За това мия и страните и гърба на фурната.
Гес, благодаря ти много за инфото. Hug Отивам да си купя Laughing
Цитирай

Моята фурна е проста - няма механизми, а само улеи, в които се поставя скарата.

По принцип е хубаво всичко, което е възможно, да се разглоби, за да се изчисти навсякъде. Аз махам и вентилатора, който стои зад една плоскост, хваната с винтове.

Пръскам с пяната, оставям 1 час или повече (обикновено повече). Тя си стои по стените и разгражда. След това я избърсвам в няколко листа кухненска хартия и заедно с пяната пада и загорялото. Пяната не мирише на нищо, но загорялото мирише отвратително. След това избърсвам хубаво няколко пъти с мокра попивателна кърпа, за да се махнат всички остатъци от пяна и мръсотия.

Ако имам вдъхновение, изтърквам с телче за съдове. Може и да се повтори два пъти, ако фурната е много мръсна.

Да пиша и за една друга пяна за фурна, която препоръчвам да избягвате - тази на Heitmann. И тя се втечнява, стича се, че е и скъпа.
Цитирай

Можете да разгледате какво използвам аз. Ефекта е впечатляващ срещу олио и мазнини нагорели, както по керамиката, така и отвътре във фурната. Доставката за София е безплатна, което си е още един добър плюс. Glanos
Цитирай

Аз се вдъхнових сега и си изчистих фурната. Използвах А1 от Кауфланд и наистина всичко изчисти, но добре, че ме предупредихте да си сложа ръкавици. Изплакнах с попивателна гъба, която направо "изгоря" от препарата. Даже малко се стреснах, че е толкова силен препарата.  Shocked
Цитирай

Да споделя, че благодарение на форума реших да пробвам А1 за котлен камък."Обработих" тоалетната в бъдещата квартира на сина ми.За 1 минута, както е по указание смъкна всичко!Сега съм взела да пробвам същата марка за фурни.
Сега виждам, че Госпожица Лаленце  е доволна от него.Дано и моята фурна лъсне!
Цитирай

Във Варна k2r има в Елитис на цена около 5лв но е 300 мл.Аз съм много доволна от пяната на DM- пак 5лв но 500мл. Последният път си взех спрея А1, който много хвалите тук. Резултатът е страхотен и на добра цена.
Цитирай

Да споделя, че благодарение на форума реших да пробвам А1 за котлен камък."Обработих" тоалетната в бъдещата квартира на сина ми.За 1 минута, както е по указание смъкна всичко!Сега съм взела да пробвам същата марка за фурни.
Сега виждам, че Госпожица Лаленце  е доволна от него.Дано и моята фурна лъсне!

Моята фурна направо блесна. Както и тенджерите и тиганите ми. Дъната им бяха потъмнели от контакта с котлона и с каквото и да търках винаги оставаха следи.
Аз пък ще пробвам прапарата за котлен камък.
Цитирай

Само да разкажа как процедирах/ малко е гадно, ама в името на чистотата.../.Сложих ръкавици и с чашка от 200 мл за еднократна употреба изгребах колкото можах вода от тоалетната.Идеята ми беше препарата да не се разреди във водата.Така налепа остана над повърхността.Полях и след минута беше готово.
Цитирай

Какво е това прословуто А1 от Кауфланд?   За различни помещения ли става? Тоалеттна,баня?   Керамичен плот чисти ли успешно?
Цитирай

А1 е марка, която предлага различни препарати - обезмаслител, за фурни, за бани и пр. Евтини и много ефикасни препарати.
Цитирай

milisa, аз имам и А1 за стъклокерамика и да ти кажа, че не е и на 1/2 ефективен както този за фурни. Продължавам си с CIF за плота, който също не е чудотворец  Peace
Цитирай

К2Р никъде не съм виждала в Бургас, а нямам Метро карта.
Виждала съм този препарат в Метро Бургас. Отиди с приятели или си извади дневна карта
Цитирай

И аз пак да кажа за K2R, много съм доволна за фурната, дори бях загорила, карамел......с такава лекота се изчисти  Wink
Цитирай

А има ли такива от вас, които са ползвали К2R и А1? Можете ли да сравните?
Цитирай

И двата препарата са много добри, но А1 е доста по-евтин /може би около 3 пъти/ Wink
Цитирай

И аз съм за А1 за фурна с него почиствам и керамичния плот - блесва. Ползвала съм всякакви препарати на пяна , от някои съм доволна от други не. До сега най-доволна съм от А1 въпреки, че е течен почиства много по-добре от пяната и най-важното отстранява се много по-лесно от пяна. Пяната я бърша по 10-15 мин и пак трудно се маха , а А1 за 5 мин. е избърсана.
Гес, и аз нямам карта , но като отида в магазина казвам , че нямам, но бих желала да вляза и те ми дават една бележка с която влизам и пазарувам, после си я вземат на касата и готово Hug.
Цитирай

А има ли такива от вас, които са ползвали К2R и А1? Можете ли да сравните?

Аз, хвърлих А1-то и си взех К2Р-а  Peace
Пробваш ли го веднъж, нищо друго не ти харесва  Laughing
Аптата не съм ползвала обаче, казват, че и той  е добър препарат
Цитирай

Момичета, не съм чела темата. Моля ви, кажете ми хубав препарат за плочки в банята, червени са, имат котлен камък, и варовик. Заливала съм ги с белина, с обезмаслител и с Циф, и с ... онова, бялото, Блейзи профешинъл и няма капка ефект.  Shocked
Цитирай

Момичета, не съм чела темата. Моля ви, кажете ми хубав препарат за плочки в банята, червени са, имат котлен камък, и варовик. Заливала съм ги с белина, с обезмаслител и с Циф, и с ... онова, бялото, Блейзи профешинъл и няма капка ефект.  Shocked

Вода и оцет или препарат с оцет за котлен камък. Като марки не помня, дано се включат момичетата, но за КК оцета е най-ефикасен.
Цитирай

Препарата с оцет на ДМ.
Цитирай

Момичета, не съм чела темата. Моля ви, кажете ми хубав препарат за плочки в банята, червени са, имат котлен камък, и варовик. Заливала съм ги с белина, с обезмаслител и с Циф, и с ... онова, бялото, Блейзи профешинъл и няма капка ефект.  Shocked

Аз и металното в банята и плочките лъсвам с Перилис  Peace буквално лъсват ,евтин е и ефикасен. Прозрачна е опаковката с едно патенце
Цитирай

Аз много харесвам Astonish -за баня, за кухня.
Цитирай

Може да се махне варовикът с лимонов сок / от лимон/ , не разреден с вода. Пробвай и с лимонтузо - върху мокър парцал слагаш от него и триеш плочките,  Peace.    Ако има в България вземи Виакал - този препарат е за това. Успех,  Peace
Цитирай

Ей това ти трябва:

Пръскаш на суха повърхност (най-добре, защото ако е мокра, се стича по-бързо), изчакваш малко, леко търкаш, където има нужда, и изплакваш с душа. Ако е необходимо повтаряш. Върши пракрасна работа, а при редовно чистене с него дори не се изисква търкане. Има го в Билла и по магазините за битова химия. Аз го купувам за 3.90 лв.

Белината и обезмаслителя не помагат за котлен камък.
Цитирай

Аз си чистя банята с препарат за бани на А1 и съм много доволна. Всичко лъсва като ново. Вече втора опаковка изхабявам.
Цитирай

Момичета, препоръчайте нещо за петна по килима  newsm78
Цитирай

Момичета, търся нещо за изчистване на мазни (и не само) петна по дамаска. Онзи ден ММ си изсипал обяда на седалката в колата и сега ми мрънка, че му мирише на пълнени чушки. Моля, помагайте!  Praynig
Цитирай

Аз разлях цяла бутилка олио върху стол с дамаска и изпрах с Медикс. Не останаха петна.
Цитирай

Давам отзиви за пяната на ДМ за фурни.
Напръсках, изчаках около час и половина, всичко се изчисти, но си искаше малко търкане, въпреки че нямаше много загоряло. Но определено я изплакнах по-лесно от препарата А1.
Цитирай

Препоръчайте ми мокри кърпички с алкохол, да си почиствам шкафовете и плота от време на време, между основните миенета Smile
Цитирай