Парфюмни размисли и страсти - 174

  • 54 832
  • 734
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 654


Л Я Т О . . .   М О Р Е . . .   Д О   Д Ъ Н О!

Колкото и да не ни се иска, лятото е към края си. Отпуските свършиха, пътуващите се завръщат, учениците се подготвят за началото на учебната година, а на любимите ни летни аромати им предстои да бъдат прибрани пак на тъмно и прохладно място в очакване на следващото лято. На всички, освен на... празните? Кой беше най-любимият ви летен аромат, на който видяхте дъното през това лято? Този, който толкова ви изкушаваше да посягате към него, че изобщо не ви дожаля, докато изстисквахте последната капка от флакона? И сега - нов флакон или отива в историята? Моля, споделете  Hug




Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 654
И първа да си призная - това лято видях сметката на пълно 50-милилитрово флаконче Ароматикс Еликсир едт  Mr. Green Мноого ми се услади, че даже не ми и стигна, та подпуках и един Колон Мюглер (ако беше петдесетка, и той да беше свършил). Няма да спра да повтарям, че най-хубавото нещо през лятото са алдехидите  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 5 560
Прекрасна темичка, Атти, благодаря!   bouquet Хе-хе, алдехиди през лятото? (аз и през останалото време ги смилам по-трудничко..., ама какво пък:) )

Любимият ми аромат това лято - Средиземноморските градини. Слава Богу имам си още много!  Grinning

Видях дъното на Пюър ДК. Няма да го подновявам. На финала го изпръсках без чувства, а това автоматично означава - без подновяване.

Поглеждам към новия сезон с кеф, много по-парфюмен от лятото. Малко е топличко все още, но скоро ще се преминава към други аромати.  Grinning

# 3
  • Мнения: 31 128
Приключих Нинфео и няма да купя друга бутилка поне до другото лято. На приключване ми е и Шанс О Фреш и него няма да повторя. Пенсионирах и Прада интенз поради парцали въре в оставащото минимално количество.

Благодаря за новата тема!  Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 10 008
Това лято приключих с Angel Aqua Chic, нямам никакво намерение да го повтарям. Любим аромат- Червения Чай (който не успях да свърша, но скоро ще му видя сметката), следван от Shalimar Initial L'eau. И от него ми остана, но се наложи да се парфюмирам дискретно цели 4 седмици, така че не се учудвам никак.
Чаят няма да го прибирам, най-красив бил наесен.  Flutter Ще има да му се радвам...
На Средиземноморските им се каня от миналото лято, и пак не им дойде реда....


# 5
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Атти, много лазурно море, първото имам пред вид.
Точно такова обичам, че дори и сънувам понякога. Бих добавила само още един чифт стъпки, че малко ми е тъжно на такова прекрасно място, човек да бъде сам.

И аз видях дъното на едно малко бутилче - Красивия опиум.
В компанията на другите ми съкровища, този е най-приемлив за летните месеци, най-безопасен.
Хубав и за офис, но толкова. Не бих подновила поне една година.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Атти, благодаря за прекрасната тема  bouquet
Това лято видях дъното на Есенс - Нарцисо Родригес Heart Eyes Толкова често го ползвах,почти всекидневно,че ще ми е необходима почивка,за да го оценя отново Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 849
Атти, благодаря за ароматната тема   bouquet

От известно време съм сред вас и много добре се чувствам, за съжаление не съм голям познавач като много от вас,но съм голям потребител.Това лято благодарение на вас се сдобих със съвършено нови и различни за мен неща, влюбих се в други непознати преди за мен, пробвах нови и стари аромати - побърках се, но хубаво  Laughing
На морето пробвах от някакво списание новата Ескада http://www.fragrantica.com/perfume/Escada/Especially-Escada-Elixir-18344.html  и много ми хареса  Heart Eyes  По принцип от рози ме боли главата и не са ми най-любимата съставка в аромат,но тези са толкова нежни и дискретни, свежи и чисти, ефирни,а последващите аромати са приятни, кристални и на брега на морето ги усещах прекрасни!
И както вече веднъж писах пробвах Флоработаника на връщане от Гърция в безмитния и не съм въобще впечатлена, остра миризма на роза, дори мъжа ми каза,че розата му приличала на тази от някогашните мускалчета Българска роза - остра и натрапчива.Единствено след около час аромата става цитрусов и ми допада,но дотогава ми трябва много търпение,поне на мен.

