Имате ли представа колко са болничните по време на бременност?

  • 3 206
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Скоро излязох в болничен при проблемна бременност.Работодателят ми казва,че тези болнични са 20лв.Малко ме съмнява това.Ако някоя от вас знае,моля да ми отговори!

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 890
Болничния /независимо за какво е/ е процент от заплатата, но не по- малко от минималната.
Поне аз докато работих като счет- касиер беше така.

# 2
  • Мнения: 1 771
Доколкото си спомням са 80% от заплатата.

# 3
  • Мнения: 574
Ако те осигуряват на пълната ти заплата ще получаваш даже повече ,защото няма да ти се удържат за данъци. Важното е да не си прекъсваш болничните дори и за един ден иначе отново се преизчисляват.

# 4
  • Мнения: 8 505
А аз зная,че при болничен се изплащат 80% от заплатата.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Аз бях болнични няколко месеца през бременността и ми ги изплащаха като 80% от заплатата. Всеки болничен се изплаща така! Нещо се опитва да те метне работодателя ти. Говори с него и му обясни, че си проверила в НОИ и номера няма да мине. Да не говорим че след 3тия ден тези пари му се изплащат от НОИ и де факто не ги вади от джоба си. Егати, некоректните хора!

# 6
  • Мнения: 1 181
болничният наистина е 80% от заплатата, а даже мисля че при бременност е 90% (но не съм сигурна, може и да бъркам). Няма начин да ти плаща само 20 лв, дори да си на договор на 4-часов раб. ден.

# 7
  • Мнения: 959
А аз зная,че при болничен се изплащат 80% от заплатата.
Болничният е 90% от заплатата при бременност и раждане. А майчинството е 160 лв. на месец.

# 8
  • Мнения: 5 370
Ето ме-аз съм изкарала почти цяла бременност в болничен.
Заплатата ти е 80% от заплатата преди това, но без класове за стаж и данък.
135-те дни-45 +90 след раждане-са 90%.

# 9
# 10
  • Мнения: 236
Болничният е 90% от заплатата при бременност и раждане.
Аз бях няколко месеца болнични и ми плащаха така.

# 11
  • Мнения: 337
болничния за бременност и раждане е 90%/на теб не трябва през това време да ти правят удръжки за здрани осигуровки и осигуряване/, обикновените болнични са 80% и освен това се плащат от НОИ, ако не ти ги плаща пусни жалба/сега след промените не знам къде/ в НОИ и те ще направят частична ревизия, ще му преведат твоите пари и ще го задължат да ти ги изплати. Не се оставяй да те шантажират.

# 12
  • Мнения: 229
така е 80% от раб. заплата, като минималната сума е 160лв. за тази година , така че не може да ти дава по- малко от 160 лв. кажи че знаеш и искай да говориш със счетоводителката или тази която ви дава заплатите.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 907
Болничният се изплаща на 90% от заплатата. Не се връзвай на тия 20лв., това е безобразно просто ...

# 14
  • Мнения: 5 370
Болничният се изплаща на 90% от заплатата. Не се връзвай на тия 20лв., това е безобразно просто ...
Доколкото разбирам, мамчето пита за БОЛНИЧНИТЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. Е, те се водят "обикновен болничен" а той е 80%.  Вече 135-те дни болничен за бременност-45 дена пред Т-и за раждане=90 дена-са 90%.

Общи условия

Активация на акаунт