Вече седем месеца бебо има сини петна по дупето-какво може да е това?

  • 14 684
  • 27
  •   1
Отговори
  Много се притеснявам- вече седми месец бебо има сини петна. Появиха се когато беше на около  40 дена - три сини петна на дупето, едното от които точно на  `опашката` и едно на крачето, малко над глезена. Личната лекарка му пусна изследвания и се оказа, че има нисък хемоглобин - 78. Преливаха му кръв, в резултат на което хемоглобина се покачи на 112 /в момента е 108/. Лекарите не можаха да ми обяснят обаче на какво се дължат петната. Според някои това са `родилни петна`/не са получени обаче при раждането!/ и с времето ще изчезнат. Едното петно на дупето наистина го няма вече, другото е останало наполовина /това, което е на опашката/,но другите две още личат.
  Някой имал ли е такъв проблем?
  Аз съм от провинцията и не съм запозната с клиниките в София, а смятам че е крайно време да го заведа при специалист. Но незнам към какъв специалист да се обърна. Моля, ако някой може да ми помогне, да напише името на лекаря и къде мога да го открия - поне кой квартал на София.

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 16:15 от Dgess

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Доколкото знам из4езват до 1г.Даже някои имат между веждите newsm78 И ние имаме на дупето.

# 2
  • Мнения: 3 537
nie sa6to imame a sme ve4e na 1 g. i 7 mes. , no v3exa da i3bledniavat. no ne sme bili s nisak ximoglobin, ne3nam ot kakvo sa i ne sam pitala, no gi imame o6te ot rajdaneto sas sigyrnost. newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хемоглобина добре,а тромбоцитите му как са? Макар че ако имаше проблем,щяха да са ти казали.

# 4
Благодаря, поуспокоихте ме малко, но на бебо петната са от около 40-ия ден след раждането. Пък и аз родих секцио.

# 5
Тромбоцитите са в нормата.

# 6
  • Мнения: 3 537
a3 ne 3nam kak sa trombotsitite i ne sam pitala. na i3sledvaniata vijda li se kak sa? lekarkata nishto ne mi e ka3ala 3a tiax

# 7
 Изследванията включват и тромбоцитите, но щом не са ти казали /както и на мен/ нищо за тях-сигурно са нормални.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А левкоцитите?

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а тези на които са от раждането как се променят с възраста и имали някакво нау4но обяснение- на мене в бг ми казаха заради татко ни , много ми са странни тези петна бяха като индиго и сега по бледи, но не из4езват.

# 10
  • Мнения: 3 537
a3 si pomislix 4e e niakakvo natartvane ot rajdaneto i ne se setix da pitam lekarkata , no ako otidem skoro nepremenno shte ia pitam. v3ex mai da se plasha malko. no malkata ne ka3va da ia boli...

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Бях чула за един познат, който изведнъж се сдобил с няколко такива петна. Благодарение на някакъв възрастен доктор от казармата си е направил пълни изследвания на кръвта и се оказало, че има доста сериозен проблем.
Моят съвет е да търсите причината, докато не намерите разумно обяснение. Направете пълни изследвания и се консултирайте с хематолог, особено щом вече сте имали проблем с кръвта.

# 12
  • Мнения: 404
Голямата ми дъщеря също имаше такива сини петна на двете бузки на дупето.Когато попитах докторката какво е това,какво и има тя ми каза,че тези петна се появяват при хората с по тъмна кожа.И наистина аз съм с много бяла кожа,а таткото е с по тъмна.И голамата дъщеря е копие на баща си,и кожата му е взела.Петната изчезнаха към 1-1,6 годинки.

# 13
  • Мнения: 3 611
Имам приятелка, на която така и й се появиха сини петна по краката и дупето, които при натискане боляха. Прави си какви ли не изследвания, ходи по какви ли не доктори, но мнгоо месеци не се махнаха, а и никой не можеше да й каже какво е това заболяване. Най-накрая попадна на някакъв доктор, който успя да я излекува- петната избивали в резултат на заболяване на черния (или белия!, вече не помня) дроб. Той целият е бил такъв петнист.
Така, че задължително ходете на изследвания.

# 14
  • Мнения: 1 942
Моята бебка има такова петно на кръстчето. Като го видях много се ядосах, защото реших, че са я изтървали в родилния дом. Показах ги на педиатърката, която дойде у дома след изписването и тя ми обясни - това са монголоидни петна т.е. това са петна, които са ни наследство от пра-българите. Изчезват с времето и не болят. Знам, че излизат по дупето и кръста, но е възможно и по крачетата /това не съм го чувала на друг/. Между другото виждала съм новородено негърче - беше почити бяло с тъмни петна по дупето и кръста. После тези петна се разрастнаха и обхванаха цялата кожа, която постепено потъмня паралелно с нарастването на петната до навършване на 2 месеца. 
Все пак нека това не ви е успокоение, защото наистина те могат да са и признак за проблем с черния дроб. Да не са се появили след някоя ваксина или от физиологична жълтеница? Ако са от черния дроб тези, които вече сте забелязали ще станат жълтеникави /като от ударено/ и ще изчезнат, а после ще се появят нови. Това трябва да стане в рамките на 1 месец - все едно е от ударено, но вие си знаете, че не е. Пишете дали има промяна.

Общи условия

Активация на акаунт