Витамини и хормонални препарати-проучване

  • 3 264
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте!
Не съм потребител на форумите,но ми е безумно интересно и приятно да чета.
В момента правя проучване(назначено от медицински факултет-дисертация)за приема на витамини и хормонални препарати (за задържане в начална бременност).Проучването е насочено като сравнителна статистика между назначаваните терапий на нашите и чужди специалисти.
Имам огромна молба към вас,да ми помогнете Praynig
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

# 1
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
1.да. prenatal na Puritan's pride
2. никакви проблеми не съм имала

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз пиех мултивитамини обикновени и добавка фолиева киселина отпреди да забременея; по време на бременността, а и за после са ми изписали prenatal витамини. Имах малко кървене в първите 6-8 седмици, а напоследък повечко подготвителни контракции, но не са ги преценили за големи проблеми и нищо не са ми давали. 

Успех с дисертацията!

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 23:33 от burka

# 3
  • Мнения: 2 006
1-фолиева киселина
2-нямала съм проблеми и не сам приемала нищо допълнително Simple Smile

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085

1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1. На мен не са. Но пиех и пия и досега фолиева киселина по собствена инициатива.
2. Да, преждевременни контракции, беше ми препоръчан магнезий.

# 5
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1.Не, с изкючение на фолиевата киселина.
2.Не съм имала проблеми.
Дано сме ти в помощ Peace

# 6
  • Мнения: 11 306
1. Препоръчани и приемани - фолиева киселина 400 µg
2. Магнезий заради схващания на прасците и прекаленочувствителна матка (много ми бяха болезнени тренировъчните контракции)

# 7
  • Мнения: 3 367
здр,за науката-веднага:)
в щатите се препоръчва витаминен препарат за бремени,с висока концентрация на фолиева киселина,иначе е мултивитамин нормален
-с 1 дете-пих го религиозно,много ми беше зле от него,ма го пиех;проблеми-анемия(вегетар.съм),дадоха ми желязо и закрепих положението..уроинфекция-1кратна апликация на ампицилин венозно в 6ти месец
-2ро дете-бая витамин преско1их че все забравях..проблеми-никакви
**
с кои държави сравняваш?нормални или патолог.бремености следите?
вси1ко добро,
АНна

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 194
1. Да - Фолиева киселина и Матерна
2. Магнезий след преумора и Зинат в 8 месец по повод бактерии.

# 9
  • Мнения: 1 269
1 матерна
2 магнерот,но тях ми ги изписаха когато си бях в България имах контракции.Последният месец и желязо

# 10
  • Мнения: 2 032
1. Фолиева киселина през първия триместър и желязо-през последния.
2. Нищо особено. Canesten за възпаление (активният елемент на това люкарство е Clotrimazole BP).

# 11
  • Мнения: 375
Аз по собствена инициатива  бях започнала още в БГ да пия фолиева киселина -пих я три месеца преди да забременея.В Англия ,когато за пръв път отидох на преглед и им казах че пия фол.киселина,само кимнаха одобрителнпо с глава.Категорично ми забраниха прием на каквито и да е било витамини-само здравословна храна,вкл.плодове ,зеленчуци,ядки,млека,сирена и тем подобни

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
1. фолиева киселина и Матерна
2. магнерот- някакви контракции, които аз дори не усещах

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
1. Матерна - през цялата бременност, като след раждането ми казаха да си доизпия останалото в кутията (тук 1 опаковка е 100 таблетки)
2. Получих кървене в 6-7 седмици и след консултация с гинеколожката ми в БГ пиех 3 по 2 таблетки но-шпа и бях само на легло. До лекар тук успях да се добера чак след като кървенето спря. В спешното не съм ходила, защото имам много горчив опит от преди 2,5 години - бременна в 7-ма седмица ми се наложи да слизам 19 етажа пеша с голямата ми дъщеря на ръце (имаше пожар в сградата) и няколко часа по-късно прокървих ( късно вечерта). На другия ден отидих в спешното - приеха ме веднага, но лекар видях чак след 6,5 часа. Междувременно сестрата спореше с мен, че не съм била бременна, въпреки положителния тест, който носех с мен, а след като я информирах, че съм с отрицателно RH и че трябва да ми се бие инжекция, ми заяви, че не било сигурно, че RH ми било отрицателно, какво като съм имала друго дете и съм изследвана ( явно според нея идвах от Тамбукту, където не знаят какво е кръвна проба и изследвания). След повече от 6 часа чакане лекарят дойде само за да ми каже, че да, бременна съм, но бременността ми няма да продължи и че не съм била нито първата, нито последната и че можело да си ходя. В този момент вече бях с контракции на по през 2 мин. и на въпроса ми няма ли да направят поне някакъв опит да ми помогнат да задържа бебето, едва не ми се изсмя. Като му разказах, че в България лекарите се борят за всеки един живот, ми заяви, че в моята страна лекарите си правят експерименти с бременните и бебетата им и за това. Тръгнах си... 12 часа по-късно изхвърлих зародиша в къщи, докато бях в тоалетната. Антибиотици не съм пила, тъй като не ми бяха предписани.

# 14
  • Мнения: 1 793
...
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1. По време на бременността / по-точно до края на третия месец/ съм пила само фолиева киселина . Към края на бременността пих и желязо. Никакви други витамини не препоръчаха да пия.
2. Нямах никакви проблеми през бременността.

Общи условия

Активация на акаунт