Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 фев. 2006, 14:30 ч.

Направо ми окапа косата.

• 2 686
  • 36
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Знам, че темата е обсъждана много пъти. Знам, че преди си мислех, че знам много неща за косопада ама ей на-от месец на сам се скубя като алтава и няма спиране. То верно ми е гъста гривата ама ако я карам така скоро ще оплешивея. Много неща пробвах, но сигурно и много неща не съм. Та ако имате някакви идеи давайте ги насам. Без значение дали рецептите за бабешки или някаква козметика ще препоръчате. Много ще съм ви благодарна!

# 1
  • Варна
При мен положението се подобри много от продуктите на Керастаз - ш/н против косопад и ампули. Сега ползвам енергезиращ гел на Давинес, от който също съм много доволна. Казват, че и техните ампули са добри, но не съм пробвала.

# 2
  • София
Здрасти renci ! Laughing
Знаеш, че това е обичайния косопад след раждане,каквото и да правиш косата ти ще си пада, нормално е.Пробвай Себорал Форте, стимуланта за коса на Икаров, маски за коса със зехтин,ампули и т.н. ако не си ги пробвала вече.Поне при мен тези неща накуп имаха ефект.Успех. Peace

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
Щом се скубеш толкова много, трябва да си направиш изследвания. Ако има проблем, то само с мазане няма да стане.
Надявам се да е нещо временно и безобидно.  Hug
Иначе има една рецепта бабешка за газ и мас, ама не съм я пробвала.
Друга знам - за мазане с чесън, ама и нея не съм я изпитала върху себе си. Rolling Eyes

# 4
Уфф,наистина е неприятно.Мен ме спасиха маски с бадемово масло-миеш косата само с щампоан и леко подсушаваш,клепаш маслото,стоиш колкото изтърпиш и отново миеш,този път и с маска/балсам (каквото си ползваш).

# 5
  • До хладилника, който обичам
Ренци бре...срамота е толкова време да си мод баш на оя форум и да пускаш подобна тема. Никакви изследвания не ти трябват, нито козметики и бабини илачи. Знаеш отлично, че това е следствие от бременните хормони и каквито и ла*на да си мажеш, няма да помогнат. Ще капе, ще капе и ще мине и НЯМА да останеш плешива, косата се възстановява.

# 6
  • Пловдив
Бу, абе знам аз, че е от хорманите ама вече не се трае направо. Пък и мъжо вика вземи питай в тоя форум, че вече ми писна да отпушвам банята. Една дружка ми каза да ида да се подстрижа ама доста и май колкото и да ми е жал ще трябва да прибегна до това. А междувременно нищо не пречи да си се плескам аз с разни работи ей така за успокоение на душата дет се вика.

# 7
  • До хладилника, който обичам
Мне, и да се подстрижеш, няма да помогне. Ще си опадат които косми имат да си падат, ако ще гола глава да се минеш...гаранция.
Втривай ампули за собствено успокоение - ако не за косопада на мъртвите фоликули, поне ще се засили останалата коса.

# 8
  • София/Осло
Ренци бре...срамота е толкова време да си мод баш на оя форум и да пускаш подобна тема. Никакви изследвания не ти трябват, нито козметики и бабини илачи. Знаеш отлично, че това е следствие от бременните хормони и каквито и ла*на да си мажеш, няма да помогнат. Ще капе, ще капе и ще мине и НЯМА да останеш плешива, косата се възстановява.
ето това е отговор Joy
Все пак за твое успокоение пробвай на Икаров маслата...Според мен подстригването няма да реши проблема.
Мойта също капеше ,ама напоследък нещо поспря.А пък и аз започнах повече да я връзвам.Така хем и малчо по-малко скубе Mr. Green

# 9
  • София
Комбинация от:
Стимуланта за коса на Икаров + себорал-форте + шампоан против косопад /примерно Фитовал +балсам/ + витамини /бирена мая или нещо друго/ + търпение докато спре косопада Laughing  Peace

# 10
  • London
Една дружка ми каза да ида да се подстрижа ама доста и май колкото и да ми е жал ще трябва да прибегна до това.
Не се подстригвай освен ако не държиш просто да си подрежеш косата! Няма да помогне! Казвам и го от личен опит. Така си похарчих хубавата дълга коса и сега ме е яяяяяядддддд! От коса до кръста останах с такава до раменете и пак продължи да си пада. Накрая спря, а междувременно започна да ми расте нова и бях стигнала до положение като облак в главата заради късата коса и още по-късите косъмчета стърчащи на всички страни.

# 11
  • Sofia
Ренци, в същото положение съм и аз  Confused
Преди няколко дни си взех шампоан фитовал и една нова маска с чесън, специално за косопад. Маската я продават и в пликче за еднократна употреба (всъщност стига за поне 2 нанасяния), някаква нова е, стува 3.60, а голяма разфасовка е 15 лв. Аптекарката ми я препоръча и твърдеше, че е много добра , точно за косопад. Ще си купя и стимуланта на Икаров, пък да видим какво ще стане.

# 12
 Феборал съм ползвала и при мен нямаше ефект, ако имаш търпение да си миеш косата един месец със 1 яйце, 1 лимон и  1 с.л.ром като заместител на шампоана ще има ефект/ поне при мен имаше огромен ефект/. Колкото по-малко козметика, толкова по-добре.  Joy Успех.

# 13
  • Там някъде
Ренци, писах ти на лични.

# 14
  • Sofia, downtown
 И аз така, renci! Само,че при мен е от стрес и мажа ли мажа със Себорал форте, мия с Фитовал, но кафявия шампоан. Преди бях ползвала стимуланта на Икаров – не ми помогна изобщо, но сега и аз ще купувам, може да са го подобрили (след като развалиха формулата на маслото от пшеничен зародиш). Преди време ми помогна отвара от коприва, която пиех. Ще следя темата.

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт