Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора
Здравейте,веднага след раждането започнаха да ми набират палците на краката.Като поразпитах малко дочух,4е това било резултат от бременноста,но не знам това дали е вярно или е само слух,затова реших да ви попитам и вас,защото вие най-добре ще ме ориентирате.Случвало ли се е на някоя от вас това и ако да как се лекувахте?Задължително ли трябва да ме цепят?Моля да ме извините за невежеството и предварително благодаря. Thinking    Embarassed
Цитирай

София

Не е от раждането,а по-скоро от неправилно изрязване на ноктите(не трябва да се закръглят)!Можеш да опиташ с компрес намазан с ихтиол няколко дни и трябва да пробие!
Цитирай

Бургас

На мен козметичката ми каза за ихтиолат.Това е едно кафяво мазило.Цапа.Моето е в една малка             кутиика.Тя ми го каза за гноини пъпки.За да се издарпа гноита.
 Но трябва да го превържеш плътно за пръстите.Можеш да го бинтоваш след това.Пробвай една нощ     да преспиш с компрес.
 Дано да помогне.
 Успех   Peace
Цитирай

Varna

И аз го имах същият проблем.Понеже нямах Ихтиол,а и не ми се купуваше защото е голяма тубата направих медена питка.Една лъжичка мед и слагаш брахно колкото поеме докато стане леко твърда.Абе с две думи месиш питка.Слагаш на пръста и увиваш с бинт.Стои цяла нощ и виж сутринта резултата.Аз го правих само 2 нощи.Може и през деня,но няма да ти е удобно да ходиш с бинтован пръст.А през ноща не го усещаш.Пробвай.Успех
Цитирай

София-Ливан

това се получава от лошо изрязани нокти и тесни обувки
при мен точно това лекувам в момента и разгеле се преборих мислех че ще ме режат защото ихтиола не помагаше а проблема се овеличава ето моят лек
пробвай с ихтиол но ако е по възпалено и по навътре мазилото не помага за това взимаш пърче дърво(дъсчица сухи пръчки и др)и ги изгаряш трябва ти пепелта от дървото трябва да е мн.добре изгоряла и станала на сив прах.почистваш раната първо с кислородна вода после със спирт слагаш пепелта върху памучен тампон и на крака не само на възпаленото място но и там където е подуто, пепелта извлича и през кожата.и превръзваш първите 2 дни сутрин и вечер после само 1 път и накрая минава, но трябва много добре да почистваш преди да слагаш новата пепел успех
« Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 10:14 от Клара »
Цитирай

Варна

Направи си изследвания на кръвната захар. На диабетиците им се получавот такива рани.
Цитирай

На мен ми се подуват кожичките около ноктите на ръцете. Не при връхчето на нокътя, а отстрани, т.е. не е от изрязването. Гной не изтича, боли ме няколко дни и минава.
След първата бременност имах абсолютно същия проблем, отшумя сам.
Цитирай

София

Аз имах такива проблеми с палците на ръцете - единия ми го цепиха, но втория път се постарах да се отърва от тази "манипулация". Аз се оправих с киснене до припадък в сапунена хладка вода. Ама по цял ден, много е неудобно, но помага.

Медената питка също много помага.
Цитирай

Пловдив

Имах този проблем преди два месеца. И завърши трагично, така че много внимавай, аз поне много съм наплашена.  Всъщност винаги нотите на палците са ми се забивали по малко, но съм ги изрязвала и проблема се е решавал. Но все ми казваха, че не трябва да се режат, че това е грешка и този път реших да послушам. И после се разкайвах за това. Нокътя започна да ми забива и бере. И аз вместо да го изрежа реших да го оставя да израстне. За гнойта ми дадоха някакво растение - листото се бели и се слага на мястото и изсмуква гнойта. Наистана я изсмука, но забития нокът си остана. И стигнах до момент в който вече куцах и едва вървях. И когато стана нетърпимо отидох при джипито. Тя веднага ми даде направление за хирург. Тъй като мъжа ми беше в командировка аз отидох до болницата с малката в кенгурото. Хирурга направо каза, давай ръката да правим проба за упойка , аз го попитах, ама сега ли, а той ми отговори " ти нокът ли искаш да махаме, или след два дена да режем пръст?" И с бебето на корема, защото нямаше къде да я сложим, поседнала на кушетката, на която тряваше да съм легнала сестрата ми сложи упойка и доктора ми махна нокътя. Мислех си ,че  ще боли малко, но не мога да ви опиша болката - оказа се че упойка върху гной не хващала. Дори и не се замислих, че ако извикам ще изплаша малкат, която тогава нямаше и три месеца. Но детето геройски издържа и с голям интерес наблюдава процедурата, дори и гука през цялотото време на доктора и сестрата. След това трябваше да си отидем до къщи с автобуса - спирката е на около 200 метра, които ми се видяха километри - дори и не знам колко време се влачихме до там. След това два дена ходихме и на превръзка - отново с кенгурото и градския транспорт. Май разказа ми стана много дълъг. Но съвета ми е - внимавай, че ако не обърнеш внимание става лошо.
Цитирай

София

И аз имах абсолютно същия проблем, появи се след като родих. Така че може би наистина има някаква връзка. И аз също се влачих месеци наред така. Почти цяла година. Докато най накрая не ми светна, че е по добре да отида на лекар. Правиха манипулацията с местна упойка и изобщо не ме боля. След това пак не ме боля. Съжалявам, че отидох толкова късно и трябваше да се мъча и самолекувам толкова време.
Цитирай

София

Преди да предприемеш крайната мярка - хирург, отиди на медицински педикюр - най-вероятно след това ще забравиш напълно за този проблем  Peace
След хирургическата намеса е много вероятно отново да се получи забиране.
По принцип е препоръчително единствено педикюрист да реже ноктите на краката.
Цитирай

Проблемът наистина има връзка с бременноста (но така и не разбрах каква- чувала съм, че е заради оттоците, както и нещо с калция...). На мен ми се появи през първата бременност. Мъчих се с години. Правих най-различни процедури, опитах всички мазила, правиха ми операции... Разбрах, че веднъж появил се проблема не се решава- веднъж като е врастнал нокътя, вече си е пробил път и си остава така. Въпросът е да не се допуска инфекция. А при лечението зависи инфекцията до къде е стигнала.
Пчелният восък прави чудеса- разтопява се, потапя се бинт и се увива пръста. Така ходиш поне 3 седмици нон-стоп. Друго, което може да помогне е да отидеш на педикюр. Операция- в краен случай (много често дори операцията не помага и се извършват няколко една след друга). Аз ходих и на операция в частна клиника (надявах се там поне малко да ми спестят болката, но се оказа още по-кошмарно)- там уж ми изрязаха окончателно клетките от нокътя, които врастват, но се оказа неуспешна. Накрая се оправих с пчелния восък (една още по-изстрадала жена от мен ми го препоръча и я благослявам до ден днешен).
Цитирай

София

И аз имам такъв проблем, откакто родих, а преди това никога не ми се беше случвало. Явно наистина има връзка с бременността.
Цитирай

София

Имам този проблем с единия си палец от година и половина. Т.е. при мен няма връзка с бремеността. Мислех, че са гъбички, но май наистина проблема си е в нокътя. Явно обаче има някаква промяна в самия нокът, защото от години сама си режа ноктите и си правя педикюра  Embarassed, но такъв проблем не съм имала.
Между другото, за първи път чувам за медицински педикюр и с радост бих посетила такъв. Дайте повече инфо!
Проблема си засега решавам като в момента, в който нокътя се забие го изрязвам и така до следващия път. Но изрязването си е направо операция без упойка, така боли.....  #Crazy
Цитирай

Бургас

Момичета аз моите нокти вместо да ги режа ги пиля.Това ми го препоръча една маникюристка.Каза че така се щадял нокатят т.е. избягва се цепенето му.  love001
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора