АЛЕРГИЯ???

  • 963
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, мами-грижовници!

Моля, дайте съвет къде може да се прочете за алергиите в ранна възраст. Нашият син Алекс - мъж на една година! - очевидно има алергия, но не можем да разберем към какво. Сигурно е, че реагира на допира на нещо - бузките и брадичката му се зачервяват и изриват. И това става през ден-два. Засега по препоръка на лекари пази диета - не му даваме яйчен белтък, мед, цитрусови плодове, ягоди, праскови. Препоръчаха ни дори да не даваме банан. Не съм забелязала да прави хранителна алергия, но това било за всеки случай. Наплашиха ме, след една хрема, прерастнала в бронхит, че при три такива случки можело да се стигне до астма. Досега спазвам всички предписания - хранителните плюс далеч от плюшени играчки, но ми се струва странно да се ограничават храни, когато става дума за контактна алергия. Моля, споделете, ако знаете нещо повече. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 462
Не е странно това да ви ограничат част от храните. От нащия личен лекар знам, че при бебовците алергията се появява следствие на прибързано захранване или пък на някаква непоносимост към храни...в последствие тази алергия се видоизменя в някаква друга. Ето защо, педиатрите първото което правят в такива случаи е да ограничат храните, които могат да предизвикват отприщването на някаква алергия. Не ви ли предписаха и някакво лекарство,у освен диетата?

# 2
  • Мнения: 1 072
добре ли се храни иначе детенце? в смисъл разнообразно, плодове, зеленчуци? колко време след бронхита се появи?

# 3
А не мислите ли, че това може да е от допира на по-дебелите зимни дрехи към нежната детска кожа или от честите целувки на мама?. Или пък ако извеждате бебчо навън, може да е от студа, вятъра, влагата...... Не знам, но аз имах подобни проблеми с моят син и като му намажех бузките с крем "Здраве" и минаваше.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
Не знам кой те е наплашил, че от един бронхит се получава астма. #2gunfire
Астмата е автоимунно заболяване. Но ако е съчетано с алергия е кофти.

Митай ме за тия работи. Що ми е минало през главата - не ми се пиша пак. Порови се и ще прочетеш.

Има излизане от кладенеца. Но с алтернативи и с упорство граничещо с магарешкия инат, не с химия.

# 5
  • Мнения: 4 358
В подписа ми има линк към клуб Алергии, попитай и там.

Дино, радвам се да те "видя"  Hug
Нещо ни забрави напоследък  Wink

# 6
Най-добрият детски алерголог в България е Тихомир Мустаков
работи в МА  тел. 9230231;   мобилен 0888593901; частен кабинет  Софиа ул. Прага 14 тел. 9525940   . Установява алергиите чрез кръвни тестове

# 7
  • Мнения: 7 640
смени препарата за пране и пускай допълнително изплакване. На мен лично това много ми помогна да се отърва от неясен обрив и сърбеж.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 095
В подписа ми има линк към клуб Алергии, попитай и там.

Дино, радвам се да те "видя"  Hug
Нещо ни забрави напоследък  Wink

Трогната съм!   bouquet Не предполагах, че липсвам.
А, не съм ви забравила. Точно обратното - денонощно с мисля за всички ви и се занимавам с това  http://www.neznaiko.com/index.php?option=com_content&task=se … emid=20&lang=  и не ми остава много сводно време.

Но ако някой иска, може да дойде и да ме види!!!! Ще бъде огромно удоволствие за мен!
  bouquet  bouquet  bouquet Целувки на всички, на които им е домъчняло.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
Blagodarya na vsichki za suvetite! Da sa vi zdravi decata, Hug i vie sushto!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
На Калина й се зачервяват така бузките, когато татко й е с макар и леко набола брада и я целува и гушка. Изглежда точно, сякаш е обрината.Случвало се е и когато навън е много ветровито.

Общи условия

Активация на акаунт