криво стъпало при новородени

  • 1 755
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейти мили мами.Пиша Ви с надежда да ми помогнете.Моето детенце се роди с пес еквиноварус конгенитус .В момента сме с гипсови ботушки и така до 6 -ия месец.Споделете методи за лечение освен операция през 6 месец.Предварително Ви благодаря

# 1
Нека да разясня по-подробно.Пес еквиноварус конгенитус е медицинското наименование на криво стъпало .Бебенцето се ражда така .Стъпалата са му изкривени,на моето момченце са му едно срещу друго.Налага се корекция с гипсови ботушки правят се през 2 седмици и при поставянето се коригира постепенно стъпалото.Така до 6 месец когато се прави операция за удължаване на сухожилието.Но после незнам накъде .Някой ако има информация ника сподели

# 2
  • Мнения: 1 942
Уви, не съм толкова наясно с тази болест, но знам, че мой познат е имал такъв проблем и сега си ходи НАПЪЛНО нормално. Имайки и предвид, че това е лекувано преди 33 години, то сега значи всичко е по-ясно и по-лечимо. Но той не е имал операция! Всички лекари ли са сигурни, че трябва операция? Дори и да се наложи операция - успех, стискам ви палци  Praynig

# 3
  • Мнения: 14 133
Успех и от мен.Едно от бебчетата , което се роди ден преди моето, беше с такова стъпалце.Сега бяга наравно с моя палавник.Кураж и на мама и тати!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
На наши приятели детенцето се роди така - и на двете крачета.
Беше с гипсови ботушки, казаха им, че може да се размине операцията, но в крайна сметка се наложи. Направиха я, знам, че точно когато се учеше да ходи и да стои прав не ми разрешаваха и основното занимание на майката беше по цял ден да слага детето да седи(а той подвижен и хич не искаше). Детето сега си тича и по нищо не може да се познае, че е имало такъв проблем.
Лятото задължително на море. Много са важни обувките - твърди подметки и твърда петичка, хубаво хванат глезен.

 Много важно - на тях бяха пропуснали да им го кажат - след операцията задължителна гимнастика и рехабилитация няколко години. Профилактични прегледи поне до 6 год възраст.

 Това знам, дано да съм помогнала.

# 5
  • Мнения: 213
На мой познат детенцето е било така и се оправило без операция.Стискам палци!

# 6
Ако може да кажете при кой доктор са били ние ходим при един ,но искаме и второ мнение .Много Ви БЛАГОДАРЯ за окуражителните думи силно се надявам това да остане зад гърба ни .Успешен ден и много прегръдки Hug

# 7
  • Мнения: 1 489
На моята приятелка племенницата се роди с такива стъпала и с масажи по няколко пъти на ден се оправи за една седмица.

# 8
  • Мнения: 312
"оправянето" на еквиноварус зависи от това, дали е само позиционно или са засегнати мускулните сухожилия.
ако със сухожилията всичко е наред, тогава - да, масажи, пластмасови шини или гипсови ботушки. но ако има и сухожилна увреда, следва оперативна корекция и после пак ботушки за още 1-2 месеца.
хубавото е, че обикновено всичко завършва добре!!!   newsm10

Общи условия

Активация на акаунт