Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 6

  • 87 213
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз за фурната и май за всяко място в дома си ползвам обезмаслител на Медикс. Изключително съм доволна. Не го заменям за никакви вносни  и прехвалени марки.

 

 Има и оранжев, сега ползвам него.

# 91
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, колкото Мелиото ли е добър - вкъщи само Мелио купувам, да взема следващия път Медикс Thinking /като цяло съм изключително доволна от марката - и геловете за пране, и омекотителите, почистващите препарати - всичко е с много добро качество и атрактивна цена Peace/

А с какво да си почистя бяла дамска чанта, че не ми се пере - кожата леко жълтее, особено на местата, където се е допирала до тялото...

# 92
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ох, белите чанти винаги са ми били проблем откъм почистване.  ooooh! Обикновено ползвам мокри кърпички. Почистват горе долу.

 А това Мелио не съм го ползвала. Аз от години ползвам Медикс. На много колежки и съседки съм го похвалила и всички трайно останаха с него.

 Не е скъп, пробвай и направи сравнение.  Hug

# 93
  • Мнения: 9 991
А с какво да си почистя бяла дамска чанта, че не ми се пере - кожата леко жълтее, особено на местата, където се е допирала до тялото...

Пробвай с Цив грем , в най лошия случай хипохлорид ако е изкуствена кожата, по добро е от белина и после изпери .

# 94
  • София
  • Мнения: 6 010
Влизам да похваля този CIF за бяни. Досега ползвах пак CIF, но кремообразен за мивката в банята и все не можех да го отмия като хората. Няколко дни след почистването имаше следи по мивката, може би заради формата ѝ. С този препарат няма такова нещо и чисти много добре.

Аз също си купих А1 наскоро и още не съм го пробвала, но се надявам наистина да е силен. А бихте ли похвалили нещо за стъклокерамичен плот, защото вече пробвах какво ли не и все не съм доволна, а може би очаквам твърде много. Пробвах с Медикс, CIF, А1 за стъклокерамика... даже и някакъв немски препарат Domol ми донесоха от Германия и пак не е перфектен.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 328
За стъклокерамика съм доволна от минералния крем на Фрош - намазвам, оставям да постои 5-10 минути и после изтърквам там, където е необходимо,  с гъба за тефлон (по-щадяща е). Почиства без остатък. Накрая минавам с мокра кърпа няколко пъти и подсушавам с домакинска хартия.

# 96
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Мариетка, аз малко вече като развалена плоча, ама да си кажа - на моята чанта има малко бяло, изк. кожа е. Чистя я перфектно с магическа гъбка на Фино. Като нова става.

# 97
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511


Пробвай с Цив грем , в най лошия случай хипохлорид ако е изкуствена кожата, по добро е от белина и после изпери .

Точно прането искам да избегна...

Гита, я дай картинка, такова чудо не съм ползвала. Как се процедира с нея и къде да я търся Rolling Eyes?

# 98
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349


Пробвай с Цив грем , в най лошия случай хипохлорид ако е изкуствена кожата, по добро е от белина и после изпери .

Точно прането искам да избегна...

Гита, я дай картинка, такова чудо не съм ползвала. Как се процедира с нея и къде да я търся Rolling Eyes?


Само се намокря и търкаш. Не прави пяна, след нея може да минеш само с чист парцал да обереш, ако има нещо. Гъбата изчезва с ползването, за това режа от нея, колкото ми трябва. От ДМ съм я купувала, би трябвало и в други магазини да я има, м/у 2 и 3лв струва - 2 гъби са в опаковката. Такива гъби има и на Сано.

# 99
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Онзи ден бях в ДМ, ама а де...ще я потърся в Кауфланд, че ДМ е в Търново.

# 100
  • Мнения: 416
Влизам да похваля тук препарата за тоалетна на Meglio - страхотен е. Използвам го и за банята, фугите направо светват с него - само трябва да са мокри, поръсвам с него и става нещо като химична реакция - в смисъл там където има мръсотия се получава пяна. После само затърквам с четката
Също така съм доволна от Medix Razor за кухня - с него почиствам всичко - от мивката, плотовете, микровълнова, хладилник до стъклокерамичния плот.

# 101
  • Мнения: 9 991
Не съм ви чела на зад, но да похваля Полирапид лилав за варовоик. Няма препарат който да го сваля като него , всичко става като ново. Вместо цив купувам Бингозил , същото е  само дето е доста по евтино. От медикс за баня също съм доволна, когато няма много отлагания върши перфектна работа, за междинни измивания.

# 102
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Цветето, може ли снимка на този Мелио /всъщност, препоръка към всички - ако можете показвайте със снимка, така по-лесно ще се ориентираме после в безбрежното море от почистващи препарати по магазините.../

# 103
  • някъде там
  • Мнения: 97
Здравейте!
Някой може ли да ми каже с какво да изчистя червено вино от стената.Не е латекс,а една лъскава мазилка,не знам какво и е точното име  ooooh!
Пробвах магическата гъба,обезмаслител,веро,но май ще трябва на ново да се боядисва  #Crazy

# 104
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Отчет - купих магическата гъба на Фино /в Кауфланд имаше още една марка, другия път ще пробвам нея/ и почистих чантата. Стана почти идеално, някъде само по ръбовете жълтее. Гита, благодаря  bouquet!

А да знаете как да си почистя дисплея на телефона/тъчскрийн/ - имаше драскотини и милото реши да го полира с шкурка 2000 и после някаква автомобилна паста - много странно, остана нещо като замъглен ореол отстрани Thinking...

Общи условия

Активация на акаунт