Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз не давам въпреки, че периодично се опитвам да дам, защото си мисля, че с биберон ще се от учи да заспива на гърда и няма да се буди нощно време. За сега безуспешно - не иска и това е.

# 46
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Има, има Simple Smile.Мартин при всеки мой опит да му натикам залъгалка в устата я изплюваше потресен и възмутен, а и аз не настоявах много.Никога не е ползвал залъгалка.
С биберона-същата работа.Когато вече започна да пие вода, то беше от чашка с накрайник.

# 47
  • Мнения: 2 959
И Дана не знае що е биберон и за какво служи той, но пък много успешно използва гърдата и за папкане и за залъгалка. Абе, многофункционално нещо е това гърдата.

# 48
  • Мнения: 35 957
А може би децата, които са на АМ, имат нужда от биберон, защото не им е задоволена потребността от смучене, просто си изпиват млякото и толкова. Дали има някаква такава зависимост?

възможно е; каката беше на АМ и на 1.5 година едвам я отказах от бибата

# 49
  • София
  • Мнения: 2 896
Има-има...
Пробвах се доста време с повечето видове форми и марки...силиконови, каучукови...ми не г иискаше и се отказах...Не си смуче палеца,  ама обожава платове всякакви...

# 50
  • Мнения: 1 107
Пробвах се първия месец без особен успех, после той си намери палчето и тотално отказа бибата, напоследък пък позабрави палчето, защото предпочита цомбите с повод и без повод  Embarassed

# 51
  • София
  • Мнения: 2 686
За моя радост никакви биби не признаваше (не си падам много по бебета с биби, особено като няма конкретна причина за слагането им) , но от третия месец най-често насън си смуче палеца. От 2-3 седмици обаче ми прави впечатление, че ако си намери бибата сред играчките и си я набутва в устата и си седи с биба по малко (зъби няма още).

Приятелка зъболекарка ми каза, че палеца бил по-вреден от бибата за бъдещата
захапка, зъбки и т.н., та уж се опитвам да вадя палец и ако много настоява да давам биба, но не съм особено настоятелна.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
Божидар пък от родилния дом си е с бибата, но не прекалява. През деня рядко я търси само вечер е задължителна. За мен няма значение с биба ли е или не. Говорила съм със стоматоложка и тя ми каза, че днешните биби не са като едно време и почти не причиняват изкривявания на зъбките или подобни неща. Чела съм в книги, че с бибата задоволяват сукателния си рефлекс и ако няма какво да смучат стават раздразнителни. Кърмих 8 месеца на повикване, но си искаше и бибата. Изобщо не го ограничавам, а и не считам, че е нужно.

# 53
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Всъщност биберон-залъгалка беше първото нещо, което моят мушморок захапа. Роди се с т.нар. "wet lungs"  и 2 дни не трябваше да поема нищо през устата си. Коластрата и млякото му се даваха с тръбичка през нослето и за да асоциира пълно стомахче със сукане ползваше залъгалка. Нямах проблем с последващото приучване към гърдата. Стана доста бързо.

Сега заспива с бибата (но не винаги), през деня  я ползва рядко. Никога не ми е било фикс идея да не  ползва залъгалка или палеца си, за да задоволява сукателния си рефлекс, нуждата от успокоение и за заспиване.  Аз съм на принципа - всичко с мярка (доколкото обстоятелствата го позволяват) и да не се прекалява с нищо  - било  то залъгалка, пръстче или гърдата.


# 54
  • Мнения: 1 771
В началните месеци, когато започна да си дъвка ръце, ръкави и т.н., направих някакви жалки опити да го науча със залъгалка, но не стана. Не понася и биберони.   

# 55
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А може би децата, които са на АМ, имат нужда от биберон, защото не им е задоволена потребността от смучене, просто си изпиват млякото и толкова. Дали има някаква такава зависимост?

възможно е; каката беше на АМ и на 1.5 година едвам я отказах от бибата
Има такава зависимост,естествено - нашият батко беше на АМ и с биба до 4-годишен Grinning Мен затова не ме плаши продължителното кърмене - просто съм виждала докога и колко стръвна необходимост имаше от сучене Grinning

# 56
  • Мнения: 1 278
А може би децата, които са на АМ, имат нужда от биберон, защото не им е задоволена потребността от смучене, просто си изпиват млякото и толкова. Дали има някаква такава зависимост?

възможно е; каката беше на АМ и на 1.5 година едвам я отказах от бибата
Има такава зависимост,естествено - нашият батко беше на АМ и с биба до 4-годишен Grinning Мен затова не ме плаши продължителното кърмене - просто съм виждала докога и колко стръвна необходимост имаше от сучене Grinning

То, и нашият батко беше до 4-годишна възраст с биба, но не е бил на АМ преди да стане на годинка  Mr. Green  Twisted Evil
Е, не е бил изключително кърмен повече от месец. На точно 31 дни опита първото изключително сокче, на два месеца - изключителното плодово пюренце. Изключителните зеленчучки ги млещеше на четири месеца с изключителното притеснение на майка му, дали наистина частичките в пюренцето са ..., чакай, как беше, ъ-ъ-ъ ... "по-малки от1/2 мм в диаметър" (Л. Трифонова)  Grinning Така, изключително сам се отби от цицата на 11 месеца. Изключителното му отбиване от бибата обаче закъсня с още три години и кусур.

Факт е, че децата използат сукателния рефлекс за емоционална утеха, дълго време след като вече не ни изглеждат бебета. Особено след годинката, когато обикновено започват най-разнообразни, веселяшки  Wink периоди на емоционални "сътресения". Според мен децата по задание са свръхчувствителни, независимо от степента, просто защото трябва да се учат с невероятни темпове  Simple Smile. Съвсем естествено е да изпитват затруднения да "преработят" преживяванията си. Така, те неволно търсят да сучат, независимо  дали това е цицата, бибата или пръста. Това сигурно ги успокоява като ги връща към спомените за дните, когато са били физически най-близо до майка си, независимо от начина на хранене, и най-малко са срещали съпротивата на околния свят.

За мен няма нищо лошо в ползването на съответния утешител, избран от детето или всъщност от майката  Mr. Green.  Ако родителите удовлетворяват подходящо емоционалните му нужди, когато е готово то ще си израстне потребността от сукателния вид утеха и само ще се откаже. 

# 57
  • Мнения: 1 440
Въпреки многократните ми опити да заместя дъвкането на пръстите с биберон-залъгалка не се получи.
Категорично плюе.
Между другото племенницата ми беше на АМ,но също не заобича биберона.

# 58
  • Мнения: 485
Demetra, а какъв утешител си избрала за другите си двама синове? ако не е тайна, разбира се  Laughing

# 59
  • Мнения: 352
Първите месеци не съм му давала, защото нямаше нужда. По-късно пробвах няколко пъти, но той не знаеше какво да прави с нея Laughing А аз не бях много настоятелна Grinning

И аз бях така с Руми.
А с баткото никога и не съм купувала!

Общи условия

Активация на акаунт