Бабешки лек при тежка анемия

  • 16 853
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 307
Момимчета, моля ви за съвет.
Какви бабешки лекове знаете за оправяне след тежка и продължителна анемия.
Приемам железни препарати (Eryfer 2x100 mg), но ми се иска да ги комбинирам и с нетрадиционна медицина.
Може да ми препоръчате хомеопатично лекарство, може билки, каквото ви дойде на ум.
Да знаете, че приемам редовно чай от коприва и гледам поне 2 пъти седмично да я готвя. Прегледала съм всички рецепти с коприва в готварския ooooh!
Благодаря ви предварително!  Hug

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 15:05 от Arwen Undomyel

# 1
Пробвай да ядеш и повече месо и най- вече дроб алангле,а също и много мед, но не захарен, а натурален и пий желазосъдържащи таблетки и витамини! Peace

# 2
  • Мнения: 574
Много сок от червено цвекло с много лимани. Гадно е но е супер. Дроб, далак по суровички. Грейпфурти, чай от черен глог и плодчета от бъзак.

# 3
  • Мнения: 11 307
Това с месото ще ми е доста трудно да го направя, имайки предвид, че ми се пригажда от миризмата на дроб, пък какво остава да го ям Sick
Сок от червно цвекло пия (търпи се Crazy), грейпфурт ям по един на закуска.
Железния препарат го приемам с една чаша портокалов сок, че така било по полезно.
Да уточня, че става дума за желязодефицитна анемия с изчерпване на депата серумно желязо в организма (това за тези, които може да ми препоръчат хомеопатия)

# 4
  • Мнения: 666
 Koприва, месо- червено, жълтъци, мед, лимони, можеш да пробваш да вземаш ампули тотема- не са бабешки лек , но помагат преди и след раждането бях с нисък хемоглобин и пих от тях , гадни са на вкус, но помагат

# 5
  • Мнения: 65
препоръчвам ти мед + орехи

# 6
  • Мнения: 11 307
Koприва, месо- червено, жълтъци, мед, лимони, можеш да пробваш да вземаш ампули тотема- не са бабешки лек , но помагат преди и след раждането бях с нисък хемоглобин и пих от тях , гадни са на вкус, но помагат
Пролетина, ще те помоля да ми напишеш съдържанието на ампулите и на коя фирма са, ако можеш, защото не живея в България и искам да знам дали мога да намеря нещо подобно тук

# 7
  • Мнения: 8 585
Koприва, месо- червено, жълтъци, мед, лимони, можеш да пробваш да вземаш ампули тотема- не са бабешки лек , но помагат преди и след раждането бях с нисък хемоглобин и пих от тях , гадни са на вкус, но помагат
Пролетина, ще те помоля да ми напишеш съдържанието на ампулите и на коя фирма са, ако можеш, защото не живея в България и искам да знам дали мога да намеря нещо подобно тук
Най-много желязо от всички съществуващи храни се съдържа в...яйченият жълтък-~9мг/100 гр продукт. Следват леща, боб, грах,риба, бадеми, спанак.

# 8
  • Мнения: 666
  за съжаление съм изхвърлила опаковката , но мисля че бяха френско производство, ако не греша  TOT'HEMA - това пишеше на опаковката и на всяка ампула  не са стандартни ампули, а по големи от останалите с кафява течност сладникава , но гадна , ако някой  знае точно какво производство са и на коя фирма моля да помогне

# 9
  • Мнения: 11 307
Благодаря ти, Пролетина!
Виж какво ми изплю чичко Гугъл - http://www.e-apteka.ru/doc/Vidal_docs/drug_info_6603.asp

# 10
Спомена, че може да ти предложим и хомеопатични и се сетих за тези които аз взимах: China 9CH u Natrium Muriatikun 9 CH. Вземат се по 5 гранули всеки ден в продължение на 1 месец 20 мин. преди ядене или 2 часа след ядене. Можеш сутрин да взимаш едното, а следобед/или вечер другото. Това наистина ми помогна много, но аз съм с лека анемия (разликата ми беше около 10-15). За билка се сещам за Кресон, но питай в аптека или билкова аптека, ако имате в града.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имай предвид, че калция възпрепятства усвояването на желязото в организма, а вит.С го подпомага......препоръчвам ти смесен чай от коприва и шипка......

# 12
  • Мнения: 216
искам само да добавя 4е желязото се усвоява по добре от животинските продукти-месо ,4ер4н дроб,жълтък.
Комбинирай копривата с месо като я готви6.
Като пие6 железните препарати ги камбинирай с вит С,и не примай продукти с Са 3 4аса преди и след това.

# 13
  • Мнения: 811
Благодаря ти, Пролетина!
Виж какво ми изплю чичко Гугъл - http://www.e-apteka.ru/doc/Vidal_docs/drug_info_6603.asp
Същото  Peace

Бях на следната засилваща диета 3-4 месеца:
Тотемата - 20 дни, почивка не помня колко, 10 дни
Фреш 2 чаши -по мой избор + 1-2 плода
поне 100 гр. червено месо - запушваш носа и хапваш
мед с ядки 2 супени лъжици /бадеми, орехи, сусам - сурови, начукани/
яйце
аа, пих и жен-шен на ампули
4 хранения на ден

Сега се чувствам доста по-добре, но все още се уморявам доста бързо.
Успех

# 14
  • Мнения: 1 564
Там където продават плодове и зеленчуци има едно нещо-казва се панджар.Голямо е колкото черната ряпа и малко си приличат. то е по-сладко.Можеш да го ядеш като салата с оцет и олио или да пиеш сока.С първата бременност пих желязо,защото имах анемия,дори и бебето беше с анемия.С втората панджара ми помогна-нито аз,нито бебето имахме анемия.

Общи условия

Активация на акаунт