# 8
  • Мнения: X
Атти,   bouquet  bouquet Hug.

И какво сега, аз изпуснах поредната среща, защото не бях в Сф... #Cussing out
Забравих ви вече, мацки, а ми е домъчняло за вас.. Hug

Аз това лято видях само едно дъно на 15 мл. Osmanthe Yunnan. Изцърках го на един дъх, за да разбера, че безпаметно го обожавам и искам стотица. На мен принципно рядко ми правят комплименти за аромат, но този беше забелязан многократно на работа и не само.

На път съм да привърша и Кабаре и се оглеждам за нова бутилка, защото също безкрайно го обичам.

# 9
  • София
  • Мнения: 849
Атти, как можа  Crossing Arms Отивало си било лятото викаш.. аз пък викам да бягаме по топлите страни  Hug
Скрит текст:
Нали знаеш, че много си те обичам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Доста дъна видях лятото, даже вече не помня какво ликвидирах. Ще повторя със сигурност само Нилските градини, даже вече се сдобих с още малко Wink

А ми е много любопитно, вече ноктите ще си изгриза за новия Ермесанс, и сега покрай морето на снимката пак се присетих.. комбинацията морски нотки и кимион определено звучи доста екзотично (за да не цитирам определението на Денси  Laughing), обаче на мен ми е интересен и това си е  bowuu Живот и здраве, към края на месеца ще имам шанс да го пробвам и да се кротна  hahaha
В този ред на мисли, ако някой има някакви щения от Ермесансите или нещо друго от "Бермудския многоъгълник", да свирка  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 5 654
Ели  Hug стига ми толкова жега за това лято, едва оцелях (не всички можем да живеем във водата като тебе Simple Smile ).
И аз пропуснах срещата по обективни причини. Съжалявам единствено, че не можах да ви видя, иначе нямам особени интереси за душене, както и желания за придобиване  Innocent (ангел небесен съм аз, докато не ме тресне по главата нещо супер спешно и животоопределящо  Mr. Green )

# 11
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз никакво дъно не можах да видя, защото пръсках основно няколко - Бронзовата богиня, Ойедо и Нинфео мио.
 Mr. Green

# 12
  • Мнения: 31 128
Цитирай го защо?!  Mr. Green
Ели, поръчвай Мадамата. Heart Eyes
 Днес я нося цял ден, доста по-безопасна е на врата, отколкото на ръката. Животното е в началото и е кратко, после при мен си заминава и остава млада, шипрова роза. Омеква постепенно и за моя изненада има доста по- голяма трайност от тази на ръката. От средата натам има доста от Лейди Отмъщение и не знам дали това е много добре или да го приема като отличителна черта на бранда. Ваналията обаче е доста по- малко. Парфюма е силно шлейфов и подходящ за всички сезони дори и за много топло време. Стои меко след супер силното начало и е женствен, и силно отличаващ се. Перфектен е за любителите на шипри, които се страхуват от Агента или от Сисли, както и за прохождащи такива. За да го харесаш обаче силно и носиш редовно,  задължително трябва царица роза да е сред любимите ти съставки.
Няма абсолютно нищо общо с мненията във Фрагрантика за тоалетни, смрадни, памперси и други такива дивотии.
Наистина прилича в един дълъг момент и на Уд Испахан. Струва си отвсякъде, а за мен последните години такива аромати са малко.

cayenne също да не му се чуди.  Hug

# 13
  • Мнения: 2 030
Атти,за новата тема   bouquet

Това лято изпръсках Шанс о Фреш,много хубав,но не знам дали ще повторя.
Не съм любителка на летните парфюми,никой не може да ме грабне достатъчно,искам да си пръскам
тежката артилерия.Чакам застудяване.Днес носих Арабиан ууд,разкош.
Денси,след това описание съм с пръст на бутона. Hug

# 14
  • Мнения: 644
Атти,   bouquet  края на лятото две неща ми помагат да понеса - есенните парфюми и есенните вкусотии  Hug
Това лято не съм видяла дъно, пръсках според наличните количества  Laughing
50мл DKNY Energizing, ама още толкова остават, радваше ме, но ми поомръзна...
Щях да видя дъно, ако не ги пестях донякъде, но пък не са ми омръзнали:
Hermessence Vetiver Tonka, Le Feu D'Issey Light Issey Miyake, Eau de Courreges и Fleur de Figuier Molinard, понякога Sicily D&G и Truth CK
Алдехидите и любимите ми шипри май ги предпочитам на умерени температури  Sunglasses

На чудесната ни лежерна, неделно-следобедна среща бях много щастлива, че капацитетите  Heart Eyes споделиха прехласването ми по Mad Madame. Освен това си сверих спомена за Mystere  Hug Харесах още доста неща, но най-вече Ambre des Merveilles  Party

Седем нови отговора, докато пишех, ехааа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт