"Голямата лъжа" /Büyük Yalan/ - нов сериал с Мурат Йълдъръм по ДФ

  • 44 841
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 973
 
Може ли някой на кратко да ми разкаже какви неща ще прави Рюксан на дъщеря си Рейхан?Към коя серия научава,че дъщеря й е Рейхан?Как умира Етем,научава ли за дъщеря си преди това?Героя на Мурат Йълдъръм да не би да се влюбва в Рейхан?
newsm78 А ако ти разкажа, ще ти бъде ли интересно да следиш сериалчето?
Аз мисля, че е по-добре всеки сам да види- за да се запази тръпката до края на сериала Thinking
Дори си мисля, че сгреших, разказвайки, макар и на кратко цялата фабула на сценария. newsm78

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.

# 32
  • Мнения: 3 606
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

# 33
  • Мнения: 588
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

Е нали Етем няма син newsm78

# 34
  • Мнения: 3 606
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

Е нали Етем няма син newsm78
Етем има извънбрачен син,той ще е героя на мурат ЙЪЛДЪРЪМ,който ще се появи по напред.

# 35
  • Мнения: 1
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking

# 36
  • Мнения: 2 134
Когато почна филмът синът ми викна "стига с този Али Реза" !
Харесва ми това,че има нови,непознати актьори дори по-красиви.
Етем не може да излезе от образа на Али Реза - за едната чест,хората,въздишки,инфаркти .....
Хубаво е,че се излъчват по две серии и дано да няма порочната практика на БТВ -
след един месец да прекъсне и да започне излъчването на друг сериал.

# 37
  • Мнения: 25
Здравейте. И аз харесвам сериала, но втората серия е само 36 минути, някъде около 10 -15 минути ги няма. По тази причина искам да попитам дали някой ги има преведени на български. Това е някъде от 9 минута до 23 на втория оригинален турски епизод. Ще съм благодарна ако някой ми ги прати или се съгласи да ми ги приведе, защото не разбирам грам турски, а като седна да гледам искам да съм видяла всичко Grinning. Много благодаря

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 973
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking
Stop Споко, джанъм, не са я отсвирили сценаристките симпатягата Неслишах. Много скоро ще се върне в конака- тооолкова интересни и смешни случки ни чакат около прислужниците! Закъде без Мехмед и Неслишах?! Е, има и доста сериозни неща около тях, разбира се. Етем баба е точен човек, за всичко и за всички се грижи! thumbsup
А Рейхан? Не, няма да си остане само с един симпатизант. Много скоро ще има твърде силен съюзник. Вярно, че макар и силен, съюзникът и не успява да я опази от злобата на Рюксен анъм, но все пак..... Последна се пречупва кривотията Шукран #Cussing out, почти до края на филма не спира да я тормози!

# 39
  • Мнения: 1
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking
Stop Споко, джанъм, не са я отсвирили сценаристките симпатягата Неслишах. Много скоро ще се върне в конака- тооолкова интересни и смешни случки ни чакат около прислужниците! Закъде без Мехмед и Неслишах?! Е, има и доста сериозни неща около тях, разбира се. Етем баба е точен човек, за всичко и за всички се грижи! thumbsup
А Рейхан? Не, няма да си остане само с един симпатизант. Много скоро ще има твърде силен съюзник. Вярно, че макар и силен, съюзникът и не успява да я опази от злобата на Рюксен анъм, но все пак..... Последна се пречупва кривотията Шукран #Cussing out, почти до края на филма не спира да я тормози!

Супер! newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 И аз заподозрях нещо такова,ама знае ли се с какво ще те учудят сценаристите!
На мен тази Неслишах и съпруга ѝ ми станаха доста симпатични  още от пръв поглед .
А за Шукран нямам думи - сякаш излъчва студ,много точна роля са ѝ дали...

Бризче  Hug мерси за бързия отговор!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Бризче  Hug мерси за бързия отговор!
tooth Не ме подигравай, бре! Прочетох го още вчера ама кой ще зяпа клюките за Сару тук и там, че после и за "Хулигана" и още един куп други и ме домързя веднага да отговарям Rolling Eyes

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Тая гадната сестра играеше и в Късчета живот,пак гадна роля

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Здравейте. И аз харесвам сериала, но втората серия е само 36 минути, някъде около 10 -15 минути ги няма. По тази причина искам да попитам дали някой ги има преведени на български. Това е някъде от 9 минута до 23 на втория оригинален турски епизод. Ще съм благодарна ако някой ми ги прати или се съгласи да ми ги приведе, защото не разбирам грам турски, а като седна да гледам искам да съм видяла всичко Grinning. Много благодаря
                  Да, права си- около 11 мин от филма са отрязали.
За да го преведа обаче ми трябва текста, затова ще се опитам да преразкажа подробно-
                  След като Емирхан казва, че сватба няма да има Доан започва да го подиграва, че така не може, че всичко е подготвено и т. н. и после Емирхан го сритва и му казва , че не се чувал какво говори. Доан го пита какво бил направил и той казва Как какво- тя била някоя си жена, която той не познавал /или може би – ти не познаваш жените- не чувам добре точните му думи/нямало любов, а тя е важна. Това не било като нещо което да вземеш/от магазина/ нещо и след това ако не ти хареса да го игнорираш.
                   После Доан му казва, че човек сам урежда живота си, че това не е станало изведнъж, че е трябвало да помисли преди да извърши една такава стъпка- има пред вид заминаването му предния ден- че я е направил тази стъпка ,знаейки какво ще се случи. И го пита защо се е върнал и тъй като Емирхан започва там да въздиша и не знае какво да каже, се досеща, че е заради „онова” момиче, дето не се сещал как му било името. Казва че добре го разбирал е чу му бил казал добре да помисли само че сега какво щяло да стане. Емирхан се изнася от къщата. Доан подвиква след него- Къде отиваш? При нея нали……
                    Пънар казва на бащата на Рейхан, че дошла да я отвлече, защото трябвало да и помогне за нещо/да и направи някаква услуга/. Той се шегува, че и без това нямало полза от нея, защото била намръщена и не говорела а и всичко, което правела било не както трябва. Рейхан отказва, но баща и казва, че е неправилно да и отказва- айъп-срам -било и тя тръгва с Пънар.на улицата и казва да и прости, била го направила, защото умирала от любопитство- искала да се запознае/да види/  Емирхан. Голяма беля си била навлякла с голямото сърце в стаята и. Тук малко не разбрах какво и казва Рейхан- да го изхвърли ли, да не го обсъждат  ли, но да не и досаждала повече с тая глупост. И в тоя момент се появява Емирхан.
                      Запознават се и Пънар казва, че много бързала, имала много работа и ги оставя двамата.Емирхан казва, че птичките му казали за едно момиче, което много съжалявало за една несправедливост и се чувствало много притеснено да му признае, но той му бил много признателен, че все пак се е решило на тази стъпка. Рейхан притеснено му казва, че на това място не е удобно да говорят. Емирхан и предлага да излязат вечерта, но тя казва, че не може, защото вечерта трябвало да бъде в кафето на… /батко Хасан май каза/, защото имало мач. На учудения поглед на Емирхан отговаря, че те така заедно следели мачовете. Той я пита – тя наистина ли ще ходи да гледа мач и тя отговаря с въпрос- защо, жените не могат ли да гледат мачове. Емирхан пита дали не е възможно и той да отиде там да гледа мача. Тя казва, че незнае, но може би можело. Тогава той казва, че вечерта ще се срещнат.
                             В дома на Хатидже: Рюксан се обръща към Хатидже и и казва, че изглеждала много уморена, обиколките по магазините ли я уморили. Тя казва, че не точно и майка и я прекъсва като казва, че мислела за Емирхан и ако той бил с тях нямало да се чувства така. Рюксан каза, че той трябвало спешно да замине за Истанбул за да се срещне с клиенти. Шукран добавя, че нали вече щели да работят само с тяхната Динджер марка и това е наложило спешните му срещи с техните клиенти.Рюксан и казва да не се притеснява. Майка и допълва, че и тя така и казвала ама тя пак се притеснявала, пък той даже по телефона не и се обадил, че заминава, нито пък те намерили време да ги уведомят/по тел./Рюксан казва на Хатидже да не се сърди на Емирхан, скоро това вече нямало да бъде проблем. Той все още правел такива детински неща и не се сещал за годеницата си/ не бил свикнал с годеницата си/
                               Динджер и Етем обсъждат бъдещото си сътрудничество. Казва му още че той имал много врагове, но това обединение щяло да ги държи на страни. Етем казва, че единствения, който искал да му навреди бил неговия собствен брат, но той бил далече сега.После говорят,че зехтинът, който щяли да произвеждат щял да бъде най-добрия. Динджер казва на Етем, че семейството му вече било голямо и трябва да разшири земите си. Етем му споделя, че е решил да купи още земи, но ще му се наложи да изтегли кредит за да ги плати. Динджер казва, че като му изкупи реколтата много бързо ще оправи кредита си. Да не се притеснявал.
                                 Рейхан обявява, че тръгва, но баща и казва, че и той се е приготвил и тръгвали двамата. Тя казва, че не може да дойде и той. Той пита защо и той щял да проследи мача. Рейхан казва на майка си, че той много се вълнувал и щяло да му се отрази зле на кърцето. Майка и казва, че била права- не бивало да се вълнува. Татенцето казва да не се притесняват за него- той бил здрав и нищо нямало да му стане. Рейхан казва, че тогава и тя нямало да отиде и двамата щели да го гледат от вкъщи. Тай се съгласява с нея и и казва да заминава.”Олее, татенце като лъв имам аз!”
                                   Доан се съмнява, че някакво момиче може да дойде в кафето и тази обстановка да му е приятна. Казва, че сигурно го е подвела за да го направи пак за смях. Емирхан казва че щели да видят какво ще се случи. Да почакали малко.После като я вижда почва да мрънка, че това било невероятно и не можел да повярва че се случвало.И  още нещо мрънка ама те много крещят отзад и не мога точно да му хвана думите- съжалявам.Нещо казва, че той имал шанс с нея така като я гледал.Запознават се и той отивал да пие чай.
                                    Рейхан го пита защо е дошъл, а той и отговаря с въпрос- така ли винаги ще ме посрещаш, няма ли „Добре дошъл”?Тя казва, че това зависело от много неща но можел да отговори много простичко -казва че тя питала Защо е дошъл, а той и казва- Не можеш ли сама да си отговориш на въпроса? Ти ми подсказа тази сутрин , а и със съобщението си по тел.. Тя казва, че не е разбрала за какво е всичко това, а със съобщението искала само да се извини. „Само това ли?” „Да и сега съм шашната./да го видела там/А сутринта не предполагала, че той говори сериозно, бил добър мъж, но… „ Той казва, Не е ли възможно госпожа Рейхан да е  една харесана /от него/ жена в Истанбул.
               Нататък е преведено вече в трета серия.
Искам да се извиня ако има неточности, все пак не владея езика толкова добре- самоука съм. Но се надявам поне в общи линии да си разбрала  за какво иде реч в отрязаното епизодче.

# 43
  • Мнения: 25
Много благодаря за изчерпателния преразказ. Вече мога да продължа с другите серии.

# 44
  • Мнения: 1
Тая гадната сестра играеше и в Късчета живот,пак гадна роля

 smile3521 doh doh doh Верно,че там играеше... И на мен ми беше антипатична,явно всеки път като я видя все ми става неприятна...

Общи условия

Активация на акаунт