Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 6

  • 87 221
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 351
Здравейте,

Как почиствате хладилници/печки/миялни/абсорбатори с цвят метал/силвър?
Моите опити до сега са без особен успех, тъй като остават някакви петна, а кухнята ми е съвсем нова.

# 61
  • Мнения: 2 820
Аз съм много доволна от препарата А1 за фурна Peace Предлагат се и в Кауфланд
И аз  Peace

# 62
  • Мнения: 648
Привет момичета   bouquet
Влизам в темата с много наболял въпрос. Как да почистя гърба на кухнатя си? Той е от материала, от който е направена кухнята / мисля, че МДФ плоскости/ Много се зацапва, когато готвя например и остават едни мазни пръски  ooooh!
И другото е за поистване на черна гранитена мивка- на Бланко е, много си я харесах, но сгреших с цвета  определено. Варовика й разказва играта или по-скоро на мен  ooooh!

# 63
  • Мнения: 2 286
Здравейте,

Как почиствате хладилници/печки/миялни/абсорбатори с цвят метал/силвър?
Моите опити до сега са без особен успех, тъй като остават някакви петна, а кухнята ми е съвсем нова.



Ако става въпрос за корпусите - препарат Клин, който попринцип е за прозорци, бялата, непрозрачна опаковка и мирофибърна кърпа или мек памучен парцал (аз ползвам от бебешките бархетни пелени на малкия), всичко се изчиства без никакви следи и петна.

# 64
  • Мнения: 39
Привет момичета   bouquet
Влизам в темата с много наболял въпрос. Как да почистя гърба на кухнатя си? Той е от материала, от който е направена кухнята / мисля, че МДФ плоскости/ Много се зацапва, когато готвя например и остават едни мазни пръски  ooooh!
И другото е за поистване на черна гранитена мивка- на Бланко е, много си я харесах, но сгреших с цвета  определено. Варовика й разказва играта или по-скоро на мен  ooooh!
За гърба не мога да помогна, при мен са плочки, точно поради проблема с почистването /когато замислях кухнята си представях ако е някакъв гръб как ще стои вечно замазан/.
Мивката ми е също черна, но на Евролукс, почиствам я с препарат на Фрош – Essig Reinger, мирише силно на оцет, но на мен не ми е неприятно. Размазвам хубаво с гъба, изчаквам няколко минути и изплаквам със студена вода, става като нова. На мен препарата ми го носят от чужбина, иначе тук съм го виждала в Кауфланд, не знам дали е със същото качество, но нищо не пречи да пробваш, не е много скъп, мисля 2-3 лева някъде, но стига за доста време. Другото, с което съм успявала да почистя е Пулрапид /розов/, но Фроша определено се справя по–добре.
Дано съм успяла да помогна, защото мивките са чудесни и просто не исках и да чуя за друга, макар че всички се опитваха да ме разубедят заради варовика във водата, който при нас е в повече.

# 65
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Моят гръб в кухнята е череша МДФ. Почиствам мазното с малко абразив от сорта на Бинго, Роли с гъбичка, после забърсвам с парцалчето няколко пъти. Не знам дали е редно  Blush, но за сега нищо му няма вече година...Може би и с течен обезмаслител ще се получи. Плота върху шкафовете ми е същият и него така чистя, даже по-честичко се налага!

# 66
  • Мнения: 38
Трябва ми препарат за почистване на дамаска. Има ли такъв изобщо, който да може да чисти добре, ама много добре или тапицерия на кола.

# 67
  • Мнения: 1 416
Вчера имах разговор, в които се опитваха да ме убедят, че дюшеме не се миело. Не се миело, за да не влизало вода във фугите и да започва да се разваля. Аз спорех, че няма как да се почисти добре една настилка, било то и дюшеме, ако не се мие с кофа и парцал с препарат и вода. Имах предвид, разбира се внимателно, не щедро да се лисва отгоре вода, но все пак достатъчно, за да се измие добре. Отговора беше, че трябвало със съвсеееем леко влажен парцал да се чисти. Това за мен не е миене, следователно пода си остава мръсен. Вие какво мислите?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 842
Вчера имах разговор, в които се опитваха да ме убедят, че дюшеме не се миело. Не се миело, за да не влизало вода във фугите и да започва да се разваля. Аз спорех, че няма как да се почисти добре една настилка, било то и дюшеме, ако не се мие с кофа и парцал с препарат и вода. Имах предвид, разбира се внимателно, не щедро да се лисва отгоре вода, но все пак достатъчно, за да се измие добре. Отговора беше, че трябвало със съвсеееем леко влажен парцал да се чисти. Това за мен не е миене, следователно пода си остава мръсен. Вие какво мислите?

Ако дюшемето е лакирано или боядисано отгоре, няма проблем да се мие с кофа и парцал. Ако не - наистина не бива, защото ще се надуе.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 842
Момичета, препоръчайте препарат за стъклокерамичен плот. Досега ползвах този на dm, но май му изтича срокът на годност и нещо не се справя добре напоследък...

# 70
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Момичета, препоръчайте препарат за стъклокерамичен плот. Досега ползвах този на dm, но май му изтича срокът на годност и нещо не се справя добре напоследък...

От този за сега съм доволна.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 448
И гръб и плот и стъклокерамичен плот в кухнята почиствам с Циф
кухнята ми е на 6 години , никога не ми е замацан гърба зад котлоните и въобще навсякъде
слагам малко цифче на гъба , почиствам , после с чиста гъба мокра обирам препарата и мръсотията
и забърсвам с чиста суха  кърпа .
звучи като хамалогия но ми отнема 5 мин и няма помен от мазнотия !

# 72
  • Мнения: 1 416
Ако дюшемето е лакирано или боядисано отгоре, няма проблем да се мие с кофа и парцал. Ако не - наистина не бива, защото ще се надуе.
Мерси Simple Smile На същото мнение съм и аз! Вече зависи много от лака - ако е хубав, не би трябвало да има проблем. И да няма фуги. Едно добре направено дюшеме не би трябвало толкова да му се трепери според мен.... все пак е по-устойчиво от ламинат. Аз затова съм си фен на плочките - оплочкай си цялата къща и си мий на воля, с каквито си искаш препарати, мокри си спокойно, не се задържат бактерии и гнусотии, изобщо това е най-практичната настилка.

# 73
  • Мнения: 38
Мацки дайте ми препарат за почистване на тапицерия, ама наистина да я чисти и да не е обезцветява

# 74
  • Мнения: 2 286
Мацки дайте ми препарат за почистване на тапицерия, ама наистина да я чисти и да не е обезцветява

В Лабиринт има професионални препарати за почистване. Малко са скъпички, но предполагам, че са много качествени. Не съм ги ползвала, но може да ги видиш

Общи условия

Активация на акаунт