Коремчето вече ни издава - Априлче се задава

  • 26 503
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета! newsm03
Както споделих вчера, днес се записах на ЖК. Всичко мина нормално. Гледахме бебо - голяма програма направи, маха с ръчички и крачета, въртя се, кръстосва краката (голяма забава  newsm44).
Лекарката каза, че си е наваксало седмиците (заради късна овулация бях с почти 2 назад) и сега съм в 13 г.с.. Термина ми е на 04.04.2014г., а не на 03.04. (мисля,че аз съм се объркала в началото).
Още при първия ми преглед за установяване на бременността ми направиха всички необходими изследвания и сега добавихме само влагалищен секрет и цитонамазка. Това, което ме изненада беше, че попитах за БХС и ФМ и лекарката каза, че в 16 г.с. е най-добре за БХС и в 20 г.с. за ФМ.
Според нея всичко е наред и имайки в предвид и годините ми (29г.) не смята, че е необходимо да се прави БХС по-рано(както попитах за в момента). Вие какво мислите мами? Дали е нормално? smile3506
Лека и спокойна на всички  smile3503

# 76
  • Мнения: 606

 Вече подмених гардероба временно.
Купих си няколко чифта дънки  и панталони. Наложи се, тъй като от месец коремът ми започна да се подува и нищо не ми ставаше. Налагаше се да си разкопчавам панталоните следобеда, тъй като ме стягаха. А все пак се срещам с хора  Confused Simple Smile Днес ситуацията е страшна   Simple Smile
Та, попаднах на един магазин в Младост - мисля, че се казваше "Дева" или нещо такова. Купих си панталон и два чифта дънки. Отделно от HM още няколко чифта и вече нося тях.  Смятам да ходя на работа, живот и здраве, разбира се, ако всичко е наред.  Работохиличка съм, уви.  Sunglasses Въпреки, че грипния сезон ме притеснява.
 Момичета, някой страда ли от главоболие? Трети ден съм с ужасни болки. Парацетамолът не ми действа. Какво пиете вие?

# 77
  • Мнения: 10
Запис и от мен в новата тема - супер е  Peace

Миналата седмица при кръвните изследвания лаборантката ми даде да пийна няколко глътки вода, за да ми се разширят съдовете - наистина се бях обезводнила, след като първо ме прати за урина.. Иначе резултатите ми са в норма  Simple Smile

Вчера минах първата ФМ в МЦ Фемина при д-р Славкова: доволна съм от прегледа и от техниката. Човечето доста шаваше, но успяхме да видим, че всичко е наред  Grinning Взеха ми и кръв за БхС, в понеделник ще е консултацията с генетик.

Против стрии ползвам маслото на Хип, но ми е малко твърдо като консинстенция и след като свърши ще си взема нещо по-течно   Blush

За модата за сега разчитам на по-широки поли/панталони и рокли, обувки се въздържам да си купувам  ooooh!

За главоболие на мен само сън на тъмно и тихо ми помага и то не веднага.. слагам си и нещо студено на очите (има такива маски) и си представям хубави неща като отпускарски пейзажи.

Като написах пейзажи се сетих, че снощи сънувах как в Африка вали сняг  Crazy

# 78
  • София
  • Мнения: 1 402
svusy, да се надяваме, че в един момент съвсем ще отмине; чела съм и че в 4-я месец се възвяръща и енергията на бременната, на което много разчитам - в повечето случаи съм като ударена с тухла по главата Simple Smile

a.l.e.n.a., личната лекарка ми изписа но-шпа и това беше мое решение - нямам подобни оплаквания вече; иначе никой нищо не ми е казвал да пия като добавки; аз и майка ми имаме незатворени прешлени на гръбнака, на моя глава си взех фолиева киселина - тя трябва да се пие още преди бременността и е най-важна в първите два месеца, но аз я започнах преди малко повече от месец; споделих на наблюдаващия гинеколог, той се засмя и каза, че можело да ям по 100 грама спанак на ден и ефектът щял да бъде същия; абсолютно подкрепям натуралното набавяне на вещества, минерали, витамини и т.н., но той дори не се и сети да попита – нищо не ме е съветвал; личната ми лекарка ми обясни разни неща

В продължение на предишния параграф, elfi 80, следя се по здравна каса в кварталната ни поликлиника. Докторът дори е похвален от други дами във форума и други сайтове. Първоначално мислех да съм си при него по каса, защото наблизо имаме и лаборатория, а като съм без автомобил с логистиката ми е по-трудна. Паралелно ходех и в Токуда (няколко пъти за установяване и вторични прегледи). Сега директно смятам да се прехвърля по каса в Токуда. Въпросът е, че в началото на месеца вече съм използвала направлението за регистрация и трябва да чакам следващия месец, за да ми се издаде друго.

За първия ултразвук (измерване на носна костица и нухалната транслуценция) + БХС отидох на своя глава. Споделих с моя лекар, той дори не поиска да види резултатите. Чак средата на октомври имам преглед при него. Нито веднъж не са ми измерени кръвното, килограмите, обиколката на корема и каквото там още се мери. Изследванията по време на регистрацията направихме по правилата – всички. Нямам никакви грижи там. Ако въобще имам картон, той е под формата на електронен документ някъде. Цялото това информационно затъмнение ме побърква. При изследването в МЦ "Фемина" за първи път видях дребосъка. Д-р Цолова е наистина прекрасна. Внимателна и блага. Прегледа ме подробно, огледахме всичко – всичко ми обясни, самата тя ми взе кръв за БСХ и се справи 1000 пъти по-добре от сестрата в лабораторията. Резултатите бяха готови за 3 дни от БХС. Проверих ги онлайн. Обади ми се лекарка от Националната генетична лаборатория и ме увери, че показват възможно най-малкия риск. Мога да ви кажа, че това са най-добре похарчените пари за изследване. Най-важен ми беше ултразвукът, на БХС не разчитам изобщо - просто още един източник на информация.

yo@n@, измерването на нухалната транслуценция и наличието на носна костица са едни от маркерите, които биха могли да дадат някакви насоки за наличие или не на тризомия; това измерване обикновено се прави в 11, 12 или 13 седмица, защото после гънката се свива така или иначе; най-добре е в 12-та седмица; БХС в началото мери един тип хормони в кръвта; БХС на втория етап мери други. Затова аз не бих ги пропускала. Колкото и да са прогнозни резултатите, все пак са някаква информация. По-важна при всички случаи е феталната морфология – на три пъти.

Виждам, че сте дискутирали дрешки и обувки. Смятам като наедрея да си взема от панталоните на H&M, мисля, че са на нормални цени и има шанс да имат размери, че аз съм и висока. С обувките имам проблем – нося 42-ри номер и по принцип е трудно. Имам здрави равни ботуши с разтеглива горна част и равни боти, които не хлъзгат – на тях разчитам за зимата. Засега всички мои дрехи съм прибрала. Имам 2 панталона, които са ми широки в талията и си ги менкам с удобни широки блузи. Гледам да съм по-скоро спретната, отколкото fashion, пък и изобщо не ми е до това да ви кажа.

Мернах по-назад сте обсъждали кремовете против стрии. Аз след много четене, обсъджане и чудене си взех на Юцерин (надявам се от немски така се произнася). Много съм доволна, няма висок разход, само натурални масла и витамин Е, никакви химии, приятна лека миризма. В този форум и на други места момичета са препоръчвали Мустела, Палмърс, Веледа, Хип. Палмърс ги гледах в един сайт за оценка на козметика, че имат някакво ниво на токсичност и ги изключих. Гледах на място в аптеката съдържанието на Мустела, Хип, Лиерак, Юцерин и още 2, които забравих – Юцерин беше без никакви химии в съдържанието (проверих и на сайта им и на сайтове на аптеки, които публикуват подобна информация), затова се спрях на него. По принцип ползвам и други неща на марката за алергични и чувствителни кожи и ми действат добре. Ще видим здраве и живот дали и това има полезен ефект. По принцип най-доброто е мазане с натурални масла от какао и/или ший, но те са много твърди (трябва да се топят на водна баня) и скъпи, затова се отказах от този вариант.

И накрая нещо не толкова сериозно. Фотографка от Русия е направила като свой проект поредица от снимки на спящи бъдещи родители. Кадърът е от тавана към леглото, като снимките са правени в ранните утринни часове, защото, както казва самата авторка - тогава на хората най-малко им пука как изглеждат докато спят:) Надявам се, че ви е интересно:

http://www.slate.com/blogs/behold/2013/09/16/jana_romanova_photo … ries_waiting.html

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 09:21 от Dao

# 79
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 521
Nia_Nia_Nia, аз съм с ниско кръвно и от понякога, ако закъснея с кафето ме боли ужасно главна. Вчера говорих с моята лекарка. Освен парацетамол ми каза, че може и кока кола да пийвам в такива случаи, а също да пробвам и с хидратация. Дехидратацията също водела до главоболие. Чувала съм и за айрян със сол, но това е също в случаите, когато кръвното е проблема.

алнека, благодаря за съветите. От днес вече си имам прекрасна синина  ooooh! Поне не боли вече толкова.

Dao, добре дошла в априлските редици   bouquet

# 80
  • Мнения: 60
Момичета,
вижда ли ви се коремчето вече.
Моето се вижда, ако съм гола, иначе с дрехи не.

Как сте с килограмите? Започнахте ли да напълнявате?
Аз съм с плюс 2 кг, но ще отслабвам.  Mr. Green

С миналата бременност напълнях само с 7 кг и много бързо ги свалих след раждане,
обаче много се ограничавах.
Сега ми е много по-трудно да се ограничавам, защото работя и след работа съм много гладна,
а и кърмя веднъж, два пъти на ден.

# 81
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Здравейте на новодошлите! Лека бременност пожелавам!
По модните въпроси - предпочитам също спортно-елегантен стил, но не нося обувки с висок ток, поради стара травма в глезена. Но преди 2 дена толкова много ми харесаха едни кожени боти с 7 см. ток, че не се сдържах и си ги купих, дано свикна лесно, все пак токът не е висок. За зимата си имам високи ботуши с равна подметка, много удобни и качествени и още два чифта велурени ботуши.  И най-големият ми късмет този път! Майка ми имаше магазин за дрехи и в него продаваше дънки за бременни, но продаде магазина, защото не и се занимаваше вече, а и много и станаха задачите. Изпрати ми всичките дънки, няколко гащеризона и една пола. Естествено са различни номера и няма какво да ги правя, но ще подбера за себе си. Някои съм пуснала вече за продажба, но все нямам време да обхвана всичко. Предишната бременност ходех до Ст. Загора, за да си купя дънки и панталони, а сега ще ми е лесно.  Party Имам две палта на H&M, които са двуредни и мисля, че след лека трансформация, ще станат с едноредно закопчаване и ще поместят корема ми - първият път си ходех до последно с едно яке, с което си ходех по принцип, но и коремът ми беше доста малък и ми пролича в 6-7 месец, сега подозирам, че няма да имам това щастие. Peace

# 82
  • Мнения: 51
Аз също вече имам проблем с доста от панталоните си, нося 2-3 които ми бяха по-широки в талията и все още не ми стягат на корема, но скоро ще трябва да се снабдя с поне един панталон или дънки за бременни, както и някои по-дълги блузи/туники. Мисля си и за зимата варианти по-плътен клин + туника или пък някаква рокля, като бих се радвала да открия варианти на дрехи, които ще мога да нося и после. Иначе от първата си бременност имам едни дънки, които сега няма да мога да нося. Тогава малко преди да забременея отслабнах много (направо не приличах на човек), бях доста слаба и след като родих, но качих няколко килограма след като се върнах на работа.  
С Ники имах много малък корем (а тя се роди 4 кг. госпожица Simple Smile ) и до 7-мия месец успявах да си нося някои от старите дънки и панталони, които преди това ми бяха широки. Ползвах и следния трик - за панталони/дънки, които ми стават в крачолите но малко стягат в талията - носех ги с малко по-дълги блузи, а през илика на копчето мушках един ластик, който премятах през самото копче (малко объркано го обясних надявам се да сте ме разбрали).
Dao и аз съм доста висока и като теб нося голям номер обувки, голям проблем (както и с дължините на панталоните). Последните години забелязвам тенденцията, че все по-умалени ги правят. Преди без проблем носех номер 40, а сега много пъти дори и 41 не ми става Sad
Иначе ботуши и боти сега си имам, но от много време не успявам да си намеря хубави обувки...

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 11:05 от veselkapetkova

# 83
  • Мнения: 237
Имам един леко отклонен от темата въпрос и дано не ме помислите за глупава ,но искам да сложа от тези капани за мишки с ултразвукови вълни.Това може ли да ми повлияе на бременността? Simple Smile
Искам да ви кача страхотна лесна и бърза рецепта за кекс с праскови,който си направих току що Simple Smile
      Маслен кекс с праскови и ванилия
  Продукти:
за 8 порции
1 ч.ч. брашно
3 яйца
125 г масло
1 ч.ч. захар
250 г праскови
1 ч.л. ванилия
1 ч.л. бакпулвер

Време за приготвяне:
45 минути

Рецепта за Маслен кекс с праскови и ванилия:
Мекото масло (125 г) се разбива със захарта (1 ч.ч.) до получаването на
гладка и пухкава смес. След това към нея се прибавят брашното (1
ч.ч.), бакпулверът (1 ч.л.), ванилията (1 ч.л.) и яйцата (3 бр). Всичко се
разбива отлично, докато се получи хомогенна смес. Тя се изсипва в
намазана с олио и поръсена с брашно тавичка и върху нея се
разпределят отцедените от компота и обелени праскови (250 г).

Масленият кекс се поставя в предварително загрята до 180 градуса
фурна и се пече около 25 минути. Изважда се от фурната и се оставя
напълно да се охлади. След това се нарязва на парчета, поръсва се
обилно с пудра захар и се сервира, декориран с връхчета свежа мента.


От два дни ми се яде много кекс Simple Smile По принцип не съм фенка на сладкото ,но явно сега се глезя малко хаха
Хубав ден!

# 84
  • Мнения: 0
Честита ни нова темичка и браво и от мен на Алена и Захарчето  Simple Smile Моето коремче съвсем леко е почнало да се пооформя и вече си нося дънките които ми бяха станали големи.На 1.10 съм на преглед вече нямам търпение искам да го видя и да чуя че всичко е наред.Нали ми е за първи път -голямо притеснение  Simple Smile Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 44
Момичета, аз за сега си ползвам старото хидратиращо мляко на Юсерин . През миналите ми бременности измазах  няколко крема на Галеник специално за стрии и пак се нацепих и по корема и по гърдите, въпреки , че бях качила по 12 -13 кг.Мисля, че всичко си е до тип кожа.
Иначе за дрехите , въпреки , че коремчето ми порасна си нося няколко рокли от лятото, с които ми е най удобно, за зимата още  не съм мислила, какво ще купувам , ще решавам на момента.
И аз имам главоболие на моменти, предполагах, че е от синусите , защото кихам и по - честичко.
Пия само парацетамол, понякога помага, понякога не, но ще изтърпим. Laughing

# 86
  • Мнения: 2 660

 Момичета, някой страда ли от главоболие? Трети ден съм с ужасни болки. Парацетамолът не ми действа. Какво пиете вие?

Да. Пия вода. В 90 % от случаите помага - главоболието често е от дехидратация. И моля ММ да ме растрива - врата, главата. Хапчета до сега не съм пила.

Обаче имам едно притеснение. Онзи ден детето без да иска ме удари доста силно в корема. Нямам кървене или нещо друго, но не ми излиза от главата дали не сме направили трохата на попара...

# 87
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
всичко е наред с трохичката - добре е защитена и закътана в коремчето на този етап  Blush

# 88
  • Мнения: 0
да и аз мисля, че няма от какво да се притесняваш, много добре е защитено в момента бебчето, споко

# 89
  • Мнения: 15
Ето нещо интересно, което намерих и исках да споделя с Вас:

ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ МОМЕНТА НА БРЕМЕННОСТТА
1. Моментът, когато разбирате, че сте бременна.

2. Първият път, когато чуете биенето на сърцето му.
 Това е един твърде силен момент и за двамата родители, но специално
за майката той е незабравимо изживяване. Никога няма да забравите момента,
в който сте чули ритъмът на две сърца, тупкащи в тялото ви.

3. Видеозон (ехограф, ултразвук).
Всяко ехографско изследване ви прави щастливи за дни наред, защото
овладяват безпокойството ви. Виждате бебето, чувате сърцето му, научавате
колко е пораснало в сравнение с предишния път и придобивате кураж за по-
нататък. Чрез видеозона за пръв път ще получите подробни сведения за
оформянето и развитието на плода. С малко късмет, и най-често при
бременност с момче, можете да научите и пола на детето. Излизате от АГ
кабинета изпълнени с очаквания и надежди.
- НИЕ  СМЕ ВСЕ ОЩЕ ТУК!!!
4. Първият път, когато почувствате бебето да мърда.
Безброй пъти са ви описвали това усещане, напомнящо погъделичкване
или побутване с пръст корема ви отвътре, или като че ли коремът ви къркори. И
ето, най-накрая „чувате” и сте сигурни, че е точно това. Никога няма да
забравите къде и кога това се е случило за пръв път. Този момент се запечатва в
съзнанието ви. От този момент нататък ще знаете, че бебето ви е добре, защото
ще го чувствате. Ще можете да му говорите и да му „чукнете”, а то да ви
„отговори”.

5. Когато бебето много рита.
Към края на второто тримесечие бебето вече не ви оставя да се чувствате
самотна. В помещения със силна музика, в тесни кресла, в театър или киносалон
често ще чувствате нужда да скочите права и да тръгнете да се разхождате, за
да спре този луд танц в корема ви. Понякога ще ви е трудно да се
съсредоточите, за да изгледате някой филм или прочетете нещо; казват, че
поведението му в корема ви, показва колко ще е палаво детето Ви!

6. Когато ви дават предимство, понеже сте бременна.
Приятна е привилегията да минете първа на опашката във всички
магазини в час пик или на опашката в банката или общинските служби.
Обикновено хората любезно ви отстъпват място след като ви забележат, но в
големите магазини има и отговорници, които направо ще ви отведат на касата
за бързи процедури. Ако все пак околните не проявят разбиране, то вие сте в
пълното си право да ги изпреварите и не се колебайте да имате претенции за
това. Особено, когато се отнася до намиране на място за сядане в транспортно
средство или където има навалица.

7. Когато подготвяте детската стая.
Винаги ще сте педантични в грижите си за детето, но никога повече няма
да разполагате с толкова свободно време, колкото имате първия път, когато се
занимавате с всичко това повреме на бременността ви. Купувате чаршафи,
кърпи, дрехи и бельо; перете ги със специален препарат за бебешки дрехи;
гладите всичко едно по едно, като се наслаждавате на удоволствието; сгъвате ги
и ги подреждате в гардероба. Затваряте вратичката му и отново броите дните,
които остават, защото не издържате повече в чакане.

8. Когато си приготвяте багажа за родилния дом.
Отваряте една пътна чанта и започвате да събирате нещата, които са
написани в списъка. Този момент много прилича на всички онези случаи, когато
сте се подготвяли за дългоочаквана ваканция, само че сега ... има и още някой с
вас за компания. Когато сложите в багажа нещата за бебето, дрешките, които
сте купили за изписването от родилния дом, ще разберете, че от сега нататък
всеки път, когато се подготвяте за пътуване, винаги ще се приготвяте за двама.

9. Когато ви изтекат водите.
Това е моментът, когато осъзнавате, че „сладкият” и спокоен период на
очакване е към своя край. Водите ви изтичат, символизирайки края на
бременността ви. Може и да не се образува „езерце”, както сте чували, а по-
скоро да почувствате изтичане на течност от тялото ви, което не можете да
контролирате. В момента, в който телефонирате на ангажирания от вас лекар,
знаейки, че след час ще сте в родилния дом, вие чувствате безкрайна радост, но
и боязън от това, което ще последва. Залъгването е дотук и сега ще трябва
енергично да се включите в битката наречена раждане.

10. Моментът, когато за пръв път виждате лицето му.
Очаквате го толкова време. Фантазирали сте, сънували сте го. Най-накрая
бебето успява да направи големия излаз и няколко минути по-късно се
приземява във вашите прегръдки. Никога няма да забравите това
микроскопично лице, което излъчва радост в ръцете ви и което разглежда
внимателно лицето ви със своя мътен поглед. Много майки казват, че лицето на
бебето им още от началото им се струва близко, познато. Други твърдят точно
обратното: че са останали учудени или обезпокоени, защото им се е сторило
измъчено, или защото има синкав цвят, или белези, или че главата му има
странна форма. След като лекарят ви увери, че всичко това ще изчезне след
няколко дни и че бебето е добре, тогава признавате с гордост: да, това е моето
бебе.

Общи условия

Активация на акаунт