Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте, може би се повтарям, но искам да ви питам, колко често, колко са активмни с ритниците вашите бебчета около 30 г.с. еднакво активни ли са всеки ден?
Цитирай

София

От какво се притесняваш, мила? Пиши по-конкретно.
Цитирай

колко пъти е нармално да усещаш?
Цитирай

София

Не съм в 29 г.с., но съм в 23 г.с. Понякога по цял ден усещам бебето, не спира да рита от както се събудя до към 00.00ч. Но има дни в които не го усещам по цял ден нито веднъж, даже по 2-3 дни. Не мисля че има точно определена честота на усещане на бебето. Няма нищо притеснително в това, ако не го усещаш толкова често, колкото обикновено. Не мога да разбера какво точно те притеснява, надявам се да съм те успокоила. Късмет.
Цитирай
АЗ го усещам почти постоянно.Някъде една майка беше писала,че докторката и казала,че има ли поне 12 движения на ден всичко е нормално Smile
Цитирай

Пловдив

Зависи от бебето, някои са по-активни от други. А и от твоето състояние също зависи. В тази седмица горе-долу помня, че много ме риташе като съм на компютъра, явно не му е било мн. комфортно.
  Проследи по колко пъти те рита на ден и за всеки следващ ден следи броя, доколкото можеш. И не забравяй, че бебчетата прекарват по-голяма част от времето в корема в сън.
Цитирай

Варна

Може де те рита , може да си хълца и да мислиш ,че пак рита.Шоуто започва тепърва за теб.
Цитирай

Вече трябва да си забелязала, кога рита най-много бебо - денем или нощем. Има лениви бебчета, които не ритат много - моето беше такова. Има такива дето пощуряват майките си. Казват че минимума на ден е 12-16 пъти трябва да го усетиш, че мърда /не е задължително да са ритници/. Но най-важното е ДА ГО УСЕТИШ. Ако в продължение на 24 часа не усетиш да мърда - веднага на лекар да видите на видеозон какво става. По време на бременоста четох за онова броене на движенията дето да видиш дали не намаляват - пълни щуротии!! Имаше дни не и се шаваше много, а други се бушуваше като буря  Laughing Бях видяла, че като пусна сокоизтисквачката и почва да се бунтува и така я карах да се обади като се притеснях в дните, в които беше много тиха.
Ти защо питаш колко често? Притеснява ли те нещо?
Цитирай

Всеки ден рита различно (аз съм в края на 31г.с.)
Някои дни не се спира и коремът ми подскача наляво-надясно за радост на всикчи наблюдаващи. Други дни е много спокоен и не помръдва с часове. Статистиката е общо взето такава - 1 много буен ден, после един-два дни шава по-лекичко (не рита, а се гали и се мести напред-назад) и след това един-два дни спи дълбоко и шава много рядко. Освен това не рита нощем - само ако си сменя позата го усещам как леко се завърта да се намести и пак заспива.
 Smile Понявкога като не го усещам дълго време го потупвам леко да го събудя, за да ритне и да се  успокоя  Smile
Най-добре е ако се притесняваш обаче, да идеш на лекар да му чуят тоновете или да го видят на ехо. Така ще си спокойна.
Цитирай

Точно около 30.седмица надали помня как точно е било,но като цяло-не е ритала еднакво всеки ден,както не е ритала еднакво и през целия ден.Най-активна беше привечер.
Цитирай

София-там нейде в западната част

не се притеснявай мила ако при прегледа при доктора е казал че всичко е наред значи е наред  Very Happy
всички бебчета са различни някой по-активни други не толкова а и колкото повече бебчето расте толкова повече място заема и не може да мърда много много а в корема на мама бебчетата прекарват повечето време в сън
Цитирай

Съдейки по моето бебе,не може да се определи с точност.Има дни ,когато ми се искам поне за 5 мин.да спре с ритниците и хълцането и други,когато се питам дали ваобще е живо това бебе....Особено,когато съм в движение(имам предвид с колата) е много малко активно...
Цитирай

Несебър

Няма причина да се притесняваш, в осмия месец почти не го усещах но сега блъска като ненормално , по принцип по книгите пише че трябва да усещаш поне по 10 движения на 12 часа или нещо подобно , но споко на някои деца просто не им се рита , а пък ако е и пшо -мъничко и има много място... Laughing
Цитирай

Извинете, мами, ама като говорите за ритане, леко се притеснявам. Не е ли много силна тази дума? Не усещате ли потрепване, гъделичкане, бълбукане? Или моето бебе е най-деликатното?  Laughing
Добре, сега по темата. И моята лекарка ми каза, че е важно да го усещам. Потрепва ли, обажда ли се, че е там, няма страшно. Това с броенето си е строго индивидуално и няма смисъл излишно да се паникьосваш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.