«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 736 отговора

—офи€

ћнени€: 22
 олко е 1/4 ч.ч.? newsm78
“ова не е ли да разделим мислено чашата на 4 равни части и  да вземем едната четвъртинка...«а Ѕога ,та това са си 2 супени лъжици...
ќще една питанка:утре ще прав€ торта,но н€мам везна и ми тр€бват 150гр. захар,та на колко милилитра отговар€т,знаете ли?

150 g захар е 3/4 ч.ч.
÷итирай

ћнени€: 6 505
 олко е 1/4 ч.ч.? newsm78
“ова не е ли да разделим мислено чашата на 4 равни части и  да вземем едната четвъртинка...«а Ѕога ,та това са си 2 супени лъжици...
ќще една питанка:утре ще прав€ торта,но н€мам везна и ми тр€бват 150гр. захар,та на колко милилитра отговар€т,знаете ли?

ћагика, премерих в каничката от пасатора. » аз останах учудена, но 150 гр кантарчето показа на деление 150 мл.  Laughing

»наче може с чаша 240 мл да премериш, както Vanja77 е написала - 3/4 чаша е.

Ќарочно осветих, пак трудно се вижда цифрата на кантара.

1/4 е точно както си написала. » зависи от чашата, може да е две лъжици, може повече, може и по-малко. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 335
Labrex: bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 428
 олко е 1/4 ч.ч.? newsm78
Ќе е добра иде€ да се превръщат грамове в милилитри. «а теб премерих на везната, 5 с.л. окупени и половина са точно 150 г захар.  Peace
÷итирай

ћнени€: 6 505
Ќе е добра иде€ да се превръщат грамове в милилитри. «а теб премерих на везната, 5 с.л. окупени и половина са точно 150 г захар.  Peace

marche14, и иде€та с лъжиците не е много добра, при мен 5 1/2  с.л. препълнени дадоха 122 гр на везната. явно твоите са по-големи? newsm78

— чаша 240 мл години наред действах, н€мах везна тогава, не ме е подвеждала м€рката. ѕросто, като се дава м€рка с чаша, е добре да се уточн€ва обема на чашата в мл, защото чаени чаши вс€какви. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 428

marche14, и иде€та с лъжиците не е много добра, при мен 5 1/2  с.л. препълнени дадоха 122 гр на везната. явно твоите са по-големи? newsm78

— чаша 240 мл години наред действах, н€мах везна тогава, не ме е подвеждала м€рката. ѕросто, като се дава м€рка с чаша, е добре да се уточн€ва обема на чашата в мл, защото чаени чаши вс€какви. Peace
ћоже и да дава разлика, то лъжици до лъжици и кантарче до кантарче, все ще има разлика.  ƒругарчето ни да сложи шест супени лъжици и готово.  Love Peace Ќ€ма да е гол€ма грешка.
÷итирай

ћнени€: 2 918
тези мерки са точни http://www.az-gotvia.bg/novini/merki
иначе  само у нас едната ми супена лъжица е два пъти по гол€ма от другата, с ко€то €дем редовно. Ќо пък с първи€ вид един при€тел €де редовно - т€ е за него супена.
“ези мерки - ч.ч. от 240 мл (237 точно) и всички останали мерки с т€х са много точни.
ј за кантарчетата не е зле да се свер€ват от време на време - има фирми, които се занимават с това.   
÷итирай

—офи€

јбе н€мам им в€ра на тези мерки по таблиците.≈ неможе чаената чаша със захар да € дават 200гр.,а кафената 70гр.ѕо тази логика за 200гр.захар тр€бва да сложим почти 3кафени чаши,което не се връзва ама никак...
≈то,че пак зависи от колко милилитра са въпросните чаши.
÷итирай

Ѕуркина ‘асо

ћнени€: 3 525
мисл€ ,че кантарчетата са създадени точно за това. да се мери.
десетки разновидности на чаши и лъжици има. разлика между т€х - също.  а и предназначението им е за друго.  мо€та "чашка" за кафе е н€къде около 250 мл. не € пълн€ до край , ама ми е чашката за кафе.  35
÷итирай

