Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
В началото на 5 месец съм и периодично чувствам леко придърпване долу в корема. Усещането не е като спазъм или болка, но май не е и бебчо, защото не го чувствам като гъделичкане или пърхане. Някой знае ли от какво е това? Нямам други оплаквания
Цитирай

София

Не мога да разбера за какво придърпване говориш, но мисля, че щом не изпитваш болка значи няма страшно. Stop Заради бебчо /аз също съм в 5 месец/ чувствам най-различни неща, т.к. то постоянно се мести и притиска разни органи. Не е много комфортно, но това е положението. Все пак ако много се притесняваш кажи на набл. гинеколог като ходиш на консултация. Той ще те успокои. Успех.
Цитирай
Йолита, не знам как да го опиша. нещо като тъпо пробождане, опъване. Ту отляво, ту отдясно, за секунди е . не е болка, но ме притеснява. Възможно ли е бебчо да мърда, а аз да не мога да го разбера. Веднъж, в началото на 4 мес.го усетих малкото човече, но чувството беше сякаш някакво червейче ми пълзи в корема. освен да напомня вече за себе си по-силно и да го усещам като придърпване?!
Цитирай

Хановер, Германия

Здравей и аз съм в петия месец,и аз усещам такива придърпвания.При мен има и други проблеми- бъбреци,но като казах на лекарката,ми назначиха магнерич 2по1 хапче на ден.Не е нещо страшно,може би защото матката расте,но за всеки случай се консултирай с лекарката си.  bouquet
Цитирай

София

Може да е от разтягането на матката и коремната стена. Аз това го чувствам от начална бременност, че и досега даже. Рядко се случва, за момент сякаш нещо се скъсва в корема ми и ме заболява. Но определено го усещам по коремната стена и мускула. Ако не е нещо, което продължава да боли на едно и също място, дни подред, сигурно е същото.
Ти не можеш ли да локализираш болката? Навътре към матката ли е, в червата ли, по повърхността по коремната стена ли, къде?
Цитирай

София

Аз усещах такова присъдпване почти от началото. май си е от разсежа на матката, разместване ан органи, такива неща.
Но все паккажи на наблюдаващия те лекар.
Цитирай

София

Нормално е Very Happy
Цитирай

София

Мисля, че е нормално. И при мене беше така. Гинеколога го обясни като разтягане на връзките, на които се държи матката, защото тя си расте  Laughing
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Нормално е и за това, не се притеснявай
И аз имам такива предърпвания - лекаря ми каза, че матката се уголемява и няма нищо нередно Wink
Цитирай

Сливен

Аз също чувствам такива придърпвания от началото на бременността.Наблюдаващата ме сестра ми каза в такива случаи да пия парацетамол. newsm78
Цитирай

София

Аз също чувствам такива придърпвания от началото на бременността.Наблюдаващата ме сестра ми каза в такива случаи да пия парацетамол. newsm78

Защо пък парацетамол? Shocked
Цитирай

Варна

Нормално е. Особенно при тези ,които имот накъква операция в коремната област. При тях е даже по -силно и даже усищането е сякъш нещо ви се къса. Въпреки всичко винаги казвай на гинеколога и го моли да проверява дали е наред всичко. Така хем нама да си мислиш стряскащи неща, хем и доктора ще те наблюдава по обстойно.
Бъдете здрави. preggo
Цитирай

USA

Да, съвсем нормално е. Аз имах придърпвания в самото начало. После спряха и пак започнаха преди няколко дена. Докторът ми обясни, че е от разтягането на матката. Не се притеснявай  Hug
Цитирай

Миличка,не се притенявай.Мисля ,че е нормално от разтежа на матката да имаш подобни усещания!
А между другото аз ги имах от самото начало

Леко бременеене и успех от мен
Цитирай

София

Нормално е,сигурно е от разтягането на матката,но все пак сподели с лекаря си.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора