Готови ястия в буркани за зимата

  • 65 410
  • 62
  •   2
Отговори
# 60
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Времето след някой друг ден няма да е толкова горещо. Аз правя пилешки пастет от домашни кокошки.. Купувам охладени дробчета , не на промоция и гъби печурки.Като свършиш една процедура пъхаш в хладилника.
Имайте пред вид,  поне аз не обичам месо ,  кисна предварително месото в хладилника  поне 2 часа като 3 пъти сменям водата.
Имай предвид една кокошка 2 килограма има месо 1,3 кг сурово,  като се свари 0,700 кг.На това  слагам един пакет дробчета сурови 0,5 кг.Отделям мазнина за супи и слагам в камерата на хладилника.   
1. Сварявам печурките  смилам ги и тавата в хладилника. Не изхвърлям бульона и той в хладилника.
2. Дробчетата само попарвам / иначе пастета става сух /.Смилам.Бульона изхвърлям.
3.Сварявам месото в тенджера под налягане. Обезкостявам и махам и кожата.Смилам и в тавата при другите съставки. . .
Втори път смилам всичко. Поръсвам обилно с черен пипер през мелничката и ким на зърна.

Бульона от кокошката още топъл  в равни количества с гъбения изсипвам върху сместа и пробвам. . С ръчната преса за картофи мачкам не силно и добре обърквам с вилица. и пак мачкам и бъркам.Използвам всичкия гъбен бульон.   Пробвам. Може в блендера , но на малки количества и за по 3 секунди. Но става много гладко и не ми е по вкуса.Обичам  го да  не толкова гладко.  .  Оставям за 30 мин. в хладилника да поеме  бульоните пак разбърквам
Сместа поема много бульон.
Насипвам в 400 мл бурканчета ,че по добре умея да ги затварям.
Слагам капачката на буркана , минавам с  тъпото на ножа почти хоризонтално, наклонен ножа  до 30 градуса  да се отвори капачката, затварям и после леко пак отгоре с ножа да прилегне капачката за буркана.
 Половин час след като заври ,  но не газ а на котлон.Едва да къкри.
Това ви гарантира  6 месеца . Ако искате повече,  един час. 
Значи в старите книги пише че се стерилизира на 80 градуса.
Останалия бульон утаен и прецеден преди да се охлади в хладилника ,  заедно с кожичките, шийките някои дребни костици по които има месо , пак стерилизация  в 800 мл буркани за по една супа.Аз оставям от бялото месо, цъклите дето казваше баба , да не е без хич месо супата.

Обичам после посолени кожичките препържени в олио. .
 
Иначе за по лесно , може обезкостена кокошка и в два буркана от 800 мл,разпределени  единия за супа, единия за ястие.


 
           
 
.

# 61
  • Мнения: 797
П-п-п, перфектна рецепта! Благодаря! може и да пробвам

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Аз тази година за пръв път правих лютеница БЕЗ стерилизация - нямам развален буркан(от което много се страхувах). Миналата година само 1 буркан не стерилизирах, за проба и при стайна температура ми издържа до лятото(тогава го изядохме де...).  
На времето по селата бабите ни правеха лютеница и бъркаха непрекъснато.
Сега в градовете нямаме такива условия и вече лютеницата я печем в печката.

Смесваме 2 готови пюрета/чушково и доматено/, печени в печката смлени патладжани, печени в чушкопека червени чушки и после нарязани на ситно + олио и подправки на вкус/черен пипер, кимион, сол, захар/.
Печем в печката, а после насипваме в буркани с винтови капачки/с други не съм пробвала/, които са предварително силно затоплени пак в печката - и капачките и бурканите. Затварям и обръщам!
Така както си правя и сладката - гореща лютеница в горещи буркани с горещи винтови капачки.


ПС: Вижте, аз съм голям фен на лютеницата. Притеснението ми, че няма да стане без да се стерилизира беше ГОЛЯЯЯМО, обаче моя съседка ми каза, че от години не стерилизира лютеницата и също слага патладжан в нея. Затова от миналогодишната реколта оставих само 1 буркан без заварка и го държах умишлено цяла година в кухнята на стайна температура в 1 шкаф. Това лято го отворих и го изядохме с КЕФФФ. Идеално запазена лютеница!  

the wishmaster много ме обнадежди. Преди 2-3 години правих нейната заготовка за спагети без стерилизация от 1-ва или 2-ра страница на тази тема. Въобще не вярвах, че ще издържи, но издържа. Беше ми останало и за следващата зима. Отворих го, и си беше напълно наред дори със същите вкусови качества. Затова се навих да пробвам и с лютеница.

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 11:13 от sylya

Общи условия

Активация на акаунт