кои изследвания по време на бременност се поемат от касата?

  • 3 597
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте мами,
Спомням си че съм го чела някъде,но сега не мога да го намеря.Ако можете да ми помогнете с линк нещо.
Смених града,съответно лекаря и вече 2 пъти си плащам за кръв и урина.Бясна съм.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 133
здравей, влез в сайта на НЗОК, от там на рамков договор 2006, оттам на приложение 6 и ще видиш какво поема касата.
ама какво като видиш, пак си плащаме, защото сме в такова положение, че ни е страх нещо да не ни объркат и не смеем да се караме с тях.

# 2
  • Мнения: 532
така е права си,страх ни е и за това сме я докарали до тук със здравеопазването.Всеки те гледа в ръцете,сякаш не си плащаш осигуровки и той не получава заплата.Много съм против тези неща,даже и за отблагодаряване на акушерки и лекарки след това.На мен никой не ми се отблагодарява допълнително,че съм си свършила работата.Корупцията сами си я създаваме!

# 3
  • Мнения: 532
Марине,извинявай
така се отплеснах та и на теб забравих да благодаря Embarassed
сега ще чета

# 4
  • Мнения: 8 505
Единствено си платих изследването за кръвна група.

# 5
  • Мнения: 133
Рефлекс, и кръвната група се поема от здравната каса.
принципно!

# 6
  • Мнения: 577
Аз нищо не съм си плащала-нито озследвания,нито прегледи.Въобще не трябва да им цепите басма на тея гадове,разправяте се до последно.Успех с раждането newsm10 newsm10

# 7
  • Мнения: 3 360
Аз също не съм плащала нищо!Ей,не се давай-търси си правата и не мълчи Naughty
Леко бременеене и успех с раждането  bouquet

# 8
  • Мнения: 532
отказвам да плащам и стотинка повече
а какво е" рефлекс"?

# 9
  • Мнения: 133
Рефлекс е ник-а на една от участничките във форума и по-точно в твойта тема, виж по-нагоре за справка тя се е включила.
И извинявай, сбърках, номерът на приложението е 7, а не 6.

# 10
  • Мнения: 2 754
Кръвната група и аз си я плащах, както и повторно изследване в петия месец, защото първият път резултатите не бяха много хубави и го правих наново!

# 11
  • Мнения: 532
аха ясно Grinning
аз си помислих че са някакви сложни изследвания Embarassed
благодаря отново

# 12
  • Мнения: 532
кръвната група е безплатна със сигурност
ако това не е нещо ново разбира се.В лабораторията, в която си плащах за останалите,защото съм без направление само кръвната група беше безплатна,защото е за бременност.ммм да.това преди няколко седмици.
първоначално ми казаха че ще струва 13 кинта,аз отказах за да си изчакам направлението,след това се съблякох видяха ме, че съм бременна и казаха,че ще е for free

# 13
  • Варна
  • Мнения: 87
Привет! newsm03По здравна каса се отпускат на всяка бременна след регистрацията й при акушер-гинеколог безплатно-кръвна група,васерман,токсоплазмоза,вагинален секрет,вагинална цитонамазка,HIV,изсл.за антитела при рхаш-несъвместимост,един път в месеца кр.картина,глюкоза,урея.Това се сещам за в момента.Надявам се,че съм ви била полезна с нещо.  newsm10

# 14
  • Мнения: 143
мен ме караха да си плащам урината към края на бременността ,защото не било предвидено такова изследване по здравна каса,иначе кръвта не съм я  плащала-само ехографиите и биохимичния скрийнинг ......което си е достатъчно скъпо

Общи условия

Активация на акаунт