Термография на скрити течове

  • 29 360
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 991
Мога ли да помоля за координати на фирма, от която сте доволни, извън Хексагон, с които не желая да работя?

По-напред в темата имаше едно отрицателно мнение за Гаматерм, но то сякаш е по-скоро във връзка с това, че не е издадена фактура / гаранционна карта, за което аз ще си платя и настоявам.

Понеже темата е пусната от представител на фирма Хексагон, ще си позволя да поясня защо не желая да работя с тях.

Както ми беше обяснено от представител на фирмата, за да бъде обследването с термокамера коректно (когато се подозира теч от тераса), се налага да е имало сухо време 48 часа и обследването да се случи на тъмно. През това валежно лято дълго чакахме тези условия да са налице. При нас допълнителен проблем беше това, че течът е в три апартамента, т.е. трябва да се органзираме ние и още две семейства да сме в София по едно и също време, когато и атмосферните условия са подходящи и фирма Хексагон са в София. Разбираемо, явно имаха много работа в подходящите за обследване дни.

След дълга комуникация с фирма Хексагон се уговаряме за един вторник, 12.30 вечерта, като се уточних с господина от Хексагон (не помня името и не знам дали е авторът на темата), че ще му изпратя СМС с окончателно потвърждение, след като се чуя за последно с другите две семейства. Чух се с тях, пратих СМС. Пробвах по-късно и да звънна, за да потвърдя уговорката устно, но никой не ми вдигна, предположих, че са заети. Както и да е, със съседите седим и чакаме в 12.30, едното дете на съседите не може да си легне, защото течът е в неговата детска стая. Понеже от Хексагон са ме предупредили, че може да има леко закъснение, ги чакахме до 1.30. Междувременно от 12.45 до 1.30 аз звънях на дадения телефон неколкократно, не ми вдигаха, предположих, че са може би заети с обследването на друг клиент и не е възможно да ми отговорят.

В крайна сметка никой не дойде. За мен остана "удоволствието" да се извинявам на съседите ми. На следващия ден продължих да звъня на Хексагон, за да поискам обяснение - никакъв резултат. Тук е мястото да спомена, че преди уговорката за обследване съм се чувала неколкократно с тях, като дори да не се свържа, връщат обаждане бързо. Явно обаче никак не им се говореше с мен, след като ми вързаха тенекия.

Звъннаха на мъжа ми обаче след 2 седмици, изглежда мислеха, че той е друг клиент, а не, че аз съм се чувала с тях от неговия телефон. Обясниха, че били много заети последните две седмици и чак сега можели да ни вмъкнат. Казах коя съм, поисках обяснение, отсреща ми смънкаха, че не ми били получили СМСа и обаждането. Естествено, те телефоните избирателно спират да работят. Нямам представа дали поради мързел не дойдоха, или защото в последния момент са ги извикали за по-голямо и скъпо обследване, но нямам намерение да губя повече време с тях.

Предварително благодаря, ако някой има препоръки за фирма за откриване на теч. Цената е без значение, стига да работят добре и да мога да разчитам на някаква елементарна коректност.

# 91
  • Мнения: 2 243
Не се ядосвай, нищо не си загубила.
Дано намерите проблема.

# 92
  • София
  • Мнения: 17 639
Здравейте, ако има теч от горния апартамент в банята, който понякога не личи, но друг път пробива плочата, стои ли си там?
Защото отгоре отказаха преди да влезне термокамера, излъгаха като цигани, че техен познат влизал с термокамера и всичко било наред, а не мен фирма ми каза, че трябва да се влезне и в двата апартамента. А откакто течът бе видян и от домоуправителя, пак спряха да пускат водата.

За колко време изсъхва нещото вътре в плочата и можете ли да ми препоръчате фирма, която ще влезне на първо време само при нас (избило е по цялата дължина и подозирам, че всичко вътре е подгизнало, така че ще се види 100%)?

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 4 003
някой може ли за препоръча фирма за Бургас 

# 94
  • Мнения: 3
Мога ли да помоля за координати на фирма, от която сте доволни, извън Хексагон, с които не желая да работя?

По-напред в темата имаше едно отрицателно мнение за Гаматерм, но то сякаш е по-скоро във връзка с това, че не е издадена фактура / гаранционна карта, за което аз ще си платя и настоявам.

Понеже темата е пусната от представител на фирма Хексагон, ще си позволя да поясня защо не желая да работя с тях.

Както ми беше обяснено от представител на фирмата, за да бъде обследването с термокамера коректно (когато се подозира теч от тераса), се налага да е имало сухо време 48 часа и обследването да се случи на тъмно. През това валежно лято дълго чакахме тези условия да са налице. При нас допълнителен проблем беше това, че течът е в три апартамента, т.е. трябва да се органзираме ние и още две семейства да сме в София по едно и също време, когато и атмосферните условия са подходящи и фирма Хексагон са в София. Разбираемо, явно имаха много работа в подходящите за обследване дни.

След дълга комуникация с фирма Хексагон се уговаряме за един вторник, 12.30 вечерта, като се уточних с господина от Хексагон (не помня името и не знам дали е авторът на темата), че ще му изпратя СМС с окончателно потвърждение, след като се чуя за последно с другите две семейства. Чух се с тях, пратих СМС. Пробвах по-късно и да звънна, за да потвърдя уговорката устно, но никой не ми вдигна, предположих, че са заети. Както и да е, със съседите седим и чакаме в 12.30, едното дете на съседите не може да си легне, защото течът е в неговата детска стая. Понеже от Хексагон са ме предупредили, че може да има леко закъснение, ги чакахме до 1.30. Междувременно от 12.45 до 1.30 аз звънях на дадения телефон неколкократно, не ми вдигаха, предположих, че са може би заети с обследването на друг клиент и не е възможно да ми отговорят.

В крайна сметка никой не дойде. За мен остана "удоволствието" да се извинявам на съседите ми. На следващия ден продължих да звъня на Хексагон, за да поискам обяснение - никакъв резултат. Тук е мястото да спомена, че преди уговорката за обследване съм се чувала неколкократно с тях, като дори да не се свържа, връщат обаждане бързо. Явно обаче никак не им се говореше с мен, след като ми вързаха тенекия.

Звъннаха на мъжа ми обаче след 2 седмици, изглежда мислеха, че той е друг клиент, а не, че аз съм се чувала с тях от неговия телефон. Обясниха, че били много заети последните две седмици и чак сега можели да ни вмъкнат. Казах коя съм, поисках обяснение, отсреща ми смънкаха, че не ми били получили СМСа и обаждането. Естествено, те телефоните избирателно спират да работят. Нямам представа дали поради мързел не дойдоха, или защото в последния момент са ги извикали за по-голямо и скъпо обследване, но нямам намерение да губя повече време с тях.

Предварително благодаря, ако някой има препоръки за фирма за откриване на теч. Цената е без значение, стига да работят добре и да мога да разчитам на някаква елементарна коректност.

Здравейте.
Малко късно, но сега видях темата, а и нашият проблем едва преди около месец го решихме .
Тези кадри от които се жалвате са такива, най-вероятно се плашат от външни течове.
При нас се случи същото миналата година.
Фирми за откриване на течове има много. Докато свършим работа се сблъскахме с няколко. То беше много, ама много разправия, уговорки и нула резултат. Няма да ги споменавам. А колко изисквания имаха, не ми се разказва чак.
За нашият проблем - дългогодишен теч от покривни тераси печеливш избор се оказа Елвидом.
При изследването беше един човек.
Те също закъсняваха, но ни звъннаха предварително. Въпреки това, човека щеше да отнесе гнева на тълпата.
Странното в случая е, че няколко фирми преди това дори не дойдоха въобще, а съседите го приеха за нормално, но това друга тема.
Човека звънна, че закъснява два часа предварително и малко остана да го набият - ама знаем как е у нашенско, все на обратно.

Изготвиха и оферта за ремонт, но съседите не приеха, скъпо било. То се оказа, че и преди това сме имали оферта за откриването от същите, но пак скъпо ни се видяло! Явно си държат цена, но и работа вършат.
Друга фирма го отстрани по техният протокол. Дано ремонта да не е като откриването, че ще се наложи пак да ги търсим със скъпата оферта!!!
Същите предлагат термография и ремонт на теча.
След седмица от термографията ни изпратиха оферта и протокол от работата си с печати и подробно обяснение.
Протокола го бяха изпратили по куриер за наша сметка, естествено  дом съвета пак избухна в гняв, ама ние така си избухваме. Rage

Друго странно е, че предходните фирми, също ни обясняваха колко сложно и трудно е откриване на теч навън.
Тия които ни свършиха работа не искаха перфектните атмосферни условия.
Бяха категорични - Осигурете достъп, да няма лед, сняг и да не вали в момента!:anguished:
Взеха ни за три тераси, които са си чист покрив според мен- 336,00 лв с ДДС и фактура - преди месец някъде. Редно ли е да обявявам цената, не е ли редно? Нищо нека се знае.

Успех!



# 95
  • Мнения: 4 991
На нас в крайна сметка ни свършиха работа от Гаматерм, доволна съм - дойдоха навреме, нормална комуникация, имаме договор с фактура и гаранция. При обилните пролетни дъждове няма повторен теч. Надявам се и да няма и да не се налага да проверя доколко ще си изпълнят гаранционните условия.

# 96
  • Мнения: 788
Да побутна темата, някой ползвал такъв вид услуга в Пловдив?
От коя фирма сте доволни и ако може д аме ориентирате за цена, че в сайтовете на фирмите са доста солени?

# 97
  • Мнения: 1 558
PAV1 миже ли да ми дадете контакти на Варненската фирма. Благодаря предварително.

Пишете ми на лс. Ще бъда във Варна до няколко дни.
Здравейте! Аз също се интересувам от контакти и отзиви за варненски фирми.

Общи условия

Активация на акаунт