—офи€-до езерото

ћнени€: 1 554
“ака де, мо€та чаша за чай е 450 мл. и ми е малка. ј за кафе 330 и ми е точно. Laughing
÷итирай

ћнени€: 10 234
«а мерките и теглилките дали това н€ма да е н€какъв точен ориентир - http://www.supichka.com/2011/04/blog-post_26.html ? ѕо-точно - червената чаша от кафе....
÷итирай

—офи€

≈то последната таблица показва ч.ч.-220гр,каф.ч.-80гр. акто и да е.“ортата ми се получи.
  35

≈ да де,така е,но аз н€мам кантарче и затова питам.ƒруго си е на Labrex рецептите с чашата от 240мл.  и се ориентирам,защото и аз имам такава чаша.Ќо сега правих торта и се чудех колко са 150гр. захар.
÷итирай

ћнени€: 2 918
јбе н€мам им в€ра на тези мерки по таблиците.≈ неможе чаената чаша със захар да € дават 200гр.,а кафената 70гр.ѕо тази логика за 200гр.захар тр€бва да сложим почти 3кафени чаши,което не се връзва ама никак...

линка, който дадох е  за самите мерки - тези са много точни,  не съм вид€ла, че “ан€ е писала таблица. Ќе гледайте таблицата, не е в€рна.  “и€ (от —јў навл€зоха, но се ползват масово, вече има и китайски) са много точни и никъде в т€х н€ма м€рка - каф€на чаша.
ћерките им са два вида - с точност до мл. и са
1 ч.ч.
2/3 ч.ч.
1/2 ч.ч.
3/4 ч.ч.
1/3 ч.ч.
......
 където чаената чаша задължително е 237 мл. и  забравих колко грама е в захар и брашно, не ми се търси

от тези мерки
1с.л= 15мл
1ч.л= 5мл 

а в т€х има вс€какви производни,  1/2,  3/4, 1/4, 1/8.......
ама вече кое колко грама е, не съм теглила т€х.
Ќо ако в  рецептата са ползвани тези мерки и вие ги ползвате - н€ма как да се обърка.

и ползвайте кантарче, има по 10-15 лв. обикновени, вършат работа.  Peace
÷итирай

Ѕуркина ‘асо

ћнени€: 3 525
≈то последната таблица показва ч.ч.-220гр,каф.ч.-80гр. акто и да е.“ортата ми се получи.
  35

≈ да де,така е,но аз н€мам кантарче и затова питам.ƒруго си е на Labrex рецептите с чашата от 240мл.  и се ориентирам,защото и аз имам такава чаша.Ќо сега правих торта и се чудех колко са 150гр. захар.
опитването е най-точни€ кантар.  сложи (по-малко) сол, захар  и опитай. ако не ти хареса добави още малко. пак опитай. така ще направиш нещо , което ти е по вкуса. майната им на рецептите.  35  едни пи€т кафе без захар.  бат` Ѕонго ако не сложи 7-8 пакетчета не си е кафе .  Laughing  а пък кафеджиите нека си говор€т,че  1 пак. е оптималното.  аналогично е и с манджите , тортите ....
÷итирай

ћнени€: 52
”тре искам да направ€ овесени бисквити с банани, по онази рецепта - 2 узрели банана се прав€т на каша, добав€т се овесени €дки (май беше една чаена чаша), от себе си ще добав€  и парченца шоколад. Ќ€къде четох,че тр€бва да има набухвател, за да не станат чупещи пломби. ƒа попитам - ако н€кой е правил рецептата, може ли да сподели мнение, ако тр€бва да добав€м малко хлебна сода и малко кисело мл€ко,знам ли, хич ме н€ма в тези рецепти  Blush ј, и да попитам - на 180 градуса с вентилатор ли се пекат? ¬ предварително загр€на фурна?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
330-344 от 736 отговора