От каква възраст на плуване?

  • 6 441
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Мами, я споделете опита си, от каква възраст може да ходи Калоян на плуване. Много харесвам този спорт, а и аз самата възнамерявам да започна да ходя да си плувам и си мислех дали е рано за Калоян? Thinking Ако го дам на учител,а аз си плувам в съседния коридор???Или съм с прекалено развинтена фантазия Embarassed???

# 1
  • Мнения: 1 393
Мисля,че след 2год  и малко безпроблемнно можеш да го запишеш.

# 2
  • Мнения: 918
Имам приятелка, която тренира малки дечица, от нея знам, че до 6г. възраст, говорим само за кЪпане Sunglasses. За трениране може да става въпрос след това. Иначе поне моя дзвер, много се кефи, но съм го водила само по мин. басейни. Мисля, че в тези нормалните, водата е все още студена за него, а и от хигиенична гледна точка, мисля да изчакам.

# 3
  • Мнения: 33
Мойто дете ще стане на четри години след два месеца,преди година още исках да го запиша на плуване, но ми отговориха, че най- малките "плувци" са на 5год.Не разбирам защо след като дребосъците са в плитък басейн и плуването се състои в игри, а съществената част започва от 6год.Обясних че нямам против да си плащам да си играе с гъби(35лв на месец, за две посещения седмично-Спартак) но ми казаха да дойда, като стане на пет!Скоро не съм проверявала, но не мисля, че нещо се е променило!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам приятелка, която тренира малки дечица, от нея знам, че до 6г. възраст, говорим само за кЪпане Sunglasses.

Явно такъв им е метода в БГ. Моите племеници в Южна Африка /която е известна с постиженията си в плуването/ ходят на плуване от съвесем малки 2-3 годишни и при това ги учат да плуват. На 6, когато тръгват на училище и двамата бяха чудесни плувци.

Ние водим Дариа на басей от преди да стане на годинка. Много й харесва. Ако можеш да намериш треньор защо да не се занимава детето?

# 5
  • Мнения: 248
Незнам от каква възраст можеш да го запишеш на плуване, но мога да дам отговор на другите ти въпроси. Аз водя моя 5-годишен син на плуване в спортната палата. Той влиза в детският басейн, с треньор, а аз плувам в големия. Като гледам, той май е най-голям от цялата група, има дечица на по 2-3 годинки. Водата в детския басейн е 30 градуса, топло е. Двата басейна са в една зала, така че, докато си плуваш, можеш да наблюдаваш какво става с децата. За хигиената - до басейна се влиза само по джапанки, зрителите - с наелонови калцуни (май така се казваше). Всеки, преди да влезе в басейна, минава през душовете, като излезе - също. Ти, освен басейна, можеш да ползваш сауна и фитнес, докато детето ти плува. Аз лично съм много доволна и ще продължа да ходя.

# 6
  • Мнения: 463
Лили, какво ще кажеш да пробваме заедно?
Доколкото разбирам, в БСФС ими такава практика?

# 7
  • Мнения: 1 426
в нашата градина след 4г ги взимат на плуване, но според мен може и след три
Аз лятото моя го учих на 3,5, първите два дни нямаше особен успех, но след това започна да схваща. Нямаше страх от водата, колко съм го гонила по-монокини около басейна защото дирекно се хвърляше на дълбокото без нищо, но не се научи да плува, а се научи да се държи над водата без да го държа с тези (забравих как се казват ) -надуваемите на ръцете.

# 8
  • Мнения: 5 877
вижте този линк - как да научим детето си да плува, за мен беше много интересен!
http://www.surfermall.com/swim/

# 9
  • Мнения: 5 877
Ето още един вид урок, но според мен този е за по-големи деца, предишният е по-добро начало за малки, ако и да не е завършен
http://www.ehow.com/how_5295_teach-child-swim.html

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
В градината на Дияна има басейн. Започнаха да ходят на плуване от 2ра група. Но "плуване" е силно казано, плацикат се в басейна, използват пояси, плавници (за ръчичките), възглавници. Показват им някакви упражнения на сухо.

Миналата седмица се виждахме със Сърдечко и пътьом минахме покрай басейна на баня Мадара. Казаха, че Дияна била малка, водата била студена, басейна дълбок. Но пък ако сме искали сме можели да я заведем веднъж, да види как е басейн,а дали няма да се уплаши. Ако всичко мине ок, може и да я запиша там.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Извинявам се, че се включвам малко встрани от темата, но искам да попитам дали някой от вас знае как стоят нещата с басейните в Пловдив  newsm78 И аз съм си мислела да пусна Мишо на плуване, но май освен басейна на спортното училище друг не работи / а той ни идва далечко  Sad / Дали има учители, на групи ли са или индивидуално? Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно. Благодаря ви предварително  Hug
Отново се извинявам на Lilly, че се намесих в темата   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 418
premaman каква е таксата за малчовци в спортната палата и в какви часове горе долу може да  ходим? Благодаря много  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 861
Лили, какво ще кажеш да пробваме заедно?
Доколкото разбирам, в БСФС ими такава практика?
става, само дано да може и за него защото нали е малък още. Хайде Лора е по голяма, за нея сигурно няма да има проблем.  А ако не ни искат децата, може да се организираме и сами с тебе... Crazy

# 14
  • Мнения: 5 877
Пишете ни и нас с Ането!

# 15
  • Мнения: 3 861
Пишете ни и нас с Ането!
ООО Анда, с най - голямо удоволствие Hug

# 16
  • Мнения: 2 978
Извинявам се, че се включвам малко встрани от темата, но искам да попитам дали някой от вас знае как стоят нещата с басейните в Пловдив  newsm78 И аз съм си мислела да пусна Мишо на плуване, но май освен басейна на спортното училище друг не работи / а той ни идва далечко  Sad / Дали има учители, на групи ли са или индивидуално? Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно. Благодаря ви предварително  Hug
Отново се извинявам на Lilly, че се намесих в темата   bouquet

За Пловдив ми излизат само тези, незнам дали работят:
Спортен комплекс ВСИ

ул."Менделеев" 2
раб. време: 10:00 - 18:00 ч.,
почивен ден - събота

Спортен комплекс "Младост 91"

бул."6-ти септември" 1
тел.: 032 /643 953

# 17
  • Мнения: 2 978
Ето това намерих и за плуването..

Пише, че може да се започне още след 20-дневна възраст, но не по-късно от 3-месечна възраст. В този период бебето много по-лесно овладява основните прийоми и движения за самостоятелно плуване, тъй като се ражда с вродени плавателни рефлекси. Ако не се поддържат, те изчезват след 3-ия месец.

А това е след 9м - и на горе  За самостоятелното задържане на главичката върху повърхността на водата използвайте "шапчица". Тя се прави от плат, изрязан под формата на лента с ширина 6-7 см, в който са направени гнезда, в които се поставят парчета от стирoпор с големина на кибритена кутия. Посредством удобни и меки връзки вържете шапчицата под брадичката и постепенно през 4 - 5 занятия изваждайте по едно от стиропорните парчета. По време на движенията погръб и корем се опитайте с еднат cи ръка да извършвате лек масаж във водата на бедрата и ръцете /размачкване/. Не забравяйте задължителната почивка във вертикално положение. В този период започнете първите опити за потапянето на бебето под вода. То се предхожда от кратковременно обливане на главата с вода, загребана с дланта на едната ви ръка. Използва се наличието на дихателен рефлекс и вродената способност на детето зазадържане на дишането. Целта е да стимулирате активните плавателни движения с ръце и крака. Извършвайте потапянето много внимателно и предпазливо. В положение по корем с лявата ръка хванете детето през гърдите под ръчичките. Дайте команда, като броите "едно, две, три" и веднага след това загребете с дясната ръка шепа вода от челото към очите и устата.

Постепенно увеличавайте количеството на водата, загребвана с длан, и след като се уверите, че детето задържа дишането, направете опит за краткотрайното му потапяне под вода. Наблюдавайте внимателно как то реагира на това упражнение. Някои от децата веднага след изваждането на главичката от водата поемат въздух през носа. Изчакайте детето да се успокои, да нормализира дишането си и едва тогава повторете потапянето. Не правете повече от 5 - 6 потапяния. В началото на това упражнение потапяйте главичката непосредствено под повърхността на водата и постепенно с увеличаване на процедурите използвайте поголяма дълбочина и времетраене под водата. Продължителността на потапянето не трябва да бъде повече от 2 - 3 секунди, но в по-късните месеци постепенно можете да и увеличавате. Можете да опитате да оставите детето свободно, без поддръжка. В средата на такава подводна разходка тласнете детето напред и веднага след това за 2 - 3 секунди отделете ръката си от тялото му, а с другата ръка го подхванете под гърдичките и го извадете на повърхността на водата. Това упражнение може да повторите 3-4 пъти с интервал от 15 - 20 секунди, без да преуморявате детето. Това потапяне с гмуркане предхождайте от команда "раз, два, три - гмурни се!" ако установите, че детето изпитва удоволствие от водата и проявява необходимата активност, постепенно увеличавайте продължителността на едно занятие от 15 - 20 минути в края на годината. Движенията по гръб трябва да редувате с движения по корем с поддръжка само с една ръка. Осморките по гръб и корем съчетавате с отблъскване от стената на ваната и през това време за няколко секунди отделяте ръката си от тялото му. По такъв начин ще използвате самостоятелното придвижване на детето по повърхността на водата. Разходката с плъзгане на тялото редувайте с краткотрайни потапяния във вода. Постепенно увеличавайте и дълбочината на гмурканията, така че главата да е напълно потопена. В края на годината, ако детето е овладяло самостоятелно повечето упражнения, може да започнете първите опити за овладяване и усъвършенстване на някои специфични движения при отделните стилове плуване /кроул и бруст/.

# 18
  • Мнения: 323
Lylli,  да ти кажа, че ние сме на 6 месеца и плуваме във ваната от 2 месеца /с наша помощ/ Специално викнах инструктор за плуване на бебета - има вече в София. След 10 месеца може детето да се води на басейн. Децата се отпускат да плуват сами към 2 години - до тогава задължително с човек. Ако се интересуваш за плуващи бебета, пиши ми на лични - ще ти дам координати
В  зависимост от възрастта се правят различни упражнения. Най важен е момента когато рефлекса преминава в условни команди - около 6- 7 мес, но като гледам вие сте минали тази възраст.
Поздрави

# 19
  • Мнения: 742
А ние явно ще чакаме да дойде лятото - и в морето Grinning

# 20
  • Мнения: 463
Току-що  звънях в БСФС, за да попитам за часове, удобни дни и т.н. и ми казаха, че се допускат деца само над 5 г.възраст???????
Рremaman, кажи кога ходите вие? Как да се включим?

# 21
  • Мнения: 248
premaman каква е таксата за малчовци в спортната палата и в какви часове горе долу може да  ходим? Благодаря много  bouquet

Таксата за дребосъка, която аз плащам е 5 лв (3 за басейна и 2 за треньора), но от следващия път ще купя карта - излизало по-евтино. Като я взема в събота - ще ви напиша колко струва. Заниманията са по един час. Можеш да ходиш, когато ти е удобно, но треньорите си имат някакъв график - ще го погледна и ще напиша допълнително. Ние ходим в събота от 10 сутринта. Знам, че след нас има още една група от 11 часа. Тогава обаче става доста населено в големия басейн. В неделя очаквайте повече информация.  Wink

# 22
  • Мнения: 248
Току-що  звънях в БСФС, за да попитам за часове, удобни дни и т.н. и ми казаха, че се допускат деца само над 5 г.възраст???????
Рremaman, кажи кога ходите вие? Как да се включим?

 newsm78 Да ти кажа, в групата на сина ми има доста деца, които са под 5 годинки. Поне така ми изглеждат на мен.  newsm78 За най-сигурно в събота ще разпитам подробно и ще ви пусна информация  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 418
Ще ти бъда много благодарна за информацията. А на нас ни остават по малко от 3 месеца до 5 г. и сигурно няма да е проблем.

# 24
  • Мнения: 479
здравейте, мамита!

Аз също исках да запиша моя юнак (4 г.) на плуване, но от Спортната палата ми отговориха, че приемат дечица след 5 г. Ако някои знае закрит басийн в  София, където могат даплуват и по-малки, моля пишете ми.

 Simple Smile

# 25
  • Мнения: 349
Ние ходим на Спартак. Незнам със сигурност, но има доста деца на по 3-4 годинки.Като ходим в събота ще питам и ще пиша. Иначе басейните са много чисти, водата е топла ,а и извън нея/ влязох, за да се убедя няколко пъти/ билетчето е 3лв за дете 5 лв за възрастен и отделно ако искаш 2-5лв за учител в група, има доста доста добри условия. Peace

# 26
  • Мнения: 479
Като ходим в събота ще питам и ще пиша.

чудесно!

ще чакам повече информация за Спартак.

Благодаря!

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 01:10 от Vivi

# 27
  • Мнения: 306
И ние ходим в Спортната палата, в събота, от 10.
Започнахме още през есента и не знам да има деца под 5 години - поне в нашата група.
Има едно видимо по-малко в групата от 11 часа.

Цената на картата е 36 лв. за 8 посещения във фиксиран ден и час, т.е. има график.

# 28
  • Мнения: 3 861
Хм, явно Калоян толкова малък няма да го огрее скоро ама нищо де ще ми е интересно да получа повечко информация като поразпитате...                                 

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Казаха ми, че по-малки деца не е желателно да плуват, заради силното хлориране на водата. В чужбина могат да си позволят да сменят често водата, имат филтри и др. чудеса, а при нас слагат много хлор. Това е положението. И заради това не е хубаво малките да се топят и най-вече дишат хлора.
Ще почакаме още една година.

# 30
  • София
  • Мнения: 39 758
premaman може да дойда в събота, просто да видя как е басейна. Едва ли ще се познаем Simple Smile Казах на мъж ми, че в събота ша го дигам рано Simple Smile
По-миналата седмица ходихме до баня Мадара, но там басейна е дълбок.

# 31
  • Мнения: 2 759
   Малко е off, но аз да си кажа: в Силистра от мнооого години има школа, в която учат новородените да плуват (сериозно)... Ако има мама оттам, би могла да сподели...

# 32
  • Мнения: 306
Водата в Спортната палата определено е много хлорирана. Понякога, дори на мен само от изпаренията във въздуха ми люти на очите.
premaman, ще се радвам да се запознаем в събота. Сигурно и преди сме се виждали, но като не носим отличителни знаци Wink, не сме се разпознали.

# 33
  • Мнения: 248
Хлорирана е водата, ама децата си плуват с очила и като ги гледам, се чувстват перфектно след плуването. Досега не сме имали някакви оплаквания. очила, шапки и т.п. продават на едно щандче пред входа.

Ucu, AnMary, ще се радвам да се запознаем. Аз съм с дълга червена къдрава коса, все още незнам с какво ще съм облечена. Смятаме с моята приятелка, с която заедно водим децата, да влезем малко във фитнеса и да поработим върху себе си.  Wink А след това ще сме на кафето - децата ще се обличат сами, че нас не ни пускат в мъжката съблекалня  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 418
Знам,че се хлорира водата задължително, но много ли мирише? Защото, моят син
е с астма и аз затова искам да ходи на плуване, но в същото време хлора знам,че вреди.

# 35
  • Мнения: 306
elanca,
в групата на дъщеря ми имаше едно момченце, което е започнало плуването заради астма и нямаше оплаквания поне в началото. После имаше пропуски в посещенията и не съм виждала скоро майката.

Очила - да, ползват. Не сме имали проблеми. Макар, че бях чувала легенди за възпаления на очите, получени от силно хлорираната вода в Спортната палата.

premaman и AnMary ще се оглеждам за вас, ако дойдем, защото малката се опитва да се разболее.

# 36
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря ucu. Ще се консултирам и с доктора, но мисля да пробваме все пак.

# 37
  • Мнения: 294
Темата е страхотна! Grinning Честно да си кажа не се бях се замисляла, че може да има учители за плуване на толкова малки деца newsm78. Искам да помоля Premaman  да даде малко повече информация за плуването в спортната палата - дни и часове за посещения, условия, заплащане и т.н. Много ще съм благодарна за информацията, защото ако има възможност да ходим със сина ми (2г. и 9м.) ще бъде страхото Grinning.
Трябва ли да има някаква предварителна подготовка детето преди да ходи на басейн? newsm78. Той е ходил 2 пъти на море и горе-долу е "запознат" с водата, а пък вкъщи всяка неделя вечер се пълни ваната за да може да се плицика на воля Party.

# 38
  • Мнения: 1 180
Ние записахме баткото миналата седмица  на "Мадара" - на 6 години и половина е и едвам го взеха, бил малък. Нещо не ми харесва там /аз не ходих, но по думите на мъжа ми/ - басейна бил претъпкан с дечица, родителите ги чакат в едно фоайенце, децата някъде се събували, пък хуквали по джапанки на горен етаж да се събличат и разни такива... Иначе водата била доста топла, но на детето нещо не му се ходи втори път. Май другия месец ще го местим в правителствена - там една приятелка ми прехвали басейна, треньора, кафето и какво ли не още! Само дето е двойно по-скъпо, ама...дали си заслужава и там, не знам...

# 39
  • Мнения: 5 877
Значи, утре ще дойда от 10 часа - Ането леко се сополиви, тъкмо ще огледам обстановката.

# 40
  • Мнения: 3 861
И все пак, моля ви питайте като ходите и за Калоян, кога най рано може да ходи на луване??? Не искам да поставя олимпийски рекорд по плуване за бебета, по скоро да се научи да плува и да му е кеф..., а аз ще взема да питам и педито какво мисли по въпроса Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 39 758
Дано утре се събудя навреме, ще проверя Simple Smile

# 42
  • Мнения: 331
Ние записахме баткото миналата седмица  на "Мадара" - на 6 години и половина е и едвам го взеха, бил малък. Нещо не ми харесва там /аз не ходих, но по думите на мъжа ми/ - басейна бил претъпкан с дечица, родителите ги чакат в едно фоайенце, децата някъде се събували, пък хуквали по джапанки на горен етаж да се събличат и разни такива... Иначе водата била доста топла, но на детето нещо не му се ходи втори път. Май другия месец ще го местим в правителствена - там една приятелка ми прехвали басейна, треньора, кафето и какво ли не още! Само дето е двойно по-скъпо, ама...дали си заслужава и там, не знам...
Ние ходим в Мадара от една година /не малките - а баткото/. Преди това ходеше в Спортната палата, с учителката по физическо. Явно не го беше научила добре, защото в Мадара едва го "отучиха" от някакви грешки... не знам какви...
Събуват се във фоайенцето, защото не може да се влиза вътре с обувки, така е навсякъде...Доволна съм. да, претъпкано е, но тренжорите са добри, те са всъщност учители във ВИФ. Пълно е със студенти, затова е тарапана. Треньорите са строги, чак на мене ми се смразява като ме погледне нашия Кузманов. Имам проблем само с часовете, защото сега е втора смяна, а след 6 този треньор няма часове, сега трябва да го премествам в друга група, а той не иска. Другия проблем е, че само сутрин, от 7 !!!!! има свободен прием, когато и аз мога да плувам, в същия басейн.
няма детски басейн. 42 лева е картата за месец за три пъти седмично.

ме4оПух, и в русе има бебешко плуване, безпалтно, моя братовчедка си води бебето от третия месец.

# 43
  • Мнения: 306
За съжаление дъщеря ми се разболя и днес пропускам възможността да се запознаем. Sad

За плуването в Спортната палата - треньорката не влиза в детския басейн. Има 3 стъпала по цялата дължина на басейна и там започват начинаещите. В басейна има 10-15 деца на възраст между 5 и 10 години. Определено детето не трябва да има страх от водата и трябва да може да влезе само в басейна.
В началото има малко загряване, после същинската тренировка - усвояват отделни елементи от стиловете, използвайки дъски и накрая - игри, в които обикновено децата несъзнателно прявят и повтарят това, което са тренирали преди това.
Това е.

# 44
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Когато синът ми беше на 4.6 тръгна на Спартак при Нейкова страхотен педагог много бяхме доволни,  имаше и по малки деца при нея. В момента ходи на Мадара при Кузманов, също съм много доволна - строг и добър едновремено. Събуват се в фояето децата,  но то е от гледна точка на хигиената в съблекалните. 

# 45
  • Мнения: 479
Когато синът ми беше на 4.6 тръгна на Спартак при Нейкова . 


Ima, значи в Спартак все пак приемат по-малки от 5-годишни дечица. Какъв е регламентът? Можи би с абонамент или си плащаш за всеки урок отделон? По колко пъти седмично? В какви часове?

# 46
  • София
  • Мнения: 39 758
Днес мойте хора ми скъсаха нервите, Дияна се подмотваше, Джони не успях да го събудя. В крайна сметка в Спортната пристигнахме след 10:30. Трянваше да си турна надпис "bg-mamma" Simple Smile

Така, там по-малки от 5г не взимат. Дадоха ни найлонови торбички за обувките и 2те с Дияна се изтропахме при треньорката Simple Smile Видях как пляскаха хлапетата в басейна. Дияна искаше да плува в големия. Има часове от 16:00, 17:00 и 18:00. На мен 16:00 ми е невъзможно да я водя. Пък в 18:00 имало много деца. Остава 17:00 като час. Мисля Дияна да я водя веднъж с билетче да види как ще се почувства и после да й купувам карта. И ще е някакво препускане, че да мога да я водя в 17:00 Sad

Билет - 4лв
Карта - 8 посещения месечно по 1 час - 28лв
Карта - 12 посещения месечно по 1 час - 42лв
Карта (с треньор) - 8 посещения месечно - 36лв

Треньорката, която беше днес се казва Мария Александрова. Обикновено посещенията са понеделник и сряда, или вторник и четвъртък.

Само не разбрах работното време за петък и събота.

# 47
  • Мнения: 2 759
   Мамамила, това, че  има школа и в Русе е чудесно! Много ми се иска мама на такова бебче да сподели впечатления!

# 48
  • Мнения: 248
Здравейте и от мен. Гледам, че Ан-Мари ме е изпреварила и е написала почти всичко, което и аз успях да разуча. За съжаление, това за възрастта е точно - от 5 годинки ги взимат дечицата. Незнам защо в нашата група ми изглеждаха по-малки, но явно съм се объркала. Към басейна се влиза или с джапанки, или с наелонови пликчета, за да не се цапа. Минава се през съблекалните и баните. Ние сме при същата треньорка Мария Александрова. Аз съм доволна от нея.
Цената на билета - плуване + треньор е 6 лв (4 за басейна и 2 за треньорката)  - това е за децата. За възрастни - 4 лв.
Мария Александрова има група в събота от 10 часа. За съжаление следващите 2 съботи няма да работят  Sad
Фитнеса пък се намира точно до детския басейн, много е спокойно, почти няма хора, цената е 4 лв, има и карти, има доста уреди, но ми се видя малко студеничко вътре. Следващият път сигурно ще плувам и после в сауната. Забравих да напиша - комбиниран билет - плуване и сауна - 6 лв.

# 49
  • Мнения: 3 886
е и ние искаме.вече сме на 5.ама как да стане като сме на детска и с бебе моля даите съвет.???????????? много голямо желание има smile3501 smile3521 newsm03 newsm53 smile3506

# 50
  • Мнения: 98
И аз имам голямо желание ходим на плуване,но сме на 2г , Lilly ако разбереш къде записват и по-малки , моля те кажи ми.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
На Спартак ги взимат и по-малки от 5 г. Имаше няколко мъника на по 3. Но там, за разлика от Правителствена и Мадара басейнът е детски т.е. плитък. Цвети е ходила няколко пъти там и й хареса, но се разболя и прекратихме. На скоро ме помоли да я заведа  в Правителствена, където плува нейна приятелка. Отидохме с пълно бойно снаражение, но като видя големия басейн моято би отбой и само си гледахме.
SEMEINA_25_SF когато се затопли времето нямаш проблем /ако си близо до Спартак де/. Детския басейн има големи прозорци и можеш да наглеждаш голямото от време на време, а на 20 - 30 метра има открито кафе и детски кът.

# 52
  • Мнения: 5 877
Къде беше басейн "Спартак"? И има ли треньор?

# 53
  • София
  • Мнения: 7 242
Има и то няколко. В Ив. Вазов е близо до Южния парк. Зад Хилтъна /до НДК/ има малък парк и в другия му край е спортен комплекс Спартак. Сори, но не мога да го обясня по-добре. това е точния адрес: бул. Арсеналски No.4 , тел.: +359 2 8665973

# 54
  • Мнения: 3 886
Има и то няколко. В Ив. Вазов е близо до Южния парк. Зад Хилтъна /до НДК/ има малък парк и в другия му край е спортен комплекс Спартак. Сори, но не мога да го обясня по-добре. това е точния адрес: бул. Арсеналски No.4 , тел.: +359 2 8665973
благодаря ти още в понеделник ще се обада.надявам се че ги зимат веднага????

# 55
  • Мнения: 479
Здрасти!

Ние вече се записахме в "Спартак". Местата не са ограничени. Еднократното билетче струва 4.5 лв., а картата за месец (8 посещения) е 39.00 лв. (с треньор, разбира се). Близо до касата е окачена седмична програма за детския басейн (часовете на различните триньори).

 Grinning

 

# 56
  • Мнения: 1 895
Тодоран, виждам,че Теди и моите буби са наборчета, така че имаме шанс. Сподели, моля, впечатления след първата тренировка. На нас Спартак ни е сравнително близо, но можем чак след 19 да ходим, дали има толкова късно часове за деца?

# 57
  • Мнения: 3 886
спартак изгоря?????ами сега????????? #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 58
  • Мнения: 1 895
спартак изгоря?????ами сега????????? #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Няма такова нещо, споко Laughing Горяло е малко складово помещение. Басейна си е непокътнат и залите също, тренировките си продължават по график, информация от вътрешен източник Wink

# 59
  • Мнения: 3 886
спартак изгоря?????ами сега????????? #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Няма такова нещо, споко Laughing Горяло е малко складово помещение. Басейна си е непокътнат и залите също, тренировките си продължават по график, информация от вътрешен източник Wink
newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm10бравооо кискииииии Peace

Общи условия

Активация на акаунт