"За" и "Против" капките Зимафлуор

  • 6 647
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237

Момичета,помогнете ми да реша дали да давам капки Зимафлуор на малката.Вие давате ли ?Моята педиатърка е на мнение,че били само химия и били ненужни.От друга страна и аз и тати сме с много,ама много лоши зъби.И ако капките помагат зъбките да са по-здрави,бих ги давала.Но така ли е ?
А и още нещо - чувала съм от други мами,че помагат по-лесно да излезат зъбките - това вярно ли е ?
Споделете !

П.С.Иначе аз от един месец и давам такива капки,но все нещо ме гризе дали е правилно.... Thinking

# 1
  • Мнения: 5 299
Идея нямам какви са тези капки newsm78 Прочетох ня няколко места тук из форума за тях, но не разбрах нищо - имат ли нещо общо с витамин Д?

# 2
  • Мнения: 2 467
Аз не давам. Четох из нета, че за да се дават, първо трябвало да се види колко е флуора във водата която се пие и тогава да се прецени колко Зимафлуор да се дава, иначе било опасно... Ама като не помня точно какво беше  newsm78 Пусни търсачката, има инфо за това.

# 3
  • Мнения: 1 613
Против! Аз и вит Д не съм давала.

за да се дават, първо трябвало да се види колко е флуора във водата която се пие и тогава да се прецени колко Зимафлуор да се дава, иначе било опасно...

Точно така! При пием на високи дози флуор се получават бели петънца по зъбките.

# 4
  • Мнения: 101
   Не ги давам.  Това са сьщите капки които ни даваха в детската градина само че вьв вид на дражета.  Зьбите са ми окаяно положение затова не мисля че е от полза.

# 5
  • Мнения: 1 866
Давам от третия месец. Това не е химия, а флуор. За водата която се пие просто не трябва да бъде обогатена с флуор. Чешмяната или трапезните води в Бг не са такива. Говорих със стоматолог и той ми каза че определено е забелязал в практиката си че деца взимали от тези капки имат по-здрави зъбки. Той лично също е давал на децата си. Каза ми да продължавам няколко години. Но да спазвам строго дозите. Дори 1 капка повече от предписаната доза взимана продължително време може да доведе до белите петънца за които някои говорят по-горе. 

# 6
  • Мнения: 2 700
Знам, че има противоречиви мнения по темата, но те касаят не само "Зимафлуора", а флуора въобще - доста се спори по това дали са полезни флуорните пасти за зъби или не. Не съм специалист и не коментирам. По препоръка на родители в чужбина и на моята зъболекарка, аз съм давала на дъщеря ми ежедневно "Зимафлуор" в продължение на 3 години, като засега нямам оплаквания. Освен за профилактичен преглед, за друго не сме посещавали  зъболекар.  
Що се отнася до водата, софийската вода не е флуорна.

# 7
  • Мнения: 8 505
Идея нямам какви са тези капки newsm78 Прочетох ня няколко места тук из форума за тях, но не разбрах нищо - имат ли нещо общо с витамин Д?

Не.Това е флуор.Изписват се за профилактика на зъбния кариес,т.е.зъбите да станат по-резистентни към кариеса.
Според мен едни капки не могат да спасят от развитие на кариес,ако се разчита само на тях-необходима е изрядна хигиена за устната кухина и зъбите в нея,а когато това е налице-смисълът от капките (поне за мен) се губи.

# 8
  • Мнения: 5 299
Идея нямам какви са тези капки newsm78 Прочетох ня няколко места тук из форума за тях, но не разбрах нищо - имат ли нещо общо с витамин Д?

Не.Това е флуор.Изписват се за профилактика на зъбния кариес,т.е.зъбите да станат по-резистентни към кариеса.
Според мен едни капки не могат да спасят от развитие на кариес,ако се разчита само на тях-необходима е изрядна хигиена за устната кухина и зъбите в нея,а когато това е налице-смисълът от капките (поне за мен) се губи.
Благодаря много за разяснението Laughing

# 9
  • Мнения: 228
Аз ги давах на дъщерями до 1 годинка ,но от тогава и мия зъбите с паста която съдържа  флор и ме посъветваха да не предозирам.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Само пусни на търсачка "Зимафлуор" и глей к`во става  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 799
Аз давам от третия месец. Пепоръчани са ми и от педиатрката и от стоматолога ни.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Против!
Вредата и ненужността на флуора са доказани отдавна, но финансовите интереси на много фармацевтични компании, а и дори на цели праивтелства са причината резултатите от тези изследвания да остават някъде в архивите.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
Не съм давала такива капки Naughty И изобщо не виждам връзката между тях и по - лесното изникване на зъбките  Whistling

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Давам от втория месец по 4 капки. Говорила съм с 3-ма педиатри и един стоматолог и всички са единодушни, че тези капки трябва да се дават. Имам повече вяра на компетентни хора отколкото на различни мнения от некомпетентни такива. Някой бил чул, друг бил прочел ......моля, моля. Когато касае здравето на сина ми слушам само лекари !  Naughty Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт